Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Grałeś już w Metro? Na jaką ocenę wg Ciebie zasługuje?

10/10
87
29%
9/10
65
21%
8/10
76
25%
7/10
31
10%
6/10
17
6%
5/10
12
4%
4/10
4
1%
3/10
2
1%
2/10
2
1%
1/10
9
3%
 
Razem głosów : 305

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez KoweK w 27 Paź 2010, 13:41

Za złotówki tak w sklepie NIGDZIE - to jest pewne. Jedyną opcją jest ebay, ew. zakup tej kolekcjonerki jeżeli jest dostępne, co wg mnie jest bardzo mało prawdopodobne...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Wave w 27 Paź 2010, 15:52

Zegarek jest bardzo fajny ,ew. przeszukam Allegro. A zwróciliście uwagę na maskę, którą miał Artem? Jest to francuska Fernez, twórcy gry albo się postarali, albo nieumyślnie to zrobili, w porównania do stalka mamy tu prawie oryginał, jeśli chodzi o wygląd, budowę i pochłaniacze masek.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Screwu w 27 Paź 2010, 17:52

moim zdaniem gra ma mało z stalkerem jak i on z nią wspólnego :P ogólnie metro2033 lepsze nie ukrywając graffika, klimat taki survival horror czego mi brakuje w stalku, metro i tylko czasem wychodzenie na skażone pustkowie, gdzie w metro stalkerzy muszą wychodzić by szukać ''skarbów'' by przeżyć mieć co jeść itd. to w stakrze są oni głownie dobrowolnie by zarobić, no i stwory w stalku ani razu nie odczuwałem dreszczu w nocy nawet chodząc z sama latarka(tzw. bez noktowizora tylko samą lampką)a w metro nie raz słysząc ze nadchodzi ''ścierwo'' chowałem się w byle dziurze by mieć czas, no ale tak wymieniam jego pozytywy ale nie ma swobody gra jest liniowa co już jest wielkim minusem, pewnie twórcy mogli by dać swobodę ale było by tom kolejne kilka lat pracy na miejscówki, i jest w metro za mało stworów zdecydowanie, a żeby stalker choć trochę klimatycznie bo garafa nie jest najważniejsza ale żeby klimatem, podziemia, strach, realizm, ciekaw npc poszedł w stronę metro to był by to mega hit, a metro daje 11/10 4razy przechodziłem i dalej nie wychodzę czasem zdumnienia, podoba mi się patent z lądowaniem lampy realizm czy te duchy w jednym z poziomów gra ma super graffe i znów o tym wspomnę, fizyka jest git, klimat mnie miażdży, a jak by patrzeć na sama walkę to tagze wymiata, choć ja tam i tak wole zew Prypeci :D

Uwagi moderatora:

Masz trochę dużych liter AĄBCĆDEĘFGHIJKLMNOÓPQRSŚTUWXYZŹŻ i ,,,,,,,,,,,,, ............ - ati
Screwu
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 27 Paź 2010, 17:25
Ostatnio był: 27 Lip 2013, 21:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Joint3r w 21 Gru 2010, 19:21

Ciężka lipa, ta gra, spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. Liniowa jest strasznie, mało możliwości bujania się po powierzchni, co jest zdecydowanie bardziej ciekawe IMO, a jak już na tą powierzchnie to tylko na moment i kroczek za kroczkiem, debilna końcowa misja, daje 4/10 bo niektóre elementy np. przerywniki albo motywy z przemieszczaniem się np. pod podłogą wagonika, maski gazowe i filtry, działanie niektórych broni, latarka/ czy tam lampa jeden ch*j, no i mój ulubiony - forma płacenia są miodne i w ogóle, jednak jeżeli to ma być gra na miarę stalker'a :( niestety nie jest.
Awatar użytkownika
Joint3r
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 11 Kwi 2010, 19:35
Ostatnio był: 30 Sty 2011, 21:03
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez WodZu w 21 Gru 2010, 19:33

Ja co prawda grze dałem dziewiątkę, ale dwie rzeczy mnie rozczarowały. Nie, to za mocne słowo. Niedosyt bardziej pasuje w kontekst. Mam na myśli to iż w pierwszej połowie gry mamy pewnego rodzaju przystanki, możliwość handlu, pooglądania mieszkańców, rozgoszczenia się. Potem to zanika. Owszem, można coś kupić/sprzedać, ale ani widu ani słychu mieszkańców. Niedosyt czułem po Polis. Aż prosiło się o to, aby pospacerować, pozwiedzać, a tu proste witaj i żegnaj. Krzyż na drogę. Stolica metra po prostu słabo zrealizowana. Wyglądała całkiem, całkiem. Robiło się lżej na duszy gdy zobaczyło się większe przestrzenie. A tu taka niespodzianka.
Już niedługo: FEAR 3
Awatar użytkownika
WodZu
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 14 Gru 2009, 23:58
Ostatnio był: 13 Gru 2011, 19:55
Miejscowość: Polska stolica parowozów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 4

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Sava w 21 Gru 2010, 21:08

Ocena 7.

Miodna grafika. Fantastycznie skonstruowane systemy broni. Fabuła dośc ciekawa. Niesamowity klimat.

Niestety, poza paroma wyborami gracz ma głównie dwie drogi do wyboru - albo sie skradasz albo idziesz na pałę. Powoduje to liniowość i tak krótkiej już gry. Brak trybu multi, oraz jak np. w stalkerze możliwosci modowania, co skraca żywot istnienia gry w świadomości graczy do minimum.

Za ten post Sava otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dementorin, caleb59.
Awatar użytkownika
Sava
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 01 Paź 2008, 19:23
Ostatnio był: 07 Lut 2014, 17:52
Miejscowość: Kraków
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 2

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez jalkavaki w 02 Sty 2011, 21:47

Ciekawie wyglądający mod do Fallot3:
http://www.youtube.com/watch?v=QV4gpVEm00U
Grał już ktoś? Czy to tylko zmiana pancerzy i broni czy coś więcej? Pytam, bo F3 musiałbym instalować, ale jeśli to tylko podmiana wyglądu to dla mnie szkoda zachodu.
Do ściągnięcia tu:
http://www.filefront.com/17239383/Metro2033.rar/
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Xsardas333 w 03 Sty 2011, 18:31

Szkoda ,że gra potrzebuje do instalki STEAMA. Na moim kompie nie ma neta i grać nie mogę, a wydałem na grę z 6 dych. :mad:
Życie Stalkera to ciągłe ryzyko
Awatar użytkownika
Xsardas333
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 29 Paź 2010, 14:02
Ostatnio był: 06 Sty 2011, 12:39
Miejscowość: Bielsko - Biała
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez jalkavaki w 04 Sty 2011, 00:13

No niestety jest to "przypadłość" coraz większej ilości pojawiających się tytułów. Taki " znak naszych czasów". Niedługo człowiek bez dostępu do netu będzie jak jeszcze niedawno gospodarstwo domowe bez prądu - egzotyką.
Takie tam przemyślenia.
Pardon moi za offtop, już kończę.
Edit: literówki
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez meJKu w 17 Sty 2011, 22:46

Bambosz107 napisał(a):Nie chcę się kłócić, ale porównaj sobie Metro bez teselacji i z nią. Dodatkowo masz pełne wsparcie 3D Vision i PhysX. Poza tym nikt nie każe Ci grać na maksymalnych ustawieniach oraz rozdzielczości. Ale koniec, to wątek o Metrze 2034. Piszcie tu wszelkie newsy i nowości związane z tą grą.

Problem w tym, że w grze Metro 2033 nie ma nic co wymagałoby takiego sprzętu. Mamy małe lokacje, na których wszystko jest "oskryptowane" (czytaj z góry ustalone, poza paroma wyjątkami), durne AI i zwykłe animacje, w tej grze naprawdę nie ma aż tyle do wyświetlania, żeby wymagała ona komputera z najwyższej półki. Jedynie oświetlenie tutaj prezentuje jakiś wygląd z wyższej półki. Jednak tutaj twórcy poszli na łatwiznę i nie dali w ustawieniach możliwości wyłączenia tych wszystkich pierdół.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 22:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez paintball_0 w 17 Sty 2011, 23:01

Właśnie wspomniane przez ciebie pierdoły, a raczej ich liczba na centymetr kwadratowy powodują, że gra ma takie wymagania, a nie inne. W Metro mamy chyba wszystkie efekty graficzne, jakie wtedy istniały w bibliotekach DirectX. Gdybyś poświęcił 5 minut i przeczytał w opcjach graficznych co ta gierka potrafi wyświetlić, to nie gadałbyś teraz takich głupot. A to, że gra ma słabe AI i cała jest w skryptach nie oznacza, że przez to tak strasznie się tnie.
Co do animacji, to te w Metro są co najmniej równie dobre (według mnie i tak lepsze), niż te z takiego Modern Warfere 2, czy innego topowego FPSa. Jedyne, co jest w tej grze takie se, to twarze ludzi. Bardzo im nie wyszły.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 17 Sty 2011, 23:14

Ogólnie wszyscy NPC nie wyszli. Ja w ciągu całej gry spotykałem na stacjach tylko 2 modele kobiet - starszą i młodszą. Trzecim modelem była chyba matka niesionego przez nas chłopaka, jednak mogę się mylić. Za mimikę z kolei odpowiadała funkcja Face FX. Dla mnie wypadła średniawo. To samo tyczy się tatuaży noszonych przez losowe postaci - ich rodzaje można policzyć na... no właśnie, odniosłem wrażenie, że jest tylko jeden wzór.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość