Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Realkriss w 20 Kwi 2011, 09:04

3 lata temu nie chciałam w nic grać i myślałam, że gry komputerowe są dla dzieci. Mój Chłopak (zapalony gracz) wiedząc, że lubię klimaty opuszczonych miejsc i tajemnic kupił mi Cień Czarnobyla na zachętę.
Po wielkich fochach i oporach z wielka łaską zaczęłam grać.
Od tamtej pory Cień Czarnobyla przeszłam już z 7 razy, kilka razy Czyste Niebo i wczoraj skończyłam trzeci raz Zew Prypeci.
Od tamtej pory przeszłam już nie wiem ile innych strzelanek i gry bardzo mnie wciągnęły, ale Stalkera kocham najbardziej.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Reklamy Google

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez bax20 w 20 Kwi 2011, 11:02

U mnie to była miłość od pierwszego obejrzenia, :E chyba żadna gra mnie tak nie zainteresowala jak Stalker.
Jeszcze wtedy to nie był Shadow Of Chernobyl tylko Oblivion Lost, ahh piękne czasy... Pierwszy raz ten trailer zobaczyłem w magazynie Click! oraz krótka zapowiedź Stalkera, wiedziałem że ta gra pozamiata klimatem, i tak pozostałem w zonie do dziś i odejść nie mam zamiaru :E

Intel Core i5 6300HQ 2300MHz | 12GB DDR4 2400Mhz | Nvidia GeForce GTX 960M 4GB | Kubuntu 19.04

Za ten post bax20 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK.
Awatar użytkownika
bax20
Stalker

Posty: 132
Dołączenie: 30 Lis 2009, 21:07
Ostatnio był: 15 Lip 2024, 21:56
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 24

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Red Liquishert w 20 Kwi 2011, 12:18

Ja razem z tatą dużo czytałem CD-Action i tata wypatrzył grę pt. ,,Stalker: Czyste Niebo''. Po dłuższej naradzie postanowiliśmy kupić ,,Czyste Niebo'' . Po kilku tygodniach w Białymstoku trafiłem na ,,Cień Czarnobyla'' w Platynowej Kolekcji. Od razu kupiliśmy. ,,Zew Prypeci'' dostałem od wujka.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Dżuz w 20 Kwi 2011, 12:29

Ja maniakiem gier komputerowych nie byłem nigdy, czasem w jakieś sportowe lubiłem pograć. Kupiłem lapka, bo był mi potrzebny na studia, a że lubię robić rzeczy nietypowe, a czasami wręcz absurdalne, to sprawdziłem na stronie Intela w co też można na moim sprzęcie pograć i z "nowszych" (wtedy) tytułów wypatrzyłem S.T.A.L.K.E.R.-a. Kupiłem... I tak się zaczęło. Trochę nie typowo, but I dont regret it :D
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 25 Sie 2024, 17:37
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Marcinez w 20 Kwi 2011, 12:35

Ja o Stalkerze "Czyste Niebo" dowiedziałem się z CD-ACTION. Na początku uznałem go za dobrą grę którą kiedyś kupię. Po pewnym czasie zapomniałem o nim aż w media expert chciałem kupić grę. Chodziłem jakiś czas i znalazłem Stalkera. W czerwonym lesie miałem bugtrapa i nie mogłem przejść gry. Dopiero po pewnym czasie przypomniałem sobie o patchach. Później dostałem Stalkera Zew Prypeci, a na koniec Cień Czarnobyla.
Awatar użytkownika
Marcinez
Redaktor

Posty: 103
Dołączenie: 08 Sty 2011, 22:03
Ostatnio był: 18 Lip 2023, 13:15
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Damianox w 03 Maj 2011, 21:15

Na początku jak byłem u kolegi zobaczyłem pudełko z grą S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla zapytałem się go czy ,,fajne ?,, Powiedział że fajne. Nie wiem minęło ze 3-4 tygodnie jak postanowiłem go kupić. Na początku wydawał mi się trudny bo pierwszy raz grałem w tego typu gry. Ale później klimat,anomalie,mutanty,widowiska Zony wszystkie lokacje to mnie tak wciągnęło że przeszedłem go 4 razy o reszcie nie muszę mówić bo było podobnie... :E
Awatar użytkownika
Damianox
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 11 Kwi 2011, 17:41
Ostatnio był: 29 Wrz 2019, 11:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 11

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez AlexStalker w 08 Maj 2011, 13:39

Pierwszy raz usłyszałam o tej grze od swoich kumpli, są istnymi maniakami, często siedząc u nich duuużo na temat Stalkera słyszałam... A że lubię klimaty, jakie gra sobą reprezentuje, to postanowiłam też zagrać... No i opłacało się, naprawdę mi się spodobało :)
Эх, предатель, ты не страшен.
Да ты мой любимый враг!


- KYPCK, Предатель
Awatar użytkownika
AlexStalker
Stalker

Posty: 147
Dołączenie: 08 Maj 2011, 13:25
Ostatnio była: 09 Lut 2016, 21:53
Miejscowość: Szczecin // Chabarowsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 82

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Protektor w 08 Maj 2011, 15:23

O Stalkerze dowiedziałem się w gazetce Playa [Nie wiem który numer]. Był to Cień Czarnobyla. Przeczytałem cały artykuł i chciałem mieć tą grę. Później w KŚ Gry dowiedziałem się o Czystym Niebie. Od razu poleciałem do sklepu. Pamiętam ta gra była w takiej "pudełkowej", rdzawej beczce.I to jest jedyna część w jaką grałem. Przymierzam się do SoC'a i CoP'a lecz jeszcze nie wiem czy kupić.
Pozdrawiam
Powinność i Wojsko jest zepsuta! Dołącz do Wielkiego Królestwa Bandytów i zdobądź swój cel!
Image

Protektor
Wygnany z Zony

Posty: 36
Dołączenie: 02 Maj 2011, 12:46
Ostatnio był: 17 Maj 2011, 19:42
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Threaded SPSA-14
Kozaki: 4

Jak to trafiliście tutaj...

Postprzez Kebabisz w 08 Maj 2011, 22:04

Zamieszczam tu bo nie wiedziałem gdzie.
:

W razie czego to przenieść gdzie indziej!

Trochę głupi ale może się utrzyma. Piszemy tutaj jak zaczęła się nasza historia ze Stalkerem i z tym forum (bo przecież nie zawsze graliście w Stalkera) .

No to ja zacznę:
Moja historia ze Stalkerem zaczęła się 3 lata temu we wrześniu. Byłem fanem Gothica i o istnieniu Stalkera mi coś dzwoniło ale nie wiedziałem w którym kościele. Wtedy gdy wyszedł kolejny numer CD-Act. którego regularnie kupuję, kupowałem, i będę kupował, przeczytałem w nim recenzję gry "S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo". Przeczytałem ją dogłębnie kilka razy, w innych pismach formatu "gry+komputer", kilka razy obejrzałem screeny i... spodobało mi się. Niestety jeszcze przez rok nie ujrzałem Stalkera w akcji ponieważ że ale bo no gdyż iż że nie posiadałem wystarczających dochodów na zakup, oraz byłem pewny a nawet i przekonany że z uwagi na stan tamtejszy i obecny mojego grata (czyt. komputera) gra nawet nie zechce pokazać mi intra, a co dopiero rozgrywki... rok później (równo rok, bo we wrześniu) postanowiłem pojechać do marketu do sklepu Empik poszukać czegoś w co można grać i się przy tym nie nudzić
:

Wtedy we wrześniu kupiłem ok 5 gier z racji posiadania dużego budżetu
i na półce/regale/jak_zwał_tak_zwałTM zauważyłem tą właśnie grę - prolog Stalkera. Wpadła do siatki, zapłacone, w domu odpalam, modląc się do Allaha, Jachwe, Zeusa i innych takich żeby poszło... 10 min. później nastąpiła ta chwila - Zagrałem pierwszy raz w Stalkera i zapomniałem o istnieniu gry zwanej Gotikh czy jakoś tak ( :E ). Przeszedłem całego, ale komp się starzał i lagi i bugi były coraz większe więc zajęło mi to ponad pół roku (mniej groźnie brzmi ponad 6 mies nie wiem czemu). Po pewnym czasie poszukałem jakichś forów na których było by coś o Stalkerze i pierwsze 2 strony to X-21 i Ta strona TM. Często uczęszczałem na labx20(not)TM, aż wkońcu zakupiłem S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci i po miesiącu przeszedłem całego (gram na freeplayu). Potem dostałem 1 dniowego bana w labie "na zawsze" (lol trwał 1 dzień ale dobra) i poszedłem tutaj. Teraz jestem tu, siedzę i piszę pierdoły o tym jak to zaczęła się moja historia ze Stalkerem, i właśnie ściąga mi się S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla ( 75% i idzie szybko :E), więc opowiedzcie i wy, jak to się zaczęło u was? Co robiliście wczesniej? Czy wasze życie bez Stalkera też było takie szare?
Kebab

*Jeśli się podobało to: :wódka:
"Poszedłaem do budki, kupić SE Kebaba ,co go wytwarza, jakaś tam baba" -Szeldo

Kebabisz
Wygnany z Zony

Posty: 6
Dołączenie: 12 Sie 2010, 23:20
Ostatnio był: 11 Maj 2011, 18:35
Miejscowość: ZONA xD
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Threaded SPSA-14
Kozaki: 2

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez KoweK w 09 Maj 2011, 00:26

Kebabisz napisał(a): i właśnie ściąga mi się S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla ( 75% i idzie szybko :E)

Ze steama ciśniesz?
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez ziuto w 09 Maj 2011, 00:32

A mój pierwszy kontakt ze S.T.A.L.K.E.R'em był niedługo po premierze Cień Czarnobyla kiedy go zakupiłem
Awatar użytkownika
ziuto
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 04 Gru 2010, 21:51
Ostatnio był: 24 Lut 2021, 03:19
Miejscowość: Płock
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: -2

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez zdzicho w 10 Maj 2011, 15:22

Mój pobyt w Zonie można określić tak: przyszedłem na krótko, zostałem na dłużej. O stalkerze dowiedziałem się przez przypadek, zagrałem od niechcenia, zrobił na mnie duże wrażenie, na tyle duże, że po przejściu SoC trafiłem na to forum, dowiedziałem się tu pierwszy raz co to jest mod, zagrałem w najpopularniejsze tj. Priboi story, OL, potem sam zacząłem modować.
Awatar użytkownika
zdzicho
Modder

Posty: 567
Dołączenie: 19 Cze 2009, 20:02
Ostatnio był: 03 Wrz 2024, 02:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 500

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości