Wojna Wolność vs Powinność

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Shaker279 w 01 Paź 2012, 22:19

Jeśli był taki temat to sory.
Będziemy tu pisać o jak widać w tytule wojnie pomiędzy dwoma frakcjami.
Piszemy kto według was wygra
Dzięki czemu wygra

Ja zacznę.Według mnie wygra Powinność ponieważ ma dobry sprzęt wielu stalkerów woli powinność i ma dużo znajomości w woju itd.
:

I po co to czytasz i tak nie znajdziesz tu nic mądrego

Za ten post Shaker279 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive EGZOdaw.
Awatar użytkownika
Shaker279
Stalker

Posty: 56
Dołączenie: 25 Cze 2012, 19:17
Ostatnio był: 27 Wrz 2013, 17:14
Miejscowość: I tak nie zansz tego zadupia
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 6

Reklamy Google

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Merhius w 02 Paź 2012, 01:29

E tam. Wolność wygra! Może mają odrobine słabsze pancerze ale za to mają najlepszą możliwą broń na amunicję NATO np. GP37 i FT 200M. Poza tym powinność to szturmowcy- muszą podejść na średni\bliski dystans żeby być skutecznymi, wolność natomiast ma najlepszych snajperów w Zonie, ich SWD rozdupczą tych żołnierzyków jak tylko pokażą się na horyzoncie. Wolność to także dobra idea, nie są ślepymi niszczycielami, nie starają się zniszczyć czegoś- tylko dlatego że nie potrafią tego zrozumieć. Kieruje nimi wyższy cel i dobro, chcą się dzielić, chcą zrozumieć Zonę i sprawić że dzięki niej Świat stanie się lepszy! No... i mają magazyny wojskowe, wyobrażacie sobie co by się działo gdyby udało im się odpalić czołg i wozy pancerne ;) ?

Za ten post Merhius otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive trolololo.
Awatar użytkownika
Merhius
Stalker

Posty: 133
Dołączenie: 24 Maj 2012, 21:37
Ostatnio był: 27 Paź 2016, 02:55
Miejscowość: Gruzowisko koło reaktora
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 94

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Yepper w 02 Paź 2012, 14:16

Moim zdaniem wygra Powinność, są lepiej zorganizowani i uzbrojeni głównie w broń typu AK. Jeden magazynek amunicji NATO= Niecałe 2 magazynki PPNC do broni Układu Warszawskiego. Jeśli Wolności zabraknie kasy, będą musieli się przerzucić na broń Powinności, i cała przewaga znikła!
1:0
Powinność, jest zawsze gotowa do służby, a żołnierze Wolności imprezują i nie dbają o to co przyniesie następny dzień.
2:0
Powinność ma tę przewagę, że zawsze ma świeże dostawy broni i amunicji od armii Ukrainy, (za pracę w Zonie).
A Wolność musi sama, kupować wszystko co im potrzebne od handlarzy którzy zazwyczaj żądają za towary kosmicznych cen.
3:0
A jeżeli chodzi o broń snajperską, Zona to (w sporej części) teren pagórkowaty, pokryty drzewami, i prostymi zabudowaniami, ciężko tam znaleźć bezpieczną pozycję dla strzelca wyborowego (jest kilka wyjątków) broń maszynowa, jest zdecydowanie skuteczniejsza i poręczna, niż ogromne ale bardzo celne Dragunov'y.
4:0
Jeżeli strzelec ze snajperką będzie świetnie wyszkolony (wątpliwe), wystarczy bezpieczna pozycja, i cały oddział leży na ziemi. 4:1
Ale Powinnościowcy na pewno szybko wykryją strzelca, po wielkim huku, który towarzyszy wystrzałowi,
i jesteśmy w punkcie wyjścia! Lżejszy sprzęt, i zgranie wystarczą aby dokopać chłopakom z Wolności!
5:1
I tak właśnie jest panowie, "Faceci w moro" nie mają zbyt dużych szans w walce z paramiltarną Powinnością
Opowiadanie "Dzień jak co dzień" Zapraszam do oceniania!
http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=85&t=22123
Stalkerowy short "Czerwony rower"
http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=85&t=21668&p=260325#p260325

Za ten post Yepper otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive megashooter, LECH, Szagart.
Awatar użytkownika
Yepper
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 11 Sie 2012, 17:59
Ostatnio był: 01 Lis 2014, 10:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez jos w 02 Paź 2012, 14:29

Yepper, w swoim wywodzie zapomniałeś dodać, że Wolność ma więcej członków niż Powinność. A tak poza tym to połowa tych punktów to bzdura xD
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Gorianov w 02 Paź 2012, 15:02

Według mnie szanse są bardzo wyrównane i trudno powiedzieć kto by wygrał ale widzę to tak:
1)''Powinność'' jak wiemy ma dobry sprzęt. Domyślam się że dostawy amunicji i pukawek mają od wojska, dogadali się z nimi i dzięki temu nie mają problemu, tak samo z różnymi lekami/apteczkami itp.
Nasza paramilitarna frakcja ma układ z ekologami, oni ich ochraniają i dostarczają artefakty które zdobędą albo części mutantów do różnych badań. Dzięki temu właśnie otrzymują jak sądzę nie małe pieniążki i dodatkowo mają od nich różne wysokiej jakości leki.
2)Baza ''Powinności'' jest położona w dobrej części zony. W Cieniu Czarnobyla do Baru zagląda praktycznie każdy stalker, doświadczeni, weterani a także eksperci. Mogą dołączyć do frakcji, tak więc jej liczebność jest spora. Dodatkowo są tam handlarze, więc ewentualnie mogą pohandlować z ''Powinnością''.
3)Jak wszyscy wiemy ''Powinność'' walczy z zoną, próbują wytępić mutanty i wiedzą jak mają to robić. Bronie krótko dystansowe to ich specjał i wiedzą jak się nimi obsługiwać. To by pomogło w czasie wojny.
Dodatkowo członkowie tej frakcji często pochodzą z wojska, umieją dobrze strzelać są ogółem wyszkoleni do walki. Ciągłe treningi tylko im pomagają i na pewno nie zaszkodzą.

Jeżeli chodzi o ''Wolność'' ..
1)Po pierwsze, Magazyny Wojskowe. Jest tam świetna baza wojskowa, grube mury i wieże strażnicze. Mało kto miałby szanse szturmem zająć bazę. Jeżeli już mowa o samej bazie, to została tam masa sprzętu, Dobrego sprzętu który można w każdej chwili wykorzystać do wojny. I.. nie śmiejcie się, czołg. Ktoś o tym napisał, nie wiemy czy jest on całkowicie rozwalony, ale być może gdyby znalazły się części do naprawy i oczywiście paru członków (załóżmy byli wojskowi) którzy umieją posługiwać się takim sprzętem to naprawdę współczuję wrogom ''Wolności''.
2)Magazyny Wojskowe leżą przy samej granicy z centralną zoną. Dlatego tam zapuszczają się sami weterani i bardzo doświadczeni ludzie. Gdyby chcieli dołączyć do frakcji, to ''Wolność'' by zyskała bardzo dobrych członków. Chciałbym poruszyć jeszcze jedna istotną rzecz jeżeli o tym mowa. ''Powinność'' wymaga dyscypliny, natomiast Wolni już nie bardzo zwracają na to uwagę, samotnicy sobie to bardzo cenią, większa swoboda. Ale jeżeli do czegoś dochodzi to się jednoczą, to mi się podoba. Ekspertom zony nie potrzebna jest poranna musztra, sami wiedzą co mają robić, wystarczy odpowiedni człowiek który im wskaże miejsce do ataku.
3)Broń Snajperska, tak..
Tutaj nasza ''Powinność'' może sobie co najwyżej pomarzyć o snajperkach, nie używają ich. Nie uważni ''Powinnościowcy'' jedyne co mogą zobaczyć to snajpera który w nich celuje i na tym się zakończy ich przygoda z zoną.
4)Ja sądzę że ''Wolność'' otrzymuje spore dostawy broni i amunicji oraz kombinezonów od zachodnich państw, czyli NATO w zamian za cuda zony. To bardzo dobry układ, 5 dobrych artefaktów za kombinezon SEVA. Broń wysokiej jakości. Niema co tutaj się rozpisywać, możecie ich nazywać anarchistami (i tak nimi nie są) ale ci anarchiści są lepiej ustawieni od niejednej frakcji.

Podsumowując:
Według mnie ''Wolność'' przegrywa w bezpośrednim starciu z ''Powinnością''. Ale z odpowiednią taktyką i dobrymi planami oraz użyciem dobrej zachodniej broni, wygraliby tą wojnę. Tak to widzę i stoję po stronie Wolnych.

Za ten post Gorianov otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wańka_Wkręt, Vaksik.
Awatar użytkownika
Gorianov
Człowiek-Artefakt

Posty: 192
Dołączenie: 27 Cze 2012, 00:20
Ostatnio był: 08 Wrz 2021, 23:36
Miejscowość: legowisko utakera
Kozaki: 41

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez megashooter w 02 Paź 2012, 21:05

Masz racje ja bardziej przepadam za Powinnoscią ale nie uwarzam ze Wolność jest gorsza. A co do snajperów twoje twierdzenie potwierdza pierwsza misja zlecona przez Czachę w której mamy zabić snajpera wolności. Moim zdaniem wolnościowców od zwycięstwa dzieli dobre wykorzystanie magazynow wojskowych :idea: . Szczerze ubolewam z powodu braku snajperow w Powinności.
:facepalm:
Awatar użytkownika
megashooter
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 20 Cze 2012, 08:35
Ostatnio był: 29 Sie 2017, 13:21
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 12

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Piłat w 02 Paź 2012, 21:47

Prawda jest taka, że gdyby doszło do takiej wojny, obydwie strony wykrwawiłby się, a niedobitków pochłonęłaby Zona.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Ric w 02 Paź 2012, 21:52

Jak dla mnie cała ta wojna, to tylko niepotrzebna walkie między dwoma fanatycznymi organizacjami. Jedni mają świętą misję, by zniszczyć zonę (nie wiedząc nawet jak), a inni by uczynić ją dobrem ogółu (nie mając nawet pojęcia z czym mają do czynienia). Jak dla mnie to powinno przylecieć wojsko i rozwalić ich w drobny mak, byłby spokój.

Ale zważywszy, że wojakom się nie śpieszy z czystką w Zonie to... hm... Nie chce mi się bawić w wyliczanie przewagi jednych nad drugimi, bo historia nie raz już pokazała, że nie zawsze wygrywają ci lepiej wyposażeni, czy na lepszych pozycjach. Sporo zależy od przyjętej taktyki, szczęścia no i samej Zony, która potrafi płatać nie lada figle ( jedna emisja i BACH! Nie mamy Czystego Nieba ).
Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że cały czas to Powinność ma przewagę nad Wolnością. Zdaje się być bardziej przygotowana do prowadzenia wojny niż banda anarchistów. Ostatecznie grupa wyszkolonych, prowadzonych rozkazami żołnierzy jest w stanie zdziałać więcej, niż banda wolnych duchów żyjących sobie spokojnie. Zapewne Wolność też potrafi się zmobilizować i walczyć, ale różnica między wyszkolonym żołnierzem, a chłopkiem z bronią jest taka, że w sytuacji zagrożenia życia, gdy wszystko zdaje się być przegrana, żołnierz będzie walczył dalej, a chłopek rzuci broń w krzaki i ucieknie.
Szczerze powiedziawszy zawsze dziwiło mnie skąd Wolność ma tyle sprzętu, a szczególnie egzoszkielety (w ogóle skąd w Zonie tyle egzoszkieletów ?! O_o ). Jako, że mają broń natowską, to słyszałem, że finansuje ich zachód, ale to tylko ploty. Mi oni bardziej pasują na partyzantów, niż armię która mogłaby stanąć do otwartej wojny.

W sumie nie wiem czy wolałbym, by wygrała Powinność czy Wolność. Chyba jednak ci drudzy. Powinność, gdyby urosła w siłę, mogłaby zapanować nad całą Zoną, przebić się nawet do Elektrowni i Bóg wie co tam namieszać. Chcąc zniszczyć Zonę, mogliby spowodować tylko więcej szkód. Jeden Strielok nieźle narozrabiał, a co dopiero mogłaby zrobić cała armia.
"Gówno chodzi ulicami" Szrama
Awatar użytkownika
Ric
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 26 Gru 2010, 17:15
Ostatnio był: 25 Sty 2015, 15:03
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Noiseless Viper
Kozaki: 34

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Gorianov w 02 Paź 2012, 22:51

Zdaje się być bardziej przygotowana do prowadzenia wojny niż banda anarchistów.

Ile razy do jasnej cholery można powtarzać że to nie są ANARCHIŚCI ?
Poczytaj sobie, chociażby w tym internecie co to anarchizm i jak sprzeczny jest z ''Wolnością''. Są tak nazywani przez innych stalkerów z powodu ich walki o wolny dostęp do strefy. Może też przez ich podejście do ogółu. Wiadomo że lepiej się napić, niż siedzieć samemu przy ognisku albo latać na poranne musztry.
Ostatecznie grupa wyszkolonych, prowadzonych rozkazami żołnierzy jest w stanie zdziałać więcej, niż banda wolnych duchów żyjących sobie spokojnie.

A skąd te przypuszczenia że ''Wolność'' nie posiada np. dobrze wyszkolonych byłych specnazowców ?
Tego nie wiemy.
żołnierz będzie walczył dalej, a chłopek rzuci broń w krzaki i ucieknie.

Nie chłopek a człowiek który jak każdy przeżył swoje. Trafił do zony, trafił na tereny przed centrum więc wie jak przetrwać. I może dorównać wojskowemu który jest dobrze wyszkolony ze świetnym sprzętem.

Za ten post Gorianov otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wańka_Wkręt, Leo0502.
Awatar użytkownika
Gorianov
Człowiek-Artefakt

Posty: 192
Dołączenie: 27 Cze 2012, 00:20
Ostatnio był: 08 Wrz 2021, 23:36
Miejscowość: legowisko utakera
Kozaki: 41

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez AZOT222 w 02 Lis 2012, 15:45

Wygra ten kto będzie miał więcej szczęścia i troche rozumu
Awatar użytkownika
AZOT222
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 01 Lis 2012, 12:26
Ostatnio był: 02 Sty 2020, 22:47
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez kajzerPL w 06 Lis 2012, 18:28

Nie podoba mi się,że Powinność ciągle głosi,że Wolność to anarchiści i zbiry a to Bandyci są największym g**** w Zonie.
Widzew nigdy nie zginie!
Awatar użytkownika
kajzerPL
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 13 Sie 2012, 13:58
Ostatnio był: 26 Kwi 2024, 21:36
Miejscowość: تونس
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 38

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Kill_Flint w 06 Lis 2012, 18:32

Powinność przesadza z tą swoją ideologią, a ich jedynym argumentem przeciwko Wolności, są rzekomi anarchiści i bandyci w jej szeregach. Myślę, że wielu stalkerów wybrało Wolność, a nie Powinność, bo tam nie ma takiego "spięcia", nie ma musztr, wszystko jest na spokojnie.
Bimbru bimbru dajcie, a jak nie to spier*******!

Moje opowiadanie: viewtopic.php?f=85&t=18925
Przeczytaj, skomentuj i oceń!

LA nie będzie.

Kill_Flint
Wygnany z Zony

Posty: 129
Dołączenie: 08 Sie 2012, 12:27
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 20:05
Miejscowość: Janów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 15

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości