Eutanazja

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Eutanazja?

Tak
14
64%
Nie
5
23%
Trudno powiedzieć
3
14%
 
Razem głosów : 22

Eutanazja

Postprzez k4r00 w 23 Cze 2011, 23:02

Co o niej sądzicie? Czy powinna być zalegalizowana w Polsce? Co sądzicie o postawie innych państw w tej sprawie?

Rozpocząłem temat, podam więc swoje stanowisko co do Eutanazji.
Uważam, że powinno to być zrobione tak jak w Szwajcarii, czyli można przepisać choremu śmiertelną dawkę, jednak osoba ta musi ją przyjąć samodzielnie.
A jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Reklamy Google

Re: Eutanazja - dyskusja.

Postprzez Soviet w 23 Cze 2011, 23:05

Szwajcarskie rozwiązanie jest dobre. Ale co z tymi, którzy nie mogą, a chcą? Sparaliżowani i cierpiący, co z ludźmi, którzy nie chcą być warzywem lub ciężarem. Tacy też powinni mieć możliwość zadecydowania o własnym życiu.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Eutanazja - dyskusja.

Postprzez k4r00 w 23 Cze 2011, 23:25

A nie mają? Tak przykładowo jest w Holandii. Gdy człowiek nie może się ruszać, gdy wiedzą, że jego cierpienie jest niewyobrażalne - wtedy za jego zgodą, czy to kiwnięcie głową, czy ruch dłonią nie wnikam, podają środek nasenny.
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: Eutanazja - dyskusja.

Postprzez El Diablo w 23 Cze 2011, 23:37

Ja osobiście wolałbym bym zejść czym prędzej niż męczyć się z jakąś chorobą która i tak albo powoli i boleśnie mnie zabija lub zmienia w roślinkę. Nie dziwię się osobom, które o nią proszą będąc dożywotnio przykute do łóżka i kontaktują się ze światem jedynie mrugając powiekami albo coś w tym stylu, nie mogąc się nawet samodzielnie przewrócić na drugi bok i robiąc pod siebie :( Wiem to dość brutalne co mówię, ale miałem styczność z czymś takim i wiem jaka to męka dla osoby chorej, fizyczna jak i psychiczna. No i osobiście nie chciałbym bym być ciężarem dla swoich bliskich. Mieć świadomość że jest się w 100% zależnym od kogoś nie mogąc dosłownie nic samemu zrobić, a kiedy do tego dochodzi ból nie do wytrzymania... Z pełnym przekonaniem wolałbym umrzeć.
Image
Awatar użytkownika
El Diablo
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 09 Gru 2008, 22:17
Ostatnio był: 05 Paź 2021, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 53

Re: Eutanazja

Postprzez Pijawol w 24 Cze 2011, 06:09

Jestem zdecydowanie na tak. Jak miałem kilka lat, widziałem jak tygodniami umierała mi na raka prababcia. Bardzo cierpiała i dlatego powinno to być zalegalizowane. Ale powinien zdecydować o tym chory.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Dzisiaj, 15:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Eutanazja

Postprzez kapucha w 24 Cze 2011, 08:31

Ja jestem na tak, nie dla tego, że się męczy, jest ciężarem itp, ale dla tego, że to jego życie i to on o tym decyduje.

Eutanazja powinna być legalna, ale tylko jeśli osoba jest świadoma i może sama dać znak, że tego chce. Jeśli jest warzywem i nie ogarnia otoczenia (śmierć mózgu, organy podtrzymywane przy życiu aparaturą, pracują dla siebie, brak świadomości nie ma szans na wybudzenie), to też powinna być odłączana od aparatury. We wszystkich innych przypadkach za zgodą chorego.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Eutanazja

Postprzez Terminus w 24 Cze 2011, 09:35

Taka autentyczna historia opowiedziana przez polskiego lekarza pracującego w Holandii:
Stary i schorowany Holender postanowił zakończyć życie i poprosił o eutanazję. Wyznaczono termin. Zawiadomił rodzinę; dzieci które mieszkały za granicą. Dzień eutanazji. Przy łóżku chorego zgromadziła się od wielu lat nie widziana rodzina. Wszyscy dla staruszka byli mili. Ten widząc tyle życzliwości (od wielu lat nie doświadczanej) ze strony dzieci postanowił zmienić zdanie i jednak żyć dalej. Na to usłyszał od dzieci: "Tato nie wygłupiaj się. Przyjechaliśmy na darmo? Wiesz ile kosztuje bilet z Nowego Yorku?" Usłyszawszy to staruszek ponownie zdecydował się na eutanazję.

O tym, że ktoś się decyduje na śmierć zwykle nie decyduje cierpienie i choroba tylko samotność i brak bliskich osób; brak ludzkiej życzliwości i miłości. Porozmawiajcie z ludźmi pracującymi w hospicjach zanim zaczniecie mędrkować.

I jeszcze jedno. Naprawdę myślicie, że w takiej Holandii wprowadzono eutanazję by komuś ulżyć w cierpieniu? Każdy "skasowany" emeryt to więcej pieniędzy w systemie emerytalnym. Każdy przekonany do eutanazji przewlekle chory to zachowane pieniądze w systemie ubezpieczeń zdrowotnych. Nie jesteś produkcyjny? Nie dajesz zarobić? Potrzebujesz opieki w czasach gdy wszyscy są zajęci robieniem kariery? Jesteś zbędny dla bliskich i dla systemu.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive jalkavaki, Cysiu.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Eutanazja

Postprzez Sarlinov w 24 Cze 2011, 09:56

Geeeez, ale tematy...
Ale w tej sprawie jestem zdecydowanie na tak. Człowiek rządzi własnym życiem, jego życie to jego sprawa - jeśli chce je zakończyć to powinien mieć do tego święte prawo. Aha, ja jakoś nie wierzę w tę gadkę o Bogu i darowaniu nam życia przez niego (albo coś w tym guście). Proszę, bądźmy realistami.

Za ten post Sarlinov otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive El Diablo.
Sarlinov
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 03 Lip 2010, 11:59
Ostatnio był: 25 Sie 2014, 23:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 6

Re: Eutanazja

Postprzez ulvhedin w 24 Cze 2011, 10:14

"To jest moje ciało i wybór należy do mnie" - Homomilitia

Niech czarne czy czerwone pajace, ze swoimi lepkimi rączkami i pomysłami na to jak mam żyć trzymają się z dala ode mnie!
| Intel Core i5-2500K 3.3GHz + Grand Kama Cross | Asrock Z68 Pro3-M | Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel | ASUS EAH6950 DCII/2DI4S/1GD5 | Samsung SpinPoint F3 HD502HJ + HD103SJ | Be quiet! Straight Power CM E8-CM-580W | Fractal Design Define R3 Black Pearl | Iiyama ProLite PLE2473HDS-B1 24" LED Black | MX518 |
Awatar użytkownika
ulvhedin
Tropiciel

Posty: 262
Dołączenie: 02 Lis 2010, 19:47
Ostatnio był: 19 Paź 2021, 13:03
Kozaki: 63

Re: Eutanazja

Postprzez plunio7 w 24 Cze 2011, 10:25

Mówicie, że eutanazja jest ok, bo świadoma, dobrowolna i ulży. Nie mogę się zgodzić. Istnieje coś takiego jak propaganda/moda (do wyboru), która kształtuje część decyzji człowieka. Na przykład teraz w "dobrym guście" jest posiadanie tytułu magistra. Po zalegalizowaniu eutanazji zapewne początkowo wszystko byłoby dobrze. Umęczeni szybko kończyliby pobyt duszy na Ziemi, ich ciała wcześniej rozpoczynałyby proces rozkładu. Nie minęłoby jednak zbyt wiele czasu, a w najbardziej lewackich społeczeństwach pojawiłaby się nowa myśl - skłońmy ludzi do umierania tuż po skończeniu okresu produkcyjnego. Po co mamy ich utrzymywać? Niech Nowy Wspaniały Świat Huxleya służy nam za podręcznik nowoczesnego społeczeństwa, a nie przestrogę.

Wmówienie czegoś ludziom nie jest trudne. Skoro pierwszy krok został już wykonany - zalegalizowaliśmy eutanazję, kolejny jest dziecinnie łatwy. Pojawiłyby się na ulicach duże banery z uśmiechniętym panem około 60 i pojemniczkiem w ręku, podpisane "Kocham, a więc zwalniam moich bliskich z obowiązku", czy coś w ten deseń. I ot, mielibyśmy społeczeństwo, w którym piramida wieku kończyłaby się przy liczbie 60-65. Do tego prowadzi zabawa ze śmiercią. Wypraniem człowieka z wyższych uczuć. Uczynienia żywym robotem.

Za ten post plunio7 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Rieekan, Universal.
Awatar użytkownika
plunio7
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Paź 2008, 21:49
Ostatnio był: 02 Lip 2022, 20:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 21

Re: Eutanazja

Postprzez Cysiu w 24 Cze 2011, 10:32

Oczywiście, że powinna być zalegalizowana! Człowiek powinien sam decydować o tym, czy chce dalej cierpieć, czy ukrócić to i pogrążyć się we śnie wiecznym. Dobrze, według chrześcijaństwa to Bóg decyduje o tym, kiedy się urodzisz i kiedy umrzesz. Ale co z tego wynika, że jest to powiedziane? Ludzie i tak popełniają i będą popełniać samobójstwa. W medycynie, w przypadkach nieuleczalnych chorób, przez które człowiek okrutnie cierpi, powinien mieć wybór, czy chce to zakończyć, czy walczyć dalej, albo po prostu przetrwać ten jeden dodatkowy dzień, miesiąc, rok...
Awatar użytkownika
Cysiu
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 07 Maj 2009, 19:46
Ostatnio był: 20 Kwi 2023, 23:35
Miejscowość: Szczecin
Kozaki: 84

Re: Eutanazja

Postprzez kapucha w 24 Cze 2011, 12:43

plunio7 napisał(a):Mówicie, że eutanazja jest ok, bo świadoma, dobrowolna i ulży. Nie mogę się zgodzić. Istnieje coś takiego jak propaganda/moda (do wyboru), która kształtuje część decyzji człowieka. Na przykład teraz w "dobrym guście" jest posiadanie tytułu magistra. Po zalegalizowaniu eutanazji zapewne początkowo wszystko byłoby dobrze. Umęczeni szybko kończyliby pobyt duszy na Ziemi, ich ciała wcześniej rozpoczynałyby proces rozkładu. Nie minęłoby jednak zbyt wiele czasu, a w najbardziej lewackich społeczeństwach pojawiłaby się nowa myśl - skłońmy ludzi do umierania tuż po skończeniu okresu produkcyjnego. Po co mamy ich utrzymywać? Niech Nowy Wspaniały Świat Huxleya służy nam za podręcznik nowoczesnego społeczeństwa, a nie przestrogę.

Wmówienie czegoś ludziom nie jest trudne. Skoro pierwszy krok został już wykonany - zalegalizowaliśmy eutanazję, kolejny jest dziecinnie łatwy. Pojawiłyby się na ulicach duże banery z uśmiechniętym panem około 60 i pojemniczkiem w ręku, podpisane "Kocham, a więc zwalniam moich bliskich z obowiązku", czy coś w ten deseń. I ot, mielibyśmy społeczeństwo, w którym piramida wieku kończyłaby się przy liczbie 60-65. Do tego prowadzi zabawa ze śmiercią. Wypraniem człowieka z wyższych uczuć. Uczynienia żywym robotem.


No ja pierdziele, na stówę wszyscy staruszkowie dadzą się namówić na eutanazję w chwili przejścia na emeryturę :facepalm:. Tak wiem, emerytury są niskie, zdrowie już nie te co kiedyś, ale mimo to wiele starszych osób cieszy się życiem i za nic nie zgodziło by się na eutanazję.

Podam przykład mojego dziadka: 78 lat, jakieś choroby kręgosłupa i biodra, na dystans powyżej 100 - 200 metrów bierze kule, około 700 zł emerytury, ale twierdzi, że teraz ma przynajmniej spokój, bo może się zająć sobą. Od kilkunastu lat prowadzi małą pasiekę (kilkanaście uli), większość miodu sprzedaje, ale widać że kocha to co robi i na pewno nie chce umierać.

Co innego osoba sparaliżowana od szyi w dół, przykuta do łóżka tym bardziej, jeśli rodzina się od niej odwróciła. Gdybym miał leżeć 24h/7 dni w tygodniu w łóżku, robić pod siebie i nie móc się nawet samemu przekręcić a nikt by do mnie nie przychodził też wolał bym śmierć.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 7 gości