Thorgal

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Thorgal

Postprzez Realkriss w 29 Gru 2012, 15:52

Wiem, wiem o tych młodzieńczych latach.
Już nie chcę się dobijać myśląc o tym...
Myślałam, że wszystko o młodzieńczych latach Thorgala już wiemy z "Gwiezdnego dziecka", ale nie, trzeba natrzaskać jeszcze siedem części z przygodami z dupy wziętymi, których normalnemu człowiekowi starczyłoby na 300 lat.
Echhhhh.

Ubranko córki Sigwalda kojarzy mi się z ubraniem Ilenii, w które kazał ją ubrać okrutny gnój w "Barbarzyńcy".
Czy o to Ci chodziło?

A co konkretnie polecasz Bilala? Czytałam tylko "kobietę pułapkę" i nawet mi się podobała, w przeciwieństwie do ekranizacji.

Czy czytałeś serię "Pelissa"? A "Kryształową szpadę"? "Burtona i Cyba"? "Rorka"?
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Reklamy Google

Re: Thorgal

Postprzez Microtus w 30 Gru 2012, 00:19

Realkriss napisał(a):Ubranko córki Sigwalda kojarzy mi się z ubraniem Ilenii, w które kazał ją ubrać okrutny gnój w "Barbarzyńcy".
Czy o to Ci chodziło?

Dokładnie ot to mi chodziło. ;)
Realkriss napisał(a):A co konkretnie polecasz Bilala? Czytałam tylko "kobietę pułapkę" i nawet mi się podobała, w przeciwieństwie do ekranizacji.

Generalnie to na razie z tego co czytałe wszystko mi sie podobało, zatem:
Trylogia nikopola w której skład wchodzi kobieta pułapka (to 2 tom) są jeszcze targi nieśmiertelnych i zimny równik.2 tom mi akurat podobał się najbardziej.
Tetralogia "Sen potwora" 4 części tu już mi się trochę mniej podobało bo o ile już Trylogia jest wygięta kosmos to w tym zestawie Enki popłynął już totalnie.
Mam jeszcze "Polowanie" - świetny komiks political fiction jego akcja ma miejsce w Polskich bieszczadach więc jest dodatkowy smaczek. W tym komiksie rysunki są jego a scenariusz napisał Pierre Christin.
No i Animal'z album który mnie poskładał świetnie narysowany Bilal ostatnio sporo rysuje pastelami więc efekt jest super. Do tego tylko szarość i cienie. Klimacik kapie z kartek a wszystko w realiach post apokaliptycznych. Jedyne co w tym komiksie boli to cena (aczkolwiek wydanie piękne i nie żałuje wydanych pieniędzy).
Najnowszego jego dzieła jeszcze nie kupiłem bo czekam na okazje (też trochę kosztuje).
Są jeszcze "falangi czarnego porządku" - nie czytałem ale recenzje dobre (duet ten sam co przy polowaniu) i Exterminator (którego chyba w Polsce nie wydano) przynajmniej nie znalazłem. Ale jego kreska i szczegółowość, oraz głębia naprawdę mi przypadła do gustu. A no i należy wspomieć śmieszna manierę tego rysownika, mianowicie wszyscy główni bohaterowie mają ta samą twarz. :!:

Co do filmu to podzielam Twoje zdanie, tragedia (co ciekawe ten film reżyserował Bilal) a kupy się toto nie trzyma. Jedno z większych moich rozczarowań.
Realkriss napisał(a):Czy czytałeś serię "Pelissa"? A "Kryształową szpadę"? "Burtona i Cyba"? "Rorka"?

Z wymienionych tylko Rork, mocna pozycja. Rysunki i klimat na wysokim poziomie.

Z moich ulubionych twórców polecę też, Chometa i tu ciekawostka gostek robi też genialne filmy animowane.
Z komiksów to Dziadek Leon (świetny komiks o "życiu") jego kontynuacja już nie tak dobra ale też da się przeczytać. Tylko to z zupełnie innej beczki twórczość (bardziej obyczajową egzystencjalną). A sam Chomet ma ciekawą kreskę cholernie niedbałą (przynajmniej w komiksie) ale za to obłędnie szczegółową.
A jego filmy animowane mają taki fajny nostalgiczny klimat polecam gorąco.
"Trio z Bellville" i "Iluzjonistę" (nie mylić z fabularnym).
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Thorgal

Postprzez wobes w 30 Gru 2012, 03:28

Cholera, mimo że stary grzyb już ze mnie, dopiero teraz widzę, jak wiele rzeczy mi umknęło, w tym komiksy, no ale co ja mogę na to poradzić, że mimo dobrych ocen w szkole byłem na dobrą sprawę analfabetą: choć jestem ostatnim rocznikiem który zdawał starą maturę, to już wtedy było widać, że nauczyciele nie potrafią/nie chcą zaszczepić w młodzieży bakcyla do książek. W czytaniu książek widziałem tylko bezsensowny przymus. Np. Krzyżacy Sienkiewicza: zanim dotarłem do końca, to już nie pamiętałem co było na początku, nie potrafiłem wymienić głównych bohaterów, ani ułożyć chronologicznie wydarzeń... Było tak do momentu rozpoczęcia studiów, kiedy zacząłem czytać z nudów i dzięki temu zaczęło mi to sprawiać frajdę. Dopiero na stare lata zacząłem doceniać literaturę, ale nie to współczesne badziewie, ale właśnie tą tzw. klasykę. Szkoda, że tak późno, ale dobrze że nadal jest szansa by choć część nadrobić. Nieraz żal, że człowiek nie urodził się wcześniej tak by całe dzieciństwo, a nie tylko fragment, przeżyć w tych "prostszych" czasach, kiedy przyjemność potrafiło się czerpać z tego z czego dzisiejsza młodzież śmieje się z politowaniem: z misia Uszatka, Reksia, bajek na przezroczach, ruskich elektronicznych gierek z łapaniem jajek, gumy Donald, oranżady w woreczkach...

Z komiksów znam z dawnych lat (w sensie czytałem) tylko Calvina i Hobbesa oraz naszego rodzimego Kajka i Kokosza. Trzeba będzie postarać się o Thorgala.

Swoją drogą również polecam "Trio z Belleville".

Za ten post wobes otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Thorgal

Postprzez Realkriss w 30 Gru 2012, 14:22

Ale to i tak my mieliśmy ciekawsze dzieciństwo, niż dzieci teraz, tak sądzę. Bieda tamtych czasów naszego dzieciństwa to inwencja, ciężka praca wyobraźnią, samodzielność myślenia. Jacy rodzice wtedy "spędzali czas z dziećmi", jak to jest teraz modne?
Dzieci spędzały czas z dziećmi, latały dookoła bloku z wywieszonym jęzorem i kłóciły się, czy Robin Hood czarny czy biały jest fajniejszy. Cudnie było.

Ale wracając do tematu.
Mikrotus, spisałam sobie wszystkie tytuły i gnam do sklepu na stacji Metro Centrum. Kupujesz tam komiksy?
Moim zdaniem najlepszy sklep z komiksami, jaki widziałam. I chłopaki sprowadzają, co się chce.

Obydwu polecam Wam opowieść "W poszukiwaniu Ptaka Czasu" Le Tendre i Loisela, popularnie zwaną "Pelissą" od głównej bohaterki. Tomów jest na dzień dzisiejszy 7. Pierwszy z 1983 "Muszla Ramora".
Wspaniałą, epicka historia, wędrówka grupy bardzo ciekawych postaci po obłędnie dopracowanym uniwersum, po Thorgalu mój ulubiony komiks. Z najbardziej zaskakującym zakończeniem wszechczasów.

A wracając do Thorgala, Mikrotus, którą część lubisz najbardziej? A bohatera?
Ja "Łuczników" i oczywiście moja ukochana Kriss.
A zaraz potem "Ponad krainą cieni", tam cudowną postacią jest Shaniah.
I genialny "Władca gór" z Vlaną.

Uważam, że Van Hamme z Rosińskim stworzyli całą plejadę wspaniałych, wyrazistych postaci kobiecych, jeszcze Slivia, Strażniczka Kluczy, Aaricia.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Thorgal

Postprzez Woland w 04 Sty 2013, 22:58

http://thorgalverse.blogspot.com/2012/1 ... uszow.html
Na polski ktoś to przetłumaczy??


A fajnie się gadało o ostatniej części przygód Kriss. No nic, koniec to koniec.

Realkriss napisał(a):Aaricia

Moim zdaniem to najnudniejsza postać serii. Takie kompletne przeciwieństwo Kriss de Valnor. Słodka idiotka wręcz do zrzygania aż.

Realkriss napisał(a):I genialny "Władca gór" z Vlaną.

Vlana to druga najfajniejsza postać po Kriss :D


Slivia to kim była?
A Strażniczkę Kluczy kojarzę tylko z tej części gdzie po raz pierwszy się pojawia i jakoś nie zrobiła na mnie wrażenia, chyba że potem jej postać jest rozwijana (ja mam tylko do "Władca Gór" i serię o Kriss)?

BTW znalazłem świetne dzieło pewnego internauty o Kriss (swoją drogą oczy się nie zgadzają co dopiero teraz zauważyłem, ma niebieskie a w komiksie miała inne):

Image
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Thorgal

Postprzez Microtus w 20 Sty 2013, 01:04

Realkriss napisał(a):Ale wracając do tematu.
Mikrotus, spisałam sobie wszystkie tytuły i gnam do sklepu na stacji Metro Centrum. Kupujesz tam komiksy?
Moim zdaniem najlepszy sklep z komiksami, jaki widziałam. I chłopaki sprowadzają, co się chce.

Kupowałem tam kiedyś jednak teraz kupuje na (nie wiem czy można reklamować więc jak coś to niech ktoś tnie :E )
na AGILE.pl (jest odbiór osobisty w warszawie chyba nawet w 2 miejscach. I ceny są o wiele lepsze a też jest sporo
komiksów "upadek brek zarith" kupiłem za 5pln ;) (bo się takie promocje na tej stronce trafiają).

Realkriss napisał(a):Obydwu polecam Wam opowieść "W poszukiwaniu Ptaka Czasu" Le Tendre i Loisela, popularnie zwaną "Pelissą" od głównej bohaterki. Tomów jest na dzień dzisiejszy 7. Pierwszy z 1983 "Muszla Ramora".
Wspaniałą, epicka historia, wędrówka grupy bardzo ciekawych postaci po obłędnie dopracowanym uniwersum, po Thorgalu mój ulubiony komiks. Z najbardziej zaskakującym zakończeniem wszechczasów.

Kumpel ma Pelissę więc się pożyczy ;)

Realkriss napisał(a):A wracając do Thorgala, Mikrotus, którą część lubisz najbardziej? A bohatera?
Ja "Łuczników" i oczywiście moja ukochana Kriss.
A zaraz potem "Ponad krainą cieni", tam cudowną postacią jest Shaniah.
I genialny "Władca gór" z Vlaną.

Uważam, że Van Hamme z Rosińskim stworzyli całą plejadę wspaniałych, wyrazistych postaci kobiecych, jeszcze Slivia, Strażniczka Kluczy, Aaricia.


Łucznicy to był mój pierwszy Thorgala, którego kupił mi tata. Jak dla mnie chyba najlepszy Thorgal, zdecydowanie najlepszy scenariusz (można ten komiks przeczytać jako wyrwany z kontekstu bez czytania poprzednich i tak robi mega wrażenie). A z reszty to Czarna Galera, Alinoe (też można czytać jako one shoot) do tego pamiętam że jak czytałem mając lat 12 to potem spać po nocy nie mogłem, Władca Gór (tu majstersztyk scenariuszowy).

Jeszce mi się przypomniał jeden stary komiks pt: HUGO pierwszy tom to o ile dobrze pamiętam "zaklęcie w fasolę". Klimacik fantasy z mocno bajkowym światem i raczej dla dzieci ale jednak świetny pomysł na scenariusz i fajni bohaterowie zwłaszcza Hugo i Biskoto. Polecam
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Thorgal

Postprzez Woland w 22 Sie 2013, 09:47

Czytam sobie część 7 pt. "Gwiezdne dziecko"


"Pozostały im tylko głód, gorycz i zawiedzione nadzieje"

Image

Uwagi moderatora:

Co to za gimbusowe obrazki z dupy? Pilnuj się bo ręka mi drży nad guzikiem od bana. - BJ
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Thorgal

Postprzez dzikudzina w 11 Kwi 2014, 18:29

Dokładnie zgadzam się........komiks byl FASCYNUJĄCY do Ofiary. Od tej części mam wrazenie, ze wszystko im się miesza i wciskają na siłę wydarzenia i postacie aby cokolwiek upchnąć. Natomiast częśc Bitwa o Asgard to już totalna papka i bzdura, Odyn chyba dostał starczej demencji albo zabrakło mu jaj do rządzenia.
dzikudzina
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 17:44
Ostatnio była: 11 Kwi 2014, 18:29
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości