Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez Dżuz w 06 Maj 2012, 19:59

exid napisał(a):kurcze akurat Frank mnie średnio jara, ale coś o wilkołakach może...?


A co jest złego z "Frankensteinem"? Toż to piękna i mroczna powieść z przesłaniem :caleb:

No nic, ma być o wilkołakach, ech... No to może "Władca wilków" Aleksandra Dumasa (ojca)? Nie wiem co żeś się tak tych wilkołaków uczepił. No i, jak już Realkriss wspomniała, Poego przeczytaj obowiązkowo jeżeli jeszcze się z tym autorem nie miałeś okazji zapoznać. Co prawda wilkołaków sobie nie przypominam wśród jego bohaterów, ale Poe i tak jest niesamowity mimo upływu lat.

A teraz wracam kończyć "Through the Ages: Transition in Comics" :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 25 Sie 2024, 17:37
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez Czajek w 06 Maj 2012, 20:17

Ja teraz czytam klasyke polskiej litelatury Henryka Sienkiewicza 'Ogniem i Mieczem', Polecam gorąco tyle ze ona jest ciężka do zrozumienia troszke bo jest pisana po staropolsku, ostatnio czytałem Pieśn lodu i ognia, doszdłem do Nawałnicy mieczy: Stal i Śnieg, zaczołem to do 100 str chyba przeczytałem ale jako ze nie mialem ksiazki tylko czytałem to w Pdf ;x a ostatnio z ciekawszych książek co czytałem to Kroniki swiata wynuzonego autorstwa Lici Troissi ; d
Awatar użytkownika
Czajek
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 06 Maj 2012, 19:46
Ostatnio był: 09 Maj 2012, 23:34
Frakcja: Wolność
Kozaki: 0

Re: Co czytacie?

Postprzez paintball_0 w 06 Maj 2012, 23:20

Ogniem i mieczem, Lalka, W pustyni i w puszczy, Chłopi, Dziady, wszystkie opasłe tomiska na kilkaset stron z czego 2/3 to opisy przyrody i brednie nic nie wnoszące do historii. A to dlatego, że te nasze "arcydzieła" były pisane dla gazet i drukowane w odcinkach. Coś jak dzisiejsze telenowele. I miały swoich zwolenników, swoich fanów. Zupełnie jak dzisiejsze seriale. Same shit, different medium. Z tych wszystkich epopei trawię tylko Pana Tadeusza. Nawet film mi się podobał.

Ostatnio zabrałem się za kolejną serię Orsona Scotta Carda. Pierwszy tytuł serii: "Pamięć Ziemi". Wyobraźcie sobie ziemską kolonię na innej planecie. Na orbicie tejże rozlokowana jest sieć satelitów, monitorująca ludzką populację. Permanentna inwigilacja ze strony Nadduszy- systemu komputerowego, mającego na celu nie dopuścić do samounicestwienia kolonii. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Carda.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Co czytacie?

Postprzez Universal w 07 Maj 2012, 00:12

"Akwarium" Suworowa. Po 50/60 stronie przestało mi nawet przeszkadzać pisanie w czasie teraźniejszym, którego nienawidzę. Przegląd całej jego kariery w służbach, od dowódcy kompanii czołgów, do uciekiniera z austriackiej rezydentury GRU. Całkiem nieźle napisane, odrobina czarnego humoru, parę "dobrych rad" jak np. zachować skórę od zmarszczek (co jakiś czas wskoczyć w gniazdo rudych mrówek i się tarzać) i solidna porcja cynicznego spojrzenia na świat. Zapowiadało się średnio, a naprawdę przyjemnie się czyta.

@paintball_0 - wartość lektur docenia się dopiero po przeczytaniu solidnego streszczenia, wtedy nawet książka jest strawna, bo główna treść nie jest opowiedziana wprost :P
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Co czytacie?

Postprzez exid w 07 Maj 2012, 04:05

Dżuz napisał(a):A co jest złego z "Frankensteinem"? Toż to piękna i mroczna powieść z przesłaniem :caleb:

No nic, ma być o wilkołakach, ech... No to może "Władca wilków" Aleksandra Dumasa (ojca)? Nie wiem co żeś się tak tych wilkołaków uczepił. No i, jak już Realkriss wspomniała, Poego przeczytaj obowiązkowo jeżeli jeszcze się z tym autorem nie miałeś okazji zapoznać. Co prawda wilkołaków sobie nie przypominam wśród jego bohaterów, ale Poe i tak jest niesamowity mimo upływu lat.



No w to nie wątpię, po prostu zawsze bardzo lubiłem wilkołaki, historie z lasem i małą chatką drwali itd
A o jakiś splatterpunk na farmie mogę jeszcze zapytać? :caleb:
Awatar użytkownika
exid
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 11 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 18 Mar 2023, 00:39
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: -5

Re: Co czytacie?

Postprzez Gizbarus w 07 Maj 2012, 08:03

Swego czasu czytałem dość sporo książek braci Strugackich i w sumie przypomniałem sobie o jednej z ich najlepszych (subiektywnie, według mnie) książek, "Żuk w mrowisku" - prawie nie czuć komunistycznego nastroju, czego inne książki się często nie ustrzegły, oferuje świetną historię ciekawe zakończenie i nietuzinkowe prowadzenie akcji. Niestety, do znalezienia albo w starych zbiorach bibliotek, albo w antykwariatach. Mój egzemplarz leży gdzieś w piwnicy razem z innymi książkami po przeprowadzce...:E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Co czytacie?

Postprzez Terminus w 07 Maj 2012, 09:06

Albo za 10zł z przesyłką na Alledrogo ;-)
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 07 Maj 2012, 11:02

Exid, jeśli interesują Cię odludne miejsca w kontekście grozy, to polecam Ci H. P. Lovecrafta.
Amerykanin, stworzył własną mitologię i pisał o przedmieściach i peryferiach Nowej Anglii, ja uwielbiam opowiadania, więc polecam Ci zbiory "Zew Cthulhu" i "W górach szaleństwa".

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive exid.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Co czytacie?

Postprzez Przemek77 w 07 Maj 2012, 11:06

No Lovecraft jest super. Oczytałem się trochę swego czasu, fajny klimat grozy, szaleństwa i nawet trochę S-F. W zasadzie mogę polecić wszystko - ale z moich ulubionych - "Kolor z przestworzy", "Widmo nad Innsmouth", "Reanimator", Dagon"... no sama bluźniercza księga "Necronomicon" też jest odjechana.... ;)
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.

Za ten post Przemek77 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive exid.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Co czytacie?

Postprzez exid w 07 Maj 2012, 16:27

no hpl'a to zjadam na śniadanie ;) w sumie pomysły miał nie głupie. Od niego podobało mi się opowiadanie o takim lesie z tomiku Zew Cthulhu ze studnią bodajże, no fakt jest dobry. Tego samego można się spodziewać po Poe'm?
Awatar użytkownika
exid
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 11 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 18 Mar 2023, 00:39
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: -5

Re: Co czytacie?

Postprzez vandr w 07 Maj 2012, 16:36

Jako jeden z fanów twórczości Lovecrafta, od siebie polecam:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Grabi%C5%84ski
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Przemek77.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Co czytacie?

Postprzez Alchemik w 07 Maj 2012, 22:39

Polecam także poprzedników Lovecrafta. Poego, Machena, Blackwooda, Lorda Dunsany i...w zasadzie to pamiętam, że był chyba jeszcze jeden, ale nazwiska nie pamiętam.
EDIT: Chodziło mi o Chambersa, tego od ''Króla w żółci''.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości