Golenie tradycyjne i nie tylko

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czym się golisz?

nie golę się
7
15%
"jednorazówka"
14
29%
"wielorazówka"
15
31%
maszynka na żyletki
3
6%
brzytwa \m/
2
4%
maszynka elektryczna (na sucho)
7
15%
 
Razem głosów : 48

Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Wiewi0r w 28 Maj 2014, 23:12

Zainteresował mnie ostatnio (przed chwilą) temat golenia tradycyjnego (wszytko byle nie endokryny). Pomyślałem - dlaczego by nie wypiep**yć plastiku z łazienki i nie spróbować żyletki?

Dlatego więc zapytam Was - kolegów stalkerów, męskich jak mało kto twardzieli: :meesh:
Czym się golicie?
Ewentualnie, jakie mieliby rady dla początkujących Ci, co już golą się pędzlem i brzytwą?
Ostatnio edytowany przez Wiewi0r, 29 Maj 2014, 08:32, edytowano w sumie 1 raz
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Reklamy Google

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Adam w 28 Maj 2014, 23:16

Maszynka do żyletek, ale mój zarost jest tak beznadziejny, że rosną pojedyncze włoski, a nie całe kępy, także usuwam te bździochy tym oto urządzeniem :P
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Universal w 29 Maj 2014, 00:45

Jednorazówką. Ale z racji tego, że dość szybko zarastam "na studenta" (co mi się niejednokrotnie wypomina), czyli do długości około pięciu milimetrów idzie szybko, a później jakby się wieloryb cielił, to chyba przerzucę się na coś solidniejszego, chyba też na żyletki, bo jednorazówki lecą jak woda, jak złapię lenia, to i trzech potrzebuję, żeby dojechać do skóry na całym areale :(
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Gro3a w 29 Maj 2014, 01:31

Ja się gole raz w tygodniu, bo mój rzadki "koper" nie sprawia wyglądu porządnego zarostu, a po jednorazówkach wychodzą mi straszne krosty na mordzie :caleb: Mam zamiar zobaczyć, jak to będzie po goleniu brzytwą, chyba że prędzej dopadne do siekiery :E
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Gizbarus w 29 Maj 2014, 05:23

Ja golę się wielorazówkami od Gilette - paczka ośmiu potrafi mi starczyć na naprawdę długo, mimo że muszę się golić co dwa, góra trzy dni. Liczę, że kiedyś, jak będę duży i bogaty, to kupię sobie brzytwę :caleb:

Ps - może w ankiecie dodaj jeszcze "maszynki elektryczne"? ;)
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wiewi0r.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Terminus w 29 Maj 2014, 07:46

Żółte Polsilwerki.
Tanie i ostre. Żadne tam wynalazki dla gejów jak Gillete czy Wilkinson, z tysiącem zapychających się noży i balsamami łagodzącymi, żeby się chłopacy nie popłakali.
Po goleniu doskórnie ruski spirytus Royal.
A co
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive frosth, Poldzer.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Szagart w 29 Maj 2014, 08:10

Ja używam wielorazówki Wilkinson'a wygodnie się trzyma chciałem przerzucić się na elektryczną ale pozostaje przy tej.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Przemek77 w 29 Maj 2014, 08:10

Jakieś stare "Dżilet" do którego co jakiś czas dokupuję wkłady. Świetnie goli, nawet taką twardą szczecinę jak moja.
Ja podgalam się ogólnie raz na 2-3 dni, tzn golę policzki, a samą bródkę co tydzień podcinam maszynką do włosów.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez frosth w 29 Maj 2014, 09:08

Żilete dla gejów, obowiązkowo w *uj ostrzy chyba 6 (nigdy nie liczyłem) w pakiecie dostałem jeszcze wibrator zintegrowany z maszynką. Na moją delikatną skórę na ryju idealna, nawet czasem chcę mi się golić każdego ranka(pewnie przez wibrator, hehe) nigdy nie zadrasnęła żadnego z moich pieprzyków w "strefie golenia". Co nagminnie zdarzało się wcześniej.

A kudły mam jak Yeti z wąsami zamiast włosów :) Ja często wybieram po prostu przeczekanie okresu swędzenia i tylko strzygę sobie trymerem żeby nie wyglądać jak kloszard.
:

Od czasu Konczity Kiełbasy golę się regularnie, każdego ranka najpóźniej drugiego! Używając do przemywania ruskiego Royala od "taty" z bazaru pod zamkiem (za radą Terminatora)

@Termi, jednorazówki a w szczególności żółte polsilwery to dobre są dla pedałek do pach.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez meJKu w 29 Maj 2014, 09:39

Swego czasu używałem brzytwy Dovo 6/8
Image
Nie mam jakiegoś specjalnie gęstego zarostu, ale kiedyś sobie ubzdurałem, że chce się golić brzytwą. Więc na 18 urodziny sobie taką sprawiłem ; ) Służyła 3 lata, po czym z niewiadomych powodów znalazłem ją pękniętą na pół. Winnych oczywiście brak. No ale cóż... nie ma nic lepszego niż ciepły ręcznik na mordzie, dobry krem/mydło do golenia i odprawianie całego tego rytuału. Teraz jednorazówki tylko, może niedługo zdecyduje się ponownie na ten niemały wydatek jakim jest brzytwa.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 22:20
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Wiewi0r w 29 Maj 2014, 09:55

@ Mejku chyba mialem wczoraj podobnie - napaliłem się na maszynkę jak szczerbaty na suchary, ale właściwie po co?
Zarost mam raczej miękki, do Yeti mi daleko... Tym niemniej zamiaruję zakupić pędzel i mydło. Z maszynką- zostanę chyba przy jednorazowych z tańszych stanów średnich.

Jako ciekawostkę podam przykład mojego wspóllokatora: szczecinę ma dość twardą, do tego lubi być na gładko ogolony. Goli się więc maszynką elektryczną, po czym "wykańcza się" PolSilverem...
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Pangia w 29 Maj 2014, 10:52

Ja mam raczej dość miękawy zarost i zdecydowanie długo rośnie (goliłem się w niedzielę, pierwszy raz od bodajże dwóch miesięcy i wcale jakoś mikołajowato nie wyglądałem), więc mydło w plynie i w pół godziny opi♥rdoliłem się jednorazówką. A po goleniu jakiś tam żel antybakteryjny, co go i tak każdego wieczoru używam (inaczej miałbym ryj jak po obiciu go rybą, nawet podrapać się po gębie nie mogę, bo mi się palce zatłuszczą :/). Także zestaw bardzo ekonomiczny.
Wiewi0r napisał(a):Jako ciekawostkę podam przykład mojego wspóllokatora: szczecinę ma dość twardą, do tego lubi być na gładko ogolony. Goli się więc maszynką elektryczną, po czym "wykańcza się" PolSilverem...

No i to ma właściwie największy sens: maszynkę se opłucze i gotowe, a ten PolSilver mu na dłużej starczy i się tak szybko nie stępi.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości