Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Maus w 26 Maj 2010, 21:08

Ze Slalkerem miałem pierwszy raz styczność w 2008. Gdy miałem iść do kina z klasą, kolega miał mi pożyczyć podobno jakąś fajną grę. Nie powiedział mi co to dokładnie jest. Przed wejściem do kina podał mi grę i patrzę a to Stalker. To była wersja angielska, ponieważ kumpel często wyjeżdżał do Londynu i kupował tam różne ciekawe rzeczy. Wróciłem z kina, zainstalowałem Stalkera i szczerze miałem go dość po 5 minutach, przez to że był cały po angielsku. Nie zagrałem już w niego. Rok później, na urodziny postanowiłem sobie kupić dwie gry. Wchodzę do hipermarketu w moim mieście, patrzę a tam są dwa Stalkery - Cień Czarnobyla i Czyste Niebo. Pomyślałem, że zacznę moją przygodę ze Stalkerem jeszcze raz. Kupiłem oba Stalkery i zainstalowałem wpierw Cień Czarnobyla. Włączyłem, obejrzałem intro, pogadałem z Sidem i co najfajniejsze Stalker mnie teraz nie znudził, a wręcz wciągnął jak cholera! I tak zaczęła się moja przygoda ze Stalkerem, której nigdy nie będę żałował.
"Cóż za ponury absurd, aby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem."

Image

Rozpoczynam pisanie dość długiej opowieści, o tym jak narodziła się Zona która znamy, czyli inaczej o tym kto stal za wybuchem z 2006. Co ta osoba zrobiła? Czy była zła że stworzyła Zonę, czy może to było konieczne by zatrzymać coś groźniejszego? O tym w moim opowiadaniu. Póki co kończę prolog, który jest dość obszerny.
Awatar użytkownika
Maus
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 05 Wrz 2009, 23:40
Ostatnio był: 11 Kwi 2013, 03:52
Miejscowość: Strefa Zony
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Tomasz Kawka w 30 Maj 2010, 21:09

Ja w 2006 roku, kiedy to w CDA pojawiła się zapowiedź, a potem recka S.T.A.L.K.E.R - a. Zacząłem czytać w encyklopediach o Czarnobylu, zacząłem oglądać filmy dokumentacyjne, kupiłem sobie karabinek (asg :P). Potem pożyczyłem od kolegi grę i do dzisiaj pamiętam pierwszą misję :] Myślałem, że będzie jakaś ostra sieka z cholernie dużą ilością wybuchów, a tu proszę... Ze trzy razy wczytywałem, zanim udało mi się wygrać :]
Awatar użytkownika
Tomasz Kawka
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 14 Maj 2009, 16:21
Ostatnio był: 21 Maj 2013, 01:10
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Shadow Freedom w 06 Cze 2010, 03:48

O Stalkerze usłyszałem z zapowiedzi w CDA w 2006 roku, lecz później o nim zapomniałem. Jakiś czas potem kolega opowiadał mi o grze (SoC) w której to rzekomo dało się wszystko. Gdy przeczytałem recenzję Czystego Nieba, również w CDA (w 2008r.), postanowiłem je zakupić i przetestować. Tak. Pierwsze było Czyste Niebo z Platynowej Kolekcji :E . Później kupiłem Zew Prypeci, lecz to już inna historia...
Ostatnio edytowany przez Shadow Freedom, 06 Cze 2010, 06:10, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Shadow Freedom
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 05 Cze 2010, 22:24
Ostatnio był: 17 Sie 2010, 20:44
Miejscowość: Nie pojął byś tego...
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Tayker w 06 Cze 2010, 05:48

Pierwszy raz ze stalkerem miałem pierwszy raz do czynienia... 3 tygodnie temu, gdy ściągnąłem na próbę cień Czarnobyla. Dzisiaj jestem posiadaczem wszystkich 3 części :E

Uwagi moderatora:

Też ściągniętych z netu? - caleb59
Przeznaczeniem każdego człowieka jest śmierć. Moim przeznaczeniem jest cierpienie.
S.T.A.K.E.R. Project - viewtopic.php?f=85&t=9204&p=97138#p97138

Tayker
Wygnany z Zony

Posty: 9
Dołączenie: 03 Cze 2010, 13:33
Ostatnio był: 10 Lut 2012, 13:20
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez raziel210 w 08 Cze 2010, 19:33

w ogóle tak, jestem również wielkim fanem fallouta i Czarnobyla oraz fps więc na stalka czekałem gdzieś od 2005 roku i wreszcie kupiłem go w dniu premiery i jestem bardzo zadowolony, Zona pochłonęła mnie całkowicie :D :D
raziel210
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 08 Cze 2010, 16:26
Ostatnio był: 13 Sie 2011, 12:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez BigChees w 09 Cze 2010, 07:27

Poznałem stalkera gdy pojawiła się recka Czystego nieba w CDA

Uwagi moderatora:

I co w związku z tym? - ati
Awatar użytkownika
BigChees
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 06 Cze 2010, 09:24
Ostatnio był: 13 Sty 2012, 23:09
Miejscowość: Kaznów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Mikkil w 12 Cze 2010, 22:27

Mój pierwszy kontakt ze S.T.A.L.K.E.R-em zaczął się od obejrzenia Fresh Air na HYPER od tego czasu zacząłem marzyć żeby kupić sobie S.T.A.L.K.E.R-a ale niestety nie miałem kasy żeby go kupić i ciągle na okrągło oglądałem filmik w dodatkach do Punishera :D a teraz mam wszystkie części i przeszedłem je ze 3 razy i nadal mi się nie nudzą. Ale zacząłem się interesować Czarnobylem już wcześniej na lekcji fizyki :D
Zona to Stalkerzy bycie Stalkerem to WOLNOŚĆ bądź Stalkerem na całego.
Awatar użytkownika
Mikkil
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 08 Cze 2010, 09:09
Ostatnio był: 12 Kwi 2015, 13:49
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Dodox w 12 Cze 2010, 22:59

Zgadzam się z Mikkil ja też jestem fanem S.T.A.L.K.E.R.A jak dla mnie to każda część jest świetna ale w cieniu zabrakło możności przyłączenia się do frakcji ale czyste niebo i zew prypeci to istne arcydzieło a historia Czarnobylskiej katastrofy jest świetna ja miałem też prezętacje na angliku o katastrofach to właśnie o Czarnobylu a Zona to ciekawe i piękne a zarazem straszne miejsce :D . A stalkera poznałem jakieś 2 lata albo trochę więcej przez program HYPER i trochę na necie
Naszą powinnością jest roznieść w pył całe plugastwo Zony i ją samą
Image
Awatar użytkownika
Dodox
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 11 Cze 2010, 21:21
Ostatnio był: 06 Mar 2013, 19:57
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 4

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez M3Fis70 w 14 Cze 2010, 22:16

Jakoś w środku 2007r. przeglądałem gry na gry-online byłem chyba w D00Mie 3 i tam było gry podobne (chyba d00m3).
Obejrzałem SSy i pomyślałem ey to może coolne, i ściągnąłem z neta by sobie obejrzeć co to. i "utonąłem" w Zonie.
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez meweq w 03 Lip 2010, 16:51

Kiedyś zaczęli coś opowiadać o Stalkerze na Hyperze i w CDA. Poczytałem, pooglądałem i pomyślałem, że fajne. Byłem wtedy mały, więc rodzice by mi nie pozwolili. Trudno. Później przy okazji kolejnych edycji SoCa wydali książkę "Piknik na skraju drogi" kupiłem przeczytałem, później dowiedziałem się o filmie. Czekałem, aż będzie w TV. Po drodze wyszło CS, ale mój kolega kupił i mówił, że taki sobie. Minęło sporo czasu, zainteresowanie spadło, aż tu wypada Zew Prypeci i w reckach piszą, że super fajny i w ogóle. Kupiłem, włączyłem i jakaś anomalia mnie wciągnęła. Klimat.... :E
METAL UP YOUR ASS!!!

OAZA
:

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=85&t=17331&p=209245#p209245
Awatar użytkownika
meweq
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 03 Lip 2010, 16:15
Ostatnio był: 02 Lis 2014, 13:29
Miejscowość: Przelazłem przez płot.
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Znajomy w 03 Lip 2010, 21:29

O pierwszym Stalkerze słyszałem już od dawna przed premierą i szczerze przyznam, że przez jakiś czas analizowałem postępy produkcji tej gry. Jednak jakiś rok może dwa przed premierą zapomniałem o tym tytule, ponieważ nie miałem czasu na analizowanie rynku a tym bardziej na granie w cokolwiek.
Pewnego dnia mój starszy brat przyniósł płytę. Pomyślałem "pewnie znów przyniósł jakieś g**wno"
Wyszedłem spotkać się z kumplami, minęła godzina, może półtora.
Wchodzę do domu i skierowałem kroki do pokoju brata który naparzał w STALKER'a.
Zobaczyłem trochę jak to wygląda i gra zachwyciła mnie od pierwszego wejrzenia. :wódka:
Ten klimat, Zona, Stalkerzy, mutanty no i przede wszystkim szata dźwiękowa "posadziła" mnie na dobre godziny przed monitorem. Nigdy nie pożałuję, że grałem w Z.I.A.S.Z.O.R.a :wódka:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Znajomy
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 01 Lip 2010, 11:14
Ostatnio był: 07 Gru 2013, 15:04
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 7

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Sarlinov w 10 Lip 2010, 19:54

Mój pierwszy raz ze Stalkerem był, kiedy zakupiłem książkę Strugackich, no sami wiecie jaką :E :E Przeczytałem ją z 5 razy ( do dzisiaj wracam) Wcześniej Stalkera traktowałem wyłącznie jako ciekawostkę. Co ciekawe, w grę jeszcze nie grałem. :?: :?: :?: :!: :!: :!: :!: - zapytacie. Ano miałem za słabego kompa, a teraz wszystkie 3 części (oryginalne :!: ) idą już do mnie pocztą. :wódka:
Sarlinov
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 03 Lip 2010, 11:59
Ostatnio był: 25 Sie 2014, 23:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 6

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości