Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez monolit1935 w 02 Sty 2010, 23:05

tak naprawdę wymienił bym te 3 części za 1 porządnie zrobioną alphe 1935 z misjami i wątkiem fabularnym ( takich poziomów takiego klimatu nie ma i nie będzie miał żaden stalker ( może lost alpha ) :D
Image
Awatar użytkownika
monolit1935
Stalker

Posty: 183
Dołączenie: 01 Lip 2009, 22:49
Ostatnio był: 15 Lip 2015, 12:11
Miejscowość: generatory z 1935
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Romixor w 03 Sty 2010, 22:35

Ja nie podejmuje decyzji bo w cien czarnobyla nie gr5ałem a w zew na okrągło teraz będe sciągał cien a pozniej czyste niebo
Ostatnio edytowany przez caleb59 04 Sty 2010, 10:03, edytowano w sumie 3 razy
Romixor
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 03 Sty 2010, 22:30
Ostatnio był: 11 Lip 2013, 11:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Snajper Obokan w 04 Sty 2010, 17:08

Moim zdaniem nic nie dorówna SoC. Ta część ma zdecydowanie najlepszy scenariusz, najlepsze intro, outro i lokacje. Cała opowiedziana w grze historia ma początek i koniec a cała rozgrywka jakiś logiczny porządek. Moim zdaniem ani Czyste NIebo ani Zew Prypeci nie dorastają do pięt oryginałowi.
To w przecież w SoC jest najważniejsza lokacja dla całej gry - Elektrownia Atomowa w Czarnobylu.
To przecież tu wszystko się zaczęło.
Awatar użytkownika
Snajper Obokan
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 31 Gru 2009, 18:35
Ostatnio był: 16 Mar 2010, 14:05
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez haseopl w 06 Sty 2010, 19:13

Dla mnie pozostaje najlepszy SOC :P Jego klimat wgniatał ... dosłownie ... Za każdym razem gdy odwiedzałem nową lokację to robiłem pod siebie :P Zaś w CoP'ie jedyne momenty strachu to ... hmm... pierwsza wyprawa do fabryki w Jupiterze oraz samo 'pierwsze' zwiedzanie Prypeci ... Jeśli miałbym pochwalić CoP'a to chyba za system misji (ciut mało ale nawet fajne) i
:

za pomysł zebrania oddziału do Prypeci

Jazdy i to poważne powinien oberwać za małą liczbę questów i mutantów,czyżby Strielok wybił wszystko tam co się rusza ? :/
haseopl
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 18 Cze 2009, 15:01
Ostatnio był: 06 Sty 2010, 20:20
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez samer w 07 Sty 2010, 02:56

A nie działo się tak bo była to pierwsza gra tego typu? Przecież to było zupełnie coś innego... teraz każdy z nas podchodzi już jakby nie patrzeć świadomym co czeka go w zonie...czy to anomalie czy mutanty...znamy je wszystkie i nie są w stanie nas zbytnio zaskoczyć...wtedy to była inna bajka...Historia opowiedziana faktycznie była lepsza ale sam sposób opowieści i cała otoczka niekoniecznie. Misje poboczne jak i te z głównej fabuły COP są wg mnie lepsze. Wiadomo każdy chciałby widzieć STALKERA tak jak nam go zapowiadano w 2003 roku z rozbudowaną częścią RPG jeżdżącymi pojazdami itp. wyszło jak wyszło. może to i lepiej bo w przeciwnym razie od kilku lat grałbym w tą samą grę ;) Niestety pieniądz nie idzie w parze z ideami i wizjami....
samer
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 13 Paź 2007, 21:16
Ostatnio był: 05 Kwi 2010, 22:32
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Kimiko w 07 Sty 2010, 15:21

Czy ja wiem ... Zew Prypeci nadal trzyma dobry klimat poprzednich części. Jest tak samo świetną grą jak poprzednie części, ale jednak... chyba bardziej wolę Cień Czarnobyla. Ma w sobie to coś, coś bardziej interesującego :P
"Żadna część państwa nie korzysta z przedłużającej się wojny. W wojnie niech twoim celem będzie zwycięstwo a nie długa kampania"
Awatar użytkownika
Kimiko
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 23 Gru 2009, 13:12
Ostatnio była: 19 Mar 2010, 15:32
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez MatrixSTR w 07 Sty 2010, 15:36

Dla mnie najlepsza jest alpha 1935 tamte mapki mają najlepszy klimat ze wszystkich oficjalnych części stalkera. Jednak wracając do tematu to jednak wolę cień, i sam nie wiem czemu. Zew ma o wiele ciekawsze rozwiązania ładniejszą grafikę ale mimo to brakuje mi tych lokacji z cienia chociaż te w zewie są ciekawsze... To chyba takie przywiązanie... Pograłem trochę w zew i jednak wróciłem do cienia. Cień czarnobyla jednak jest dla mnie jedną z gier wszechczasów do której będę zawsze wracał :)
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez KoweK w 07 Sty 2010, 15:41

Dodałem ankietę. Głosować!
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Normandia w 07 Sty 2010, 16:47

Na początek powiem że SoC był po prostu dłuższy jeśli chodzi o treść niż CoP. Ale jak mawiają niektórzy "rozmiar nie zawsze ma znaczenie". Kiedy pierwszy raz odpaliłem SoC pograłem może 30 min i wywaliłem grę bo nie była zbyt porywająca, zwłaszcza na początku. Później wpadł mi w ręce CS ze wspaniałą lokacją jaką były bagna( według mnie jedna z najbardziej klimatycznych lokacji w całej trylogii) wtedy to właśnie trafiłem na forum, zupełnie przypadkiem, i znalazłem mody do SoC. Po zainstalowaniu kilku modyfikacji gra zupełnie się zmieniła i znalazłem swój cel w życiu, badanie Zony. Jak pewnie wielu z was grałem w niezliczoną ilość modów, lepszych, gorszych, bez sensu. Ale nie oszukujmy się zabijanie tego samego bandyty dla barmana po raz 12435376373 zrobiło się w końcu nudne. Nie dawno wszedł na rynek CoP i naszym oczom ukazał się świat, który znamy a jednak troszkę inny. Miał i ma on swój czar podobnie jak SoC ale musimy iść z duchem czasu. Może i w CoP fabuła nie jest bardzo wciągająca, nie jest też banalna, za to ma wiele wątków pobocznych co dodaje pikanterii całej opowiedzianej historii. Próżno spierać się która część jest lepsza a która gorsza. Najlepiej jak by połączyli obie gry. Nie nazwał bym też CoP godnym następcą, ale jest odpowiednim kontynuatorem czymś co pozwoli przetrwać do czasu aż doczekamy się S.T.A.L.K.E.R.A z prawdziwego zdarzenia, lub chociaż nasze dzieci się doczekają. Jednak temat wymaga oceny więc na zakończenie powiem że z modami zdecydowanie SoC, bez modów CoP ....
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Normandia
Stalker

Posty: 169
Dołączenie: 25 Maj 2009, 21:16
Ostatnio był: 09 Cze 2013, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Włóczęga w 08 Sty 2010, 15:48

zew prypeći lepszy jak dla mnie grafa lepsza i więcej do roboty w cof :+:
Awatar użytkownika
Włóczęga
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 08 Sty 2010, 15:35
Ostatnio był: 14 Sty 2010, 00:19
Miejscowość: Prypeć Baza Monolitu
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Dawid0ss w 08 Sty 2010, 16:36

Jeśli chodzi o mnie, póki co zdecydowanie najwięcej grałem w Czyste Niebo. Uważam, że to świetna gra. Daje mnóstwo możliwości, pochłania, ma świetną oprawę graficzną i jest trudniejsza niż Zew Prypeci. W najnowszej części sagi Stalker jest zdecydowanie za mało rozbudowanych walk i strzelanin.
Pzdr

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 21:10
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości