Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Trikster w 11 Cze 2014, 10:01

Piwo wędzone? Wypas. Próbowałem chyba sześciu, w tym większość z polskich browarów:
1) A'la grodziskie z Pinty, już nieprodukowane (pierwsze wprawki Pinty, było dobre, ale baaardzo wędzone, niektórym nie odpowiadało, bo poza dymem nic nie było prawie czuć);
2) A'la grodziskie 2 - całkowicie pszeniczne, znacznie lepiej wyrażone, słodu niemal nie czuć, co dla mnie jest plusem;
3) A'la grodziskie 3 - na bazie słodu pszenicznego i jęczmiennego, chyba mój faworyt spośród wszystkich rauchów;
4) Piwo Grodziskie z browaru Artezan - bardziej umiarkowane wędzenie, fajne na lato;
5) Jak w dym z Pinty - ciemne piwo dymione z Pinty, dość mocne w porównaniu do powyższych (ok. 7 % wobec 2,6 w przypadku Grodziskiego 3), ale klasa faktycznie światowa;
6) piłem jeszcze jakiegoś niemieckiego chyba koźlaka dymionego (rauchbocka), ale nazwy nie pomnę.

W sumie Bojan Black IPA mi całkiem smakowała, ale jeśli to jest dla Was za gorzkie, za nic nie próbujcie piw z Ale Browaru - one są dla eksperymentatorów. :)
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez WagonKurde w 11 Cze 2014, 18:01

Awatar użytkownika
WagonKurde
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 27 Maj 2014, 00:47
Ostatnio był: 19 Maj 2016, 00:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 8

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez lehoslav w 11 Cze 2014, 18:05

WagonKurde napisał(a):http://www.alebrowar.pl/deep-love-kooperacja-z-nogne-o/


Jak już modnisie nazywają piwa z angielska, to by mogli byków jak "ortodox" nie robić ;)

EDIT
Spróbowałem właśnie hm...jak to nazwać..."piwiaka" (po analogii do "winiaka") czyli destylatu z piwa (oryginalna niemiecka nazwa to "Bierbrand"). Moc 40%, nie czuć w tym nawet dalekiego posmaku piwa, ale wchodzi bezproblemowo jak na mocny alkohol.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wiewi0r w 12 Cze 2014, 12:33

Z racji pogody i względnego zelżenia oddechu sesji śmierci, odkapslowałem takzwane Rześkie Sezonowe od Kasztelana/Calsberga.

Wypić od biedy się da. Od radlera różni się tylko ilością procentów na etykiecie.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Imienny w 12 Cze 2014, 21:24

Ja dzisiaj postanowiłem pójść w "leciutką egzotykę" i nabyłem litewskiego Vilkmergesa za około 5 zł. Przypadło mi go gustu, a w smaku przypomina Guinnessa, o którym wcześniej mówiłem.

Z kaw ostatnio przerzuciłem się na Nescafe 3w1. Uważam to za dobre rozwiązanie, bo w niewiele tańszej Mokate 3w1 czułem praktycznie cukier, a teraz nareszcie czuje kawę (choć wciąż nie jest tak dobra jak ta robiona ze świeżo zmielonych ziaren czy wanilinowa Douwe Egbert, którą miałem przyjemność raz skosztować).
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 612
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wiewi0r w 28 Cze 2014, 22:29

A co mi tam, będąc po drodze w Lidlu stwierdziłem, że brazylijskie piwo Itaipava można spróbować do dzisiejszego meczu.

Dwa słowa - międzynarodowy lager (wg. Tomka Kopyry). Niewarty uwagi sikacz.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 07 Lip 2014, 20:23

Wczoraj zaatakowałem butelkę Żywca Białego, a dziś Piwo Twierdzowe z Browaru Zamkowego. Co do tego pierwszego...

...to smakowałoby idealnie z grilla i z musztardą oraz ketchupem :caleb: Pijąc je, miałem wrażenie, że właśnie spożywam całkiem nieźle przyprawioną kiełbaskę z ogniska :facepalm: Bądź co bądź, tak nie powinno smakować piwo :-/ Tak więc, podziękuję - przypomniała mi się od razu zupa warzywna, czyli Książęce Korzenne...

Drugie z kolei, czyli Twierdzowe, to żaden szał, acz specyficzne w smaku. Coś jak wersja przejściowa między normalnym piwem, a IPA, czyli gorzkie - i to bardzo - ale nie tak, żeby powodować skręt kiszek po pierwszym łyku. Jakościowo dość dobre, acz nadal to nie jest jednak mój styl browaru - wolę nieco lżejsze produkty.

[EDYTA BARTOSIEWICZ]

Właśnie przeżyłem mały szok, kiedy otworzyłem sobie Fortunę Czarną i... "Cholera, ja chyba tego jeszcze nie piłem!" :caleb: Nie wiem, jakim cudem udawało mi się jej uniknąć, ale już śpieszę z recenzją, chyba założę bloga alkoholik-beerblog.com.ru :suchar:

Pierwszy łyk nieco zaskakujący, piwo uderza mocnym smakiem, do tego dość specyficznym. Im dalej, tym lepiej - głęboki karmel z nutą czegoś, czego nie umiem określić jednoznacznie. Na naklejce napisano, że to delikatna nuta owoców cytrusowych - byłbym w stanie się z tym zgodzić, acz muszę dodać jeszcze sporą dozę imbiru (na szczęście nie tyle, żeby zrobić z tego zupę warzywną, którą popełniło Książęce) i być może cynamonu (acz tego nie jestem pewien). W każdym razie, smak specyficzny, jednak należący do tych całkiem przyjemnych, delikatnie zaczepiających kubki smakowe na niemalże całym języku. Polecam i pozdrawiam, Gimburas Apelbaum :caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 01 Sie 2014, 00:36

Też sobie łyknąłem Twierdzowego - i jestem pozytywnie zaskoczony. Co prawda wcześniej czytałem, że lepiej smakuje niż jego etykieta wygląda, ale jest dobrze. Gorzkawe, nie każdemu Gizbusowi zasmakuje, ale i tak wypada na duży plus w porównaniu z koncerniakami. No i w sumie mniej-więcej ta sama półka cenowa, w Piotrze i Pawle wziąłem za 2,99.

Do tego Jabłko w piwie Kormorana - no i tu się trochę zawiodłem. Nie zauważyłem w porę, że jest dopisek "z miętą". Trochę męczy ta mięta, samo jabłko wypadłoby sporo lepiej. To i tak sok dolany do niezłego piwa, ale jak dla mnie - ten nieszczęsny miętowy koncentrat zepsuł całą resztę. Też między 3 a 4 kosztowało chyba. Wiśnia i Śliwka (w piwie, ta sama seria) wypadają zdecydowanie lepiej, chyba z korzyścią dla Śliwki.

Ponadto ostatnio piłem Komesy - ten ze złotawą etykietą i ten z niebieską - poczwórny i podwójny bodajże. Oba są do siebie w smaku dość podobne, przynajmniej dla tak niewprawionego nibypiwosza jak ja :piesek: Trudno rozeznać się czy są dobre czy nie, na pewno są inne. Ponoć dojrzewają w butelce, chociaż cholera ich wie, ile w tym prawdy. Warto spróbować mimo ich ceny. No ale też są wysokowoltażowe - podwójny ma chyba 7%, a poczwórny 10%, więc mimo że droższe, podczas najebundo wypadłyby pewnie podobnie jak inne trunki.

@Gizbarus - to są orzeszki koli. Charakterystyczne, raz spróbujesz, będziesz chciał kolejną działkę :suchar: Fortuna jedno z lepszych piw, chociaż wielu mówi, że babskie. Gówno prawda, dobre jest, można zresztą pić hektolitrami :caleb:

@marcel - czyli dobre, choć "niezgodne z zasadami" chyba :caleb:
Ostatnio edytowany przez Universal, 01 Sie 2014, 01:36, edytowano w sumie 1 raz
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wayathin w 12 Sie 2014, 02:08

Powrót z Jantara i w tym roku udało się napić regionalnego piwa.
Jabłonowo piwo na Miodzie Gryczanym 5,2% według internetów.
Pochwaliłabym się kapslem ale sprzedawca go sobie przywłaszczył po tym jak otworzył mi browca. Bo ja bidna nie miałam jak.
Rzuciła mi się w oczy etykieta (Śliczna serio) i cena. Około 4,90. Gdy Pirackie i Amber(8,1%; 7%) nie przekraczały 2 zł.
W każdym razie wzięłam. Na początku nie żałowałam bo pierwsze łyki były świetne(tylko piana lała się jak szalona). Czuć było miodek. Ale piwo nie było słodkie. W połowie butelki było paskudnie gorzkie i nie czuć było już miodu. Więc w małych ilościach mogłabym sobie popijać, ale nie wychyliłabym czteropaku.

Coś nie o alko. Dzisiaj w biedrze kupiłam za niecałą złotówkę oranżadę o makrosach podobnych do coli zero. To jak komuś się cola znudziła na redukcji albo nie ma ochoty bulić.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 12 Sie 2014, 15:24

Wayathin napisał(a):Czuć było miodek. Ale piwo nie było słodkie. W połowie butelki było paskudnie gorzkie i nie czuć było już miodu. Więc w małych ilościach mogłabym sobie popijać, ale nie wychyliłabym czteropaku.

To chyba trafiła Ci się trefna butelka. Piłem je kilka razy i ani jedna sztuka nie była gorzka.

Powtórzę to, co pisałem wcześniej, tyle że w innym temacie: Chlumecký Vít - bardzo dobre pszeniczne piwo. Tylko prawdopodobnie niezbyt łatwo dostępne, dam tylko głowę, że jest u Augusta.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Imienny w 12 Sie 2014, 15:35

Bogatszy o doświadczenie , opiszę na jakie piwne smakołyki trafiłem podczas wyjazdu - niestety brakowała czasu i pieniędzy, by je wszystkie przetestować :/ - uważam jednak, że udało mi się wyłapać najlepsze kąski.Zacznę od Karlovacki i Ożujska (w wersji wiśniowej), potem przejdę do Bavarii, Cydru Somersby, Carlinga oraz :!: puszkowanego :!: Paulanera.

Karlovacka
Image
Piwo to jest symbolem Chorwacji - jeśli widziałem bilbordy reklamujące piwo, była to Karlovacka lub Ożujsko (reklam naliczyłem z kilkadziesiąt) - zdania na nich napisane (niektóre) - "of course" :) po angielsku:
"Learn it quickly. Drink it slowly"

"Do you speak Karlovacko?"

Zachęcony postanowiłem nabyć ten produkt "Chorwackich Piwowarów" za ok. 5 zł w tym z kaucją aż 70-75 groszy. Niestety dostałem produkt, który jest podobny do "polskich komercyjniaków", np. Lecha lub Tyskiego - na grilla się nada.

Ożujsko wiśniowe
Image
Kolejne rozczarowanie - za cenę równą Karlovacki - otrzymałem radlera z przesadzoną dla mnie ilością soku wiśniowego - Ożujsko bez soku mnie nie zachwyciło.

Bavaria
Image
Piwo (co może dziwić - sprawdziłem nawet to na Wikipedii :) ) produkcji holenderskiej, dostępne w chorwackich supermarketach, w Polsce widziałem go tylko na stronie Delikatesów Alma - sądzę też, że można go zdobyć w dużych specjalistycznych sklepach - solidne piwo na ochłodę/do grilla, ale nic poza tym.

Somersby Cider o smaku gruszkowym.
Image
Na tym forum marka Somersby jest dobrze znana - opisywana przez niektórych jako "piwny soczek". Szeroko znany jest cydr jabłkowy, od kilku miesięcy na półkach spotkać można jeżynowego, ja natomiast - za namową kumpla z którym oglądałem mecz - postanowiłem spróbować wersji gruszkowej dostępnej m. in. na terenie Chorwacji i Węgier. W tym pierwszym za butelkę 0,33 l musiałem zapłacić około 6 zł - zgroza, na terenie Węgier widziałem go tylko na stacji benzynowej, ale ceny nie zapamiętałem :( .
Zaskoczył mnie pozytywnie - za kilka złociszy otrzymałem b. dobry produkt idealny na orzeźwienie w upalne dni.

Carling
Image
Lager produkcji brytyjskiej. Analogicznie, jak w przypadku Bavarii - solidnie, dobrze wykonane piwo, idealne na spotkania ze znajomymi tudzież na grilla, ale nic poza tym.

Paulaner
Image
Moim zdaniem tym piwem Paulaner podtrzymuje reputację solidnego browaru - gęste, smaczne, czuć pszenicę. Wciąż jednak pozostaje specyficzne w smaku - niektórym może to "nie podchodzić". :)

Co mnie zaskoczyło - był bardzo duży wybór piw w plastikowych butelkach (1l lub 2l) - w supermarketach, które mam w rodzinnym mieście z takim rodzajem sposobem pakowania piwa się nie spotkałem.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 612
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 20 Sie 2014, 20:31

Na promocji krótkoterminowej nabyłem ostatnio omyłkowo Lwówek Belg - dopiero otwierając go skumałem, że to Pale Ale, belgijskie...:F Na szczęście nie wykręca języka na lewo i nie powoduje awaryjnego ślinotoku - nadal nie jest to dla mnie żaden cud, ale jakościowo całkiem dobrze się prezentuje. No i nie tak gorzkie jak ten syfiasty Bojan Black IPA :caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości