Zmiana wyposażenia NPC i asortymentu handlarzy

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: Zmiana wyposażenia NPC i asortymentu handlarzy

Postprzez Stalciok* w 16 Sty 2010, 12:23

Michu napisał(a):
Abakandupa = 1, 1 - jest to cena domyślna, taka jak jest ustawiona w configu itemka - ponieważ! tą pierwszą i tą po przecinku się dodaje, i wychodzi dwa, a gra to dzieli no i jest 1.
np.

Abakandupa = 1, 5 czyli mamy 6, dzielimy na 2 i wychodzi 3 - item jest 3x droższy niż domyślna cena
kosztował 500, kosztuje 1500.
dla tego u handlarzy są różne ceny i wszystko można regulować.

dawno nie modowałem ale myślę że za duzo nie pokręciłem.


Na początku- w niemodyfikowanym pliku handlarza- przykładowo trade_trader.itx mamy przeważnie każdy przedmiot zapisany " wpn_groza = 1, 3 ". Niestety kiedy poprawiam te liczby- najpierw na 1, 5, potem 2 , 9 i różne kombinacje- absolutnie nic się nie dzieje- przedmiot kosztuje tak samo jak kosztował- broń kosztuje 500, kosztowała 500.

Chciałem się więc dowiedzieć, co należy wpisywać, aby rzeczywiście handlarze sprzedawali drożej przedmioty.


Drugie moje pytanie:

Znalazłem plik trade_generic.itx- który opisuje każdą postać- można w nim zmodyfikować sprzedaż przedmiotów- czyli każdemu można sprzedawać dowolne przedmioty.

Niestety nadal nie wiem, jaki plik opisuje tak jak w przypadku handlarzy- prawdopodobieństwo zakupu określonego przedmiotu u BN'a i rodzaju przedmiotu jaki możemy u niego zakupić. Czy da się ustalać to prawdopodobieństwo, lub cenę towaru u BN'a w zależności od jego reputacji ???
Przykładowo- przyjaciel częściej sprzedaje mi lepszą broń, po niższej cenie, neutralny- rzadziej, po normalnej cenie.

W jaki sposób ustalać też przedmioty jakie sprzedaje BN w zależności od jego frakcji i rozwinięcia.
Przykład- Ekspert z Powinności sprzedaje drogą amunicję do karabinu VLA, stalker doświadczony sprzedaje amunicję do akm74/2u.



Trzecie pytanie- czy reputacja u niektórych osób- to jest- straszny, zły, bardzo zły, neutralny, dobry, bardzo dobry, świetna- może być regulowana w zależności od wykonywania zleceń dla tych osób, bądź pomagania tym osobom. Czy można od niej uzależnić także prawdopodobieństwo sprzedaży przedmiotów u BN'ów ??
Stalciok*
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 21 Sie 2009, 23:55
Ostatnio był: 23 Gru 2010, 19:07
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Zmiana wyposażenia NPC i asortymentu handlarzy

Postprzez PrzemoC w 06 Mar 2010, 18:27

Stalciok* napisał(a):Znalazłem plik trade_generic.itx- który opisuje każdą postać- można w nim zmodyfikować sprzedaż przedmiotów- czyli każdemu można sprzedawać dowolne przedmioty.

Obczaj pliki OL2.2, tam było to zmodyfikowane, ale stalkerzy sprzedawali tylko ammo do posiadanej broni.
Stalciok* napisał(a):Trzecie pytanie- czy reputacja u niektórych osób- to jest- straszny, zły, bardzo zły, neutralny, dobry, bardzo dobry, świetna

To jest tylko ich reputacja określona w linijce
Kod: Zaznacz wszystko
<reputation>16</reputation>

Dla przykładu dałem Ci Pietruchę :wink:

P.S zauważyłem, że jak modyfikujecie ekwipunek NPC'ów, to trzeba zacząć
nową grę, by efekty były widoczne.
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Zmiana wyposażenia NPC i asortymentu handlarzy

Postprzez Hunter B14 w 22 Lip 2010, 21:29

Witam.
Aby modyfikować handlarzy trzeba edytować pliki: c/program files/thq/stalker/gamedata/config/misc ,czy c/program files/thq/stalker/bin/gamedata/config/misc :?:

Jak zmieniałem trochę u barmana albo ekologa(Sacharowa) to natknąłem się na taką linijkę:
wpn_colt1911 = 1, 3
Co znaczy ta trójka?
Awatar użytkownika
Hunter B14
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 12 Paź 2009, 18:28
Ostatnio był: 08 Sie 2011, 21:37
Miejscowość: Lądek-Zdrój
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości