Szkoła wojskowa

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Szkoła wojskowa

Postprzez dienonych w 19 Lut 2012, 22:08

Od razu pragnę zacząć od tego, że szukałem już w google i nic konkretnego nie znalazłem.
A teraz do tematu - wiecie może coś na temat szkół wojskowych? Jestem w gimnazjum i chcę iść do wojska, więc rozglądam się za liceum o tym kierunku.
Drugie pytanie to, czy jak pójdę do takiej szkoły to mi to ułatwi dostanie się do wojska.
Chciałbym dodać, że najlepiej jeśli szkoła będzie z internatem.
Za pomoc :wódka: , lecz tylko za porządną odpowiedź :wink:
w lewo i w dół

Za ten post dienonych otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol.
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 02:25
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Reklamy Google

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez Method w 19 Lut 2012, 22:09

A powiesz więcej jakie wojsko Cię interesuje? Co chciałbyś w nim robić?
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez dienonych w 19 Lut 2012, 22:13

Wojsko lądowe. Nie chcę zbytnio pływać (chodzi o to by nie kierować łodzi itd. wiecie o co chodzi :wink: ) i też na pewno nie chcę pilotować samolotów itp.
w lewo i w dół
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 02:25
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez Adrenalin2k w 19 Lut 2012, 22:33

Powiem Ci tak... jestem absolwentem liceum wojskowego i szczerze mówiąc jesli w ogóle uda ci sie dostac do MONu to bedziesz wielkim farciarzem. Na ten czas graniczy to prawie z cudem a jedynym wyjsciem jest odbycie służby zasadniczej bo pobór już cie nie objął i generalnie podpisanie kontraktu z NSR chyba że uda ci sie znalezc wolne miejsce na którejs jednostce. Z mojego rocznika i nie tylko własciwie nikomu sie nie udało "zabawic" na dłużej w wojsku. No ale kto wie może po 3 latach w tym kraju cos sie zmieni bo aktualnie np. taki NSR to jest zwyczajna kpina a zołnierzem zawodowym z mojego punktu widzenia narazie poprostu nie oplaca sie byc. Jak bedziesz miał jakies konkretne pytania to smiało ;)

PS: O szkole podoficerskiej lub co gorsza oficerskiej radze narazie zapomniec... niestety...
Future is now. Resistance is here.

Za ten post Adrenalin2k otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dienonych.
Awatar użytkownika
Adrenalin2k
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 27 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 15 Cze 2021, 09:35
Miejscowość: Land of Free
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 16

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez dienonych w 19 Lut 2012, 22:38

No dobra, a jakieś namiary na takie szkoły? Najlepiej linki do stron internetowych. Przypominam, że zależy mi na szkole z internatem!
w lewo i w dół
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 02:25
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez Soviet w 19 Lut 2012, 22:39

Są lepsze miejsca na takie pytania.

http://www.nfow.pl/viewforum.php?f=33
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez Isza w 19 Lut 2012, 23:07

Jeżeli Ci naprawdę zależy na liceum o profilu wojskowym to proszę :
http://www.zsbialybor.eu/index.php
http://www.wojnicz.edu.pl/
http://www.zspolice.pl
Choć Google mogły Ci w tym szybciej pomóc… Reszta do wyszukania we własnym zakresie.

Ewentualnie temat na forum ze strony wosjka polskiego - http://www.wojsko-polskie.pl/threads/view/1822/licea-wojskowe.html/page:6
" Nie wiem czemu żołnierz idzie do ataku ... ale idzie"

Za ten post Isza otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dienonych.
Awatar użytkownika
Isza
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 17 Wrz 2011, 01:53
Ostatnio była: 06 Maj 2015, 12:42
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 35

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez Azot w 19 Lut 2012, 23:23

dienonych ----> Zapamiętaj jedno... żołnierz nie jest niczym innym niż maszyną do zabijania. Matka czy żona czy córka niech nie myśli, że jak jej ojciec jest żołnierzem on nie jedzie na misje "pokojowe, stabilizacyjne" pomagać innym... on jedzie zabijać.


A jak Tobie zabijanie sprawia przyjemność... to wyładuj się na grach... nie widzę najmniejszego sensu zostać żołnierzem...

Za ten post Azot otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Woland,
Negative marcel, Greyeeh, PrzemoC.
Awatar użytkownika
Azot
Stalker

Posty: 167
Dołączenie: 25 Lip 2011, 18:34
Ostatnio był: 27 Mar 2017, 06:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 67

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez Ilja w 19 Lut 2012, 23:41

Nie wiem, czy wiesz specjalisto od zabijania, że na misje jeżdżą ochotnicy. Dienonych nie prosił o moralne wywody, tylko o namiary na wojskową szkołę. Nie sądzę, że czyni go to przyszłym zabójcą, większości pozostałych absolwentów tych szkół również. [Sorry za offtop]

EDIT :arrowd: Nie jestem na bieżąco. W sumie sprawdzić powinienem :| , leniwy się robię.

EDIT2
Nie chcę to nie jadę. I nikt nie jest wstanie zmusić żołnierza do wyjazdu na misje. Nie wiem skąd masz takie dziwne informacje. Ja od czterech lat się staram pojechać i jedynie udało mi się dostać na listę rezerwową. Nie ma żadnego przymusu. To prawda, że czasem jeżdżą całe poddodziały ale nikt nie zmusza, do wyjazdu.


Czyli jednak...
Ostatnio edytowany przez Ilja 20 Lut 2012, 17:59, edytowano w sumie 3 razy
IT'S OVER
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez szm w 20 Lut 2012, 00:03

Doprawdy, na misję jeżdżą tylko ochotnicy? Kurczę, człowiek przegapił w prasie branżowej raptem jeden miesiąc, a tu takie ceregiele są... To może jeszcze mamy ze 3 baterie Krabów?

A teraz serio, jeśli dany pododdział dostaje rozkaz, to w skład danej zmiany wchodzi CAŁY DANY pododdział. Teraz, w dobie armii zawodowej, podpisuje się kontrakt, w którym jest zaznaczone, że jako żołnierz zawodowy wyrażasz zgodę na udział w misjach zagranicznych. I tyle.
Ostatnio edytowany przez szm 20 Lut 2012, 00:11, edytowano w sumie 2 razy
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 30 Mar 2024, 14:42
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez Soviet w 20 Lut 2012, 00:05

Bez offtopicu panowie.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez Stalker Rambo w 20 Lut 2012, 12:04

Dienonych. Zacznij nawalać przez 3 minuty głową w ścianę. Może ten pomysł Ci przejdzie. Jak nie przejdzie to spróbuj nawalać przez kolejne 3 minuty. Tak do skutku, aż pomysł wstąpienia do wojska Ci przejdzie.

Ale jeśli nawet pomysł Ci nie przejdzie, to szkoła wojskowa nic Ci nie da. Jeśli chcesz iść, to po uzyskaniu pełnoletności idź do najbliższego WKU i powiedz, że chcesz do NSR. Wtedy panowie Cię zapiszą i będziesz czekać na wezwanie. Prawdopodobnie po kilku tygodniach (lub nawet miesiącach) przyjdzie odpowiedź i pójdziesz na coś co kiedyś nazywano unitarką. Po przejściu "unitarki" wrócisz do domu gdzie będziesz czekać, następnie czekać i czekać. Gdy w końcu skończysz czekać, będziesz musiał jeszcze poczekać. No ale w końcu może dostaniesz jakieś propozycje etatów na szeregowego/starszego szeregowego.

Jedno Ci mogę obiecać. Jedyna rzecz którą będziesz kierować to miotła i grabie. Szkolenia w wojsku są na etapie lat 60, także nie licz, że zostaniesz komandosem. Do tego Wojsko to zbiór ludzi różnego pochodzenia, gdzie oprócz fajnych gości, poznasz wielu idiotów, durniów, debili, palantów, dupków i innych fajfusów. A najgorsze jest to, że ta druga grupa to przeważnie będą twoi przełożeni lub starsi stopniem. No i będziesz mógł pracować tylko przez 12 lat na kontraktach, gdzie nie masz nawet marzyć o czymś takim jak emerytura.

Krótko: odradzam CI wojsko. Spróbuj jak już to do policji lub straży pożarnej.

szm napisał(a):A teraz serio, jeśli dany pododdział dostaje rozkaz, to w skład danej zmiany wchodzi CAŁY DANY pododdział. Teraz, w dobie armii zawodowej, podpisuje się kontrakt, w którym jest zaznaczone, że jako żołnierz zawodowy wyrażasz zgodę na udział w misjach zagranicznych. I tyle.


Nie chcę to nie jadę. I nikt nie jest wstanie zmusić żołnierza do wyjazdu na misje. Nie wiem skąd masz takie dziwne informacje. Ja od czterech lat się staram pojechać i jedynie udało mi się dostać na listę rezerwową. Nie ma żadnego przymusu. To prawda, że czasem jeżdżą całe poddodziały ale nikt nie zmusza, do wyjazdu.

Za ten post Stalker Rambo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive nismoztune, Tajemniczy.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości