Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Stalciok* w 12 Gru 2009, 21:15

Cóż- dosyć trudny wybór-

Call of Pripyat- posiada bardzo dobry klimat, bardzo dużą ilość misji i bogaty ekwipunek. Na dodatek wprowadza sen. Gra ta nie zacięła mi się, ani nie wyłączyła ani razu. Jest bardzo stabilna. Niestety ostatnie momenty są drastycznie skrócone i liczyłem na lepsze wyjaśnienie fabuły. Zawiódł mnie mutant burer- w x8 udający płacz dziecka- wolałbym jęki rannego stalkera.

Shadow of Chernobyl- gra ta posiada również rewelacyjny klimat, jest bardzo ciekawa i zróżnicowana pod względem zadań- głównie fabularnych. Posiada masę błędów i często się wyłącza przy graniu powyżej tygodnia i uzbieraniu masy przedmiotów. Mutanty są doskonale dopracowane i umieszczone- żaden mnie nie zawiódł. Gra pod względem fabuły nie ma skazy i jest bezbłędna.

Shadow of Chernobyl jest bardzo dobry, przy kilku drobnych poprawkach i eliminacjach błędów byłby rewelacyjny.
Call of Pripyat również jest bardzo dobry i przy paru modyfikacjach stanie się jeszcze lepszy.

Podsumowując obie gry jak dla mnie są jednakowo dobre- każda ma swój niepowtarzalny klimat i każda ma w sobie coś, czego nie ma druga. Obie więc zajmują u mnie jednakową pozycję.
Stalciok*
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 21 Sie 2009, 23:55
Ostatnio był: 23 Gru 2010, 19:07
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez [N]a[B]ó[J] w 13 Gru 2009, 00:52

Cień Czarnobyla:) Zdecydowanie moja ulubiona część.
[N]a[B]ó[J]
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 29 Lis 2009, 19:30
Ostatnio był: 06 Sie 2010, 19:11
Miejscowość: Zona
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Michu w 13 Gru 2009, 00:58

Stalciok* napisał(a):Cóż- dosyć trudny wybór-

Call of Pripyat- posiada bardzo dobry klimat, bardzo dużą ilość misji i bogaty ekwipunek. Na dodatek wprowadza sen. Gra ta nie zacięła mi się, ani nie wyłączyła ani razu. Jest bardzo stabilna. Niestety ostatnie momenty są drastycznie skrócone i liczyłem na lepsze wyjaśnienie fabuły. Zawiódł mnie mutant burer- w x8 udający płacz dziecka- wolałbym jęki rannego stalkera.

Shadow of Chernobyl- gra ta posiada również rewelacyjny klimat, jest bardzo ciekawa i zróżnicowana pod względem zadań- głównie fabularnych. Posiada masę błędów i często się wyłącza przy graniu powyżej tygodnia i uzbieraniu masy przedmiotów. Mutanty są doskonale dopracowane i umieszczone- żaden mnie nie zawiódł. Gra pod względem fabuły nie ma skazy i jest bezbłędna.

Shadow of Chernobyl jest bardzo dobry, przy kilku drobnych poprawkach i eliminacjach błędów byłby rewelacyjny.
Call of Pripyat również jest bardzo dobry i przy paru modyfikacjach stanie się jeszcze lepszy.

Podsumowując obie gry jak dla mnie są jednakowo dobre- każda ma swój niepowtarzalny klimat i każda ma w sobie coś, czego nie ma druga. Obie więc zajmują u mnie jednakową pozycję.



I ja się pod tym podpisuję, dziś przeszedłem grę po Polsku, i po przemyśleniach właśnie tak to wszystko wygląda.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez atikabubu w 13 Gru 2009, 09:17

I ja się podpisuję pod tym obiema ręcyma ;)

ShoC ma najlepszą fabułę z wszystkich Stalkerów, jednakowoż przestarzała grafika i bugi potrafią zniechęcić.

CoP natomiast ma dziadowską fabułę, ale te wszystkie ulepszenia w gameplayu dowodzą jednego: gdyby dać GSC jeszcze rok przy SoC, gdyby tak się nie guzdrali i zrobili otwarte beta-testy to CoP nie byłby potrzebny :P
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 14:24
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez dorian w 13 Gru 2009, 10:36

Jakoś dzisiaj mnie nie naszło na rozpisywanie się, wiec krótko :
Właśnie kończę grać w Zew Prypeci i mogę już coś powiedzieć. Dla mnie SCHOC i CoP są poprostu prawie na równi świetne tyle, że każda jest w swoim stylu. W CoP osobiście widzę jakby wpływ Fallouta 3 na twórców gry. Mamy ogromne, otwarte przestrzenie z raczej małą ilością drzew i w ogóle roślinności, głównie pola i łąki na ogół. To samo jeśli chodzi o Stalkerów napotkanych po drodze ot, czasem ktoś się przewinie, albo i nie, przez co czuć wszechobecny klimat osamotnienia i wyobcowania w grze tyle, że przy okazji wykonywania zadań mnóstwo do zwiedzania jest. Z kolei w 1 części Stalkera wszystko jest jakby bliżej, lokacje nie są aż tak bardzo rozległe i puste, przez co jest bardziej 'przytulnie" i swojsko. Porzucone wioski ze Stalkerami, posterunki żołnierzy, fabryki, czy nawet puste niekiedy przystanki po drodze to wszystko zbliża i nie daje aż takiego poczucia osamotnienia jak w CoP. Obie gry miażdżą jednak pewne, znaczące dla mnie różnice i smaczki wskazują na to, że SCHOC jest u mnie jednak na 1 miejscu. W nim czuję się jak u siebie w domu. :wink:
P.S. Walki na poziomie mistrz w Zewie są lepsze i ciężkie, z mutantami również, przez co są dość dużym wyzwaniem. Poza tym jak dla mnie za mało wrogów i bezpośredniego zagrożenia z ich strony już z daleka, na ogół prawie chyba wszyscy są neutralni i trzeba namieszać, żeby zaatakowali. Reszta git. :wódka:
Ostatnio edytowany przez dorian 14 Gru 2009, 10:40, edytowano w sumie 4 razy

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez jaras76 w 13 Gru 2009, 14:09

Na stalkera czekaliśmy wieki całe. Kiedy wyszedł SoC kupiłem w ciemno i tak się zaczęła przygoda z zoną. Jak dla mnie gra jest super i wciąga, choć ma niedoróbki i często na początku wywalał na pulpit ale kolejne patche usuwały problemy i tak do końca ich nie usuneły.Przeszedłem grę na wszystkich poziomach ok. 8-10 razy.Nie zapomina się nocnego grania, słuchawki na uszach i te odgłosy w oddali i nagle stado nibypsów które cię rozszarpują. To jest to, pijawki którę atakują i jak ich w porę nie zauważysz to po tobie.Wielki świat żyjący własnym życiem. Wielu znajomych odbiło się od stalkera bo gra nie ciekawa, świat szary, łatwo zginąć i jakieś dziwne mutanty które wszędzie się plączą i każdego atakują. SoC to nie kolorowa strzelanka gdzie masz super mega broń i masę kulek do giwery to brutalny świat i styl życia(życia w grze) Potem CS na który czekałem i zamówiłem w preorderze. Gra ciekawa i tez ma swój klimat, najlepsze to walki między frakcjami, te anomalie które pojawiają się na drodze którą chodzisz dziesiątki razy a tu po tobie.Mozesz ulepszyć i naprawić wszystko albo prawie wszystko. O zewie nie mogę powiedzieć nic bo jeszcze nie grałem ale na pewno go kupię.Po recenzjach widzę że to dalej dobry stary stalker. Seria stalker to typ gry nie dla wszystkich to gry dla lubiących myśleć, to wielki świat w którym każdy kolejny krok do przodu może być krokiem ostatnim. Teraz wróciłem do SoC ale z pribojem nowa stara gra i jest super. Moja punktacja
1. SoC,
2.Priboj story,
3. CS,
4.Zew Prypeci. :D
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez sola sideris w 14 Gru 2009, 15:36

atikabubu napisał(a):I
CoP natomiast ma dziadowską fabułę, ale te wszystkie ulepszenia w gameplayu dowodzą jednego: gdyby dać GSC jeszcze rok przy SoC, gdyby tak się nie guzdrali i zrobili otwarte beta-testy to CoP nie byłby potrzebny :P


Mnie sie zdaje, że to nie kwestia czasu, mieli tyle lat na porządne dopracowanie wszystkiego, co chwilę przekładano premierę, a w końcu i tak wyszła masa bugów. Potem na szybko wyklepany CS, który i tak jest lepszy od CoP. GSC wypaliło się już z ideą Stalkera po prostu. Owszem, wyjdą nowe, ale oby nie tak, że jedyne co w nich będzie nowego to mocno średnia fabuła (CoP fabuła lipna), nowinki graficzne i "ulepszenia" w grze, które już od dawana zrobią fani-modderzy.

Rozumiem, że klimatu Cienia nie da się już powtórzyć, ale trzeba jakoś pchać ten wózek i isć na przód. Albo niesamowita fabuła + nowatorskie rozwiązania, albo rezygnacja z fabularnego systemu gry i rozwinięcie trybu wolnej eksploracji + konfliktów frakcyjnych + realistyczny multiplayer. Trzecia opcja: "to idziemy w komerche, ludzie i tak kupią a mody zrobią se sami" .To tak tytułem offtopicu, trochę mnie poniosło:P
не скроешься враг монолита
Awatar użytkownika
sola sideris
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 19 Paź 2009, 12:12
Ostatnio był: 22 Wrz 2013, 18:02
Miejscowość: Czerwony Las
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 1

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez szymczak1503 w 14 Gru 2009, 15:55

fajnie by było gdyby multi było na całej mapie i powiedzmy po 64 graczy były by gangi itp
szymczak1503
Kot

Posty: 41
Dołączenie: 24 Paź 2009, 20:11
Ostatnio był: 21 Gru 2010, 21:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Czipi w 14 Gru 2009, 20:52

No cóż ja powiem, że Cień Czarnobyla, ale dlatego, że grałem w niego jako pierwszego stalkera. Klimat, zaskoczenia, różnorodność lokacji i stopień bezpieczeństwa, postępy od kota do weterana Zony no i pierwsze zetknięcie się z Zoną - to wszystko wywarło na mnie niesamowite wrażenie... to ostatnie niestety już się nie powtórz, a to było to co już się nie powtórzy, gdyby Zew Prypeci był pierwszym stalkerem, w którego bym zagrał to Cień Czarnobyla by się do niego nie umywał. Powiem, że obecnie Zew Prypeci robi konkurencję pierwszej części, a biorę pod uwagę, w którego grałem. :)


Ogólnie pod względem samego zbudowania gry, bez ingerowania w to moich odczuć poza klimatem, zaskoczeniem, spokojem i strachem na każdym kroku. Polecam Zew Prypeci z całego procesoru. :D
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 03 Kwi 2024, 13:30
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez TSC w 15 Gru 2009, 14:50

Jak dla mnie to Zew jest lepszy niż podstawowy Cień Czarnobyla (a o tych dwóch grach gadamy nie?)

Zauważyłem że niektórzy tutaj oceniają SoC wyżej od CoP tylko dlatego że wspomnienia z tej gry są super mega wypasione. To jest wielki błąd bo nie można tak oceniać gier...

My ludzie lubimy sobie wspomnienia ubarwiać. Tak więc jeżeli chcecie ocenić te dwie gry to może najpierw włączcie podstawową wersje CoP i podstawową wersje SoC, przejdźcie obydwie i oceniajcie wtedy. (tak w tej kolejności)

Ja sam miałem błędne wyobrażenia na temat SoC. Ta gra wydawała mi się boska!!. Ale po przejściu CoP zainstalowałem znowu czystego SoC i szczęka mi opadła... I to nie z wrażenia. Grałem z podmienionymi teksturami i ultra graphic mod.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
TSC
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 30 Sie 2008, 01:14
Ostatnio był: 26 Maj 2013, 19:35
Kozaki: 0

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez szm w 15 Gru 2009, 20:02

Oczywiście Zew. Chociażby za same lokacje, za Prypeć, Jupiter etc. Do tego dochodzi jeszcze dobra (oczywiście zawsze mogła być lepsza) fabuła, misje poboczne. Według mnie, Zew bije Cień (czysty, mody to inna para kaloszy) pod każdym względem.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 30 Mar 2024, 14:42
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez n3ro11 w 15 Gru 2009, 21:34

CoP, powód? Ano chociażby sama fabuła. Na pierwszy rzut oka, SoC wychodzi pod tym względem świetnie. Jednak w rzeczywistości tak nie jest. Co prawda fabuła jest długa, ale "od baru" staje się ona wydłużona na siłę, i momentami razi. CoP jest pełny zwrotów akcji, za co wielki +. W nowym stalkerze najbardziej spodobał mi się mechanizm całej rozgrywki. Robiąc główny wątek, chcę się chwile odstresować polowaniem na mutanty. Lece do myśliwego i hop na bagna, czyli trening refleksu (na pijawkach) przed dalszą eksploracją zony. W Zewie Prypeci zachwycił mnie także ALife. Nie mamy już doczynienia ze "statycznymi stalkerami/mutantami". Mimo, iż zona nie jest przeciętną "miejscówą", mamy doczynienia z prawem dominacji silniejszego, czyli brutalną przyrodą. Dlaczego taki mięsacz ma żerować na terenie łowów pijawki. Nie uważam, że SoC jest zły. Po prostu się starzeje pod względem innowacji (nie mowa tu o modach).Teraz pozostaje czekać na stalkera "Cień Nieba Prypeci" ;)
Image
Awatar użytkownika
n3ro11
Stalker

Posty: 75
Dołączenie: 03 Paź 2009, 23:15
Ostatnio był: 20 Mar 2015, 19:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości