Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez scigacz1975 w 05 Mar 2012, 22:44

@Kriss to ostanie słowo to chyba w "tankie" czyli w czołgu, ale początku nie czaję - chyba jakiś idiom coś jak "nosił wilk razy kilka..." - po angielsku (w wolnym tłumaczeniu) zmienia się na ich przysłowie " każdy lis musi skórę oddać kuśnierzowi"

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Reklamy Google

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Glaeken w 05 Mar 2012, 23:03

чики брики и в дамки = szast prast i damka/i mamy damkę.

Powiedzonko nawiązujące do gry w warcaby, reszty sami się domyślcie ;)
Ostatnio edytowany przez Glaeken, 06 Mar 2012, 03:18, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post Glaeken otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975, Realkriss.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez scigacz1975 w 05 Mar 2012, 23:09

Czyli po naszemu "szach i mat" :wink:
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Realkriss w 06 Mar 2012, 10:08

Glaeken, powtórzę to jeszcze raz, jesteś genialny. To jest tekst, który mi nie dawał spać po nocach.

Mam jeszcze jeden z wczoraj "slisowali szukier", czy to chodzi może o snajpera?
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Glaeken w 06 Mar 2012, 16:07

Шухер (wym.: szuchier) - pochodzi z kryminalnego żargonu, dosłownie: uwaga, zwijamy się, spadamy i tp.
срисовали нас (wym.: srisowali nas) - dosłownie: skopiować, przerysować, naszkicować, zapamiętać, ale w kontekście okrzyków w stalkerze to się tłumaczy jako zauważono nas, rozpoznano nas.

Шухер, пацаны, срисовали нас! = Zwijamy się chłopaki, zostaliśmy zauważeni! - lub - uwaga! zauważyli nas! - no i różne warianty (w zasadzie "uwaga, kryć się!" tez może być).
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez WheeljackSPW w 06 Mar 2012, 17:38

Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 10:41
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez marcel w 06 Mar 2012, 19:05

уничтожить врага - zniszczyć wroga.
Swojś drogą, coś podobnego mówił Hunter, na początku Metra 2033.
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler

Za ten post marcel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive SkullDagger, WheeljackSPW.
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Glaeken w 09 Mar 2012, 20:04

No to jedziemy. Najpierw okrzyki bandytów - sporo bandyckiego żargonu, niektóre nieprzetłumaczalne dosłownie wobec tego użyłem wyrazów bliskoznacznych bądź polskich odpowiedników, chowam bo wyst. wulgaryzmy (zostaliście ostrzeżeni :D):

attack, cover fire, backup:
:

херачь их пацаны! [chieracz' ich pacany] = napie*dalamy w nich chłopaki!

вали петушар! [wali pietuszar]= nap.erdalać (w) kogucików! (петушар > петух > kogut)

выноси бычьё! [wynosi bycz'jo]= wypędzaj/spędzaj/wyprowadzaj bydlęta/bydło!

кранты вам всем! [kranty wam wsem] = macie przesrane!/koniec z wami (wszystkimi)!

уроем нахрен! [urojem nachren]= razem/wspólnie zajebiemy! (хрен > chrzan = нахрен -> w znaczeniu zajebiemy/ukatrupimy na amen, уроем > na hurra > ура > hurra)

закопаем вас сучьё! [zakopajem was suczjo] = zakopiemy was suki/dziwki/szmaty!

вали актив! [wali aktiw] = napie*dalamy z życiem!

(б)ляяя вали гадов! [bliaaa wali gadaw]= (kur)waaaa napie*dalamy (w) gadów!

амбец вам падлы! [ambec wam padły] = zdychajcie ścierwa!

получи сука! [pałuczi suka]= a masz suko/dziwko!

на тебе на! [na tebe na] = a masz a masz!

на хавай сука! [na chawaj suka]= masz żryj suko/dziwko!

лови педрила! [ławi pedriła]= łap pedale!

на козлина! [na kazlina] = masz łosiu! (козёл > kozioł, козлина > koźlina)

от сучара [ot sucziara] = a to suczka!/dziwka/szmata!


detour:
:

берём его тёплинкого! [beriom iwo tioplinkawa] = bierzemy go/na niego póki ciepły/nie ostygł/rozgrzany!

не мандражуй пацаны обходим! [ne mandrażuj pacany abchodim] = nie zastanawiać/zatrzymywać/mędrkować chłopaki, okrążamy!

ща мы их... [szia my ich...]= zara my ich...(сейчас > zaraz = ща > zara)

кандёхаем веселее [kandiochajem weseleje] = idziemy jakby nigdy nic (кандёхаем > idziemy, веселее > z uśmiechem na ustach)


enemy:
:

гондурасы! [gandurasy]= (w sensie) buraki/wieśniaki/prostaki! (гондурасы > Гондурас > (państwo) Honduras]

пацаны атас [pacany atas] = uwaga chłopaki!

свети волыны! [sweti wołyny] = szykuj broń/strzelaj! (dosłownie: zaświećcie bronią czyli otwórzcie ogień)

пацаны доставайте стволы! [pacany dastawajte stwoły]= chłopaki wyciągajcie/wyjmujcie broń!

атанда! [atanda] = uwaga!

шухер! [szuchier] = w nogi!

чушпаны [czuszpany] = chłopaki!

ша, кипиш пошeл! [szia, kipisz paszoł] = tera, zaczęła się zadyma! (кипиш > zadyma, пошeл > dosłownie poszedł w sensie zaczął się)

фраера повалили! [frajera pawalili] = trafili/zabili/załatwili frajera!

смотрите кто к нам колеса катит [smatrite kto k nam kaliosa katit] = patrzcie kto się do nas turla/przyturlał! (колеса катит > dosłownie: turla koła czyli jedzie)

опа! ливер вылез [opa, liwer wylez] = opa! bebechy wylazły (ливер > z ang. liver czyli wątroba = ливер вылез, sens: ktoś kto się dotychczas chował nagle się pokazał)


friend hitted, friendly fire, friendly grenade:
:

братана клюнула [bratana kliunuła] = braciszek oberwał (клюнуть > dziabnąć, клева́ть > branie, sens: dać się złapać na przynętę)

пацаны у нас пораненый [pacany u nas paranenyj] = chłopaki mamy rannego

ты че баклан? [ty czio bakłan?] = co ty debil/niedorozwój jesteś? (баклан > kormoran, sens: nieudacznik, niedorajda, nieudolny)

бошку оторву сука [baszku atarwu suka] = łeb urwę suko/dziwko/szmato!

хана тебе урод [chana tebe urod] = koniec z tobą paskudo

одпетушу нахрен, понял? [adpetuszu nachren poniał?] = przerobię ci facjatę, zrozumiałeś? (петух > kogut, одпетушу > dosłownie: odkogucę, sens: obiję mordę)

совсем охерел да [sawsem achereł da]= co ty kompletnie ochujałeś/popie*doliło cię?

сука я тебя конкретно в деревянный бушлат одену! [suka ja tebia kankretna w derewianyj buszłat adenu] = ty suko/dziwko jak nic ubiorę cię w betonowe buty! (деревянный > drewniany, бушлат > wierzchnia cześć uniformu wojskowych marynarzy, nie spotkałem się z naszym odp. wobec tego stąd te betonowe buty żeby przekazać sens)

ты че, ты че, типа завалить меня в натуре собрался [ty czio, ty czio, tipa zawalit minia w nature sabrałsia] = no co ty, no co ty, zamierzałeś mnie o tak po prostu rozwalić


search:
:

ну где ты заныкался? [nu gde ty zanykalsia] = no i gdzie się schowałeś/zakopałeś?

выходи полюбому найдём [wychadi paliubomu najdiom] = wyłaź bo i tak cię znajdziemy

выходи по хорошему [wychadi pa charoszemu] = wyłaź pókim dobry

э баклан потереть надо выходи [e bakłan pateret nada wychadi] = ej wyłaź debilu bo mi łapy swędzą (потереть > potrzeć, podrapać)

найдём на меха порежем [najdiom na mecha pareżem] = jak znajdziemy to na kawałki potniemy/obedrzemy ze skóry

фраер выходи, не боись, не троним [frajer wychadi, nie bois, nie tronim] = wyłaź frajerze, nie bój się, nie tkniemy cię

слышишь мы тебя не троним, в натуре за базар отвечаю [słyszysz my tebia ne tronim, v nature za bazar atweczaju] = słyszałeś nie tkniemy cię, masz moje słowo (в натуре за базар отвечаю > dosłownie: w naturze za targ odpowiadam, w sensie: przysięgam, klnę się, masz moje słowo)

нет ну ты мужик или нет выходи [net nu ty mużyk ili net, wychadi] = bądź mężczyzną i wyłaź

покажись педрила [pakażys pedriła] = pokaż się pedale

бычара ты труп ты понял? [byczara ty trup ty poniał] = jesteś trupem bydlaku zrozumiałeś?

ныкайся не ныкайся мы тебя всё равно надыбаем [nykajsia nie nykajsia my tibia wsio rawno nadybaem] = możesz się chować ale i tak cię znajdziemy/zaszczujemy/złapiemy/dorwiemy

не бойся мы тя резать не будем [ni bojsia my tia rezat ni budim] = nie bój się nie potniemy/posiekamy/pokroimy cię (тя > т(еб)я > cię )

ей фраер ты там не духарься, поймаем долго резать будем [ei frajer ty tam ne ducharsia, pajmajem dolga rezat budim] = ej frajerze, ty się tam nie perfumuj, i tak gdy dorwiemy długo ciąć będziemy

тихо пацаны на цырлах [ticha pacany na cyrłach] = ciszej chłopaki, na paluszkach

а ну ка помацаем, кто у нас тут [a nu ka pamacaim kto u nas tut] = zaraz tu pomacamy i się dowiemy kogo my tu mamy

слышь фраер щас ты у нас крякнешь [słysz frajer, szias ty u nas kriaknesz] = słysz frajerze, zara nam tu zakwakasz (слышь > слышишь > słysz(ysz), щас > сейчас > zara)

оп мы тебе щас кровяначку то пустим [op my tebe szia krawianaczku ta pustim] = zara spuścimy z ciebie trochę juchy


Można oczywiście dowolnie pobawić się synonimami, powyżej jedynie warianty
Ostatnio edytowany przez Glaeken 10 Mar 2012, 14:57, edytowano w sumie 6 razy

Za ten post Glaeken otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lt_Hargrove, Cromm Cruac, Realkriss, kolokolo98, Wk1996, Gavdylenko, DJ[Zone], ZiomB, Skowoo, Skirczyj, Kudkudak, ZybiD, Universal, astro919.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez scigacz1975 w 09 Mar 2012, 21:26

Nie mogę Ci dać teraz kozaka więc wyrażę chyba za wszystkich - очень я тебя благодарю :wink:
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez PeterHD w 09 Mar 2012, 22:20

Mnie szczególnie cieszy jak słyszę coś w rodzaju "Dręczymy gada!" (mój odbiór)
Czy wiecie że do następnej odpowiedzi na post przeskakujesz wciskając spację?
PS. Dziękuję za picie kozaków Zwinniakowi.
Gratulacje panowie, jesteśmy na mistrzach
:

http://mistrzowie.org/361231
Awatar użytkownika
PeterHD
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 02 Paź 2011, 14:16
Ostatnio był: 29 Lip 2014, 23:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 4

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Lt_Hargrove w 10 Mar 2012, 00:52

Te okrzyki od razu poprawiły mi humor, jak to bardziej realistyczne niż te wszystkie CoD-y razem wzięte! I to serio!
Awatar użytkownika
Lt_Hargrove
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 19 Gru 2011, 21:26
Ostatnio był: 16 Sie 2012, 17:01
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 26

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Cromm Cruac w 10 Mar 2012, 01:50

He, he większość zrozumiałem intuicyjnie bo wiedziałem, że ładnych rzeczy to oni do mnie nie krzyczą :)
Ale teraz już będę miał pewność, że mnie na wódkę nie zapraszają.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Cze 2024, 23:08
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości