Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Jaki napój energetyzujący preferujesz?

Postprzez Kpuc w 04 Lut 2015, 09:02

Image

Kiedyś popijałem Bullit ze względu na smak i cenę oraz duża puszkę. Wiem że tu wielkość niema znaczenia a skład ale tez nie mam ochoty przepłacać za napis.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Reklamy Google

Re: Jaki napój energetyzujący preferujesz?

Postprzez Grzechu300 w 04 Lut 2015, 10:15

Uwaga, uwaga, nadchodzi ekspert. W swoim życiu piłem chyba każdy napój energetyczny dostępny w Polsce, zbierałem kiedyś nawet puszki po jednej każdego rodzaju, ale było ich tyle, że trzeba je było zutylizować. :E

Mógłbym napisać referat na kilkadziesiąt stron, ale wypowiem się w paru zdaniach:

Monstery, Rockstary - smak jest dla mnie marny, ale to zależy od gustu. Zawartość kofeiny jest identyczna jak w każdym innym, a za puszkę zapłacisz ku*wa pięć złotych. Jak to kupujesz to albo jesteś fanem smaku, albo opływasz w pieniądze, albo dla fejmu w gimbazjum, albo nigdy nie byłeś studentem. :caleb:

Po klasyfikacji, jaką dokonałem pijąc wiele lat energy drinki mogę polecić -

-Tesco energy drink. Tak, kurna - niezły w smaku (zonk, ale naprawdę dobry), tani - problemem jest niska zawartość kofeiny i cukru.

-Verva - też tańszy, ale ma tak genialny posmak, że przez rok piłem w zasadzie tylko ją. ;)

-Rage - 52mg kofeiny to sporo przy standardowych 32. Ma guaranę, taurynę i resztę, i nie kosztuje miliarda złotych. Ciekawy w smaku.

-Level UP - dostać można w Żabce. Dobry, tani, standardowy. Wariacje smaków od cranberry, przez mohito aż do szampana (!). Jak najbardziej polecam.

-Black Wild Orange - tańsza wersja Rockstara pomarańczowego. Super smak, bo standardowych Blacków nie znoszę.

-N-Gine. Kolejny bardzo smaczny, w niskiej cenie, ze standardową zawartością kofeiny. Wydaje się słodszy niż pozostałe.

-Vulcan. Jak wyżej, chociaż nieco "dziwny" w smaku.

-Be Power z Biedry. Ostateczność. Mi nie smakuje, ale ekonomiczny.

Z tańszych to tyle - dorzucić można jeszcze Lidlowe, też są niezłe. Odnośnie smaku - jak ktoś pije sporo, to rozróżnia posmak napojów energetycznych, choć dla ludzi niepijących są one bezsmakowe.

Napój energetyczny średnio pobudza - raczej po prostu nie pozwala ci zasnąć.

Ja piję z dwóch powodów, tak mniej więcej jedną puszkę dziennie, choć nie zawsze (parę lat temu piłem litr i więcej, nikomu nie polecam, zjedziecie sobie zdrowie), często mam całe tygodnie przerwy.

Piję, bo lubię smak, tak jak inni lubią smak np. coli. I rano jedna puszka pozwala mi przezwyciężyć ból głowy po spaniu. ;)

Aspekty zdrowotne - nie pić dużo, będziecie mieć problemy z zegarem biologicznym i snem, nawet, jak pijecie w dzień.

Nie pić przed wysiłkiem fizycznym, jak ktoś ma słabe serce. Nie pić przed stresem. I ograniczać się, to w dalszym ciągu jest produkt sztuczny.

Oskarżenia na zasadzie - "jak ty możesz to pić, napij się lepiej ZDROWEJ kawy albo ZDROWEJ herbaty" są bez sensu. Wszystko jest teraz chemicznie skażone, a napój energetyczny szkodzi zdrowiu w równym stopniu jak chlanie kawy, czy codzienne picie coli. ;)

Pozostaje jeszcze Yerba, którą lubię, ale działa stanowczo za wolno. Popijam od czasu do czasu.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Jaki napój energetyzujący preferujesz?

Postprzez Tajemniczy w 04 Lut 2015, 11:27

Kiedyś piłem coś takiego za czasów 1 i 2 licbazy
http://p1.hotmoney.pl/ad25ec76323048e4b ... 5e140e.jpg
ale to było kiedyś. To jest chemia, jak dużo pijesz to rozpie*dala organizm, parę miesięcy temu w Stanach dziewczyna wypiła 2 puszki tego po kolei nie wytrzymał organizm i zmarła, okazało się że miała taką dawkę kofeiny jak z 10 mocnych kaw. Już lepsza i zdrowsza jest woda mineralna/sok.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Jaki napój energetyzujący preferujesz?

Postprzez Grzechu300 w 04 Lut 2015, 11:40

Tajemniczy napisał(a): parę miesięcy temu w Stanach dziewczyna wypiła 2 puszki tego po kolei nie wytrzymał organizm i zmarła, okazało się że miała taką dawkę kofeiny jak z 10 mocnych kaw.

Zaraz, bo nie wiem czy trollujesz czy nie. :omatko:

Dawka śmiertelna dla człowieka ze zdrowym sercem to ok. 20 kaw.

Dwie puszki energetyka to jest tak naprawdę nic, tyle, co dwie kawy - potrafiłem osuszyć litr na raz, i żyję.

Ale nikomu nie polecam pić więcej niż puszkę/dwie dziennie - to tak jak z kawą, czy czymkolwiek innym - chemia, zaburzenia spania, zmęczenie i rozdrażnienie. Nie ma sensu psuć sobie zdrowia.

Chemia to chemia - w sumie w soku spożywczym też masz chemię. Pasteryzowanie, sranie, cukry, inny szajs. Wszędzie jest chemia.

Odnośnie kofeiny - sama w sobie jest przydatna dla organizmu - poprawia pamięć krótkotrwałą, zwiększa wydolność itp. Oczywiście dawkowana z rozwagą, a nie przeciążanie organizmu piciem na pusty żołądek/w nocy.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Jaki napój energetyzujący preferujesz?

Postprzez Tajemniczy w 04 Lut 2015, 11:45

Właśnie chodzi mi o częsty obrazek w mojej okolicy, gdzie grupy młodzian niepełnoletnich idą po mieście trzymając w ręku 1l butelkę energetyka a potem się dziwią że spać nie mogą i zmęczeni w szkole i zdenerwowani jak baba z okresem. Nie, nie trolluję tak było.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Jaki napój energetyzujący preferujesz?

Postprzez Iwaszka w 04 Lut 2015, 12:18

Ja rzadko sięgam po energetyki, a jak już to po RedBulla - jak dla mnie nie do podrobienia.
Z tańszych ew. tylko Rockstara Jagodowego.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Jaki napój energetyzujący preferujesz?

Postprzez Adam w 04 Lut 2015, 12:50

Też lubiłem Bullita, ale dawniej zachwycałem się tym:
Image

Może przyciągał mnie wygląd puszki, ale moc miało ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Jaki napój energetyzujący preferujesz?

Postprzez Kudkudak w 04 Lut 2015, 16:19

A gdzie tak było? Na onet?

Osobiście nie piję bo śmierdzą jak koński szczoch, a gdybym chciał coś takiego wąchać to mogę to zrobić bez przepłacania we własnej latrynie...
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Jaki napój energetyzujący preferujesz?

Postprzez mozgwfiolce w 04 Lut 2015, 16:30

Ja też w swoim "życiu" (ciągle na świństwie = żywy trup) też piłem prawie każdy dostępny w Polsce energetyk, nie licząc tych z biedry - mam żelazną zasadę, iż w biedronce kupić można tylko chusteczki higieniczne, bo wszystko inne to z marszu kijnia, grzybnia i pierogi w cieście. Ot, taka bezpodstawna nienawiść do dystrybutora.
O ile mi wiadomo, to jest jeszcze V-Max, choć nie polecam - może to tylko moja przypadłość, ale po wypiciu go zawsze chciało mi się spać.
mozgwfiolce
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 07 Lip 2014, 06:59
Ostatnio był: 20 Kwi 2016, 21:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8

Re: Jaki napój energetyzujący preferujesz?

Postprzez Kudkudak w 04 Lut 2015, 16:33

E, ale czipsik z Biedry to Ty szanuj, bo można tam dorwać całkiem dobry towar za przyzwoitą cenę.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Jaki napój energetyzujący preferujesz?

Postprzez Wiewi0r w 04 Lut 2015, 16:33

@ OP, ja wiem, że starożytni mówili, że de gustibus non disputandum est, ale o czym panie rozmawiać na forum publicznym? ;)

Grzechu300 napisał(a):Monstery, Rockstary - smak jest dla mnie marny, ale to zależy od gustu. Zawartość kofeiny jest identyczna jak w każdym innym, a za puszkę zapłacisz ku*wa pięć złotych. Jak to kupujesz to albo jesteś fanem smaku, albo opływasz w pieniądze, albo dla fejmu w gimbazjum, albo nigdy nie byłeś studentem.

Chyba składu nie czytałeś :caleb:
Te z górnej półki:
RedBull (epicki, ale drogi),
Monster (jak ciśnie sesja i jest kasa, ale broń Boże od Suger-free, choć dentysta się czepia),
Rockstar (jak wyżej),
Burn (nigdy nie piłem),
różnią się od reszty o tyle, że zawierają dodatkowo glukuronolakton, który też ma działanie pobudzające. A że podobno w dużych ilościach może wywoływać halucynacje, to m. in. Francja go zakazała stosować.

Co do reszty środków - spożywam raczej dla efektów niż smaku, więc raczej idę w budżetowe - BePower, czy lidlowy, czy żabkowy odpowiednik. Ostatnimi czasy wolę kawę - taniej wychodzi, zwykle jest pod ręką i rzadko trzeba uzupełniać zapas.
Co do "aspektów zdrowotnych" zasadniczo się zgadzam, aczkolwiek są różnice we wrażliwości osobniczej, jak również z powstawania tolerancji - pięć lat temu po dwóch małych puszkach (+ sesja) biegałem po ścianach, a dzisiaj... meh.

Trzeba wypić całkiem sporo energetyka, by umrzeć, ale: vide to co wyżej. Wypicie dwóch litrów takiego tajgera, może już skutkować zaburzeniami rytmu serca, nawet u zdrowych i młodych.
Nie polecam, miałem po pierwszych przygodach z kafeterką i espresso.

Yerba akurat dział bardzo szybko, tylko krótkotrwale - dlatego trzeba pić wg. zaleceń tambylców. :P
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Jaki napój energetyzujący preferujesz?

Postprzez Grzechu300 w 04 Lut 2015, 17:05

Wiewi0r napisał(a): że zawierają dodatkowo glukuronolakton,

A, rzeczywiście - zwracam honor.
Chociaż Monstery i tak mi nie smakują. Te z sokiem są w miarę ok, ale podstawowy zielony ssie. :P
Wiewi0r napisał(a):Yerba akurat dział bardzo szybko, tylko krótkotrwale - dlatego trzeba pić wg. zaleceń tambylców. :P

A to nie jest czasem tak, że ona działa powoli, ale długotrwale? :E

Kawa/energetyk = szybki skok energii.
Yerba - powolne, stopniowe pobudzanie.
Tak to chyba wygląda?
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości