Nowoczesny survival

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Nowoczesny survival

Postprzez Wunderwaffe w 04 Gru 2012, 11:38

Takiego tematu jeszcze chyba nie było na forum.

Zaczniemy od wyjaśnienia, czym jest survival. Chodzi o przetrwanie, zdobycie jedzenia itp. Dzieli się on na dwa rodzaje:
  • tradycyjny - przetrwanie w nietypowych warunkach poza domem (np. katastrofa morska, lotnicza itp.)
  • nowoczesny - przetrwanie w nietypowych warunkach w domu (np. wojna, szczególnie nuklearna, kryzys na miarę tego z lat 30. itp.)
Zajmiemy się tym drugim.

Często myli się nowoczesnych survivalistów z ludźmi przygotowującymi się do 21 grudnia 2012 r. Błe. Ci pierwsi przygotowują się na nieokreślone czasowo wydarzenie (lub wydarzenia), które utrudni funkcjonowanie. Drudzy - na konkretną datę (bez sensu), podczas której wszystko upadnie i się zawali, a przetrwają tylko nieliczni, którzy schronią się w Himalajach/na niezatapialnej łodzi/w gigantycznym schronie.

Zajmujecie się tym? Macie w domu maski przeciwgazowe, jedzenie świeże po 6 latach, schron przeciwatomowy :)?

I jeszcze hiperłącza:
http://domowy-survival.pl - blog o nowoczesnym suvivalu
http://boungler.pl - Projekt Boungler, tworzący bazę rozwiązań survivalowych
http://karaluch.com.pl - sklep survivalowy
https://www.monety-inwestycyjne.pl - sklep z metalami szlachetnymi
http://www.arpol.net.pl - firma produkująca racje MRE i inne fajne rzeczy
Ostatnio edytowany przez Wunderwaffe, 07 Gru 2012, 16:07, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Reklamy Google

Re: Nowoczesny survival

Postprzez Gro3a w 04 Gru 2012, 15:02

Jedyne zapasy jakie przygotowuje na 21 grudnia, to zapasy alkoholu, z kumplami i koleżankami jakoś przyjemnie przeżyć ostatni dzień życia :E Jak po raz kolejny data data okaże się zwykłym dniem i obudzę się na kacu, to się nieziemsko wkur... zdenerwuje :D i sam doprowadzę do czyjegoś końca świata ;)
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Nowoczesny survival

Postprzez Stalkier_100 w 04 Gru 2012, 18:22

Na wypadek wojny atomowej lub końca świata mam 3 maski przeciwgazowe, 2 mundury, noże, licznik Geigera, latarki, suchary i pałatki. Wszystkie rzeczy oprócz masek są zapakowane w walizkę na granaty i torbę tak żeby w razie w/w zagrożeń można było szybko je zabrać. :E
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: Nowoczesny survival

Postprzez Kill_Flint w 04 Gru 2012, 18:28

Nie jestem przygotowany na tego typu zdarzenia, bo w większość z nich nie wierzę (wojna, koniec świata itp.). A co do survivalu to można to słowo teraz różnie rozumieć. Bo może to mieć znaczenie walki o życie podczas jakiejś katastrofy czy też dla "zabawy" (chociażby po części Bear Grylls). Jeślibym był "wyrzucony" na bezludny ląd to wziąłbym na pewno jodynę :E
Bimbru bimbru dajcie, a jak nie to spier*******!

Moje opowiadanie: viewtopic.php?f=85&t=18925
Przeczytaj, skomentuj i oceń!

LA nie będzie.

Kill_Flint
Wygnany z Zony

Posty: 129
Dołączenie: 08 Sie 2012, 12:27
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 20:05
Miejscowość: Janów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 15

Re: Nowoczesny survival

Postprzez impulse_101 w 04 Gru 2012, 19:06

Myślę że przy takim 'post-apo' surwiwalu to największe znaczenie będzie miała niezależnosc energetyczna. Możliwość generowania ciepła, elektryczności, oraz filtracji wody i powietrza. Tu przyda nam się wiedza techniczna z 19wieku gdzie wiekszość maszyn dzialała na bardzo prostych zasadach bez konieczności zasilania prądem. Z wspólczesnych technologi to z pewnoscia znajomość radiokomunikacji.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Nowoczesny survival

Postprzez StalkerCiastek w 04 Gru 2012, 19:08

Mieszkam na wsi i dom mam dobrze wyposażony w różne narzędzia. Zapasów żywności i wody, oczywiście, nie mam, bo i po co. Jak atomówka wybuchnie mi za oknem to dopiero wtedy będę się martwić. Na National Geographic leci program o takich ludziach. Niektórzy wydają nawet 1000$ miesięcznie na zapasy. Moim zdaniem to przesada.
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Nowoczesny survival

Postprzez Stalker Rambo w 04 Gru 2012, 19:46

Mam swój zasobnik spakowany troszkę ponad stan. Oprócz goretexa, ocieplaczy, płacht i innych rzeczy dorzuciłem kilka nieregulaminowych przedmiotów typu maczeta, paracord, odzież termoaktywna, MRE i tak dalej*. Wszystko spakowane, że mogę wyjść od razu w las. Po części mam to zrobione, na okazję wybuchu konfliktu, ale tylko dlatego, że praca tego wymaga. Po za tym przydaje się to również do hobby.

*wyposażenie zasobnika co jakiś czas modernizuję, gdy okazuje się, że coś mi się jednak nie przyda lub przyda.

Raczej nie przewiduję wybuchu nuklearnego/epidemii zombie/epoki lodowcowej (niepotrzebne skreślić) więc bunkru nie będę sobie budował, aczkolwiek nie ukrywam, że fajnie by było takowy posiadać :E
Ale bym się urządził...

Za ten post Stalker Rambo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kill_Flint, Wunderwaffe.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Nowoczesny survival

Postprzez Wunderwaffe w 04 Gru 2012, 20:31

Najpierw poprawki:

Jedyne zapasy jakie przygotowuje na 21 grudnia

NIE O TO CHODZI! Napisałem w pierwszym poście, iż nowoczesny survival to przygotowywanie się na NIEOKREŚLONE CZASOWO wydarzenie. Ludzie, którzy chcą przetrwać 21.12.2012 to naiwniacy i idioci, a nie survivaliści.

w większość z nich nie wierzę

W dwudziestoleciu międzywojennym też uważali, że wojen już nie będzie, bo ludzkość podczas Wielkiej Wojny (czyli I wojny światowe) nauczyła się, iż to straszne zło. :E

Jeślibym był "wyrzucony" na bezludny ląd to wziąłbym na pewno jodynę

Rozmawiamy o survivalu NOWOCZESNYM, czyli o przeżyciu U SIEBIE W DOMU.

I wracam do dyskusji normalnej.

Na wypadek wojny atomowej lub końca świata mam 3 maski przeciwgazowe, 2 mundury, noże, licznik Geigera, latarki, suchary i pałatki.

Jeśli nie ściemniasz, to gratuluję. Brakuje jednak paru ważnych rzeczy:
  • radio na baterie
  • baterie do radia
  • woda pitna (DUŻO)
  • więcej rodzajów jedzenia (na pewno nie wytrzymałbyś jedzenia ciągle sucharów)

Mam swój zasobnik spakowany troszkę ponad stan. Oprócz goretexa, ocieplaczy, płacht i innych rzeczy dorzuciłem kilka nieregulaminowych przedmiotów typu maczeta, paracord, odzież termoaktywna, MRE i tak dalej*. Wszystko spakowane, że mogę wyjść od razu w las. Po części mam to zrobione, na okazję wybuchu konfliktu, ale tylko dlatego, że praca tego wymaga. Po za tym przydaje się to również do hobby.

Tobie też gratuluję.
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: Nowoczesny survival

Postprzez Stalkier_100 w 04 Gru 2012, 20:49

Nie ściemniam, w najbliższym czasie postaram się zrobić zdjęcie przedmiotów. Radio zawsze się znajdzie. :D
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: Nowoczesny survival

Postprzez jalkavaki w 04 Gru 2012, 21:05

Trzy maski, heh. A chociaż jedna do czegoś się nada?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Nowoczesny survival

Postprzez Kill_Flint w 04 Gru 2012, 21:11

Jodyna do oczyszczania wody potrzebna, a co do survivalu w moim domu to GPS'a potrzebuję :suchar: Rozmyślałem kiedyś nad tym co by było jakby cały świat zalała woda. Oczywiście wszystko łącznie z naszymi domami znalazłoby się pod wodą i co wtedy? Wcześniej jakieś komory w domach przygotować? Może trochę schodzę z tematu, ale co trzeba byłoby zrobić, aby tak przetrwać pod wodą oczywiście wcześniej przygotowując się.
Bimbru bimbru dajcie, a jak nie to spier*******!

Moje opowiadanie: viewtopic.php?f=85&t=18925
Przeczytaj, skomentuj i oceń!

LA nie będzie.

Kill_Flint
Wygnany z Zony

Posty: 129
Dołączenie: 08 Sie 2012, 12:27
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 20:05
Miejscowość: Janów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 15

Re: Nowoczesny survival

Postprzez Wunderwaffe w 04 Gru 2012, 21:16

Życie pod wodą nie miałoby sensu. Ludzie by na łodziach i statkach żyli, dopiero potem tworząc platformy nad wodą, a o podwodnych miastach nie ma nawet co marzyć. Inna sprawa, że na Ziemi nie ma tyle wody, by cały świat został zalany ;).
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości