Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wiewi0r w 24 Maj 2014, 12:50

Gizbarus napisał(a):większość ludzi nie ma czasu (albo zwyczajnie im się nie chce/nie opłaca) wypłacać za każdym razem kasy z bankomatu


Szczególnie, że dajmy na to ja do niedawna najbliższy bankomat mojego banku miałem 4 km od miejsca zamieszkania... A prowizji przekraczającej czasem wysokość wypłacanej kwoty nie mam zamiaru uiszczać.

BTW: PayPass, PayPass, i jeszcze raz gotówka.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Pangia w 24 Maj 2014, 13:01

To nie wiem, na jakim zadupiu trza mieszkać, żeby nie było w okolicy ani banku, ani bankomatu. I nie mówię, że nie należy w ogóle płacić kartą, no ale jak ktoś kupuje jakieś drobne sprawunki za 15 czy 20 złotych, to jakby zapłacił banknotem, nic by mu się nie stało i nie zostawiłby przy okazji połowy klienteli za sobą. Takie drobne po prostu powinno się nosić ze sobą. A jak wejdziesz do sklepu, w którym nie masz terminalu, to co? Czek? Zeszyt? Wymiana? Odpracowanie długu? Zapłata w naturze?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wiewi0r w 24 Maj 2014, 14:08

Nie mówię, że nie ma banku, mówię, że nie było MOJEGO banku ani bankomatu. Pangia - 10-15 min autobusem od ronda de Gaulle'a w Wawie. :P I to po prawidłowej stronie Wisły. :caleb:
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Asaimp w 24 Maj 2014, 16:47

Lubię pić również kompot z wiśni...schłodzony dobrze wpływa na mój umysł i energię! Całkiem smaczny, ;)
"Nic nie jest prawdziwe. Wszystko jest dozwolone."
Image
Awatar użytkownika
Asaimp
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 02 Maj 2014, 08:49
Ostatnio był: 16 Sie 2014, 16:05
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 10

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 25 Maj 2014, 23:07

Właśnie kończę butelkę kolejnego potworka spod bandery "Jurajska" - tym razem Tonic Jurajski z Nutą Cytrusową. Tak samo jak poprzednik, z tonikiem nie ma praktycznie nic wspólnego - goryczka gdzieś tam czai się jedynie w okolicy kubków smakowych, nieufnie wystawiając jedynie nos zza winkla - ale jako tani i dobry napój sprawdza się znakomicie. Przyjemnie się go pije, nie farbuje chemią z wydajnością litra farby lateksowej (co należy do cech większości napojów 'kolorowanych') a do tego jest w całkiem przystępnej cenie. Tak więc, polecam jako całkiem sympatyczną, gazowaną popitkę.

A z innych spraw, to powiedz mi Uni (bo inni jak widzę, wolą pić piwo dla plebsu :caleb: ), czy piłeś kiedyś może Białego Niedźwiedzia? Jakieś radzieckie piwo, które wpadło mi w oko, stojąc na półce, jak szalałem moją Czerwoną Maszyną po Tesco. Swego czasu piłem bodajże Złotego Mielnika i byłem zadowolony... Zastanawiam się, czy po wypłacie nie odżałować piątaka i nie spróbować kolejnego wypustu zza Buga.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wiewi0r.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 25 Maj 2014, 23:18

Nie piłem. Słyszałem jedną opinię, że dobry, choć mogłem pomylić nazwę. Ogólnie nie mam zaufania do wschodnich piw.

Byłem w piątek na Browar Feście. Całkiem niezła impreza, ale nie jest to aż tak specjalistyczne, jak można by oczekiwać - nie ma co tam iść bez znajomych. Niestety - ceny były tak wysokie, że ja wytrzepałem się kompletnie z kasy. Spróbowałem chyba siedmiu piw, dobre były:

- Szczun z browaru Szałpiw -IPA, a więc mocno goryczkowe w porównaniu z koncerniakami. Ja nie jestem koneserem, dla mnie po piątym-szóstym łyku chmiel był męczący, wolę coś łagodniejszego.
- Citra IPA z Birbanta - tego nie kupowałem, tylko spróbowałem paru łyków od znajomych. Wydawało się ziołowe, no i jak sama nazwa wskazuje - było gorzkie.
- Złote Lwy Ambera, dobre, chyba pszeniczne.
- Fortuna Czarna, Miłosław niefiltrowany - ale to "klasyg".
- Coś, czego nazwy nie pamiętam, ale było na stanowisku Pinty :caleb:

Ogólnie trzeba by mieć z pół tysiąca, by móc spróbować każdego interesującego piwa - było mnóstwo polskich, ale i ukraińskie, litewskie, czy czeskie. Oprócz tego spora gastronomia, także brakowało z grubsza tylko sensownych toalet (były toi toie), pieniędzy w kieszeni i można byłoby tam siedzieć cały dzień.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez STALKIER998 w 25 Maj 2014, 23:25

Ostatnio jakoś tak zacząłem wstawać wcześniej, więc jest czas na zrobienie sobie kawy. Takiej dobrej kawy z ekspresu barowego. Od czasu do czasu energy drinki typu Tiger Mojito albo Monster. Reszta jakaś taka typowa, różnią się tylko słodkością. No i oczywiście Cherry Coke na zmianę z Dr. Pepper'em.
Awatar użytkownika
STALKIER998
Tropiciel

Posty: 265
Dołączenie: 10 Kwi 2012, 18:08
Ostatnio był: 15 Paź 2020, 20:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 47

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 25 Maj 2014, 23:53

Co do tych gorzkich paskudztw... Pisałem już tutaj, że raz wypiłem Bojana Black Ipa... Przy czym przed ostatnim członem nazwy należałoby dodać jeszcze jakaś literkę, najlepiej "L" :caleb: Widocznie trzeba do tego mieć specjalnie przyzwyczajone kubki smakowe albo jakąś praktykę z dzieciństwa - mamusia robiąca sałatki z piołunu i chmielu, czy coś...
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Dżuz w 26 Maj 2014, 17:26

STALKIER998 napisał(a):Od czasu do czasu energy drinki typu Tiger Mojito


O by cie... Żeby to przełknąć to trzeba być smakowym masochistą i to z niezłym kapciem w gębie :E
Raz tego spróbowałem i o ile do tigerów nic nie mam, to ten (nie)smak pamiętam do dziś. Aż mi się przypomniał najgorszy syrop z dzieciństwa :suchar: Więcej nie zamierzam tego kosztować :caleb:

A na dzisiejsze popołudnie przygotowałem sobie znowu "wodę z bagna" :gizbarus: Czyli powrót do sprawdzonych, orzeźwiających paulanerów :)
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 00:27
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Cysiu w 29 Maj 2014, 20:11

Ja mogę natomiast śmiało polecić alternatywę coli "ze stajni" Obołonia - czyli stary, dobry kwas chlebowy. Czasami ciężko dostać, ale teraz, w okresie letnim można go dostać w Almie, Realu czy Selgrosie. Odradzam natomiast kupowania innych tego typu produktów, zwłaszcza ostatnio często widzianego w sklepach polskiego "Kwasu Chlebowego". Raz popełniłem ten błąd. Półtoralitrowa butelka poszła do kosza, ścierwo jakich mało. W każdym razie - jeśli macie ochotę na coś słodkiego i orzeźwiającego do picia, a możecie go dostać w pobliżu - to polecam spróbować. :)

Image
Awatar użytkownika
Cysiu
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 07 Maj 2009, 19:46
Ostatnio był: 20 Kwi 2023, 23:35
Miejscowość: Szczecin
Kozaki: 84

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Imienny w 02 Cze 2014, 14:04

Niedawno spróbowałem kilka piw:
-Perła Summer, połączenie soku jabłkowego (20%), mięty i piwa (80%) w średniej cenie (w Carrefourze jedyne 3,60 zł), pomocne na upały. Uważam, że jest idealne na grilla i piątkowy chillout (po prawie 7 godzinach zajęć).
-Corneliusa Bananowego i Grejfrutowego - dobre, ale bez rewelacji, bliżej mu do Sommersby.
-Piwo Trzy Zboża - nie przemówił do mnie jego smak :/.
Ostatnio w sklepie widziałem Paulanera Salvator za :!: 9 zł :!: za butelkę (trochę zdziwiony bo droższe nawet od Guinnessa). Próbował go już ktoś?

Z soków polecam tylko i wyłącznie produkty Marwita, które przemówiły do mnie:
-opakowaniem (szklane są najlepsze, a w erze plastiku ciężko tak pakowane soki kupić),
-smakiem (prawie jak świeżo wyciskany),
-czasem zdarzają się ciekawe połączenia (np. Jabłko i pigwowiec).
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 612
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 17:55
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez lehoslav w 02 Cze 2014, 14:11

Cysiu napisał(a):W każdym razie - jeśli macie ochotę na coś słodkiego i orzeźwiającego do picia


Jak dla mnie te dwie rzeczy wykluczają się nawzajem. Kwas - jak sama nazwa wskazuje - nie powinien być (chamsko) słodki.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 15:34
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości