Ulubiona pukawka (pukawki)

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Bies86 w 15 Sty 2013, 22:14

Ja lubie zwykłego kalashnikova oraz Pistolet Makarowa [Pm] lub jego bezgłośna wersja [Pb1s]

Za ten post Bies86 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Wunderwaffe.
Bies86
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 15 Sty 2013, 12:56
Ostatnio był: 26 Sty 2014, 22:29
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Matt141 w 28 Sty 2013, 21:22

We wszystkich częściach byłem wierny SWD. Broń ta jest moim wyborem zarówno w grze jak i rzeczywistości :)
Jednym z podstawowych celów w grze jest jak najszybciej przesiąść się na Dragunowa. Nie ma sensu rozwodzić się nad zaletami i wadami, nic oryginalnego nie powiem. Ulepszenia idą najczęściej w celność i siłę obrażeń. W CoP-ie nie cenię odpicowywania celownika w ulepszeniach, natomiast standardowy karabin zastępuję Rysiem. W waniliowych stalkerach smucą mnie tylko czarne kolba i okładziny, ale to jest akurat najmniejszy problem.

Lubię również SWU za większą uniwersalność od swojego protoplasty. Gdy noszę na plecach tego byczka zwykle nawet nie sięgam po broń zapasową. A tą jest zawsze PBs. Po prostu go lubię, choć jest pełen wad i nie oferuje wiele. Do dobijania nadaje się jednak znakomicie.

Z braku laku korzystam też z WSS-a i Przypływu, ale to nie jest jednak to. Mimo, że podoba mi się bardziej skomplikowana i zbliżona do prawdziwej balistyka, która wymaga odrobiny myślenia przy większych dystansach.

Gdy mam coś zmieniać w przypadku modów, jest to tylko i wyłącznie skin i amunicja, którą może operować SVDmk2. W oryginale bardzo często pakuje się do niego standardowe ŁPS-y, czyli amunicję 'PP' przeznaczoną w grze do PKM-u.

Gdy gram bez broni wyborowej, to najfajniej mi się biega z Eliminatorem. Koniecznie tym należącym do bandyty od długu Wano. Ot, takie trofeum.

Za ten post Matt141 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GhostRider44.
Awatar użytkownika
Matt141
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 30 Paź 2011, 14:42
Ostatnio był: 07 Lut 2016, 20:02
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Leo0502 w 09 Lut 2013, 20:08

Ja najbardziej lubie strzelby, zawsze jak gram w STALKERa oprócz karabinu mam jedną przy sobie - Chasera 13 albo SPASa.Z pistoletów biorę Fora 12-bardzo dobry na psy :+: . Z karabinów biorę GP 37 i Thundera lub TRs 301. A jak nie ma Wintar BC tez dobry
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez StalkerCell w 20 Lut 2013, 21:11

Hmm...
Troszkę ciężko wybrać... dobra, zrobię wykres:
Z pistoletów, yyy... B... B...B...B... k***a... Black Kite!!! posiada dużą siłę ognia i tego, no tego... yyy... a, mniejsza z tym! Dobra, no to pistolet z głowy.

Teraz karabin- no to G36P( Yeahhh ). Fajny, trudno zdobyć i ten celownik kolimatorowy... mmm miodzio.

No to chyba wszycho.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez FireB0X w 17 Mar 2013, 15:05

Według mnie najlepszą bronią na bliskie spotkania ( i nie tylko ) jest ulepszony pod względem szybkostrzelności i celności Trs 301 . Z podwieszanym granatnikiem , lunetą optyczną i tłumikiem jest absolutnym GURU w S.T.A.L.K.E.R. COP . Ma znakomitą celność i moc obalającą . Rozpruwa mutantów , bandytów i wszystko co nie przypadło nam do gustu . Podobno drwale w Czerwonym Lesie używają Trs-ów 301 do ścinania zmutowanych drzew . Gdy pobawimy się trochę plikami możemy mu troszkę zwiększyć magazynek tak gdzieś do 79876954 naboi i minimalnie zwiększyć szybkostrzelność np. do 35000 naboi na minutę . Z taką spluwą możemy podbić Czarnobyl . A teraz wypijmy :wódka: . :worms:
Mówi Stalker do Jasia:
- Widzisz Jasiu tutaj kiedyś stała cukiernia. Głaszcze go po głowie.
- Widzisz Jasiu, a tutaj kiedyś stała elektrownia z Czarnobyla. Głaszcze go po drugiej głowie.

Jestem kieliszkiem . Nalej wódki

Za ten post FireB0X otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Pangia, pan kozaq.
Awatar użytkownika
FireB0X
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 11 Lis 2012, 13:10
Ostatnio był: 26 Lip 2013, 17:23
Miejscowość: Zona
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: -3

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Progres w 19 Mar 2013, 21:54

Moje 2 ulubione pukawki ze STALKERA to Wintar BC + GP37
Awatar użytkownika
Progres
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 07 Wrz 2012, 13:23
Ostatnio był: 19 Lis 2013, 15:29
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez PeterJ w 20 Mar 2013, 22:26

W zasadzie mam trzy swoje ulubione bronie. Do walki na krótki dystans używam zazwyczaj OC-14 Groza. Wspaniały karabinek, świetna moc obalająca, niezła celność. Czasem przesiadam się na G-36- bardzo dobra broń, choć w realu nie chciałbym się nią posługiwać z uwagi na wykonanie głównych elementów, w tym korpusu, z tandetnego i kiepskiego tworzywa xD
Z broni na długie dystanse wyznaję wyłącznie Wintoreza- świetna moc obalająca, jak na snajperkę duży magazynek (10 naboi) i zintegrowany tłumik. Jednym słowem doskonały cichy zabójca :D
Awatar użytkownika
PeterJ
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 12 Mar 2013, 01:49
Ostatnio był: 13 Sty 2014, 15:25
Miejscowość: Opole
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez karp w 21 Mar 2013, 01:18

A ja najbardziej lubię Wintara, właściwie mogłabym chodzić po Zonie tylko z nim :) Natomiast najbardziej nie lubię strzelby i od razu ją wyrzucam (ewentualnie sprzedaję), gdy wpadnie mi w łapki coś innego :)
Awatar użytkownika
karp
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 17 Paź 2012, 20:42
Ostatnio była: 22 Sie 2013, 16:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Jaroć w 27 Mar 2013, 09:33

Moją ulubioną pukawką jest Szwecki SGI 5k i może go nie można jakoś mego ulepszyć,ale jest niezawodny,celny,na tania amunicje NATO i nawet z niezłą siłą obalającą :D
Sorry za błędy ortograficzne

Za ten post Jaroć otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kajzerPL.
Awatar użytkownika
Jaroć
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 30 Gru 2012, 12:34
Ostatnio był: 17 Kwi 2017, 23:28
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: -2

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Ranger801 w 28 Mar 2013, 17:50

Najbardziej lubię VSS Wintorez, SWD Dragunow i SIG-552 albo jakoś inaczej, nigdy nie mogę zapamiętać nazwy tej broni, w Stalkerze to się nazywa Sgi 5k. Ale wolę korzystać z prawdziwych nazw broni.
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Tajemniczy w 28 Mar 2013, 18:06

karp napisał(a): Natomiast najbardziej nie lubię strzelby i od razu ją wyrzucam (ewentualnie sprzedaję), gdy wpadnie mi w łapki coś innego :)

A ja ostatnio polubiłem strzelbę myśliwską. Po zrobieniu jej na celność i szybkostrzelność używam jej częściej niż snajperki i karabina szturmowego. Z ammo śrutową staje się postrachem dla okolicznych mutantów i przeciwników w walce na bliskie odległości.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Pangia w 28 Mar 2013, 18:18

Ranger801 napisał(a):Najbardziej lubię VSS Wintorez, SWD Dragunow i SIG-552 albo jakoś inaczej, nigdy nie mogę zapamiętać nazwy tej broni, w Stalkerze to się nazywa Sgi 5k. Ale wolę korzystać z prawdziwych nazw broni.

Trzeba te nazwy jeszcze znać :P WSS Wintorez, SWD (nie SWD Dragunow, bo wychodzi masło maślane) i SIG SG-550.
W sumie to też lubię SG-550 - bardzo niezawodne (chyba najwytrzymalszy NATO-wski karabin), celne i dość mocne. Szkoda tylko, że tylko w Czystym Niebie dało się do niego montować celowniki.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości