Czym się w życiu zajmujecie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez djcycu w 01 Lis 2012, 15:28

Ogólnie to bym odradził te całe wojsko. Dziś co najwyżej wywalą cię po 15 latach służby i ci do emerytury braknie... Sam o tym myślałem i zrezygnowałem jak wywalili kolegę który odsłużył 17 lat.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez kapucha w 01 Lis 2012, 18:24

Ale przez 17 lat miał pewnie ciekawą i dobrą pracę. Wojsko jest bardzo dobre, ale na krótki dystans.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez StalkerCiastek w 01 Lis 2012, 18:37

Dziś co najwyżej wywalą cię po 15 latach służby i ci do emerytury braknie

Ja słyszałem, że po 12. Tak żeby przypadkiem ktoś nie przesłużył tych 15 i nie dobił to pełnej emerytury. Czemu tak? Oficjalnie by zachęcić żołnierzy do podnoszenia swoich kwalifikacji (bo podoficerzy i oficerzy mogą sobie służyć i 30 lat). Nieoficjalnie w ramach oszczędności. Bo czemu państwo ma płacić na emeryturę? Taki kolejny, mały, polski idiotyzm.
Dlatego jak ktoś chce związać życie z wojskiem to najlepiej żeby jak najszybciej skończył szkołę podoficerską/oficerską i załapał się na miejsce na tym stanowisku (co też ponoć nie jest łatwe - trzeba mieć "plecy").

Wojsko jest bardzo dobre, ale na krótki dystans.

Po 15 latach, wybaczcie określenie, prania mózgu (bo jednak psychika się zmienia) taki wojak jedyne co umie zrobić to się czołgać i rzucać granatem. No czegoś tam się niby można nauczyć, ale ciężko jest się ot tak po prostu przestawić na zwykłe życie.
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez djcycu w 01 Lis 2012, 18:48

W pełni się z Ciastkiem trzeba zgodzić. Kolega mój co prawda nie bawił się w wojenki itd bo był tylko w żandarmerii no ale mimo wszystko jest na chwilę obecną dziwny... Poza tym co takiego ciekawego jest w wojsku? Czy każdemu się wydaje że to polega na codziennych zaprawkach, bieganiu po lasach i ładowaniu tony amunicji w tarcze? Niestety nie... Po szkoleniu następuje całkiem co innego niż pierd*lą w broszurach.

Drugi kolega został wywalony z woja... Poniekąd wcale się nie pogniewał bo drugi raz do Iraku jechać już nie chciał. Dostał do podpisania drugi kontrakt... Olał to i nie podpisał. Dyscyplinarnie wyleciał i nie wiem czy jest to fair czy też nie. W każdym razie odszedł z wojska, założył rodzinę i próbuje się cofnąć psychicznie do czasów w których był zwykłym kolesiem a nie narwanym dzikusem.

Wojsko to fajna sprawa kiedy wszystko idzie jak człowiek sobie wyobrażał ale do tego także trzeba się urodzić. Tak samo wielkim fanom ciężarówek wydaje się że to zawód marzeń gdzie tym czasem praca tego typu to koszmar wymagający masę wyrzeczeń, poświęceń i energii... Można to w zasadzie porównać do wojska. Ogólnie powiedzieć trzeba że to nie fikcja i nie odejdziesz od tego z minuty na minutę jak od strzelanki czy symulatora by robić coś innego...
Ostatnio edytowany przez djcycu, 01 Lis 2012, 19:03, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez impulse_101 w 01 Lis 2012, 18:55

Po 15latach wywalają jak się nie ma stalego zatrudnienia tylko kontrakt a po 12 gdy się ma stopien tylko szeregowego. Pòźniej w cywilu to można najwyżej ochraniaċ paprykarz w biedronce.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez JONYK w 01 Lis 2012, 22:44

Jednym słowem daleko naszej armii do Legii Cudzoziemskiej w której stawia się bardziej na " braterstwo walki i krwi " oraz stara się wykształcić współodpowiedzialność za kolegów .
Image
Awatar użytkownika
JONYK
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 01 Sty 2010, 18:28
Ostatnio był: 21 Cze 2016, 10:13
Miejscowość: OKOLICE OLSZTYNA
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez Stalker Rambo w 02 Lis 2012, 00:39

Wojsko? Mój ulubiony temat. W końcu tym się w życiu zajmuję. Na kontrakcie dojedziecie tylko 12 lat. A na podoficerkę się dostać... Albo masz szczęście, albo plecy :) Nie tak łatwo zostać podoficerem, ponieważ armia ma już wielu podoficerów i nie potrzeba im więcej. Nie mówiąc już o tym, że jednostki i ludzie w nich pracujący, są naprawdę różni. Lepiej jakbyście dalej sobie studiowali te wasze dziwne kierunki, a potem poszli do pracy, gdzie zarobicie porządne pieniądze. Żeby iść do wojska trzeba mieć albo porządnie nawalone we łbie, albo naprawdę kochać mundur. No chyba, że nie macie już naprawdę pomysłu na życie. Ja spełniam wszystkie trzy warunki :D .
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez impulse_101 w 02 Lis 2012, 10:05

Stalker Rambo napisał(a):Lepiej jakbyście dalej sobie studiowali te wasze dziwne kierunki, a potem poszli do pracy, gdzie zarobicie porządne pieniądze.

Po tych dziwnych kierunkach to sie idzie postac w kolejce w pośredniaku a nie zarabia porządne pieniądze :P
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez djcycu w 02 Lis 2012, 11:22

Dokładnie i nie wiem dlaczego wszyscy tak się uwzięli na to że jak będzie ktoś miał studia to zarabiał będzie krocie... Nic z tych rzeczy. Studiowanie w dzisiejszych czasach dla mnie to naiwność pierwsza klasa. Sytuacja ma się inaczej kiedy trafiamy na zapotrzebowanie takich kierunków albo gdy mamy znajomości i dostaniemy się do pracy. Mam koleżankę (cholernie ładną) która ma magistra i inżyniera. Zamiast pracować w biurze i kosić kasę za ciężkie lata nauki to ona zbiera talerze w restauracji podczas chrzcin, wesel i innych imprez bo nikt jej nie wziął do pracy w zawodzie. Mówiąc prościej jej tytuły w szarym polskim życiu zrównały się mojej szkole średniej...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez xionc w 02 Lis 2012, 11:59

Poważnie to nie wiem dlaczego podatnicy mają fundować zdrowemu, młodemu jeszcze facetowi emeryture. Znam jednego majora co odszedł z woja przed 50, gość teraz ma wielką firme spedycyjną i bierze grubą wojskową emeryture
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez Shitstorm w 02 Lis 2012, 12:11

Uczeń Technikum Ponadgimnazjalnego "Cogito". Profil: Kelner z elementami barmana i baristy. Przyszłość wiąże bardziej z tym pierwszym. Bardzo mi się spodobała sztuka, jaką jest Flair (Podrzucanie butelkami i ewolucje w powietrzu). Chcę się tego nauczyć, no i też będę musiał drineczki serwować :P

Shitstorm
Wygnany z Zony

Posty: 13
Dołączenie: 31 Paź 2012, 17:53
Ostatnio był: 12 Sie 2013, 08:44
Kozaki: 0

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez djcycu w 02 Lis 2012, 12:53

No to powodzenia :P To jest fajne i ciekawe ale robota jest strasznie ciężka a pracodawcy nie zawsze płacą w terminie. Co prawda można założyć własną małą firmę ale mam kolegę który się flair zajmuje. Biedaczysko wnet z przemęczenia padnie. Po sobie też wiem że jako kelner całe życie się nie da pracować. Powoli wysiada masa rzeczy w człowieku.

Co prawda spodobała mi się robota kelnera. Nawet miałem ochotę się barmaństwa jakiegoś nauczyć i nie mam tu na myśli kursów czy innych głupot bo to daje papier a nie umiejętności. Niestety plany się zesrały jak zaczęło się walić w tym fachu. Coraz większy wyzysk na pracowniku i jakieś dziwne pomysły pracodawców. O spóźnionych wypłatach nie wspomnę a napiwki? To nie seriale USA czy filmy... Napiwek się dostanie ale nie zawsze i w dodatku niezbyt wysoki tak że dorabianie na lewo też nie wygląda super a żyć trzeba.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości