Maski I Filto-pochłaiacze!

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Maski I Filto-pochłaiacze!

Postprzez shock w 09 Sie 2009, 10:20

Jak używacie masek typu MC-1 I MUA (Słoń).
pochłaniacz zdążyły już utracić swoje zdolności ochronne, przewidywane na ok. 10 lat od daty produkcji. Warto pamiętać, że w starszych typach pochłaniaczy (również BSS maski SzM41M / MUA) stosowano azbest, którego szkodliwe, rakotworcze właściwości są już szeroko znane.
Więc radze tego nie zakładać (pochłaniacz) Albo jakoś otworzyć pochłaniacz i wyjąć całą zawartość.
Większość ludzi używa tego jako rekwizyt.Więc nie warto się męczyć biegając po lesie.Rozmontowanie pochłaniacza daje na plus.
Daje tu link gości co to rozmontował.

http://www.dalej.biz/4eva/airsoft/maska/
Image
Awatar użytkownika
shock
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 19 Paź 2008, 10:18
Ostatnio był: 28 Cze 2010, 22:14
Miejscowość: Bydgoszcz
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Maski I Filto-pochłaiacze!

Postprzez marcel w 19 Sie 2009, 16:01

No no, swojego `Słonia` noszę raczej rzadko, a jeśli już to ze starym `pochłaniaczem amoniaku i pochodnych`, który nie mam pojęcia skąd się wziął, ale jest o wiele lżejszy i poręczniejszy od oryginalnych BSS Mo4u, które dostałem razem z maskami. O rakotwórczych właściwościach materiałów filtrujących pojęcia nie miałem, więc dzięki za informację. :wódka:

No ale tutaj zagwozdka. Trzy `Słonie` w mojej szafce nie wzięły się znikąd. Dostałem je od ojca, pracującego w Orlenie. Stwierdził, że po inwentaryzacji w magazynach można znaleźć setki tych dziecinek [przyczyna - b. droga utylizacja], więc nie widział nic złego w przyniesieniu mi kilku. Gdy dowiedział się o azbeście zrobił wielkie oczy, ani on ani jego koledzy nie mieli pojęcia o zawartości pochłaniaczy.

Wnioski ? Przez kilka, jeśli nie kilkanaście lat maski MUA wraz z filtropochłaniaczami BSS Mo4u były często gęsto używane na terenie zakładu, jeśli np. pojawiała się potrzeba wyczyszczenia skażonego w jakiś sposób zbiornika, czy następował wyciek niebezpiecznej substancji.
Cóż. Praca w koncernach petrochemicznych chyba nigdy nie należała do najprzyjemniejszych i dobrych dla zdrowia. : D

Aha, @shock, radziłbym Ci zmienić nazwę tematu, bo ta należy do dość enigmatycznych i niegramatycznych. xD

Pozdr
M.
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 9 gości