Wojna Wolność vs Powinność

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Voldi w 04 Kwi 2013, 20:04

Dziewczyny, przestańcie się sprzeczać, kto ma ładniejszą sukienkę... Po co się kłócić, skoro tak naprawdę tylko razem możecie osiągnąć swój cel? Wystarczy wyplenić wszystkich, którzy stanowią zło i niszczą i tak kruchą równowagę naszej Matki Zony!

WOLNOŚCIOWCU! Pomyśl zanim strzelisz do członka wrogiej frakcji - może to Twój dawny znajomy.
POWINNOŚCIOWCU! Naprawdę, chce strzelać do właściwie niczego nie wadzących Ci ludzi? Lepiej zajmij się tym legowiskiem psów i napadami dzików na Bramę. Albo wykurz wreszcie najemników z Rostoku. Bandyci sami się wytłuką, prędzej czy później. A my? A na nas i Zieloni, i Czerwoni będą zbijać grubą kasę. Taki nasz los, Samotników.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Reklamy Google

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Obywatel w 04 Kwi 2013, 20:13

Wygrałby Monolit, który wjechałby przez osłabioną barierę w Magazynach Wojskowych i zrównałby z ziemią Magazyny Wojskowe, Bar i całą resztę :D

Jeśli taki wynik nie jest brany pod uwagę to wg. mnie po prostu byłby remis bo każda frakcja ma swoje plusy i minusy które jak dla mnie równoważą się. Frakcje by walczyły tak długo aż albo by się wykrwawiły, albo stały się na tyle słabe że nikt by nie uważał ich za jakąś siłę. Dla mnie nie byłoby wygranych, byliby tylko przegrani.
Najwięcej zyskałyby frakcje trzecie nie biorące udziału bezpośrednio, lub Monolit.

Za ten post Obywatel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kajzerPL.
Awatar użytkownika
Obywatel
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 04 Kwi 2013, 18:42
Ostatnio był: 23 Maj 2013, 16:06
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 4

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Piłat w 04 Kwi 2013, 20:28

"Powinności" nienawidzę, ale ich rozumiem. Ich cel jest jasny, prostolinijny, nie ma w nim żadnego mistycyzmu czy urojeń. Chcą walczyć z Zoną. Dobrze - rozumiem. Strzelają do wszystkiego co nie ma naszywki "Czerwonych Tarcz" i jest w porządku. A to, że im się nie uda zniszczyć Strefy to już inna sprawa...

A "Wolności" nie dość, że jej nienawidzę, to jeszcze mnie śmieszy i kompletnie jej nie rozumiem. Jak już wcześniej wspomniałem - ta frakcja jest mętna. Nudna jak flaki z olejem.

Hej - Samotniku! Podejdź no tu do nas, bo widzę, że cierpisz na nadmierną ilość gotówki w portfelu! Pozwól, że skrócę Twoje cierpienia i wyzwolę Cię spod tego ciężaru. Tak to już jest z wami Samotnikami - czym bogatsi, tym bardziej wyszczekani. Ale do dobrze - po tym waszym szczekaniu łatwiej was odróżnić od cichych i całkiem spłukanych Kotków. No! A teraz rączki do góry inaczej kula w łeb!
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Voldi w 04 Kwi 2013, 20:54

Daj mi od razu cały magazynek, Bandyto. Tak na zapas. Wystrzelasz się za siedmiu, a i ograbisz tylko raz! Rąk nie podniosę, bo dawno wody nie widziałem i wszyscy pozdychamy.
Image

Za ten post Voldi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kajzerPL.
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez kajzerPL w 04 Kwi 2013, 22:07

Ja myślę,że to by wyglądałoby tak.

Powinność prowadzi wojnę z Wolnością w Magazynach Wojskowych,z Najemnikami w Dziczy oraz z Bandytami w Dolinie Mroku i na Wysypisku.Najpierw pokonają z pomocą Stalkerów słabych Bandytów a potem zajmą się Najemnikami.Po pokonaniu ich została już tylko Wolność.Powinność jest lepiej opancerzona i wyszkolona więc po długich i męczących walkach ponosząc duże straty udaje im się zdobyć bazę Wolności.

Powinność jest osłabiona po wojnie co wykorzystuje Monolit który po przełamaniu Bariery atakuje Bar i pokonuje "Czerwone Tarcze".
Widzew nigdy nie zginie!

Za ten post kajzerPL otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Voldi.
Awatar użytkownika
kajzerPL
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 13 Sie 2012, 13:58
Ostatnio był: 28 Sie 2024, 22:44
Miejscowość: تونس
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 38

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Piłat w 04 Kwi 2013, 22:42

Voldi napisał(a):Daj mi od razu cały magazynek, Bandyto. Tak na zapas. Wystrzelasz się za siedmiu, a i ograbisz tylko raz! Rąk nie podniosę, bo dawno wody nie widziałem i wszyscy pozdychamy.


Eeee... Nie wiem, co paliłeś, ale widzę, że "Zielone Żuczki" trefny towar Ci sprzedały... Żal mi na Ciebie pocisków marnować, więc po prostu wrzucimy Cię do Trampoliny i popatrzymy jak "podskakujesz", hehe.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Oriux w 04 Kwi 2013, 23:04

Jeezuu, Piłacie drogi, nie wczuwaj już się tak.. to tylko gra.
Oriux
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 22 Maj 2012, 21:01
Ostatnio był: 04 Sty 2016, 22:34
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 23

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez LordHagen w 05 Kwi 2013, 08:03

Kajzer - Sądzę, ze powinność, ze świadomością, że koło bazy wolności jest "bariera", nie robiłaby ataku, który by ich zrujnował, bo ich dowódcy mają olej w głowie i wiedzą, ze monolit wtedy się przedrze.
Przykro mi, nie pamiętam kto, a nie chce mi się sprawdzać ( ;P ) napisał, ze jeśli powinność by zajęła magazyny, to bariera by upadła, a wtedy monolit zajmie i magazyny i bar i wszystko. Sądzę, ze jeśli nędzna bariera, zrobiona z paru autek, przyczepy, starych skrzyń i pudeł, której pilnowały... nie pamiętam liczb, ale nie największe wojska wolności, to na barze, którą ktoś nazwał betonową twierdzą - monolit po prostu by się rozbił jak mucha o ścianę.
Wracając do tematu wozów pancernych w magazynach, które jakby wolność odpaliła to by już rozbili zonę i pół Ukrainy - gdyby te wozy były sprawne, już by ich nie było - wojsko ożyłoby ich do obrony przed atakiem na te magazyny. Wozy są:
- albo tak napromieniowane, że można będzie ich użyć za hohoho i jeszcze trochę,
- tak pordzewiałe od starości, że nie da się tym jeździć,
- niesprawne przez pierwszych Stalkerów, którzy porozkradali silniki.
W każdym razie - jak już pisałem - gdyby wozy były sprawne, to nie stałyby bezużytecznie.
Amen.
Chodź, opowiem Ci bajeczkę,
O dalekiej Ukrainie,
Wy**bało elektrownię,
Czarnobyl nie żyje!
LordHagen
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 17 Mar 2013, 11:05
Ostatnio był: 28 Maj 2014, 21:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 5

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Gwizdek w 05 Kwi 2013, 12:38

LordHagen napisał(a):[..]to na barze, którą ktoś nazwał betonową twierdzą - monolit po prostu by się rozbił jak mucha o ścianę.


Wiadomo, że w terenie zabudowanym obrońcy mają przewagę, znają każdy budynek, jego walory, ale czemu wszyscy zakładają frontalny atak na bar, w warunkach Zony bez cięższego sprzętu, wsparcia artyleryjskiego, śmigłowców :?:
Oczytałem od deski do deski ten temat i nie pamiętam by ktoś wspomniał o wariancie oblężenia.
Po co atakować :?: By stępić ostrze noża na betonowej skale :?: Sądzę, że zarówno Wolność jaki i w wypadku bariery Monolit dobrze zdają sobie z tego sprawę.
Moim zdaniem aby wygryźć Powinność z Baru, choć z nią sympatyzuję, trzeba użyć zgoła innej taktyki. Tu sprawdzi się partyzantka Wolności - okrążyć drobnymi grupkami tereny Baru i zablokować główne szlaki transportowe. Prowiantu mają zapewne dużo ale amunicja jest w ciągłym użyciu. Wiadomo, że takie konwoje są strzeżone (choć pewnie nie przez wojaków-szwejków bojących się wyjść z Kordonu a przez Powinność) Ale odpowiednia zasadzka sprawi, że przynajmniej część transportu nie dotrze a to oznacza mniej pestek do strzelania w Zielone Żuczki. Jak już uda się utrudnić dostawy należałoby wyciągać Powinność w różne potyczki, drażniąc ich swoją obecnością w pobliżu Baru na pewno jakieś odziały wyjdą przepłoszyć a to się skończy wymianą ognia, ściągając mutanty na posterunek ze strony wysypiska, ogólnie rzecz biorąc prowokować wszelkie akcje wymagające użycia ognia.
I tak po jakimś czasie przy zmniejszonych dostawach i zwiększonym zużyciu amunicji dojdzie do sytuacji, że na patrole będą limity po 2 magazynki na głowę itp. Wtedy można przystąpić do ataku.

LordHagen napisał(a):Wracając do tematu wozów pancernych w magazynach, które jakby wolność odpaliła to by już rozbili zonę i pół Ukrainy


No chyba nie :caleb: 1 czołgiem, kilkoma BTRami i Uazami twierdzisz, że pokonali by Armię Ukrainy ? :facepalm:

LordHagen napisał(a):gdyby te wozy były sprawne, już by ich nie było - wojsko ożyłoby ich do obrony przed atakiem na te magazyny.

Może są sprawne :?: W historii sporo jest sytuacji, że wojsko porzucało nowiusieńki sprzęt, w 100% sprawny. Wojsko opuściło Magazyny po drugim wybuchu (jeśli się mylę - poprawcie mnie) i jakoś sądzę, że żołnierze mieli głęboko w 4 literach te BTRy woleli ratować swoje życie...

LordHagen napisał(a):[..]nędzna bariera, zrobiona z paru autek, przyczepy, starych skrzyń i pudeł, której pilnowały... nie pamiętam liczb, ale nie największe wojska wolności[..]


To jest właśnie dziwne... Tak mało ludzi broni, są słabo ufortyfikowani a wciąż się bronią :?: Może monolit nie chce się przebić dalej :?: W czerwonym lasku mają Zwęglarkę, piękną Prypeć gdzie mogą się do woli bronić, czy CzAES. Po co się pchać dalej :?: Ale to chyba już rozkminy na inny temat.
Błękitni Orneta, tudutudududu!
Awatar użytkownika
Gwizdek
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 09 Sty 2012, 13:40
Ostatnio był: 14 Sie 2024, 01:26
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 88

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Adam w 05 Kwi 2013, 13:51

Kajzer, właśnie taki sposób rozprawienia się z Powinnością zawarłem w swojej książce. Trójprzymierze rozwalające czerwonych :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Tormentor w 05 Kwi 2013, 14:10

:arrowu:
Trzeba sprawdzić czy bez naszej pomocy Bariera została by przełamana. Zawsze wykonywałem misję obrony tego miejsca i to ja zawsze byłem zabójcą największej liczby Monolitowców. Oni nawet nie zdążyli się zespawnować i już ginęli za skałkami od granatów hehe.

Może temat zostanie przekształcony na "Wolność vs Powinność vs Monolit".

Jak by się skupić na sile Świrusów to jest ona naprawdę imponująca. W drodze do Mózgozwęglacza napotykamy horrendalne ilości wroga. W dodatku wyposażonych w snajperki i inną wysoko zaawansowaną broń. Chyba w samej bazie z antenami jest ponad 100 członków Monolitu. Nie wspominając już o zakamuflowanych w Prypeci, ich też sporo było.

Ataki zaczepne na Barierę są słabe w skutkach i ich zaprzestanie miało by znaczenie tarytorialne lub psycholigczne. Jeśli by nie forsowali granicy to Wolność pomyślała by, że teren jest niczyj i można go zająć. Tak to przynajmniej wygląda z mojej perspektywy.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 01 Wrz 2024, 11:43
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Adam w 05 Kwi 2013, 14:19

Historia uczy człowieka, że fanatycy religijni są NAJTRUDNIEJSZYMI do pokonania przeciwnikami. Najemnicy robią dla kasy, więc nie ma problemu. Ideologie? Łatwo człowieka przekształcić z Powinnościowca na Zielonego. Dla kraju? Skoro kraj człowieka ma gdzieś, to człowiek dezerteruje z armii i do Zony. Ale Monolit? Przypominają mi wyznawców Wielkiego Czerwia z Metra 2033. Dopóki wierny nie dowiedział się o tym, że jego "bóg" nie istnieje, był gotów na dosłownie wszystko. Choć w przypadku Monoliciarzy nie dałoby się ich przekonać, że Monolit to iluzja Świadomości-Z.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości