Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Jaka jest najlepsza część S.T.A.L.K.E.R. -a według Ciebie?

S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci
60
41%
S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo
22
15%
S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla
66
45%
 
Razem głosów : 148

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez BaMbOsZ w 20 Mar 2011, 16:38

Zew ma jak dla mnie 3 wady:
1.Za duża dostępność sprzętu.
2.Słaba fabuła.
3.Mało lokaci.
No to tyle. :E
Awatar użytkownika
BaMbOsZ
Stalker

Posty: 93
Dołączenie: 25 Lut 2011, 22:16
Ostatnio był: 03 Lut 2014, 02:03
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 5

Reklamy Google

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez Universal w 20 Mar 2011, 18:48

Wziąłbym Zew, ale brakuje mi w nim klimatu, którym ociekał wręcz SoC. Ideałem byłby Zew z mapami z obu poprzednich części (a'la Soljanka) i wojnami frakcji, a tak... Chyba jednak Cień - za wspomnienia, przyjemność po wieloletnim czekaniu, za klimat. Reszta to praktycznie kosmetyka - nie jest najważniejsza.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez Afrose w 20 Mar 2011, 19:57

Moim zdaniem SoC ponieważ w tej grze po raz pierwszy zaczołem się lękać co jest za rogiem. Oczywiście cień ma też inne zalety ale o nich każdy wie :D
Awatar użytkownika
Afrose
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 04 Lis 2010, 16:10
Ostatnio był: 16 Lip 2019, 18:35
Miejscowość: Stacja "PROSPEKT MIRA"
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 54

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez Walle5594 w 20 Mar 2011, 22:33

Moim zdaniem Najlepszą częścią Stalkera jest Czyste Niebo. Niektórym ta część nie odpowiada, ale ja mam swoje zdanie i inni mają swoje zdanie. Dla mnie podoba się w CS rozgrywka, ulepszanie broni i pancerzy oraz ich naprawa, znacznie ciemniejsze noce które podkreślają charakter grozy w Stalkerze, Dużo lokacji ( ogólnie terenów ) nie to co w Zewie Prypeci. Zew dla mnie jest trochę nudnawy i ma mało lokacji ( niestety tylko 4, w które wchodzą podziemia Jupitera ), ale nie powiem że jest złą grą schodzącą na psy. Cień Czarnobyla była moją pierwszą grą Stalkerowską i wywarła na mnie duże wrażenie pod wpływem rozgrywki. Wracając do tematu, CS jet dla mnie wspaniałą częścią Stalkera w jaką miałem okazje pograć ( aż od nadmiaru grania, płyta się popsuła xD i niestety teraz zostaje mi kupić nową xD ). Polecam tym Którzy niegrali jeszcze w Stalkera albo chcą przeżyć kolejne przygody. CZYSTE NIEBO The Best ! Forever !
Awatar użytkownika
Walle5594
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 19 Mar 2011, 17:35
Ostatnio był: 31 Mar 2011, 21:56
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez Bielak w 20 Mar 2011, 23:21

Zagłosowałem na Zew ponieważ miałem porównanie tylko z CS <offtop>Który patch do cienia czarnobyla jest ostatni ?</offtop>
Tam gdzie ciemność staję się światłością , gdzie świat powstaje od nowa stamtąd ja pochodzę , tam się urodziłem , żyłem i żyć będę , Zona to moje życie...
Awatar użytkownika
Bielak
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 12 Mar 2011, 14:04
Ostatnio był: 30 Lip 2013, 15:48
Miejscowość: Sarkofag...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez KoweK w 21 Mar 2011, 15:13

Jeżeli nie graliście we wszystkie części to po ch... oceniacie? Ludzie. :facepalm:

Bielak napisał(a):<offtop>Który patch do cienia czarnobyla jest ostatni ?</offtop>

1.0005
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez DeadMan w 21 Mar 2011, 15:38

Absolutnie SOC jest najlepszy ;) Pamiętam jak mi go kolega przywiózł do Szkocji wracając z urlopu, bo akurat kiedy Stalker wychodził tułałem się po świecie ;) Kiedy zaczynałem grać o godz. 18tej to kończyłem o trzeciej a nawet o czwartej nad ranem. Mając na siódmą do pracy. No klimacik, ponura grafika, cała historia...strasznie to wszystko wciągało, już nie wspomnę o kilku latach kiedy na tę grę czekałem. Jak dla mnie CS na 2 miejscu, w ZP obecnie gram po raz drugi i muszę stwierdzić, że dla mnie to najgorsza część. Ale za to wygląda ładnie.

xKoweKx ostatni patch do SOC to 1.0006, fakt że to tylko mp ale jednak ;)
MOBO Gigabyte Aorus Elite v2, CPU Ryzen 5600x, GPU Gigabyte RTX 3060Ti 8GB
RAM
PNY XLR8 Gaming Epic X RGB, DDR4, 32 GB, 4000MHz
SSD
Samsung Evo 250GB, Sabrent Rocket Q 1TB NVMe
SYS
Windows 11 Pro 64-bit
Awatar użytkownika
DeadMan
Stalker

Posty: 173
Dołączenie: 23 Wrz 2010, 15:23
Ostatnio był: 29 Paź 2023, 09:24
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez SVDstriker w 21 Mar 2011, 16:01

Moim zdaniem absolutnie Zew Prypeci ;) Jest to część w którą grałem najwięcej razy i nie mogę przestać. Gra ma swój urok, klimacik i ma wiele nowych możliwości. Po prostu ta gra mi się w ogóle nie nudzi. Gdy pierwszy raz grałem z początku miałem wątpliwości i uważałem za najgorszą część, ale po jakimś czasie gdy wykonywałem zadania poboczne całe moje nastawienie do gry się zmieniło i wiem że nigdy się nie zmieni. Teraz to grałem już chyba z około czternasty raz... :P

Na drugim i jeszcze raz drugim miejscu jest Czyste Niebo i Cień Czarnobyla. Żaden Stalker nie jest u mnie na trzecim miejscu bo w każdej części jest coś, czego nie było w późniejszej/poprzedniej części ;)
Image
Awatar użytkownika
SVDstriker
Tropiciel

Posty: 255
Dołączenie: 15 Lis 2010, 11:37
Ostatnio był: 15 Cze 2012, 20:18
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 52

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez KoweK w 21 Mar 2011, 16:37

DeadMan napisał(a):xKoweKx ostatni patch do SOC to 1.0006, fakt że to tylko mp ale jednak ;)

Nie. Ten patch został oficjalnie wycofany przez GSC.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez DeadMan w 21 Mar 2011, 17:00

O to nie wiedziałem, a możesz coś szerzej o tym dlaczego wycofali tego patcha?
MOBO Gigabyte Aorus Elite v2, CPU Ryzen 5600x, GPU Gigabyte RTX 3060Ti 8GB
RAM
PNY XLR8 Gaming Epic X RGB, DDR4, 32 GB, 4000MHz
SSD
Samsung Evo 250GB, Sabrent Rocket Q 1TB NVMe
SYS
Windows 11 Pro 64-bit
Awatar użytkownika
DeadMan
Stalker

Posty: 173
Dołączenie: 23 Wrz 2010, 15:23
Ostatnio był: 29 Paź 2023, 09:24
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez KoweK w 21 Mar 2011, 17:45

Miał "luki", dzięki którym można było przeprowadzać ataki typu DOS. Na oficjalnej stronie GSC nawet 1.0006 nie da rady pobrać.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez Sh00ter w 21 Mar 2011, 18:21

wg mnie jedną z najbardziej wkurzających rzeczy w Zewie Prypeci jest przedewszystkim to że latamy od ogonczy do ogonczy tylko poto żeby uzyskać w pis a dostanie siędo kazdego helikoptera zajeło mi nie wiecej niż 15 minut więc coś tu jest nie tak jeżeli spojrzeć np. na wieloetapowa cześć z sękiem,pijawkami czy dziwnymi zadaniami dotyczącymi bunkra naukowców.
Ale i tak nic nie pobije fabuły:
:

1-idziemy na skadowsk i pytamy stalkerow o heli
2-idziemy do noego (uwazamy zeby po 5 minutach gry nie zginać)
3-przelazimy przez te słupy ognia i wskakujemy w ,,teleport"
4-zabijamy snorki i mamy ogoncze
5-idziemy na bagna chocby by zalatwic misje Legowisko pijawek (patrz solucja zd. poboczne)
6-pozostałe ogończe
7-pierdoły i informacje z fabryki jupiter
8-kombinezon SEVA (ze wzgledu na to ze fabula jest krótka to mozna zbierac od poczatku np zabijajac stalkerow i zabierając im bron chociaz nie polecam tego sposobu)
9-przejscie przez tunel i proste zadania oraz najdłuzsze wg mnie zadanie z laboratorium (szczegolnie szukanie dokumentów chociaż moze i tez odpalenie windy)
10-idziemy i eskortujemy tych nieumiejacych strzelac idiotow
11-konczymy gre

A tak przy okazji takie pytanie czy po zostaniu w prypeci dostaniemy ten koncowy filmik z naszymi "osiągnieciami" bo zazwyczaj wialem z prypeci dla zachowania realizmu...

Uwagi moderatora:

Czy my tutaj mówimy o wadach Zewu, czy o czymś innym? Poza tym brak pl znaków. - xKoweKx
Sh00ter
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 21 Mar 2011, 16:51
Ostatnio był: 11 Cze 2011, 15:07
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości