Laboratoria klasy X

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Laboratoria klasy X

Postprzez Dementorin w 11 Lut 2013, 01:08

Proszę, abyście uzupełniali wiedzę na temat laboratoriów. Kopiujcie to co poniżej i po prostu dopisujcie informacje, fakty w swoich postach. Nie wiem czy temat był, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat wszystkich laboratoriów klasy X. Może zróbmy taką zbieraninę ogólnych informacji na temat laboratoriów klasy X. :)



Lab X-7 jest to pierwsza siedziba Świadomości Z. Możemy przeczytać o tym X-labie w dokumentach wyniesionych z X-8 w grze STALKER. Zew Prypeci.

Lab X-8 znajduje się w Prypeci w STALKER Zew Prypeci. Niegdyś nosił nazwę WarLab, lecz został usunięty przez GSC z gry STALKER Cienia Czarnobyla. Pozostałością po wycięciu jest posterunek Monolitu w Czerwonym Lesie. Można dotrzeć do zawalonego pomieszczenia z drzwiami na zamek szyfrowy. (co tam badano?)

Lab X-10 został przemianowany na X-19 (czytaj niżej)

Lab X-16 znajduje się w fabryce Jantar w grze STALKER Cień Czarnobyla. Prowadzono tam badania nad promieniowaniem PSI. Znajduje się tam ogromny mózg sterujący emiterem.

Lab X-18 znajduje się w małej fabryczce w Dolinie Mroku w grze STALKER Cień Czarnobyla. Prowadzono tam badania nad stworzeniem super żołnierza. W wyniku usterek sprzętu zostały uwolnione eksperymenty typu: Nibylolbrzym i Poltergeisty

Lab X-19 znajduje się w tunelu kolejowym w Czerwonym Lesie w grze STALKER Cień Czarnobyla. Umiejscowiona jest tam sterownia Mózgozwęglaczem.

Za ten post Dementorin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive SkullDagger, Gizbarus, jos, Kałach, silos, Kudkudak.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Reklamy Google

Re: Laboratoria klasy X

Postprzez Gizbarus w 11 Lut 2013, 08:58

Co do X-8 wyciętego z ShoC-a - w tamtym miejscu znajdował się DarkLab ;)

:

WarLab miał być ostatnią lokacją w grze - po Generatorach - i zarazem siedzibą Świadomości-Z


Ale poza tym - dobry temat w sumie ;)
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Laboratoria klasy X

Postprzez Voldi w 11 Lut 2013, 09:20

Jest jeszcze Lab nie oznaczony X'em z liczbą.

W Żelaznym Lesie, tam gdzie znajdujemy jeden ze zniszczonych helikopterów misji Ogończa, w narożnym budynku jest zejście do piwnicy, w której znajdujemy papiery i prototyp (w skali z 4:1) karabinu Gaussa.

Może o tym miejscu nie wspomina się jako o laboratorium, ale w końcu tworzenie broni nowej generacji też nie będzie odbywało się w stodole u Sieroży ani innym budynku 'noname'.

Właśnie przechodzę CoP, jeśli chcecie, mogę pozapisywać co znajdę na papierzyskach w Jupi/X8/XGauss i gdzie tam jeszcze da się je znaleźć :)
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Laboratoria klasy X

Postprzez Bambo w 11 Lut 2013, 20:51

Jeśli chodziło ci o te drzwi z zamkiem szyfrowym w Czerwonym Lesie koło których stał snajper Monolitu, to nawet znam hasło.Trzeba wpisać tam liczby 1287975. Możecie nawet sprawdzić. W środku w zależności od poziomu trudności mogą się znaleźć rożne przedmioty, ja na nowicjuszu (tak wiem jestem noobem) znalazłem tam 3 apteczki. I zgadzam się z opinią Voldi-ego że laboratorium pod żelaznym lasem, można zaliczyć do klasy X. Wysyłam też do niego prośbę o wykonanie zaproponowanego zadania i zacytowanie nam tych dokumentów. Jeśli z tym zamkiem to nie było to o co ci chodziło to przepraszam, lecz myślę że trochę pomogłem, bo założę się że większość się zastanawiała jak tam wejść i co jest w środku.
Polegli towarzysze: [*} Boria Dzikus - Wolność (zabity przez Powinność) [*] Jarik Szpicel - Wolność (poległ zaatakowany przez Snorka) [*]

Bambo
Wygnany z Zony

Posty: 60
Dołączenie: 22 Maj 2012, 12:11
Ostatnio był: 24 Lut 2013, 23:07
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 9

Re: Laboratoria klasy X

Postprzez Gizbarus w 11 Lut 2013, 21:05

Bambo, to nie o to chodzi ;) Tutaj mówiliśmy o laboratorium na końcu długiej odnogi w północno-wschodniej części mapy. A do pomieszczenia o którym mówisz można dostać się, odnajdując kod przy pda któregoś z monolitian. Przy okazji, można ciekawie wykorzystać gzyms, żeby wejść na skały... Dobra, koniec offtopu :P
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Laboratoria klasy X

Postprzez Adam w 11 Lut 2013, 22:43

To pod Żelaznym Lasem to warsztat naprawczy Świadomości-Z, a nie labek. Pracował tam Kardan :P
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Laboratoria klasy X

Postprzez Sivert w 11 Lut 2013, 22:58

Pomysł genialny. Proponuję, żeby po zebraniu materiałów stworzyć artykuł "Sieć laboratoriów klasy X" i włączyć go do serii: http://stalker.pl/2013/01/20/serie-arty ... talker-pl/ Masę informacji można znaleźć na anglojęzycznej wiki poświęconej STALKERowi.
Sivert
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 05 Cze 2012, 13:24
Ostatnio był: 11 Gru 2018, 22:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 29

Re: Laboratoria klasy X

Postprzez Glaeken w 12 Lut 2013, 13:25

O labach X jest cała masa materiałów po rosyjsku, będę je częściowo tłumaczyć i składać do sensownej, logicznej całości na potrzeby artykułu... ale to znacznie, znacznie później.

Natomiast byłoby bardzo pomocne gdybyście z całej trylogii wyciągnęli tyle ile się da informacji o labach i tajnych badaniach z polskich wersji - wszelkie rozmowy na ten temat, zadania, dokumenty etc. etc.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Laboratoria klasy X

Postprzez Bambo w 12 Lut 2013, 14:26

Ja ponieważ przechodzę akurat Zew Prypeci mogę troszkę w tym poszperać. Więc możecie liczyć na moją pomoc :)
Polegli towarzysze: [*} Boria Dzikus - Wolność (zabity przez Powinność) [*] Jarik Szpicel - Wolność (poległ zaatakowany przez Snorka) [*]

Bambo
Wygnany z Zony

Posty: 60
Dołączenie: 22 Maj 2012, 12:11
Ostatnio był: 24 Lut 2013, 23:07
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 9

Re: Laboratoria klasy X

Postprzez Voldi w 12 Lut 2013, 14:59

Dziś wieczorem wybieram się na eksplorację fabryki Jupiter więc będę skrupulatnie szukał wszelkich papierzysk :D
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Laboratoria klasy X

Postprzez echelon w 12 Lut 2013, 15:31

Lab X-8 znajduje się w Prypeci w STALKER Zew Prypeci. Niegdyś nosił nazwę WarLab, lecz został usunięty przez GSC z gry STALKER Cienia Czarnobyla. Pozostałością po wycięciu jest posterunek Monolitu w Czerwonym Lesie. Można dotrzeć do zawalonego pomieszczenia z drzwiami na zamek szyfrowy.


Nie jestem pewien czy to jest pozostałość po labie z Prypeci. Zawsze mi się wydawało, że gdyby te drzwi były możliwe do otworzenia to przez nie od razu można by wejść do pomieszczenia z mózgozwęglaczem, który niszczymy musząc przebijać się przez cały X19, takie drugie wejście. Dawno już nie grałem w ShoCa, ale wydaje mi się, że jak się stanęło przy tych zamkniętych drzwiach w sterowni mózgozwęglacza po drugiej stronie pomieszczenia, to przez szybkę można było zobaczyć coś jakby właśnie posterunek na tej odnodze od drogi przez ciągnącej się przez Czerwony Las.
Dlatego - mimo druty, wieże i strażnice
Tam chcemy dotrzeć, gdzie nam dotrzeć zabroniono;
Bezużyteczne, śmieszne posiąść tajemnice
Byleby jeszcze raz gorączką tęsknot płonąć
Nim podmuch jakiś strzepnie chwiejne potylice
Awatar użytkownika
echelon
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Mar 2010, 21:28
Ostatnio był: 30 Kwi 2021, 12:38
Miejscowość: Stalowa Wola
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 41

Re: Laboratoria klasy X

Postprzez Dementorin w 12 Lut 2013, 15:52

Aktualizuję. Trochę ze StalkerWiki, a trochę z innych stron poświęconych stalkerowi.


Lab X-7 jest to pierwsza siedziba Świadomości Z. Możemy przeczytać o tym X-labie w dokumentach wyniesionych z X-8 w grze STALKER Zew Prypeci. To właśnie z niego była prowadzona rozmowa poprzez hologram jednego z naukowców z X-7 a Striełokiem w Sterowni Sarkofagu. Położenie jest nieznane.

Lab X-8 znajduje się w Prypeci w STALKER Zew Prypeci. Niegdyś nosił nazwę WarLab, lecz został usunięty przez GSC z gry STALKER Cienia Czarnobyla. Analizowano tu między innymi wyniki badań nad budową Obiektu 62, z warsztatu naukowego znajdującego się pod Żelaznym Lasem.
Pozostałością po wycięciu jest posterunek Monolitu w Czerwonym Lesie. Można dotrzeć do zawalonego pomieszczenia z drzwiami na zamek szyfrowy.

Lab X-10 został przemianowany na X-19. (czytaj niżej)

Lab X-12 zostało wycięte już w pierwszych zmianach jeszcze za Alphy. Miało to być tajne laboratorium klasy X, o którego położeniu miały nie wiedzieć nawet inne laboratoria. Laboratorium skasowano, z powodu zmian w fabule. Nie wiadomo czym się tam mieli zajmować naukowcy, ponieważ zapewne wtedy jeszcze tego nie wymyślono.

Lab X-16 znajduje się w fabryce Jantar w grze STALKER Cień Czarnobyla. Prowadzono tam badania nad promieniowaniem PSI. Znajduje się tam ogromny mózg sterujący emiterem. Odkryto w nim, że każdy mózg emituje mniej lub więcej fal PSIonicznych. Zadaniem laboratorium było wyhodowanie olbrzymiego mózgu, który po podłączeniu do specjalnej aparatury mógłby tworzyć miejscowe emisje o dowolnym zasięgu. Źle zabezpieczony eksperyment spowodował śmierć personelu. Opracowano tu kilka części do budowy anteny emitującej w X-19.

Lab X-18 znajduje się w małej fabryczce w Dolinie Mroku w grze STALKER Cień Czarnobyla. Prowadzono tam badania nad wpływem fal PSIonicznych na komórki żywe. Posługiwano się tutaj emiterami Kaymanowa, a głównodowodzącym był tutaj profesor Piotr Ilicz Kaługin. Wyniki eksperymentów były z początku porażką. Obiektom testowym wypadały włosy, w ciele występowały liczne mutacje i nie rzadko obiekty te były bardzo agresywne. Po wielu badaniach i testach udało się ustabilizować 10% obiektów testowych. Wyhodowani w specjalnych inkubatorach super-żołnierze byli upośledzeni umysłowo, jednak ich poczynania i zachowanie prowadziły do spekulacji, że kosztem mowy wzrósł intelekt i pojawiły się umiejętności telekinetyczne. (przypominam, że to właśnie tutaj mieliśmy spotkać pierwszy raz Burery). Obiekty testowe w końcu wszczęły bunt, niszcząc całe laboratorium i wypuszczając nieudane eksperymenty w postaci Nibyolbrzyma i Poltergeinstów. Nieliczni naukowcy zdołali uciec i powiadomili naukowców z X-19 o częściowym sukcesie. Między innymi to dlatego wojsko zna rozmieszczenie pomieszczeń w laboratorium oraz zna jego lokalizacje i wejście główne. To dzięki temu laboratorium powstało laboratorium X-19. Lider bandytów Borov, zajmując opuszczoną placówkę odkrył, że drzwi do tajnego kompleksu nie zostały zamknięte. Po zbadaniu zamka szyfrowego, ustawił nowy kod i zamknął drzwi aby nie wypuścić z środka nieznanych niebezpieczeństw. Borov planował przeszukanie X-18, jednak w tym przeszkodził mu Striełok.

Lab X-19 znajduje się w tunelu kolejowym w Czerwonym Lesie w grze STALKER Cień Czarnobyla. Umiejscowiona jest tam sterownia Mózgozwęglaczem. Części do stworzenia anteny emitującej zabójcze PSI odgradzające stalkerów od Centrum wyprodukowano w X-16 i X-18.

Za ten post Dementorin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Voldi, Bambo, apg2312, Tormentor, stalker3467.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości