Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Realkriss w 25 Wrz 2014, 21:49

Nie ma żadnych halucynacji, natomiast kopie tragicznie, po wypiciu z siostrą butelki obudziłyśmy się na drugi dzień rano, każda po swojej stronie kibla z dziurą w pamięci.
W Polsce raczej niedostępny, natomiast w Czechach do kupienia bez problemu.

Co to kociołek Panoramixa? Brzmi groźnie :D
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez scigacz1975 w 25 Wrz 2014, 22:05

http://przepisy-studenckie.blogspot.com ... amixa.html - a po zastosowaniu różnie. Jedni żyją, inni zdychają.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wayathin w 25 Wrz 2014, 22:14

To ja chyba miałam jakiś lewy Absynt. Smakował jak pasta do zębów, kopał jak przeciętny bimber, ale zgonu nie było.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Terminus w 25 Wrz 2014, 22:25

Ja odnośnie Absyntu rzucę okrutnym sucharem: To najbardziej obok Kozaka "stalkerski" trunek, bo robi się go z piołunu a ten w ukraińskim nazywa się чорнобиль ;-)

Ad vocem wątku: Dopijam sobie pigwówkę kupioną nad Bałtykiem. Lubię takie słodko-kwaśne klimaty.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez marcel w 25 Wrz 2014, 23:29

Mialem ci ja kumpla co strasznie się jarał absyntami, zrobiliśmy razem kilka flaszek, dwie z Czech, jedną polską i jedną z Włoch przywiezioną (Bonus wam powie jaka sztuczna była ta lura:)
:

Image


Bawiliśmy się w te całe przemiany wody i inne tam cuda na kiju, kumpel nawet łyżeczkę specjalną za sześć dych kupił, puszczaliśmy se Cradle of Filth i było tak kuhwa mroczno że o ja nie mogę, ale sam alkohol paskudny jak 1oo nieszczęść. Dobra rada: iść do apteki, nakupić sobie kropli na żołądek, zaprawić ruskim spirydolem zrabowanym z laboratorium, wymieszać w proporcjach 1:1. Efekt podobny, smak identyczny, koszta mniejsze nieporównywalnie. Halunów nie zaobserwowano, upojenia również bo wmusiłem w siebie max 2 kieliszki do szampana, później kubki smakowe zaczynały wznosić błagania o litość, a ja im ulegałem.
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler

Za ten post marcel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Natasza w 26 Wrz 2014, 01:31

Zobaczyłam napis "Czechy - Absynt - Cradle of Filth" więc odpiszę :caleb:
Piłam ostatnio piwo z czech z absyntem oraz pieprzowe, nie najgorsze nie powiem - to z absyntem jak dla mnie lepsze, chociaż koledzy twierdzili że smakuje jak... płyn do płukania jamy ustnej... No cóż, o gustach się nie dyskutuje (chociaż ponoć tak).
Jak dla mnie najlepsze piwo to nasze piwo, a najlepsze piwo to whiskey :D
"This life is short, baby that's a fact
Better live it right, you ain't comin back."

Za ten post Natasza otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive marcel.
Natasza
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 09 Sty 2014, 22:17
Ostatnio była: 28 Lis 2016, 20:44
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 28

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez manash w 26 Wrz 2014, 09:13

Absynt działa inaczej, niż sam alkohol. Z tym, że jego sława nie wzięła się z wersji dostępnych w Tesco. Nieważne, czy w Polsce, czy w Czechach. Takim nie warto sobie zaprzątać głowy - ma zdecydowanie niską zawartość tujonu. Spróbujcie jakiegoś domowego ;)
Awatar użytkownika
manash
Stalker

Posty: 54
Dołączenie: 16 Kwi 2012, 19:57
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:19
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 37

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wiewi0r w 26 Wrz 2014, 14:28

Nie wiem jak tam prawdziwa "Zielona wróżka", ale do opinii o absyntowych halunach miały przyczynić się tanie absynty, będące "chlebem powszednich" XIX wiecznych pijaczków, a które były barwione sztucznie jakimiś szkodliwymi solami (miedzi, o ile mnie pamięć nie myli).

Termi, to wermut toże stalkerski, jak zresztą widać ma wiernych fanów na forum. ;)

EDIT:
Znalazłem w TESCO :caleb: polecanego przez Gizba Starovara, nawet malinowy był... Niezłe, smak trochę jak z syropku od babci Paoli, ale nie walący chemią na kilometr.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez KOSHI w 01 Paź 2014, 20:36

Absynt - fuj. Raz rozpracowałem całą flachę z kolegą. Długo by opowiadać, co się potem działo, ale czarna dziura w umyśle, urzygane parę mebli i kac gigant. Halucynacji brak. Z ziołowych wolę wermut tudzież becherówkę, od biedy jegemaister i to tylko w małych ilościach.

Abstrachując od tematu - ostatnio trochę się wpuściłem w piwa miodowe. Gryczane na miodzie mimo wysokiej ceny zdecydowanie na tak. Raciborskie takie sobie, siuśki o posmaku miodu, ale obleciało. Łomża - masakra jakaś. Miód w smaku jakiś sztuczny, a piwo przesłodzone tak, że nic innego nie było czuć oprócz tego cholernego miodu. Zdecydowanie jestem na nie z tym piwkiem.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 14:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez bbae w 02 Paź 2014, 17:30

smakowe piwa - warka radler mi posmakowała :D, wódka średniawo zdecydowanie bardziej wolę sznapsa no i oczywiście kawa :)
bbae
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 02 Paź 2014, 16:34
Ostatnio była: 02 Paź 2014, 17:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Noiseless Viper
Kozaki: 0

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 03 Paź 2014, 22:14

Schowajcie się z tymi radlerami :caleb:

Wczoraj w Żabce trafiłem na wielosztukowe Miłosławy. Dwa za piątaka, więc cena mocno okazyjna. I powiem tak - albo ta warka im dobrze wyszła, albo to piwo jest zwyczajnie bardzo dobre. Wczoraj wziąłem Miłosław Niefiltrowane - biała etykieta. Piło się bardzo przyjemnie, dość mocno mi zaszumiało w głowie. Głównie dlatego, że wziąłem je prawie na hejnał, bo było zbyt dobre, bym wytrzymał sączenie. Musiałem na raz :( Dzisiaj wziąłem Miłosław Pilzner - zielona etykieta - i jest jeszcze lepiej. Gdyby dać mi pełnego kega, to piłbym to nieprzytomności. Aż żałuję, że piwo zawiera alkohol, bo chciałbym pić ciągle i wciąż :E Nawet pomimo "umiarkowanie nieprzychylnych" ocen w necie. I prawdę mówiąc wolę po stokroć Miłosława, niż klasycznego Urquella. Będę miał okazję, to kupię go więcej.

PS Widzisz Gizbarus, nie piję tylko błotnych pszeniczniaków :caleb:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Trikster w 08 Paź 2014, 11:55

Ktoś uderza na Warszawski Festiwal Piwa? Setki, jeśli nie tysiące piw, zarówno polskich, jak i zagranicznych, paręnaście browarów kraftowych, paręnaście premier nowych piw, Kopyra będzie. :)

Za ten post Trikster otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny.
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości