Który S.T.A.L.K.E.R. jest najładniejszy?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Która część stalkera, najbardziej Wam się podoba, tylko pod względem grafiki?

*S.T.A.L.K.E.R.: Cie
40
18%
*S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo*
89
40%
*S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci*
91
41%
 
Razem głosów : 220

Re: Który S.T.A.L.K.E.R. jest najładniejszy?

Postprzez scigacz1975 w 06 Gru 2012, 17:04

CS ficzerami graficznymi bije CoP na głowę - niestety nie idzie to w parze z optymalizacją. Ale np. Bagna z Jesiennym Absolutes @Cromma o poranku - mniam.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Reklamy Google

Re: Który S.T.A.L.K.E.R. jest najładniejszy?

Postprzez Pangia w 06 Gru 2012, 22:54

A ja tam wolę Cień Czarnobyla. Ten niemalże szary obraz jakoś lepiej pozwala mi się wczuć w atmosferę gry. No, poza tym to do dnia dzisiejszego był to u mnie najmniej zbugowany Stalker - błędów graficznych nie posiadał żadnych, w porównaniu do Czystego Nieba, a zwłaszcza Zewu Prypeci
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Który S.T.A.L.K.E.R. jest najładniejszy?

Postprzez Jachu w 06 Gru 2012, 23:05

Moim zdaniem, Cień Czarnobyla był ( i jest, jak na razie) najlepszy. Grafika idealnie pasowała do klimatu - ponura, miejscami nawet przygnębiająca. Ponadto, jest to JEDYNA część, która działała mi płynnie ( z powodu, niestety, dość kiepskiej już karty graficznej).
CS nie jest zły, ale (jak już wspomniałem), z powodu karty strasznie mi się wiesza, co ogromnie wpływa na jakość gry.
A co do Zewu... grafika może i nie jest najgorsza, ale totalnie nie pasuje do klimatu Stalkera. Howgh.
«Врагов надо истреблять!»
Awatar użytkownika
Jachu
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 26 Lut 2012, 22:32
Ostatnio był: 03 Mar 2016, 00:43
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 4

Re: Który S.T.A.L.K.E.R. jest najładniejszy?

Postprzez Ardas w 21 Sty 2013, 22:56

Czyste Niebo. Te barwy są takie żywe, że aż oczy palą. Cień Czarnobyla jest mocno szary, co buduje w pewnym sensie niesamowity klimat. Zew Prypeci to połączenie tych obu stylów. Jednak moim zdaniem, te połączenie wyszło nijako..
1. Czyste Niebo.
2. Cień Czarnobyla.
3. Zew Prypeci.
Na marginesie... Zauważyliście, że Czyste Niebo jest najlepiej zoptymalizowane i wydajne? Zew Prypeci, pomimo małych zmian w grafice, chodzi zdecydowanie gorzej... Nie wspominając o SoC.
Ardas


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Który S.T.A.L.K.E.R. jest najładniejszy?

Postprzez Woland w 22 Sty 2013, 00:05

Optymalizacja?
Moja ocena taka iż SoC działa bez zarzutu- all na full dane z grafą i gra się tnie tylko w dwóch miejscach- przy posterunku Powinności w Barze jak się chce wejść na teren Baru (nie lokacji Bar a ten posterunek przy psach i okopach) i posterunek przy wyjściu do dziczy i magazynów wojskowych. Tnie się niezależnie od ustawień zawsze. Nie wiem czemu.
CS na full działa... w sumie nie pamiętam, zaraz... chyba nie dałem w pełni na full bo się cięło. Ale z tego co kojarzę (chyba) nie tak jak w CoP
CoP- no comments. Tnie się co zabija klimat. Szczególnie zauważyłem szkodnikiem jest... TRAWA!
Ogólnie zjechałem z grafą na połowę all i mimo to tnie!
A faktem jest że Czyste Niebo ma lepszą grafikę.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Który S.T.A.L.K.E.R. jest najładniejszy?

Postprzez Dżuz w 22 Sty 2013, 00:47

Ardas napisał(a):Na marginesie... Zauważyliście, że Czyste Niebo jest najlepiej zoptymalizowane i wydajne?


No chyba jak się ma komputer z NASA :suchar:

U mnie jakoś to właśnie CS na minimalnych muli tak okrutnie, że nawet ja - mimo iż cierpliwy jestem i wytrwały - nie byłem w stanie tego zaakceptować. "Zew Prypeci" przy tym to majstersztyk. Jedynie podczas ewakuacji z Prypeci mi zamulał dość nieprzyjemnie. A tak to gra w niego jest wielką przyjemnością. I co Ty na to Trollandzie? :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 13:24
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Który S.T.A.L.K.E.R. jest najładniejszy?

Postprzez Woland w 22 Sty 2013, 01:18

Ależ uwielbiam Zew Prypeci ale jednak ja problemów u mnie doświadczam. To znaczy gra działa płynnie ale nagle coś doczytuje sobie, i taka chwilowa przycinka. A potem znów wszystko całkiem płynnie chodzi. Jak już mówiłem- chyba wezmę na zero trawę bo to z trawą najwyraźniej są problemy (zmniejszenie grafiki niewiele dało, zmniejszenie trawy zrobiło w większości porządek z przycięciami.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Który S.T.A.L.K.E.R. jest najładniejszy?

Postprzez Ardas w 22 Sty 2013, 14:04

Grałem w najnowszą wersje CS(1.5.10). Być może to ma wpływ na moją płynność gry. Ja mam komputer z 2008 roku.:) Więc dobry to on nie jest. SoC podobno na starszych wersjach chodzi bardzo płynnie, spadki fps można zauważyć w 1.6, którą posiadam. A CoP testowałem u znajomego z podobną konfiguracją sprzętu(Trochę lepszą). Te ściny niszczą klimat, z tym się zgodzę w pełni.
PS U mnie najbardziej mulą(tadada)... CIENIE. Po wyłączeniu ich, gra nie traci zbytnio, a daje mi ponad 15 fps.. :wódka:
Ardas


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Który S.T.A.L.K.E.R. jest najładniejszy?

Postprzez Majster Pijawa w 16 Maj 2013, 15:15

Czyste niebo to bardzo ładna gra, następnie Cień Czarnobyla za piękny klimat graficzny, no i Zew Prypeci, za ochydne tekstury podłoża ...
Image Ty ku*wo czytasz opis? [*]

Majster Pijawa
Wygnany z Zony

Posty: 52
Dołączenie: 14 Sie 2012, 10:02
Ostatnio był: 26 Maj 2013, 11:26
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 2

Re: Który S.T.A.L.K.E.R. jest najładniejszy?

Postprzez n1ck w 20 Maj 2013, 14:53

Jesli chodzi o graficzne bajery to Czyste Niebo, ale ogólnie to Cień Czarnobyla miał najlepszą oprawę audiowizualną. W Czystym Niebie i Zewie Prypeci bronie i postacie były strasznie sztuczne i 'plastikowe', o dźwiękach pukawek nie wspomnę. Bez modów te gry są moim zdaniem nie do przetrawienia.
Awatar użytkownika
n1ck
Tropiciel

Posty: 217
Dołączenie: 05 Lis 2011, 09:06
Ostatnio był: 16 Gru 2019, 15:04
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 41

Re: Który S.T.A.L.K.E.R. jest najładniejszy?

Postprzez Cromm Cruac w 20 Maj 2013, 15:23

Najładniejszy S.T.A.L.K.E.R. to Major Diegtiarow. Co prawda nie jest on prawdziwym S.T.A.L.K.E.R.-em bo nie ma tatuażu (Striełok ma ale on jest łysy i brzydki) ale za to jest przystojny i szarmancki, i wszystkim pomaga, i w ogóle :E

@:czepialski_kowunio:, a co ma Striełok wygrawerowane na przedramieniu? Stalker czy S.T.A.L.K.E.R.?

Uwagi moderatora:

Ale tutaj mowa o S.T.A.L.K.E.R.ach, a nie Stalkerach. - :czepialski_kowunio: Posta połączył Cysiu.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive margarita, n1ck, scigacz1975, Voldi, Kudkudak, Junx, ZiomB, Tajemniczy, Pangia, SkullDagger.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Cze 2024, 23:08
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Który S.T.A.L.K.E.R. jest najładniejszy?

Postprzez frosth w 20 Maj 2013, 20:59

Ja się nie znam na teksturach i innych takich ale największe wrażenie na moich oczach zrobiło "Czyste Niebo" zamiast grać to wpatrywałem się jak głupi w bagna. A Czerwony Las i Szpital to mistrzostwo.
Zew Prypecia jest płaski i nijaki i gdyby nie praca @Cromm Cruaca takim by pozostał. A tak Zaton zaistniał właśnie dzięki Niemu.
Cień.. jak to Cień tu grafika była tylko dodatkiem do fabuły.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości