Legalizacja narkotyków

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jesteś za legalizacją?

Tak, wszystkich narkotyków
16
8%
Tak, ale tylko tych miękkich
85
44%
Nie jestem
93
48%
 
Razem głosów : 194

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 03 Lip 2013, 08:37

Jak nie masz czasu to po co piszesz, że nie masz czasu? :E
Pewnie masz na myśli takie informacje?
"Aktywny składnik marihuany THC (d 9-czterowodorokanabinolu) utrzymuje się w organizmie przez okres sięgający trzydziestu dni. Przy systematycznym paleniu marihuany gromadzi się przez wiele miesięcy i jest przechowywany w komórkach tłuszczowych mózgu, wątroby i organów płciowych. Dlatego oczyszczanie organizmu z THC, może trwać kilka miesięcy, rok, a nawet dłużej"
(...)
"Osoby, które zażywają duże ilości narkotyków i nie martwią się o konsekwencje występuje u nich silnie zaprzeczenie."
(...)
"Wielu młodych ludzi trafiających do leczenia zażywa równocześnie lub naprzemiennie: alkohol, marihuanę, opiaty, leki uspakajające i nasenne, amfetaminę i inne. "
za: Elżbieta Rachowska, Terapia Uzależnienia i Współuzależnienia, Numer: 2, 2000r.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez exid w 03 Lip 2013, 23:00

Bynajmniej.

Ale fajnie jak będziesz cytować całość a nie tylko sprzyjające wycinki. które notabene właściwie nic nie sugerują. Bo niby co? Że od marihuany się zaczyna? No to to jest największy bullshit, bo zaczyna się od alkoholu, który pity jest w prawie każdej rodzinie. No wiadomo, na wschodzie może 8 latki zaczynają już od butaprenu ale są to przypadki patologiczne, a nie przejawy zejścia na złą drogę normalnego, prawilnego obywatela

Zapewne w pracy tej pani jest więcej stronniczego farmazoniarstwa, dlatego może pokusiłeś się, żeby je pominąć. Jak sięgasz do źródel naukowych, to polecam raczej nie do polskich ;)

i tak żeby dać wam bardziej do myślenia.

viewtopic.php?f=9&t=1024

[YouTube]https://www.youtube.com/watch?v=cl76U3NywmM[/YouTube]

dowód na to co SAM alkohol robi z ludźmi. i teraz pokaż przykład człowieka któremu SAMA marihuana tak zniszczyła życie. :caleb:
Awatar użytkownika
exid
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 11 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 18 Mar 2023, 00:39
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: -5

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Universal w 03 Lip 2013, 23:57

exid napisał(a):Sam sobie poszukaj tych informacji, są w internecie, wystarczy znać język angielski i wiedzieć jak działa google. Nie będe Ci tego na tacy podawał bo nie mam na to czasu.

Nie pitol. Też mogę stwierdzić, że nie mam czasu. Co jeśli nie ogarniam angielskiego na tyle, by móc zrozumieć teksty naukowe? "Mam problem"? Poza tym to jak z GMO - częstokroć są badania, ale sponsorowane przez np. Monsanto. Czujesz się silniejszy ode mnie w temacie, to mi to wyjaśnij, a nie leć w kulki.
exid napisał(a):Zapewne w pracy tej pani jest więcej stronniczego farmazoniarstwa, dlatego może pokusiłeś się, żeby je pominąć.

To obal to bardziej rzetelnymi dokumentami, a nie filmami z Youtube.
exid napisał(a):dowód na to co SAM alkohol robi z ludźmi. i teraz pokaż przykład człowieka któremu SAMA marihuana tak zniszczyła życie. :caleb:

Moja była nauczycielka nie raz opowiadała o siostrzeńcu, który w wieku 21 lat miał spore zaniki pamięci i leczył się w ośrodku. Personaliów niestety nie podam, bo raz, że się nimi nie podzieliła, dwa - już z nią od dawna nie mam kontaktu. Właściwie nigdy nie miałem powodów by jej nie wierzyć. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma racji, to nie odsyłaj do Google, błagam.

W ogóle jaki sens ma porównywanie alkoholu i marihuany? Jeśli można porównywać etanol i THC, to dlaczego niby nie mogę porównywać kokainy i marihuany? Zdaje się, że z chemicznego punktu widzenia więcej wspólnego ma koka i THC (alkaloidy) niż THC i alkohol.

Zaraz zobaczę, że marihuana będzie szkodliwością zrównana z kurzymi jajami i szczypiorkiem.
Ostatnio edytowany przez Universal, 04 Lip 2013, 00:03, edytowano w sumie 1 raz
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Sivert w 04 Lip 2013, 00:02

@exid
Kolego, czytam któryś z kolei Twój post, z którego nic nie wynika i nie mogę się nie odezwać.

1. Wskaż nieścisłości w tym "farmazoniarstwie" podając przy tym źródła naukowe, mogą być nawet tureckie. Nie jesteś uznanym autorytetem w dziedzinie uzależnień, więc taką gadaninę możesz zachować dla mniej rozgarniętych kolegów.
2. Udowadnianie, co X robi "SAMO!!111oneone" nie ma podstaw merytorycznych, bo alko i THC działają na różnych mechanizmach biochemicznych. Alkohol uzależnia fizycznie, THC psychicznie. Inaczej; dostajesz stłuszczenia wątroby albo schizo. Porównaj wagę tych chorób...
3. Jeśli chcesz sensacji, to odwiedź dowolne forum psychiatryczne, gdzie jedni uzależnieni od marihuany pocieszają drugich. Rozbite związki, wyroki za kradzieże etc. Z medycznego punktu widzenia dodaj schizo, przewlekłe stany psychotyczne (kumulacja lipofilnego składnika aktywnego w tłuszczu, m.in. osłonek mielinowych), odchyły osobowości (widziałeś to w alko?) itp. Poziom FAKTu, tak samo, jak uświadamianie "dowodami" na istnienie destruktywnego wpływu alkoholu na miejsce społeczne człowieka.
itd.

Przestań pleść głupoty, to sam sobie pomożesz.
Sivert
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 05 Cze 2012, 13:24
Ostatnio był: 11 Gru 2018, 22:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 29

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez exid w 04 Lip 2013, 00:47

Panie Sivert: może warto spróbować zrozumieć, co autorka chciała ukazać pisząc:
"Wielu młodych ludzi trafiających do leczenia zażywa równocześnie lub naprzemiennie: alkohol, marihuanę, opiaty, leki uspakajające i nasenne, amfetaminę i inne. "


1. Ukazała problem narkomanstwa, który jest powszechny i niezaprzeczalny.
2. Co można rozumieć przez to? Że ludzie którzy palą marihuane, to w większośći użytkownicy innych substancji.

i tu jest pies pogrzebany, bo obaj wiemy na czym polega błąd logiczny. Wielu to nie większość. A tak zazwyczaj się to zapisuje w świadomości społecznej. Myślę że w takim razie warto sprawić by na etykietach od wódek było napisane:

"Wiele osób używających tej substancji to gwałciciele, sadyści i mordercy".

U nas w kraju to nie przejdzie, ale w utopijnym państwie stworzonym dla przykładu, gdzie alkohol nie jest częścią głupiej kultury myślę że taka informacja zniechęcałaby do spróbowania alkoholu. Czy jest to twoim zdaniem słuszne następstwo?

3. Jak więc należy pojmować to zdanie?
Marihuana nie ma większego wpływu na uzależnienia od innych substancji niż jakiekolwiek inne, legalne, używki powodujące zachwianie pojmowania stanu rzeczywistości.

Z resztą, spytaj jakiegokolwiek palacza marihuany, czy wcześniej dane mu było spróbować alkoholu.


No dobra, ale to właściwie sprawa nieistotna z punktu widzenia o czym piszesz.
Alkohol uzależnia psychicznie. Uzależnia psychicznie i fizycznie.
Kolejna kwestia. Przestępczość. Marihuana powoduje rozbicia związków, kradzieże, etc. A alkohol tego nie powoduje. Nigdy.

Marihuana powoduje schizofrenie. Nie. Nie powoduje jej. Poszerza ją, jak wszelkie substancje ingerujące w system psychiczny człowieka. Poszerzać ją może również hipnoza i medytacja. Nieznajomość struktur freudowskich tu nie sprzyja, więc zgodzę się, że nieumiejętne posługiwanie się narzędziami możne doprowadzić do niemiłych konsekwencji. Zobacz ile ludzi zginęło od zgniatarki, suszarki, mielarki, piły tarczowej, agregatorów. A słyszałeś żeby ktoś prowadził wojnę przeciwko młotkowi? Młotkiem można zabić, jest zły i należy je niszczyć? Żyjesz w świecie w którym używki takie jak psychodeliki są stosowane przez debili których to ten system wychował, oferując alkohol. Ich miejsce było zupełnie gdzie indziej a że sprawiały trudności i stały się niewygodne, tak za wszelką cene stara się je ukazać tylko w negatywnym świetle. Marihuana powoduje schizofrenie. Ok, ale tylko zapewne w 5%, a to dość mało w stosunku do pozytywnych aspektów jakie oferuje. No i ej, nie bądźmy aż tacy stronniczy- ze schizofrenią można życ i to nawet na dość wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
exid
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 11 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 18 Mar 2023, 00:39
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: -5

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 04 Lip 2013, 08:04

Exid: po to dałem szczegółowe informacje skąd wziąłem cytaty, żeby każdy zainteresowany mógł sobie znaleźć i doczytać.

Że od marihuany się zaczyna? No to to jest największy bullshit, bo zaczyna się od alkoholu, który pity jest w prawie każdej rodzinie.

Nie exid. Zaczyna się od mleka, które się pije w każdej rodzinie. Więc to mleko jest winne narkomanii. A poza tym mleko jak wyczytałem w necie "na nie polskich" stronach wywołuje raka, więc jest bardziej szkodliwe od heroiny, która raka nie wywołuje.

Wątek dotyczy narkotyków nie alkoholu.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez exid w 06 Lip 2013, 09:09

Jakoś mało piszecie o szkodliwości i nałogowym piciu w temacie o jabolkach gdzie dzieci się chwalą czym sie wczoraj naje.bały.

Alkohol to gorsza używka niż marihuana, mówi to osoba która już nie pali a fakt że jest legalny świadczy o stopniu spier.dolenia zachodniej kultury. No ale wmawiaj sobie że jest inaczej :kotek:

A i tak, w 90% przypadków zaczyna się od alkoholu, bo to bardzo mocno degenerująca używka, wprowadzająca w kulisy bani i patologii. Powoduje to że idioci stają się agresywni, dlatego stawiam go na równi z amfetaminą i kokainą.

Za ten post exid otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975, Kuballa44, Pangia,
Negative tomasz4815.
Awatar użytkownika
exid
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 11 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 18 Mar 2023, 00:39
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: -5

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 06 Lip 2013, 10:32

To załóż wątek o szkodliwości alkoholu i jego delegalizacji.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez impulse_101 w 06 Lip 2013, 16:08

Proponuje również wprowadzić prohibicje na internet, tak jak kiedyś było z monopolami otwartymi od 13.00 tak teraz internet będzie dostępny od 6.00-22.00 z przerwa miedzy 13.00-14.30.W obecnym świecie uzależnienie od internetu jest bardzo poważnym problemem objawiającym się otyłością, depresjami, antyspołecznymi zachowaniami a coraz częściej prowadzi do samobójstw. Towarzyszy ...tfu, obywateli UE należny chronić za wszelka cenę. Dlatego popieram opinie exid, zarówno narkotyki jak i alkohol powinny być zakazane a dodatkowo wnoszę o limitowanie internetu dla dobra społeczeństwa. Należy regulować każda dziedzinę życia człowieka aby izolować go od niebezpieczeństw tego świata gdy jako istota mało rozumna nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. Brak takich regulacji doprowadziłby w niedalekiej przyszłości do masowego wymierania ludzkości i to nie tylko z powodu legalizacji narkotyków czy braku prohibicji na alkohol czy internet.
Image

Za ten post impulse_101 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Voldi.
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości