Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez AZOT222 w 02 Lis 2012, 14:00

szczerze trudno powiedzieć co jest lepsze obie części są fajne, ale jednak obstawię cień czarnobyla ponieważ odniej się to wszystko zaczeło była to pierwsza część
Awatar użytkownika
AZOT222
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 01 Lis 2012, 12:26
Ostatnio był: 02 Sty 2020, 22:47
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez VintorezVSS w 02 Lis 2012, 14:03

Zdecydowanie SoC klimacik old school i stare dobre czasy Czarnobyla
Awatar użytkownika
VintorezVSS
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 10 Paź 2012, 16:31
Ostatnio był: 19 Gru 2012, 16:30
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 2

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Rider w 02 Lis 2012, 14:47

Michu napisał(a):Ale to właśnie w Cieniu jest ten przygnębiający szary klimat, a nie w Zewie ;o

Np. Jantar, pamiętam jak nienawidziłem odwiedzać tej lokacji, po prostu była tak szara i przygnębiająca, a zarazem straszna - że źle się czułem chodząc po tej fabryce. To samo czerwony las, a za to jak wpadłem do baru to czułem się mega swobodnie i w głębi duszy cieszyłem że wreszcie wróciłem.

Cień ma naprawdę przygnębiający klimat w niektórych miejscach, i za to go lubię :D


--
tysioncstopostuf




Też tak miałem , jak wychodziłem z baru od razu dreszcze xd i co chwile wkoło trzeba sie było oglądać ;p
Awatar użytkownika
Rider
Stalker

Posty: 56
Dołączenie: 01 Lis 2012, 15:27
Ostatnio był: 17 Lut 2022, 20:33
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: -11

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez scigacz1975 w 02 Lis 2012, 15:01

Mapy i questy z SHOC (a najlepiej cała fabuła +rozszerzenie) na silniku CoP-a. Oczywiście mapy odpowiednio poszerzone - i mamy stalkera idealnego. Może LA taka będzie :|
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez pan kozaq w 11 Lip 2013, 23:44

:arrowu:
Oezu, królestwo za takiego stalka. Ew. SHoC-a wspomóc modami, i będzie dobrze.

P.S. Zamierzam po powrocie do Polski zapiwniczyć się na miesiąc z lapkiem i SHoC-iem (+mody) }:-)
P.S. 2 : Mógłby mi koś na PW powiedzieć jak zmienić wersję SHoC-a z 1.0006 na 1.0004 (albo przynajmniej sypnąć linkiem) dużo modów robią na 1.0004 a CDA ssie i daje złą wersję... :(
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez kapucha w 22 Lip 2013, 15:34

Na początku chciałbym się przywitać po mojej długiej nieobecności. Do powrotu skłonił mnie Zew Prypeci za dyszkę w biedronce :E

No więc tak, zostało mi jeszcze trochę Zewa, ale gram już wystarczająco długo żeby ocenić. No więc ciężko było jednoznacznie wybrać co lepsze. Cień miał na prawdę mroczne i klimatyczne miejscówki, a podziemia to już całkiem były miodzio. Główny wątek fabularny też jest o niebo lepszy. Gra bardziej trzymała w napięciu.

Ale wybrałem Zew Prypeci. Dużo ciekawych misji pobocznych, możliwość naprawy i modyfikacji broni, oraz przede wszystkim widać że Zona żyje sobie własnym życiem. Stalkerzy wracają na noc do obozów, szukają artefaktów, walczą ze sobą i mutantami. Kolejna fajna rzecz to wyraźna różnica pomiędzy dniem i nocą. Ja rozumiem że w tej grze ma być mrocznie i ponuro, ale w Cieniu zdarzało się że nie można było rozróżnić dnia od nocy :facepalm: . Dni były zbyt ciemne, a noce za jasne. W Zewie o ile dzień wygląda całkiem miło i przyjemnie, to nocą aż czuć że serducho wali podczas grania. No i artefakty. Wszystkie postacie z każdej części twierdzą, że są rzadkie i drogocenne, a w Cieniu przewalały się dosłownie wszędzie. Tam nie chodziłem poszukać artefaktów, tylko idąc z punktu A do B zbierałem to co się przewalało po drodze pod nogami. W Zewie musiałem się trochę namęczyć żeby je zdobyć i nie są tam aż tak popularne. Teraz poziom trudności. W pierwszej odsłonie wszystko było łatwiejsze, każda misja była oznaczona na mapie, albo po prostu na coś musiałeś się natknąć bo było na środku drogi. W Zewie trzeba więcej myśleć. Trzeba gadać ze stalkerami, szukać informacji, zaglądać w każdy kąt. Czasami to jest denerwujące, kiedy szuka się czegoś pół godziny, ale odnalezienie sprawia wtedy większą przyjemność.

No więc niby fabuła i klimat z Cienia są lepsze, ale to Zew Prypeci sprawia mi większą przyjemność z grania.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Wave w 22 Lip 2013, 21:35

Jak dla mnie nie jest to jednoznacznie ocenić. Cień na modach bije jak dla mnie Zew, bo często dobry mod potrafi połączyć obie gry, w tym lokacje ;) W Cieniu podobał mi się klimat, ale w Zewie to, że lokacje chociaż miejscami starają się przypominać jakiekolwiek obiekty z prawdziwej strefy. W Cieniu ile jest takich miejsc? Do policzenia na palcach? No właśnie. Fabuła w pierwszej części wydaje się dosyć ciekawa, ale wszystko sprowadza się do laboratorium-papiery-Barman, laboratorium-papiery-Barman, laboratorium-(ew.)Barman-nawalanka w Prypeci i CZaeS. Fabuła w Zewie może nie była odkrywcza, ale zadania wykonywało się mimo wszystko przyjemnie. Z resztą Zona w tej części zdaje się żyć znacznie bardziej, gdy w Cieniu wszystko sprowadza się do łażących ludzików z jednego miejsca w drugie. Cienia czystego nie przejdę już ani razu, bo nie dałbym rady. Za to Zew Prypeci robię po raz kolejny, tym razem wypełnię maksymalnie pozytywnie wszystkie zadania. Jak dla mnie Cień z modami będzie lepszy, ale bez modów to pozycja byłaby podzielona, w zależności od mojego nastroju, ale raczej Zew, bo bardziej nastraja mnie do kolejnej wizyti w vanillowej Zonie.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Szczur w 24 Lip 2013, 22:18

Według mnie, zdecydowanie Cień Czarnobyla prowadzi. Lepszy klimat, ma więcej strasznych miejsc. W Zewie było tylko jedno... Cień jest bardziej survivalowy, zużywa się broń, pancerz. Nie można ich naprawić, trudniej znaleźć naboje. Jedyną jak dla mnie nierealną rzeczą było, że Naznaczony nigdy nie śpi...no chyba, że nagle go zwali z nóg w laboratorium. Lepszego miejsca na odpoczynek nie mógł sobie znaleźć! :caleb: Mutanty były jakieś takie straszniejsze, psy wydawały taki specyficzny dźwięk, gdy były w pobliżu. Gdy usłyszałeś pijawkę albo kontrolera w podziemiach to można było się zesrać. W ogóle lokacje były o wiele straszniejsze. Było ich więcej, moim zdaniem były ciekawsze, straszne, klimatyczne...w Zewie zbyt filmowe i proste...Zdecydowanie Cień Czarnobyla był bardziej mroczny. Natomiast Prypeć dodała nam całkiem sporo przydatnych rzeczy, bardzo rozbudowanych. Poprawienie inteligencji ludzi i potworów. Zew Prypeci też ma swój własny klimat, ale jest on ciut zbyt filmowy i miejscami przesadzony (najlepszym momentem było przejście tunelu Prypeć 1). Widać, że lekko ekipa zmieniona...
Ostatnio edytowany przez Szczur 25 Lip 2013, 18:13, edytowano w sumie 2 razy
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни

Za ten post Szczur otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Grzechu300, kajzerPL.
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez T-man w 25 Lip 2013, 15:01

Masz rację gryzoniu, ja też uważam że "Cień" jest lepszy. Ale gdyby jeszcze poprawić w nim optymalizację...
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Grzechu300 w 25 Lip 2013, 16:00

Dobrze pan Szczur prawi, w "Cieniu" wszystko mroczniejsze, cięższe i czuć klimat trudu i znoju, z jakim muszą mierzyć się stalkerzy.
"Zew" totalnie nie podoba mi się pod względem fabuły - no ok, jakieś tam śmigłowce i major wysłany aby obczaić, co się z nimi stało, ale dalej już tylko gorzej - gdy doszliśmy do Prypeci, autorom widocznie skończyły się pomysły, i pojechali po bandzie, a nie chcąc szybko kończyć gry zrobili jakieś bzdurne misje przedłużające fabułę.Zachowanie wojskowych w Prypeci też mi się nie podoba, siedzą i jęczą albo boją się ruszyć dupy z miejsca.
"Cień Czarnobyla" fabułą i klimatem bije na głowę "Zew Prypeci" - niby w "Zewie" nieco więcej swobody, to prawda, ale według mnie "Cień" i tak jest górą.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Szczur w 25 Lip 2013, 19:03

Grzechu300 napisał(a):Zachowanie wojskowych w Prypeci też mi się nie podoba, siedzą i jęczą albo boją się ruszyć dupy z miejsca.

Tak osobiście to ich rozumiem, sam nie byłem zachwycony podróżowaniem po Prypeci, nie jest to najlepsze miejsce na wieczorne spacery. ;) Może jęczeli, ale przyznaj, że pomogli majorowi z Monolitem i z Najemnikami. Jedynym winnym był dowódca... Najbardziej mnie rozśmieszyło jak jeden schował się w szafce w przedszkolu! :E Niestety, bardziej się z siebie nabijałem, jak zacząłem strzelać do tego lwa na ścianie. ;_; Powiem tak, w Cieniu bałem się co chwilę, natomiast w Zewie tylko dwa razy...tunel i laboratorium.
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Grzechu300 w 25 Lip 2013, 19:50

W "Zewie" bałem się tylko raz - głosu dziecka w laboratorium z burerami - osobiście uważam, że powinno być więcej takich horrorowych smaczków w stalkerach, to nadałoby grze mocniejszego klimatu no i rozgrywka zapadłaby nam w pamięć. ;)
Nie zgodzę się co do wojskowych, to jest kurna armia - w duchy mają nie wierzyć, a do mutantów strzelać, koniec kropka.
Zgodzę się, że było ich wtedy mało i mieli morale równe zero, ale od tego jest dowódca, żeby nie pozwolić na osłabienie w jakikolwiek sposób aktywności bojowej wojaków.
Dodatkowo, skoro operacja była przygotowywana przez rząd, to na pewno nie lecieli na oślep, a mieli dokładną mapę Prypeci.
Prawda, warunki niesamowicie ciężkie, w końcu to Zona - ale w "Zewie" już bandyci mieli więcej odwagi niż oni.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości