Polityka

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Polityka

Postprzez Universal w 17 Lip 2011, 15:23

@djcycu - zgadzam się co do nazywania Kaczyńskiego kaczką. Sam się staram tego oduczyć, w końcu jakiś szacunek do piastowanego stanowiska trzeba mieć (vide prezydent)... Zresztą wolałem i wolę jego, niż brata.

Non stop wracasz do Katastrofy Smoleńskiej. Ile można? To nie załatwi niczego, nikogo tak naprawdę nie obchodzi, czy to był zamach, czy cokolwiek innego, bo to nic nie zmieni. NIC. Ani im życia nie zwróci, ani nie rozwiąże najważniejszych problemów. Tylko jazda po trupach.
Poza tym Polski się nie da oddać na zawsze w ręce Rosji, czy kogokolwiek innego, bo jesteśmy narodem skurczybyków i jeśli ktoś przegnie pałę, to za długo nie wytrzyma...

Nie mogę się zgodzić z tym, że Tusk, Komorowski i PO non-stop niszczą kraj. Owszem, banda nierobów, ale kto był inny? Co takiego zrobił Kaczyński oprócz szeregu populistycznych posunięć typu zmniejszenie jakiegoś podatku o 1%? On pluje na PO, PO pluje na niego i tak wygląda zależność obu tych partii. Bez siebie nie istnieją, bo nie mają poza tym nic do zaoferowania. SLD przyklaskuje raz jednym, raz drugim i stara się balansować, wyszukując takie punkty, które dadzą im poparcie jak największej liczby osób. A PSL tak czy siak będzie miało 5-10% mandatów i mają to gdzieś, komu dupy dadzą.

Wciąż też nadajesz o służbach, FSB, NATO, UE, Rosjanach i Tusku. Noż cholera jasna, tak czy siak WSZYSCY mają nas w dupie. Żaden kraj nie ma przyjaciół, tak nawiasem. Od wieków liczy się posiadanie i władza.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Reklamy Google

Re: Polityka

Postprzez Tajemniczy w 17 Lip 2011, 15:49

Dziwi mnie jedno-dlaczego w tym kraju jeszcze nie doszło do rewolucji?Ludzie są non stop oszukiwani przez rząd a więc powinni się go pozbyć ponieważ ich rządy to jedynie obietnice.
"Wprawdzie roztropność nakazuje nie zmieniać od dawna ustalonych rządów dla błahych powodów i przemijających przyczyn[...]. Lecz jednak długi szereg nadużyć i przywłaszczeń, [...] wykazuje jawny zamiar wtłoczenia na dany naród jarzma rządu nieograniczonego, naród ma prawo, lecz i obowiązek obalenia podobnego rządu i zawarowania swego bezpieczeństwa na przyszłość za pomocą nowych rękojmi."
Deklaracja Niepodległości Stanów Zjednoczony-według mnie w/w cytat jest jednym z najpiękniejszych ze wszystkich konstytucji.To co jest pogrubione powinno być odpowiedzią na pytanie co zrobić z obecnym rządem.Ich miejsce powinni zająć ludzie odpowiedzialni, których będzie obchodzić życie szarego obywatela a nie gra o stołki i kłótnie między PO,PIS-em lub innym rządowym gadem.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Polityka

Postprzez Universal w 17 Lip 2011, 16:18

@Tajemniczy - bo mając tą "wolność słowa", "demokrację" i inne pierdoły ludzie są podzieleni na malutkie grupki. Jeden chce tego, drugi tamtego. Poza tym, rewolucja się przejadła. To nie jest już 1905, 1917, ani 1922. Poza tym cytujesz fragment deklaracji niepodległości - zostało to kiedyś wykorzystane?

Osiołkowi w żłoby dano, w jednym owies, w drugim siano. I tak wygląda ta nasza cywilizacja. Kłótnia o stołki była i będzie.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Polityka

Postprzez Tajemniczy w 17 Lip 2011, 16:30

Ale mi nie chodzi o demokracje i inne pierdółki.Chce po prostu aby obywateli traktowano jak obywateli a nie jak debili którym powie się-"Jestem Polakiem więc zrobię wam to i to żeby było lepiej".A potem się okazuje że nic nie zrobił tylko wszystko spierniczył lub całkiem zniszczył.Ale on pluje na ludzi, chce tylko stołków w rządzie, a ludzie myślą że na nich deszcz pada.I znowu kolejne wybory, ten sam "Polak"jako prezydent,niewywiązanie się z obietnic i koło się od nowa zaczyna.Nie rozumiem teraz dlaczego ludzie uczestniczą w wyborach?Przecież w tych wyborach obywatele są łudzeni gruszkami na wierzbie a potem się okazuje że rząd nic nie zrobił i przez cała kadencje pluje się z opozycją oraz ci ludzie który niedawno go popierali zaczynają go krytykować.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 17 Lip 2011, 17:50

djcycu napisał(a):Nie znam zasady fuchy Terminusa

Wystawiasz fakturę za pracę z 2-tygodniowym terminem płatności, a po 4tygodniach dzwonisz żeby choć na VAT przelali...

Kaczka? Trochę szacunku... Raz że zginął to dwa że "śledztwo" zmataczono byście tego przyzwyczajenia nazywania "Kaczką" nie stracili.
Z racji tego, że ktoś zginął należy się szacunek? Mam inne zdanie. Kaczyński jako polityk, jest osobą publiczną, która podlega historycznym ocenom. Oczywiście patrząc cynicznie takie postacie należy oceniać po minimum 100latach gdy już nie ma na świecie ani jego kolegów partyjnych ani bezpośrednich wrogów [patrz do dzisiaj nie rozliczony Piłsudski czy Rydz-Śmigły]. Moja ocena działalności politycznej tej postaci po 89r. jest negatywna. Sprawdził się tylko jako szef NIK. Zupełnie zawiódł kolejno jako: minister sprawiedliwości, prezydent W-wy i Prezydent RP.
Masz jakieś dowody na "mataczenie"? Oczywiście poza teoriami niejakiego Macierewicza?
Raportowi MAK specjaliści od lotnictwa zarzucają stronniczość polegającą na pominięciu błędów obsługi lotniska Siewiernyj II, nie kwestionując pozostałych ustaleń samych w sobie. Tak czy owak musimy poczekać na nasz raport.

Obecny rząd składa się z ludzi pozbawionych szacunku do obywateli...

Opisujesz rząd Millera, Kaczyńskiego i Tuska. Widzisz jakąś różnicę pomiędzy tym a tamtymi. Każdy obiecywał gruszki na wierzbie i żaden swoich obietnic nie dotrzymał.

Ogromnie mnie śmieszy obecna kampania PiS: "Czas na odważne decyzje", bo od razu mi się dopisuje w myślach ciąg dalszy: "mieliście do 2007r..."

Swoją drogą Kaczyński był idealnym prezydentem Polski z punktu widzenia Rosji.

I te tajemnice "jeżeli były" ktoś wziął na nieoficjalną wizytę na cmentarzu?

Tak na marginesie Smoleńska, plotka z dzisiaj: ONET
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez xionc w 18 Lip 2011, 05:23

Oczywiście że było mataczenie, Kaczyńskiego zabili Tusk z Putinem nie? Sztuczna mgła, bańka helowa i takie tam bo jak takie małe drzewko mogło oderwać całe skrzydło a samolot to przecież przerobiony bombowiec. Antek Macierewicz tak twierdzi i ja mu wierze bo to wybitny fachowiec i ekspert jest. :D
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive atikabubu, Universal.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Polityka

Postprzez djcycu w 18 Lip 2011, 11:32

Nie wiem czy to żart czy prawdę piszesz :P Ale prawda jest taka że nie wierzę w błąd pilota. Brzoza nie poleciała kawałek dalej więc jej nie ścięło tylko musnęło. Nie ma więc możliwości ucięcia takiej części skrzydła a poza tym silniki są całe. Są one w górnej części samolotu a wszystkie przetrwały nawet po uderzeniu o ziemię (sic!). Silnik zawsze rozwali się przy takich obrotach tym bardziej że samolot miał uderzyć dachem o ziemię. Świadczy o tym że samolot lądował raczej na brzuszku bo i błoto na goleniach podwozia nie jest oznaką "pochlapania" lecz czynnego orania w ziemi... Nie jeden samolot tak wypierdzielił i jakoś się w taki drobny maczek nie posypał tym bardziej że podmokły teren jest grząski i miękki. Coś tu nie gra co obalił polski fizyk od prawa pędu. To nazywamy mataczeniem bo też dokumenty i inne dowody nie docierały na prośbę polskiej strony a powinny. Samo śledztwo to kabaret a ludzie łykają to chwalenie jego postępowania jako wzorowe...

PS: Filmik ze strzałami uznano za dobijanie... Pojawił się więc domniemany autor filmiku mówiąc że strzelała amunicja funkcjonariuszy BOR. Kiedy broń znalazła się z pełnymi magazynkami pojawił się drugi autor filmiku... Stwierdził że to funkcjonariusze OMON'u odstraszali gapiów. No to jak? Wyliczanka? Sami sobie te strzały potem potwierdzili a trumny zalutowano. Ciekaw jestem po co skoro wszystko to nieszczęśliwy wypadek... :facepalm:
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 18 Lip 2011, 12:02

djcycu napisał(a):Coś tu nie gra co obalił polski fizyk od prawa pędu.
A inny "naukowiec" stwierdził, że da się z samolotu lecącego kilkaset metrów nad ziemią [IŁ-76] "rozpylić" lżejszy od powietrza Hel tak aby utworzył mgłę na powierzchni ziemi...
Nie wiem kto wymyślił bzdurę o uderzeniu "dachem o ziemię"? Jak uderzył w ziemię nurkując w las, wylatując z jaru, skrzydłem lub kadłubem to nic dziwnego, że się rozleciał na kawałki i wszystko zaczęło fruwać po okolicy... On nie próbował lądować ślizgiem w bagnie. On się zniżał szukając lotniska, będąc pewnym, że ma jeszcze zapas wysokości...
Osobiście podejrzewam, że oni rozpaczliwie próbowali jeszcze manewrować -skręcać i samolot uderzył w ziemię w przechyle, dlatego odleciały jako pierwsze skrzydła z całym podwoziem...

Lutowanie trumien to standardowa procedura przy międzypaństwowym transporcie zwłok. Przepisy higieniczne daje się...
Czytałeś co napisałem? O świadkach katastrofy z naszej ambasady, BOR-owcach zabezpieczających ciało czy obecności naszych przedstawicieli przy sekcji? Chyba nie, bo ciągle powtarzasz te same nonsensy...

Jak jesteś takim fanem teorii "zamachu" to wskaż jakikolwiek racjonalny motyw kogokolwiek do zabicia niepopularnego polityka na kilka miesięcy przed wyborami, w których nie ma szans wygrać? Polityka bez władzy wykonawczej, którego działalność sprowadzała się do utrudniania działania rządu a przez to najlepiej odpowiadającego interesom Rosji?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez xionc w 18 Lip 2011, 12:18

Dla mnie sprawa jest jasna, chcieli wylądować za wszelką cene. Zresztą to było daremne, bo Prezydent i cała świta i tak by nie dotarli na miejsce całej tej fety bo samolot którey miał na pokładzie samochody musiał odlecieć na zapasowe lotnisko. Więc nie wiem jak by sie dostali do Katynia, chyba na piechote
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 18 Lip 2011, 12:23

Myślę, że Prezydent by się zabrał z ambasadorem a reszta by czekała na autobus...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez djcycu w 18 Lip 2011, 14:24

1. Niekorzystna umowa z Gazpromem.
2. Pchanie się w sprawy Gruzji i wciąganie ich do NATO.
3. Wciąganie Ukrainy w demokrację (Juszczenkę chciano również wyeliminować poprzez otrucie).
4. Rozwiązywanie WSI.
5. Wzmożone zainteresowanie się sprawami morderstw np. Papały przez Wassermana.

Po katastrofie:

1. Umowa z Gazpromem została przedłużona na wiele lat uzależniając nas.
2. Akta WSI zostały nieujawnione.
3. Komorowski zajął kancelarię prezydenta zanim otrzymano akt zgonu prezydenta (jest to niedopuszczalne). Ludzie spekulują że w ten sposób udaremnił ujawnienie akt WSI gdzie trochę o Komorowskim i innych się znalazło co nieco.

Terminus? Coś jeszcze? Rosja się z Kaczyńskiego nie cieszyła. Podczas ostrzelania w Gruzji wszystkie komendy padały w języku rosyjskim a więc wątpię by Gruzini atakowali dobrze nastawionego do nich prezydenta Polski. Czasem mam wrażenie że ty nie wiesz co to jest Kreml, co robił, co robią i co będą robić wśród swoich i wśród innych...

Lecący wcześniej Ił został zidentyfikowany jako zwykły samolot próbujący lądować. Sam o mało się nie rozbił a analizując zdjęcia widać że sam ciął drzewa strasznie lawirując a to świadczy o tym że nasz i ich samolot to robił w odstępie minuty lub dwóch. Wynika z tego fakt że anteny działały nieprawidłowo a więc planowane lotnisko Smoleńsk - Północny wcale nie było dobrze przygotowane nie mając urządzeń naprowadzania ILS które 7 kwietnia były... Nie uwierzę w żadne nieszczęśliwe wypadki. Ludność cywilna prędzej przeżyła w gorszych tarapatach jak akcje spod Smoleńska... Nikt lotniska nie szukał. Oni mieli podaną komendę na kursie i ścieżce a nie widząc lotniska ląduje się na podstawie danych z urządzeń pokładowych bo na kursie i ścieżce wskazuje na idealną linię a odległość jaką podają latarnie wskazuje na usytuowanie lotniska na długości. Całe te latarnie myliły dane o jakiś kilometr! Celowo? Czy z przypadku? Tak samo nie chcesz docenić tych pilotów jak i inni i tu jesteś w błędzie. Kokpitu nigdzie nie ma. Jak mi to wytłumaczysz? Jest to najtrwalsza część samolotu bo przejmuje najwięcej oporu powietrza oraz w trakcie awaryjnego lądowania robi za pług. Skoro nie ma kokpitu to nie powinno być ani kosteczki z pilotów. Nie wierzę że powypadali. Kokpitu nie ma i nie będzie bo są tam różne ślady zwalniające z obciążeń pilotów. Te ślady (ustawienie przycisków i przełożeń) wykazały by różne rzeczy które mogły by cię zszokować. Skoro cwanie twierdzisz że samolot się roztrzaskał o drzewa to dlaczego ofiary leżą razem w nie tak wielkiej stercie gratów? Ta sterta znajduje się zaraz obok uważanego za kabinę pilotów kanału wylotowego widzianego na filmiku ze strzałami. Silniki ostałe się w całości świadczą o ich zablokowaniu w trakcie lotu (awaria której nie ujawni MAK) albo o wyłączeniu przez pilota (lądowanie)... Któraś z tych dwóch przyczyn ocaliła silniki w całości a niezbyt zniszczona ich powłoka wyklucza "dachowanie" (obejrzyj projekt lub szkic Tu-154).

Powyżej podana przez ciebie plotka o automatycznym przechodzeniu na drugi krąg jest bzdurą... A. Protasiuk według referencji latał bardzo dobrze na Tu-154 a mając papier na przewóz VIP'ów musiał to wiedzieć...

Dobrze że strażacy dobrze koła opłukali potem:
http://pluszaczek.com/grafika/TU-154M_03_golenie_a.jpg
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 18 Lip 2011, 15:18

djcycu nie chcę obrażać Twojej inteligencji, choć zasługujesz na to...

1.Co ma urząd Prezydenta do umów handlowych rządu? Nic. Nie leży w zakresie jego władzy.
2.Gruzję "wciągano do NATO" na długo przed Kaczyńskimi...
3.Ukrainę do demokracji "pomarańczowa rewolucja" to wciągali tacy ludzie jak Buzek, Kwaśniewski i Wałęsa. To oni byli wtedy na Ukrainie. Kaczorów w to nie mieszaj.
4.Za sposób rozwiązania WSI Kaczyński powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. To jedno. Decyzję o nieujawnianiu całości raportu dt. rozwiązania WSI podjął Prezydent LECH KACZYŃSKI, który po przeczytaniu nie chciał się już podpisać się pod głupotami Macierewicza. Jak nawet tego nie pamiętasz...
5.I co aktywność Wassermanna [dawnego komunistycznego prokuratora, wysyłającego opozycję do więzień] w kolejnych komisjach sejmowych, których działalność paraliżował swoją obstrukcją ma do tego? Zestrzelili Tupolewa dla Wassermanna? Nawet na onecie takich .... teorii nie głoszą...

A kiedy Komorowski miał zacząć pełnienie konstytucyjnych obowiązków? Jak mu brat pozwoli? Jak pozwolą strasznie obrażeni pracownicy najemni kancelarii Lecha? Marszałek Sejmu stał się interrexem jak ambasador RP potwierdził fakt zgonu Kaczyńskiego.

No powiedz? Co było w aktach WSI na Komorowskiego? Czekam...
Może to, że go do więzienia za komuny posłali obecni działacze PiS? [w-ce minister w rządzie PiS - dawniej sędzia Kryże]

Nie było żadnych komend, tylko strzały. Ale to bez znaczenia, podobnie jak wycieczka Kaczyńskiego do Gruzji.
Trwa wojna, wszędzie włóczą się bandy żołnierzy. Posterunek widzi jakąś bandę podjeżdżającą pod granicę to otworzyli ogień w powietrze na postrach. Bardziej bym podejrzewał, że Gruzini sami wysłali naiwnego Kaczyńskiego pod granicę, by spowodować jakiś incydent, który skompromituje Rosję.

Z chęcią zobaczę te zdjęcia IŁ-a "koszącego drzewa"... A nawet jeżeli jest prawdą, że próbował lądować i o mało się nie rozbił, to już to samo w sobie było podstawą do podjęcia decyzji o odejściu na inne lotnisko a nie pchaniu się we mglę, w której o mało się nie zabił pilot dobrze znający to lotnisko.

Ustawienia przycisków rejestruje czarna skrzynka...

"Silniki ostałe się w całości świadczą o ich zablokowaniu w trakcie lotu (awaria której nie ujawnia się) albo o wyłączeniu przez pilota (lądowanie)..."
:facepalm:
Naprawdę nie chcę Cię obrażać. Przeczytaj jeszcze raz to zdanie a potem spróbuj zrozumieć jego zupełny bezsens.

Jakim odejściu na drugi krąg? Jak zobaczyli ziemię to wcisnęli przycisk "ostatniej szansy". Co było i tak bez znaczenia, bo przy tej prędkości schodzenia i wysokości nad ziemią już i tak byli martwi...
Ostatnio edytowany przez Terminus, 18 Lip 2011, 15:46, edytowano w sumie 1 raz
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości