Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 03 Sty 2014, 23:49

Właśnie prostuje flaki po przeszło ośmiogodzinnej podróży autobusem, pijąc Trybunał Miodowy. Jedno z lepszych miodowych piw jakie miałem okazję pić, przynajmniej w moim mniemaniu. Solidnie czuć je ostrym aromatem miodu (czyżby lipowy?), ale na szczęście w smaku nic nie traci. Ot, solidne miodowe jasne piwo.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Domianos w 04 Sty 2014, 01:00

Bosman - nieodłączny element Szczecina i jego bliższych oraz dalszych okolic. Można powiedzieć, że im dłużej pijesz Bosmana tym staje się lepszy. Czasami można wyczuć nawet posmak chmielu... Jest to trunek przyzwoity, ale zdecydowanie wolę coś lepszego.
:

Image


Franziskaner - masowe piwo, które szczególnie przypadło mi do gustu. Nie jest mocno gazowane (spory plus jak dla mnie), przyjemny orzeźwiający smak. Idealne na upalne dni jak mroźne wieczory.
:

Image


Wino Fresco - niska cena za przystępną jakość. Idealne dla koleżanek tudzież dziewczyn. które chcą wprawić się w stan upojenia alkoholowego. Za jedyne 10 zł macie całą buteleczkę półsłodkiego pseudowina. Osobiście degustując wino wolę coś z wyższej półki.
:

Image


Wódki: Smirnoff czarny, Absolut w czołówce. Jednak najczęściej kończy się na żubrówce.
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 18:16
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez marcel w 04 Sty 2014, 01:31

Ja zaś, po - w sumie - 13 godzinach spędzonych w podróży, odprężam się tradycyjnie przy jasnym Kasztelanie. Kilka uwag na temat piw węgierskich, które ostatnio wlałem w gardziel:

Dreher
:

Image

Arany Ászok
:

Image

Soproni
:

Image

Wrażenia mam totalnie... nijakie. Cała trójka nie odbiegała smakiem od naszych rodzimych koncernówek typu Okocim. Zielonymi Dreherkami umilałem sobie oczekiwanie na nadejście Nowego Roku i całkiem miło wspominam tamten czas.

Z innych rzeczy, Strongbow Cider.
:

Image

Nie jestem fanem cydrów, ten akurat zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Ot, napić się na smaczka, czemu nie.
Corona Extra
:

Image

Wielki minus i skrzywienie warg, 500 forintów za piwo cierpkie i generalnie niesmaczne. Nie wiem, może nie było odpowiednio schłodzone czy podane (cytrynka?). Inna sprawa, że w momencie picia mialem podniebienie wygarbowane innymi specyfikami.

Natomiast co do dyskusji sprzed paru stron na temat picia whisky z colą... Ach wy szpecyaliści. :E Whisky nie piją, a i tak jojczą. Polaki cebulaki moje. :wódka:
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez szm w 04 Sty 2014, 03:36

Mówimy o dobrej whisky single malt czy sikaczach z marketów wliczając powyższe?


Termi... Niestety nie kitram dolarów i ojro w skrykach pod podłogą :caleb:. Muszę oddawać pieniądze żonie. Kosmetyczki, kosmetyki, wicie rozumicie panowie. Mówię tylko o "sikaczach z marketów". I nawet jeśli chodzi o "sikacze" to Ballantine's jest najlepszy.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 06 Sty 2014, 17:02

Właśnie wypiłem produkt piwopodobny o nazwie Green Mill Cider. Dam sobie uciąć rękę, a nawet palca, że Termi zwymiotowałby po wypiciu jednego łyka. Nie dość, że drogi, to do tego wali siarą na kilometr. Przez pierwsze parę łyków myślałem, że w fabryce popieprzyli płyny i butelki, skutkiem czego zakupiłem omyłkowo jabola za 2.99 zł... Uwaga z ogniem, bo od nadmiaru siarczanów istnieje możliwość zapłonu :caleb:

Z kolei drugie butelkowe które właśnie piję, to niejaki Mnich. Jasne pełne, o specyficznym smaku wkraczającym lekko na ciemne - gdyby nie ta lekka kwaskowatość, tak bardzo przypisana do jasnych piw... Ogólnie szału nie ma, zwłaszcza nie za taką cenę, ale w porównaniu do poprzedniego potworka, jest niemalże jak ambrozja.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez agata w 08 Sty 2014, 21:26

Pijaki :P

Gizbarus, to przestroga żeby pytać zanim się kupi :P Piwa, które smakuje jak wino rocznik wtorek za 2 zł nie opyla się kupić, a co dopiero za 5 czy 6 ;)

Ja już piję bezprocentowo, ale zawsze najbardziej lubiłam typowo babskiego reedsa żurawinowego :* teraz to już tylko soczki - bananowo-kaktusowy najlepszy :)
Buzi buzi dla wszystkich za darmo!! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!! :* :*

Image
Awatar użytkownika
agata
Tropiciel

Posty: 222
Dołączenie: 25 Paź 2013, 13:53
Ostatnio była: 24 Lut 2020, 11:56
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 15 Sty 2014, 20:10

Wolę najpierw kupić i najwyżej potem ponarzekać - ale przynajmniej sam spróbowałem i mam własną opinię.

Właśnie niszczę kolejny raz Fortunę Miodową Ciemną - prawdziwy majstersztyk i cudo. Połączenie słodkawego, ciemnego piwa z lekką nutą miodu jest jak ambrozja wśród piw "ze smakiem". A w lodówce na inny dzień chłodzi się już Ciechan Porter - nie omieszkam dać znać, jak wrażenia.

[EDITH PIAF]

Ciechan Porter już pokonany - choć przyznam, że nie było to łatwe. Około 9% alkoholu potrafi zaszumieć w głowie - dopóki siedziałem, nie było nic czuć, ale przy wstawaniu dopiero błędnik wyraził swoje niezadowolenie. Tak czy siak, całkiem dobry, acz gdzieś tam dalej czaiła się nuta spalonego karmelu, co nie było zbyt przyjemne dla kubków smakowych.

Aktualnie piję podpiwek Jędrzej. Kupiony w litrowej butelce za 3.69 zł nie jest trunkiem wyborowym, ale lekkim, tanim a do tego słusznie gazowanym. Smakuje niemalże jak kwas chlebowy. Zawiera śladowe ilości alkoholu, więc nawet dziecko miałoby problem, żeby upić się nawet i całą butelką. Ot, dobry na letnie upalne dni.

Fakt, pada śnieg :caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 16 Sty 2014, 23:13

Skusiłem się na żabkowe wielosztuki, bo chodziło za mną piwo i kupiłem trzy "Zacne". No i muszę z przykrością stwierdzić, że do zacności to im sporo brakuje. Chociaż wiedziałem, na co się porywam.

Niepasteryzowane - nie wiem, czym powinno się charakteryzować, ale było po prostu solidnie zagazowane. Rozlewnia KL Auschwitz, bo po nosie dawało jak tabaka.
Wiśniowe - wiśni to było tyle, co w szamponie dla dzieci. Może go dolali dla smaku, bo był... dziwny.
Miodowe - to najlepsze z tych trzech, mimo wszystko. Sączę powoli i przypomina miód w którymś akordzie, ale chyba ten sztuczny.

Tym niemniej 1,50+kaucja za butelkę 330 to nie aż taka wielka strata :caleb: Dwa naraz powodują mały zamuł, więc jeśli ktoś poszukuje takiego stanu świadomości, to tanim kosztem może go sobie sprawić.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez KOSHI w 17 Sty 2014, 21:25

Gizbarus napisał(a):Właśnie wypiłem produkt piwopodobny o nazwie Green Mill Cider. Dam sobie uciąć rękę, a nawet palca, że Termi zwymiotowałby po wypiciu jednego łyka.


Piłem to kiedyś dwa razy. Ogólnie nie przepadam za piwami smakowymi, jeśli coś, to grejfrutowe. Ogólnie Cider to był taki w sumie... kwas. 0 smaku tylko kwasota i to nagazowana. Reds jabłkowy jest nieco lepszy, ale niewiele... Z jabłkowych to chyba tylko Sommersby jeszcze jako trawię i jestem w stanie przełknąć.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Lucjusz w 26 Sty 2014, 16:30

A ja sobie nastawiłem winko owocowo-hibiskusowe i mimo, że jeszcze młode to już smakuje zacnie. Jak za kilka miesięcy dojrzeje to będzie dopiero och i ach. Oprócz tego czekam na korzystne ceny miedzi i konstruuje alembik cobym mógł mocniejsze trunki pędzić. Na koniec planuje nauczyć się zacierać słód do warzenia piwa. Takim oto sposobem będę mieć wy*&bane na akcyzę. Fermentować, destylować, zalegalizować :D
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 27 Sty 2014, 11:58

Ostatnio ze znajomymi niszczyliśmy wódkę Stocka Prestige - dobra rzecz, w miarę lekko wchodzi, jak na czystą. Do tego zmrożona trzymaniem na balkonie w temperaturze -20 stopni - świetna sprawa.

A poza tym dość niedawno piłem Trybunał Miodowy - ot, kolejne smakowe piwo do kolekcji, jaką już to przedstawiłem. Dość dobre, acz nie zrobiło na mnie jakiegoś mega wrażenia. Ale nie smakuje jak na miodzie lipowym, co mogę uznać za swego rodzaju plus - dziś prawie każde piwo o takim smaku wali na milę ostrym aromatem lipy... Nie każdego i nie zawsze musi się to podobać. Tak czy siak - w ogólnym rozrachunku niezłe.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Owitz w 27 Sty 2014, 12:52

Najczęściej bo w 80 % piję ... mleko i mineralkę gazowaną :p Jeśli piwo to z pasteryzowanych - Pilsner Urquell ( dobre bo gorzkie ) lub Miller bo dobre. Z niepasteryzowanych Piwo Żywe (świetny smak ) lub Kasztelana (tanie ,niezbyt dobre ale niepasteryzowane :p ) Na ostre starcia jest albo Nemiroff Miodowy z Pieprzem ( świetna gorzała ) lub ostatnimi czasy wynalazki sąsiadów czyli bimber z gruszek, winogron lub śliwowica ( większe ilości tylko dla zawodowców na poziomie expert )
Awatar użytkownika
Owitz
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 15 Sie 2008, 11:29
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 23:00
Miejscowość: Wadowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 18

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości