Wasze ulubione sporty, wizerunki sportowców, filmiki, itp

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Postprzez fjk w 15 Gru 2007, 09:39

z systemó walki tylko krav maga... nie ma jakiś śmiesznych machań rękoma tylko ruchy takie by przeciwnika rozbroić/unieruchomić... albo system używany przez rosyjskie wojsko, to żeby zabić i w najprostszy sposób... =]
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Reklamy Google

Postprzez nagyatsu w 15 Gru 2007, 13:20

Ze sportów walki to zawsze mnie interesowały Martial Arts, lecz od niedawna sie zapisałem na Taekwon-do :) Jest to narodowa sztuka walki korei... xD Krav Maga owszem bardzo fajna i skuteczna, lecz jest to system, a nie sztuka :D Ze sportów tak na codzień to uwielbiam Piłkę Nożną... I oglądać i uprawiać oczywiście....
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Dwight w 15 Gru 2007, 14:32

Przede wszystkim Krav Maga jest systemem wykorzystywanym przez wojsko ( made by Israel ) i sluży do szybkiego pozbycia się ( czytaj zabicia ) wroga. Nie jest to sztuka walki. Krav Magi nie uprawia się dla sportu w dosłownym słowa tego znaczeniu, nie ma w niej zawodów, nie ma ona żadnej otoczki filozoficznej.

ThaiWarrior

Świetny filmik! Widać doskonale skracanie dystansu między przeciwnikami. Szybkie wejście z kilkoma szybkimi ciosami "zmiękczającymi" po czym zastosowanie trappingu i obalenie przeciwnika. W realu cieżkie do zastosowaniam jednak nie niemozliwe ;)
Z nożem też fajny pokaz. Wyobrażcie sobie co by było gdyby te noże były ostre. Prawa ręka faceta w ciemnej koszylce wyglądała by jak filet z dorsza :D
Techniki bez broni tez bardzo ładnie dopełniaja obrazu. Szkoda tylko że nie zaprezentowano guntingu to też jest bardzo typowe dla FMA


Ps. Martial Arts to właśnie sztuki walki ;)
Image
Awatar użytkownika
Dwight
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 01 Gru 2007, 23:25
Ostatnio był: 07 Paź 2008, 23:07
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 4

Postprzez KoweK w 18 Gru 2007, 18:02

A u mnie doszła jeszcze Capoeira... Do tego byłem na tych zajęciach instruktorem Jogi, jako iż nie każdy jest prawidłowo rozciągnięty, a ich postawa ciała również za dobra nie jest. Kolejny krok ku odrzuceniu komputera.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1472

Postprzez MeZZerschmitt w 18 Gru 2007, 18:49

Jeżeli chodzi o sport to tylko PIŁKA NOŻNA.
ŚLĄSK, WISEŁKA, LECHIA GDAŃSK no i MOTORek też :D

Poza tym jeszcze "kulturystyka", ćwiczę u siebie w domu. Sprzęcik mam własny w piwnicy więc nie ma z tym problemu. Nie ćwiczę na rzeźbę tylko oczywiście na masę. Ćwiczę od 4 lat.
Czasami nawet codziennie, tylko po prostu krótko, lecz raczej staram się wszystko robić bez nadmiaru i przeciążenia. Oczywiście nie zamierzam mieć wyglądu byka nie mogącego podrapać się z tyłu głowy, bo nie w tym rzecz.
"Niektórzy ludzie po prostu nie szukają logicznych korzyści, takich jak pieniądze. Nie sposób ich kupić, zastraszyć czy przekonać, nie sposób w ogóle z nimi negocjować. Niektórzy ludzie po prostu lubią patrzeć, jak świat wokół płonie."
Awatar użytkownika
MeZZerschmitt
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 21 Lis 2007, 18:52
Ostatnio był: 09 Gru 2013, 22:51
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Postprzez Atomoffka w 18 Gru 2007, 19:31

Locking i taniec nowoczesny, od 5 lat w gdańskiej szkole tańca formacji Enzym. :D Brak jakichkolwiek osiągnięć, więc własnymi filmikami nie mogę się pochwalić...
!!Gołe baby !!

Image
марика поэдращиа.
Awatar użytkownika
Atomoffka
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 18 Sie 2007, 22:29
Ostatnio była: 22 Cze 2014, 18:56
Miejscowość: się biorą dzieci?
Kozaki: 0

Postprzez ThaiWarrior w 18 Gru 2007, 19:36

W domu, czyli skupiasz sie na obręczy barkowej, rękach i klacie jak domniemam(bo wątpie abyś miał wiecej sprzętu w domu). iei zapominaj o takich dużych partiach mieśniowych jak nogi i plecy!!!. Trening tychże zwiększa prrdukcję testosteronu(nasz naturalny steryd!) i podnosi libido(pomaga przy kontaktach damosko-męskich :wink: i dodaje pewności siebie). Chciesz zrobić sobie naprawde ladna rzeźbe? Trenuj 2 mieś. masa->2 mieś. siła->3 mieś rzeżba(mniejsze cięzary, większa ilość powtórzeń w serii, tak po 15-20).

Powodzenia!
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Postprzez fjk w 18 Gru 2007, 20:12

mi się wydaje że rzeźba nie jest najwazniejsza (nawet nie jest ważna dla mnie), bo jeśli miałbym np. walczyć to wole miec szybszą ręke... to tak wogóle... a tak to biegi, sprinty, średnie, płoty... same przyjemności... A na siłe itd. (nie na rzeźbe) to 3 serie po 10 pompki, brzuchy, plecy, rozciąganie, skczność... to w domu a na dworze 2km+c owyżej... i jest ok =] plus normalne jedzenie nie żadna pasza do świn itd. i jest super. =]
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Postprzez ThaiWarrior w 18 Gru 2007, 21:35

Oj, mylisz się, i to grubo :) . Pompki, itp ćwiczenia ze swoim ciałem, sa jednym z elementow ksztaltowania tzw. rzeżby. Czwiczac na rzeżbe budujesz sile dynamiczna(statyczna przy klasycznym trenowaniu na "sile") W wielu sportach siłownia jest nieodzownym elementem trenigu. W siatkówce trenuje się np rwanie ze sztangą i wykroki, przysiady, wioślarze dodatkowo "wiosłują" na wyciągach, zawodnicy roznych MA trenuja ogolnorozwojówki na silowniach. Trening na siłowni pomaga wzmocnic,w tych przypadkach, włókna łaczące mięśnie ze stawami. Robi sie rzeżbe i rzeżbe. Co innego rzeżba nazwa kulturysci, a co innego np. koszykarze czy zawodnicy MA.

Nadmieniles bieganei jak widze :D . Poczytaj Runner's World. Myśle, że to cos dla ciebie. i Zwiększaj dystans. 2 km to się w 6-7 minut robi :wink: . Biegaj w terenie pagórkowatym, inwestuj w dobre buty (że adidaski kosztuja 4stówy to nie bez powodu, amortyzacja przede wszystkim). Sam przez caly rok formuje kondycje tlenową( biaganie na dystansie 12-16 km, 1-1,2 godziny). W okresie przygotowań do zawodów robimy beztlenową. Czasówki na workach(uderzanie jak najszybciej i jak najsilniej przez np 30sek,potem 30 sekund spokojnie i znów 30 sek. turbo-tak 20 razy i zmiana)
Ostatnio edytowany przez ThaiWarrior, 18 Gru 2007, 21:42, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Postprzez KoweK w 18 Gru 2007, 21:39

Siła fizyczną, siłą fizyczną. No dobra- ćwiczycie, jesteście "wyrzeźbieni", jesteście silni fizycznie. A co z siłą psychiczną? ThaiWarrior podał wskazówki, ale również oddychanie jest bardzo ważne i wielu sportowców o tym zapomina, np. biegacze mogliby inaczej rozszerzyć płuca, a nie tylko biegać, i biegać.

Btw. MeZZerschmitt, czemu trenujesz akurat dla masy, a nie dla wyrzeźbienia sylwetki? Tak o pytam z ciekawości ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1472

Postprzez ThaiWarrior w 18 Gru 2007, 21:44

Najstarsza bokserska zasada, wciągasz nosem, wypuszczas ustami. Przy zadawaniu ciosów wydech. To samo na silowni. Wypychamy ciężar na wydechu. Wciagamy spuszczając go.

Jezeli chodzi o diete. Jezeli marzy ci się bycie drógim Pudzianem, Schwarzeneggerem(chyba tak to się pisze?) to nie ma mowy żebyś nie jadł odżywek. Wyćwiczysz organizm do pewnego momentu i koniec. Bedziesz potrzebowal czegoś, co pozwoli ci przekroczyć tą barierę. Mi się to niepodobai kocham swoją wątrobe, dlatego wole sobie kupic "odżywki" na targowisku w warzywniaku albo w mięsnym czy nabiałowym :D (Czytac uważnie tabele wartości odżywczych :!: )
Ostatnio edytowany przez ThaiWarrior, 18 Gru 2007, 21:50, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Postprzez fjk w 18 Gru 2007, 21:48

powiem szczerze że wiedzą ThaiWarrior'a jeste mfajnie zaskoczony, bo iwdzę że isę tym naprawdę interesujesz... chodzi mi oto że rzeźba siębuduje tak, ale nie że to jest cel... nie że mam mieć kaloryfer żeby był "żeby wyrywać lachony" tylko żeby był "przydatny" czyt żeby nie mieć zbędnych mięśni... siłownia jest też w bieganiu potrzebna, i to nie tylko na nogi lecz na całe ciało. nie mówie że niejest wogóle potrzebna... mówie że nie warto się "pakerzyć" żeby wyrywać lachony, takie jest moje zdanie. Silna psychika? kształtuje się, jesli na początku tylko przegrywałeś, to nawet lepiej, tylko musisz pamiętać o tym że przegrywałeś i nie nosić się jak król kiedy wygrywasz... Bo to świadczy o tobie nie jako o sportowcu tylko jako szpanaerze dla którego wyłącznie liczy się "lans"... psychika isę buduje z porażkami, zwycięstwami, treningiem i co ważne u boku innych sportowców, ja nigdy zbytnio nie wygrywałe male zawsze był ktoś z kim można było pogadać, i to mnei bawiło bardziej niż sam fakt np. reprezentowania klubu na MWojewództwa... Pływanie to świetny rozwój płuc, a reszta to bieganie, siła, bieganie, siła... siłą biegowa, itd. itd... fajna sprawa, tylko z teorii... ale i tak nigdy nie zamienił bym moich płotów (w których jestem zaje****e słaby) na np. piłke do nogi...

Prosiłbym Cię o poprawę tego posta i pisanie troszku wolniej. W końcu inni mają też to czytać. - МЦ -
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości