Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Wiewiórka69 w 07 Sie 2010, 14:26

Zew Prypeci..był po prostu za łatwy, kasy można było za artefakty nazbierać już na samym początku tyle że mogło się kupić najlepszy sprzęt...a w cieniu, a przynajmniej z modami.. trzeba się strasznie nabiegać i ciężko o dobry ekwipunek, dla mnie w grze jest łatwy realizm.. którego w obu częściach jest za mało, można skoczyć z ogromnej wysokości i nic się nie stanie naszemu bohaterowi, lubię misje poboczne gdzie można odejść na chwilę od fabuły o porobić inne odrębne zadania, to w zwie mi się spodobało tak samo ogólny krajobraz..szczególnie w zatonie cały teren, nie mówię że cieniu jest zle.. ale dla mnie za mało, grafika nie stanowi dla mnie problemu..oczywiście nie może być na poziomie Tibi.. ale w SHOC jest dobra. A co tu dużo gadać.. dla mnie cień czarnobyla jest najlepszą częścią ale tylko z modyfikacjami, a bez..no cóż. Zew Prypeci natomiast..ogólnie lubię za całokształt.
Ps. Czyste Niebo moim zdaniem najmniej udane.

Wiewiórka69
Wygnany z Zony

Posty: 304
Dołączenie: 22 Sty 2010, 16:58
Ostatnio był: 19 Lip 2011, 21:39
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Axideus w 07 Sie 2010, 15:07

No cóż wiewiórka zgodzić się nie moge. Zapewne grąłeś najpierw od soc. No cóż ja narpiew grałem w CS dlatego uważam że jest najlepszy :D . Pozatym nie każdy czuje atmosfere CS ale jak już ją zrozumiesz to nagle gra staje się super atmosferyczna :D . Ostatecznie uważam że zew prypeci jest lepszy od soc. Stabilny, większe możliwości jedyny mankament to atmosfera która w cop jakby zmizerniała :( . Jednak generalnie lepszy cop i dlatego stawiam na niego.
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez utak3r w 07 Sie 2010, 15:26

Wiewiórka69 napisał(a):a w cieniu, a przynajmniej z modami..


Podstawowy błąd - tak nie można porównywać gier! "Z modami"... zaraz mogę Ci zrobić takiego moda do Zewu, że przez miesiąc go nie ukończysz. Mówmy o grze w wersji podstawowej, bez modów.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Macieyerk w 07 Sie 2010, 16:25

Cień Czarnobyla jest lepszy od Zewu Prypeci.Soc jest trudniejszy ,bo zaczynasz z Pistoletem i kiepską kurtką (lecz da się załatwić niezły armor,wiecie o czym mówię),jak byłem pierwszy raz w Agropomie uzbrojony w kurtkę i olbrzym(ammo się skończyło do automatyków) istny koszmar i to na easy ,aż boję się pomyśleć co by było na hardzie.Fabuła w Cop jest średnia ,za mało akcji.Według mnie ogółem najlepszy jest SOC i to pod wieloma względami,lecz CS i COP to też świetne gry.
AMD Phenom II X2 545-2GB DDR3 1333mhz,Gigabyte MA790XT-UD4P-Sapphire ATI HD5850 Extreme-Samsung SpinPoint F3 500GB+Seagate Barracuda 12 500GB w Raid 0-Napęd Samsung SH-S223C-Chieftec 500W CTG-80P-Obudowa Cooler Master Elite 430.PS3 Slim 250GB ,XBOX 360 Xenon 20GB
Awatar użytkownika
Macieyerk
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 11 Paź 2008, 08:12
Ostatnio był: 07 Kwi 2016, 00:20
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 4

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Axideus w 07 Sie 2010, 16:36

Soc ciężki :D . Ja go przeszłem na najwyższym poziomie trudności i tylko w elektrowni, prypeci i czasem w czerwonym lesie na mistrzu był trudny. Cop jest lepszy gdyż ma więcej możliwości i udoskonaleń. Dobrym przykładem jest chociaż fakt jak zostało poprawione użytkowanie leków i apteczek w grze np. przez jakiś czas po użyciu apteczek trzeba poczekać aż zostanie w pełni zużytkowana by móc skorzystać z drugiej. Niby mała rzecz ale w trakcie walki niezwykle ważna :P .
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Wentix w 07 Sie 2010, 18:09

CoP jest o wiele lepszy. Ma więcej opcji np. ulepszanie rzeczy bardziej zaawansowanie niż w CS. Więcej opcji. Anomalie nie są po rozrzucane nie wiadomo gdzie i nie wiadomo jak, co psuje klimat. Nie ma się przyjemności szukania artefaktów bo walają się po ziemi jak żule po libacji. W CoP trzeba się namęczyć. Dodano nowe mutanty, a to, że zaczyna się z ( dobrym - co w tej części oznacza śmieć ) ekwipunkiem, jest trudne! Dlaczego :?: Bo zwiększono wytrzymałość. Ja na początku wywaliłem 1,5 magazynka na DZIKA. Czyli CoP jest LEPSZY :E
S.T.A.L.K.E.R. to nie gra, to styl życia
Awatar użytkownika
Wentix
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 04 Sie 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Cze 2015, 22:28
Miejscowość: Brwinów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 11

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Axideus w 07 Sie 2010, 18:52

Wertix a jak dla mnie to nie tyle wytrzymałość mutantów tyle celność twa :E . Ciekawi mnie wielce na jakim poziomie żeś grał. Jak dla mnie w czystym niebie czy cieniu anomalie były dobrze rozłożone, szczególnie w czystym niebie. Co do artefaktów to fakt że dobrze sprawuje się patent z detektorami. Jak dla mnie cop nie ma super atmosfery jak poprzednie stalkery. Ma swój urok, jest stabilny i ciekawie zmodernizowany. Ale zabrakło w nim dźwięków otoczenia, które w czystym niebie i cieniu dodawały nieprawdopodobnie atmosfery [ przynajmniej w moim odczuci usłyszenie w kordonie zewu czarnobylskiego psa powoduje ciarki :E ].
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Wentix w 07 Sie 2010, 19:08

Do celności mojej nie mam zarzutów. Grałem na Doświadczonym ( czy jakoś tak ). No i masz rację, dźwięk jest lepszy :D . Wycie psów, odległe krzyki, potężne grzmoty itp. Ale i tak nie zmienię decyzji. No ale brakuje też tych ognisk. Można powiedzieć że są podobne w "fajności". :wódka:
S.T.A.L.K.E.R. to nie gra, to styl życia
Awatar użytkownika
Wentix
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 04 Sie 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Cze 2015, 22:28
Miejscowość: Brwinów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 11

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez jaras76 w 08 Sie 2010, 00:42

Już dużo wcześniej napisałem że numer jeden to SoC. To co mnie denerwuje w zewie to brak kasy przynajmniej na początku. Można nazbierać pełno broni a i tak nie sprzedamy jej bo jest uszkodzona,co do celności to jest jak dla mnie obniżona. Kolejna sprawa to promieniowanie jeżeli mamy ekwipunek sprawny to jest wszystko wporządku,jeżel jest uszkodzony to mamy szybkie zejscie. Wkurzyła mnie misja dla szramy,po wyjsciu z legowiska pijawek mam wrócic do brodacza a miałem uszkodzoną kamizelke i promieniowanie mnie załatwia choć wracam tą samą drogą. Teraz zdobyłem więcej leków popromiennych i powtarzam zadanie.
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Alvarin w 08 Sie 2010, 09:36

A właśnie jakie są wasze odczucia co do zepsutej broni, warto ją naprawiać żeby sprzedać?

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez impulse_101 w 08 Sie 2010, 10:04

Alvarin napisał(a):A właśnie jakie są wasze odczucia co do zepsutej broni, warto ją naprawiać żeby sprzedać?


W 99% nie warto bo koszta naprawy są większe niż zysk ze sprzedaży. Kiedyś to analizowałem, jedynie gdy mamy fart i bron jest na granicy akceptacji handlarza można wtedy naprawić i sprzedać.. tylko ze zysk ze sprzedaży po odjęciu kosztów będzie niewielki <50RU wiec raczej nie warto dźwigać złomu w plecaku za tak marna kase :P
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Axideus w 08 Sie 2010, 10:37

impulse_101 napisał(a):
Alvarin napisał(a):A właśnie jakie są wasze odczucia co do zepsutej broni, warto ją naprawiać żeby sprzedać?


W 99% nie warto bo koszta naprawy są większe niż zysk ze sprzedaży. Kiedyś to analizowałem, jedynie gdy mamy fart i bron jest na granicy akceptacji handlarza można wtedy naprawić i sprzedać.. tylko ze zysk ze sprzedaży po odjęciu kosztów będzie niewielki <50RU wiec raczej nie warto dźwigać złomu w plecaku za tak marna kase :P

W sumie to właśnie podoba mi się w zewie. W CS z kasą było łatwo. Załatwiało się kilku wojskowych zabierało się im spluwy i do handlarza :D . Zawsze tak robiłem i wręcz taplałem się w kasie i sprzęcie. W cop'ie jest trudniej o kasę.
Nie można sprzedawać byle jakiego złomu. Dla mnie to plus do realizmu i trudności jako tako :E .
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości