Czego szukasz w modach?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Czego szukasz w modach?

Postprzez Soviet w 02 Maj 2011, 12:52

Jestem znany jako wieloletni fan i znawca wszelkich modów, postanowiłem więc założyć topic do dyskusji!

Przyglądając się ostatnimi czasy naszemu shouboxowi zauważyłem, że często pojawia się pytanie o "jakiś mod z fainom fabułom". W związku z tym pytanie do szanownych userów: czego szukacie w modach? Nowej fabuły i questów? Nowych broni? Ulepszonej grafiki? Fajnych świeżych bugów?
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Reklamy Google

Re: Czego szukasz w modach?

Postprzez atikabubu w 02 Maj 2011, 12:55

Jeśli chodzi o wszelkie stolcery, to obecnie bez nowej fabuły szkoda na moda nawet patrzeć.
W innych grach: zależy, bo cieszę się z jednego samochodu do GTA, jak i TC wielkości kilka giga. :)
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane

Za ten post atikabubu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive WheeljackSPW.
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 14:24
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Czego szukasz w modach?

Postprzez Darth ReX w 02 Maj 2011, 13:06

Ja szukam po prostu innowacji.
Denerwuje mnie, jeśli widzę 432432584390543 raz tę samą teksturę, która jest "cool i mega i w ogóle lololol wypas", tak samo z brońmi, czy nawet przeportowanymi questami.
Ogólnie nie lubię nowych tekstur, jeśli mi się jakieś spodobają, to wrzucam je sam. Naprawdę, umiem znaleźć je na FPSbanana. Bo większość wrzuconych do modów prezentuje tak żałosną jakość, że szkoda gadać.
Fabuła? Levele? Owszem, ale tylko, jeśli są porządnie zaprojektowane.
Najwięcej eksperymentowałem z modami do HL2 i przyznam, że tam jest różnie. Większość modów dodaje nową fabułę i inne nowości, ale czasem zdarza się, że po prostu mod staje się przekombinowany i przez to niezbyt grywalny, Przykładem może być 1187 (tak, to nazwa moda), który może ma sporo nowości w zakresie walki, ale konstrukcja jego leveli zabija.
Nie lubię, jeśli dodawana broń jest powtarzalna, lub ma jakieś animacje, które o kant dupy można potłuc. Jestem zwolennikiem dokładności. Do furii doprowadza mnie również, jeśli mod wprowadza do gry mnóstwo bugów (tak, zapisy w Zewie Monolitu). Wolę moda, który oferuje mniej, ale jest stabilniejszy.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||

Za ten post Darth ReX otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 14 Cze 2024, 18:14
Kozaki: 224

Re: Czego szukasz w modach?

Postprzez Universal w 02 Maj 2011, 13:31

Mnie męczy przechodzenie n-ty raz tej samej ścieżki fabularnej - mapy, owszem, mogą być z podstawki, ale wykorzystane w inny sposób - po drugim przejściu któregokolwiek Stalkera z grubsza pamiętam gdzie i jak iść, gdzie może leżeć coś ciekawego, bez potrzeby spoglądania co chwilę do poradnika, czy szczegółowej mapy.

Dlatego:

- nowa fabuła
- ew nowe mapy

Ale tak, jak Darth napisał: tylko, jeśli są porządnie zaprojektowane.

Przeżyję bez dziesięciu odmian kałacha, pistoletu - Gaussa, czy super-mega-hiper zakamuflowanej snajperki, której tekstura przypomina trawę, a model ma niedoskonałości jakbym go sam zrobił. Tekstury - można ściągnąć w osobnej paczce, tak samo shadery. Zresztą, grafika to nie wszystko, raczej miły dodatek. Nie muszę mieć także wyrąbanego poziomu trudności, by popisywać się, że ukończyłem grę na poziomie wyższym, niż dostępny w podstawce.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Czego szukasz w modach?

Postprzez caleb59 w 02 Maj 2011, 13:45

Prawda jest taka (piszę po pijaku - urodziny rulez), że póki nie wyjdzie Lost Alpha nic konkretnie się nie ruszy w temacie - wyjątkami są Zew Monolitu + Tajne Ścieżki 2 no i trochę stary już Priboi Story - te mody IMO wprowadzały najwięcej innowacji - reszta to jak pisze @Darth - odgrzewanie kotleta - nowe tekstury, nowa pogoda - to już nie "jara" tak samo jak kiedyś - teraz ludzie oczekują nowych zadań, nowej fabuły przede wszystkim - sam nie wyobrażam sobie po raz n-ty zaczynać od likwidowania bandytów na parkingu by odbić Żwawego hehe... Osobiście czekam tylko na Lost Alpha (a to Ci niespodzianka!) i sądze, że ten mod zdeklasuje wszystko co do tej pory wymyślono w kwestii moddingu Stalkera - i tak LA!!!!!!!!!!!!!!!!! wyjdzie! :E
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Krzysu_Pl.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2689
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 17:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Czego szukasz w modach?

Postprzez Krzysu_Pl w 02 Maj 2011, 14:04

Im bardziej mod angażuje nas do działania, tym jest ciekawszy...
Najbardziej nie lubię modów w którym spawn jest losowy (random)
bo to przysparza kolejnych, niemiłych uczuć,
zginiesz raz - da ci to do myślenia
zginiesz 3< - wku*wisz się, i gamedata będzie w koszu :).

Do Caleba
:

L A" N I E/ B Ę D Z I E MWAHAHAHAHAHA :E
Awatar użytkownika
Krzysu_Pl
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 05 Maj 2010, 19:23
Ostatnio był: 24 Kwi 2022, 21:40
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 81

Re: Czego szukasz w modach?

Postprzez impulse_101 w 02 Maj 2011, 14:25

Ja najbardziej lubię te mody z duża ilością broni (tak z 200 z czego 150 to AK), fajnie mieć np 10 wersji AK47 w plecaku, nie ważne ze tak samo strzelają fajne jest to ze jeden ma czarny a drugi pomarańczowy magazynek i to jest cool. Jeszcze fajniejsze są dodatki w postaci napisu coca-cola na puszce energy drinka albo nowe kombinezony w unikalnych jaskrawych kolorach. Wstawki z muzyka techno w barze tez odświeżają trochę muzyczne zaplecze stalkera. Generalnie im więcej tym lepiej...
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Czego szukasz w modach?

Postprzez MałyGłód w 02 Maj 2011, 14:38

No cóż, teraz mod do S.T.A.L.K.E.R-a bez zmiany fabuły to nuda. Ogólnie powinno być więcej questów pobocznych ale ni tych w stylu "znajdź część ciał jakiegoś mutanta" albo "zabij stalkera". Jeśli już gra ma być klimatyczna, to niech dadzą questy na przykład w podziemiach Agropromu czy lab. typu x. Z tego co pamiętam, to zaglądaliśmy tam tylko podczas wykonywania głównej fabuły. Po drugie przydały by się nowe lokacje, albo znaczne rozbudowanie już istniejących. Przechodzenie kilkanaście razy przez jedną lokację jest po prostu nudne i bez sensu. Nowe bronie ? Tak i owszem, ale nie jakieś super duper wypasione w kosmos.
Image
Podstawą szczęścia jest WOLNOŚĆ, a podstawą WOLNOŚCI odwaga.
Awatar użytkownika
MałyGłód
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 06 Mar 2011, 11:20
Ostatnio był: 14 Paź 2011, 22:36
Miejscowość: Galaktyka Kurvix
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 14

Re: Czego szukasz w modach?

Postprzez Marcinez w 02 Maj 2011, 14:48

Ja w modach szukam nowej "fabuy" i innowacji. Czasem do modów z nową fabułą dodaję jakieś tekstury. W mody z samymi nowymi przedmiotami gram rzadko, ponieważ bez nowej fabuły szybko mi się nudzą. Najlepsze są mieszanki fabuły, innowacji i nowych przedmiotów, ponieważ zapewniają zabawę na długie godziny. Jeśli chodzi o mody do Cienia to szukam kompatybilności z wersją 1.0006. :wink:
Awatar użytkownika
Marcinez
Redaktor

Posty: 103
Dołączenie: 08 Sty 2011, 22:03
Ostatnio był: 18 Lip 2023, 13:15
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Czego szukasz w modach?

Postprzez WheeljackSPW w 02 Maj 2011, 14:49

Darth ReX napisał(a):Levele? Owszem, ale tylko, jeśli są porządnie zaprojektowane.

Levele w stalkerze nie mają nic wspólnego z porządnym zaprojektowaniem. Skąd wzięły się wszechobecne stosy bloków betonu, na ch*j jest tunel w dolinie mroku (ten nad ziemią), albo co produkowano w fabryce w kordonie skoro jest tam tylko kilka małych pomieszczeń? Oczywiście stalker to alternatywna rzeczywistość, więc coś takiego nie powinno nas wkurzać podczas gry. ;) Na swoim przykładzie wiem, że będziecie dokładnie przyglądać się mapom i oceniać je, dopiero dopiero gdy zaczniecie je sami tworzyć. :)

Co do moich wymagań na temat modów to nie mogą być przebajerowane jak Soljanka czy Zew Monolitu, czyli zero eliksirów, zestawów naprawczych, labiryntów itp. Kombinezony mi zwisają, może być ich z milion, natomiast nowych broni max 6-7, bo i tak każdy wypatrzy sobie jedną i będzie z nią biegał do końca gry. Mapy wystarczą stare, tylko jakoś inteligentnie przerobione, np.: obóz kotów przenieść do chlewni. Zadania pobocznie nie powinny być uciążliwe tak jak:" znajdź milion butelek wódki, żeby ruszyć dalej", albo "wracaj z elektrowni do Kordonu, żeby zaparzyć Sidorowiczowi herbatkę"... O fabule powiem tyle, żeby była zawiła, trochę bardziej niż w vanilii, zrezygnowałbym też z wątku ze Striełokiem i rozpoczął jakiś nowy. Przydałyby się też 2 główne wątki, tak jak w oryginalnym ShoCu, bo po prostu jest ciekawiej. :)

Za ten post WheeljackSPW otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal, atikabubu.
Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 10:41
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Czego szukasz w modach?

Postprzez Zona_Citizien w 02 Maj 2011, 15:14

Cóż jestem wybredny jeżeli chodzi o moda. Na pewno musi mieć zmienioną fabułę, to dla mnie podstawa no i nowe lokacje, głównie te z Alph, ale mile widziane będą autorskie, całkiem nowe. Skąd ta moja wybredność? Może stąd, że 4 razy zaliczyłem SoC, 2x CoP i raz CS.
Nie pogniewam się jeżeli pojawią się nowe bronie/artefakty/dojdą pojazdy. A wręcz przeciwnie, wszystko mile widziane. Pogrzebałem w ZM, TT2 i Priboiu, czekam na Lost Alpha. Nie miałem na razie odwagi próbować odpalać NS (chyba caleb59 przekonał mnie, że to syf).
Nie ma więcej modów zmieniających fabułę i wprowadzających tyle zmian niż te jakie tu wymieniłem.
"Masz tu artefakt!
Masz tu ananasa!
Granada, pacanie!
Idika mnie!"
Cytaty z serii S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Zona_Citizien
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 03 Kwi 2011, 20:49
Ostatnio był: 19 Maj 2011, 20:26
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 5

Re: Czego szukasz w modach?

Postprzez Darth ReX w 02 Maj 2011, 15:26

Wheeljack napisał(a):Levele w stalkerze nie mają nic wspólnego z porządnym zaprojektowaniem. Skąd wzięły się wszechobecne stosy bloków betonu, na ch*j jest tunel w dolinie mroku (ten nad ziemią), albo co produkowano w fabryce w kordonie skoro jest tam tylko kilka małych pomieszczeń? Oczywiście stalker to alternatywna rzeczywistość, więc coś takiego nie powinno nas wkurzać podczas gry. ;) Na swoim przykładzie wiem, że będziecie dokładnie przyglądać się mapom i oceniać je, dopiero dopiero gdy zaczniecie je sami tworzyć. :)


Nie pojąłeś.
Wiele modów, niekoniecznie ze Stalka, zawiera levele, które mają to do siebie, że... są puste. Przykład? Ot, idziesz sobie wzdłuż ulicy. Zero śmieci, zero samochodów, co najwyżej raz na 100m budka telefoniczna i ławka. PUSTO. Nie ma nic. Ulica zawsze zakręca pod kątem 90 stopni itd. Albo niedopracowane oświetlenie, czy wręcz śmiesznie wyglądające elementy, które zdają się, jakby były ociosane siekierą i ochlapane farbą w jakimś tam kolorze. Albo błędy w stylu biegnę sobie i jeb, wypadam przez teksturę na środku ulicy. To są źle zaprojektowane mapy.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||

Za ten post Darth ReX otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Zona_Citizien.
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 14 Cze 2024, 18:14
Kozaki: 224

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości