Oszusci na Allegro

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Oszusci na Allegro

Postprzez regnar w 10 Paź 2007, 01:03

Wlasnie przeczytalem na jednym forum ta wiadomosc, wiec czym predzej dziele sie z wami.

Otoz, znajoma miala prawie nieprzjemna przygode, ale sami przeczytajcie zreszta. Mam nadzieje ze sie nie obrazi jesli ja zacytuje :)

"Nie wiem czy ktoś poruszał te tematyke czy nie, najwyżej powtórze się.
Sprawa jest związana z allegro, otóż dzisiaj zakupiłam na allegro obiektyw drogą licytacji. Po zakonczeniu aukcji w tempie ok. 5 min odezwał się ktoś na gg pisząc "ja w sprawie wygranej aukcji". No dobra odpowiedziałam i sobie myśle jaka błyskawica? Kosxzt obiektywu opiewał 720 zl + przesyla. Koles pyta jak sfinalizujemy transakcje i chciałby jak najszybciej. Ponieważ w zwyczaju mam sprawdzać katalog kontaktów widze ze nic nie wypełnione, jakiś wysoki numer gg wiec sobie mysle chwila... Ten od razu pyta ghdzie mam konto bo on mBanku i ze chcialby szybko kase to szybko wysle obiektyw. Mowie ze na Mbanku mam jakies 250 zl reszta lezy w multibanku on na to ze OK zebym mu wyslala te 250 z mBanku a reszte z multi. I juz tu chce podawac konto i dane. No to ja mowie chwila... skad mam wiedziec czy pan to pan poprosze te dane mailem. On odpowiada ze po co stwarzam problemy bla bla. Ja ze niestety bez tego nie wysle kasy poprosze maila. Juz zalogowaona na kontach czekam na rzeczonego maila i NIC. Czekam pół godziny pisze do niego a ten odpowiada ze ma problem z netem a potem ze mu sie outlook wiesza. No i sie pyta co dalej... Ja - ze czekam na maila. W miedzyczasie wysmarowalam maila ktore przesyla allegro o potwieedzeniu wygrania aukcji z prosba o dane konta i w ps. dopisalam cale zdarzenie. Ten wlasciwy odpisal ze absolutnie nie wysylal zadncyh informacji na gadu. Dodam, ze nie mial nic wpisane "o mnie" zadnego numeru gg bo porownałabym z tym co do mnie pisal.
Morał taki, zeby uwazac i nie dawać się zwieść szybkim wysyłkom.
Straciłabym z pewnością dziś 745 zł."


Jak widac nie tylko ona miala takie przygody, za moment inny user odpisal:
"Mój kolega miał podobną sytuacje ale nie on został poszkodowany. Mianowicie wystawił na allegro kamerę, poszła za 6000zł. Wysłał kupującemu dane konta na emila, w tym samym czasie do kupującego ktoś dzwoni na skype i podaje nr konta mówiąc, że szybko to załatwimy. Kupujący dzwoni do mojego kolegi pytając czy dane konta są poprawne, kolega mówi, ze tak. Po trzech dniach kupujący dzwoni i pyta dlaczego jescze nie otrzymał przesyłki, kolega odpowiada, ze pieniadze nie doszły. Okazuje się, że przelew poszedł na podstawione konto, kupujący zgłosił sprawe na policje ale nie wiem czy odzyskał pieniądze."


i kolejny....
"Miałem identyczną sytuację miesiąc temu. Kupiłem telefon SE. Po zakończonej aukcji, na gg odezwał się "sprzedający" dziękując za transakcje. Podkreślał, że bardzo mu zależy na szybkiej finalizacji przez mBank. Spojrzałem na mBanku miałem kilkadziesiąt złotych za mało. Zaproponowałem przelew z innego konta. On zgodził się na mniejszą kwotę, ale żeby szybko sfinalizować transakcję. Napisałem, ok, ale niech numer konta i dane odeśle na meilu z Allegro. I kontakt się urwał....
Nic się nie stało, ale mam nauczkę."



Tak ze lepiej uwazajcie. Ja teraz bez maila potwierdzajacego NIC nie wysle.
Awatar użytkownika
regnar
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 28 Gru 2006, 12:25
Ostatnio był: 03 Cze 2011, 13:38
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Infernal w 11 Paź 2007, 14:57

Kolega mojego taty chciał kupić tuner TV i poszedł odebrać przesyłkę. Jednak mowa była o 1000 zł, więc kazał to otworzyć przy pracowniku poczty. A w środku... 4 paczki mąki LOL Oszustów udało się na szczęście złapać :)
Ratuj dżender - dzieci precz ze szkół!

Infernal
Wygnany z Zony

Posty: 508
Dołączenie: 02 Paź 2007, 17:29
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 01:40
Kozaki: 3

Postprzez Quinn w 11 Paź 2007, 16:53

Ja przez Allegro nigdy nie kupuję, jedynie ceny porównuję ze sklepowymi, by najwyżej się potargować czy coś. Nie ufam temu i nie zamierzam.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez Terminus w 11 Paź 2007, 17:59

Ja na allegro kupowałem parę rzeczy, od notebook'a po XIX wieczne grafiki i nie miałem żadnych problemów. Trzeba oczywiście zachować ostrożność, zdrowy rozsądek i nie wierzyć w "cudowne okazje" et cetera, cetera.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez Microtus w 11 Paź 2007, 19:38

Ja kupuję rzadko ale zazwyczaj umawiam się z kimś po odbiór (czyt. kupuję w wawie) plusem jest to, że przesyłki się nie płaci i towar obejrzysz (oczywiście nie każdy się zgadza).
W taki sposób nikt Cię nie okradnie :P
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez Soviet w 11 Paź 2007, 21:13

Łee tam, marudzicie. Na allegro kupiłem i sprzedałem conieco, a bohaterem jedynej wpadki był znajomy, który kupił efekt gitarowy. Sprzedawca się nie odezwał, ale allegro kulturalnie zwróciło kasę. Nie ma się co bać :).
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Postprzez regnar w 11 Paź 2007, 23:49

Ja tez juz kupilem dosc duzo rzeczy na allegro, BA nawet na eBayu i nie mialem jeszcze rzadnych takich przejsc. Mam nadzieje ze nigdy nie bede mial. Tak czy inaczej przez sklepy online wydalem juz cos kolo 8 moze 9 tys zl i narazie wszystko ok. Poprostu trzmam sie jedej prostej zasady: kupowac u kogos kto ma CONAJMNIEJ 100 pozytywow i nie wiecej jak 5 negatywow. Na allegro jest duzo sklepow online ktore maja po 1000-5000 opinii pozytywnych wiec nie ma sie co martwic ze cos nie wyjdzie. Gorzej jest jesli ktos kupuje u goscia z 10 pozytywami (pewnie nabitymi przez kolegow)

Ale tzreba byc czujnym ;)
Awatar użytkownika
regnar
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 28 Gru 2006, 12:25
Ostatnio był: 03 Cze 2011, 13:38
Kozaki: 0


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości