Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Postprzez Boras w 04 Cze 2006, 18:58

JA BYM PROSIL O EBOOKI:D MOJ MAIL [email protected]
Core duo 1,86 stoj±ce na asusie p5w dh deluxe
2 giga ramu g.skill'a na 800
i moje dziecko ukochane radeon x1900xtx
cieszy mnie to niezmiernie
Awatar użytkownika
Boras
Tropiciel

Posty: 286
Dołączenie: 21 Mar 2006, 14:42
Ostatnio był: 03 Sty 2016, 16:07
Miejscowość: Sie biara dzieci?
Kozaki: 3

Reklamy Google

Postprzez ponio11 w 04 Cze 2006, 19:51

Ja powiem ze czytam CDA i tyle :D .
Image
;))))
Awatar użytkownika
ponio11
Tropiciel

Posty: 388
Dołączenie: 29 Paź 2005, 15:34
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 15:31
Miejscowość: Lubartów (Lubelskie)
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Postprzez AragorN w 04 Cze 2006, 20:25

Oh nastepny który czyta sidiakszyn i zakompleksiala smuge.Owszem przyznaje czasem kupie ale jesli mana recenzje fajnej gry lub newsy.
Image
Image
C z kreseczk± mi nie dzia³a :D.
Awatar użytkownika
AragorN
Stalker

Posty: 63
Dołączenie: 15 Lut 2006, 18:02
Ostatnio był: 16 Mar 2014, 11:33
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 0

Postprzez Boras w 04 Cze 2006, 20:41

<offtop>Ja tam nie wiem.... mi sie wydaje ze on wlasnie smieje sie z tego ze wszyscy maja go za zakompleksionego gnojka, na takiego sie lansuje tak jak tutaj ludzie lansuja sie na dojzalszych niz sa w rzeczywistosci albo madrzejszych niz sa, internet daje tylko troszeczke wieksza anonimowosc niz pisanie dla gazetki, dziennika, czasopisma czy co tam tylko sobie chca, ja jak mialem okazje to kupowalem bo mi sie fajknie czytalo, sensownie napisane recenzje, czasami udziwnione ale ja takie cos lubie, testy sprzetu obiektywne w miare humor mi odpowiadajacy(CZYTAJA PRATCHETTA:d</offtop>
albo jakiegos newsa

Mysle ze oni zawsze maja jakiegos newsa :D
Core duo 1,86 stoj±ce na asusie p5w dh deluxe
2 giga ramu g.skill'a na 800
i moje dziecko ukochane radeon x1900xtx
cieszy mnie to niezmiernie
Awatar użytkownika
Boras
Tropiciel

Posty: 286
Dołączenie: 21 Mar 2006, 14:42
Ostatnio był: 03 Sty 2016, 16:07
Miejscowość: Sie biara dzieci?
Kozaki: 3

Postprzez SzErN w 04 Cze 2006, 23:56

Ja CDA kupuje juz od 3 lat i przez te 3 lata magazyn nie znudzil mi sie w ogóle. Oczywiscie bywaja slabsze numery, w których brak ciekawych recenzji czy zapowiedzi, ale zawsze znajdzie sie cos interesujacego na to miejsce i nie mam tu na mysli "dzialu Smugglera”, w którym od jakiegos juz czasu ciagle jest to samo, lecz np. dzial "O grach inaczej" czy "Nie tylko gramy" poswiecony sprzetowi. Wiec ogólnie rzecz biorac nawet numer ze slabymi tytulami na okladce moze równie mocno zaciekawic jak ten który ma w recenzji same hity.
Awatar użytkownika
SzErN
Tropiciel

Posty: 386
Dołączenie: 11 Lis 2005, 13:56
Ostatnio był: 05 Maj 2009, 23:21
Miejscowość: okolice Kobierzyc woj.Dolnoslaskie
Kozaki: 0

Postprzez ST4LK3R w 05 Cze 2006, 07:49

CDA jest dobra pozycja...Recenzje sa na dobrym poziomie + humor...Do tego duzo dzialów, wiele stron rozrywkii...a Action Redaction wymiata ( lubie taka prostacka rozrywke, jakby ktos pytal ;) )...
AMD FX-8350 @4500 | Gigabyte GA-970A-UD3 | 2x 4GB DDR3 1600 Kingston | Gigabyte GF 660 OC | OCZ Vertex 4 SSD | OCZ ModXStream Pro 600W | Iiyama E2407HDS | Windows 7 Pro.

Canon EOS 550D | LG 4X HD | Fiat Stilo 2007 MultiJet 150 KM.
Awatar użytkownika
ST4LK3R
Retired

Posty: 1309
Dołączenie: 28 Lip 2005, 15:35
Ostatnio był: 17 Sty 2024, 12:18
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 9

Książki warte przeczytania...

Postprzez JOPJ w 01 Paź 2007, 19:42

Jak każdy Stalker wie, nie można siedzieć przed komputerem w nieskończoność. Czasem trzeba odejść na dłużej niż pójście do kibelka i tu nasuwa się pytanie: co robić? Załóżmy, że jest deszczowo, oczyszczalnia ścieków właśnie działa, sąsiedzi palą gumę na działce etc. Słowem- nie można wyjść na dwór. Nie wiem jak Wy, ale ja wtedy sięgam po książki (tak, to te staromodne, ciężkie, łatwopalne "dziwadłą" dla nudziarzy ;) ).

Gatunek: powieść/druga wojna
Ostatnio przeczytałem "W księżycową jasną noc" Williama Whartona. Naprawdę polecam. Książka to opowieść autora na temat jego własnych działań "na froncie" w Ardenach. Naprawdę wciąga. Przy czytaniu śmiałem się, odczuwałem niepokój, w końcu musiałem zadać sobie parę pytań i stwierdzić, że wojna jest tak naprawdę idiotycznym i chorym wymysłem rządzących, niezależnie jak by to przedstawili w filmie... Polecam. (w książce jest trochę wulgaryzmów [10 $ dla tego, co widział żołnierza nie rzucającego od czasu do czasu ku**ą], toteż wrażliwsi niech sobie odpuszczą)

Gatunek: fantastyka
Druga książka to "Nomów księga wyjścia" Terry'ego Pratchetta. Mnie już mniej wciągnęła, ale posiada kilka ciekawych odskoczni do chrześcijaństwa i islamu. Fabuły zdradzać nie będę, bo przy pierwszym zetknięciu nie wydaje się powalająca. Niemniej polecam.

A wy jakie znacie ciekawe książki (oprócz "pikniku na skraju drogi" :P)?

Prosiłbym o wpisywanie gatunku przed "recenzją".
Jestem ciekaw czy to ja tylko taki dziwny jestem i książki czytam :P.

pozdro
JOPJ
Zbiórka oryginalnych gier dla ubogich (znaczy sie dla mnie). Proszę pisac na PW.
Tresuję mutanty! (Nie) tanio!
Awatar użytkownika
JOPJ
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 01 Paź 2007, 18:23
Ostatnio był: 18 Lip 2008, 10:27
Miejscowość: Starogard Gd.
Kozaki: 0

Postprzez Quinn w 01 Paź 2007, 20:24

JOPJ, witaj na forum.

W sumie czytam sporo. Pomijam literaturę związaną z informatyką, bo tej czytam sporo, acz trudno nazwać to literaturą, tudzież piękną.

Postapokaliptyka:
Jako wieloletni fan postapokaliptyki czytam naprawdę mnóstw książek w tej tematyce. Ostatnimi czasy przeczytałem "Deus Irae" Dick'a, "Komórka" King'a i książkę na temat energetykii jądrowej "Błędne ogniki i grzyby atomowe". Uwielbiam "Blade Runner" i "Bastion".

Horror:
Uwielbiam. A najbardziej King'a. "To", "Bastion" (który zalicza się także do postapokaliptyki), "Zielona Mila", wszelkiej maści zbiory opowiadań.

Socjalizm:
Wszelka literatura poświęcona socjalizmowi, marksizmowi, etc. z Orwell'em na czele. ;]

Poza tym ksiązki związane z biologią, nanotechnologią, biotechnologią, etc. ;]
Acz kujonem nie jestem w żadnym razie...

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 26 Sty 2024, 17:02
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez Nieznany w 01 Paź 2007, 20:48

No dobra może wejdę w temat,no więc ja najbardziej lubię czytać Mickiewicza,na serio.Najlepiej lubię "Dziady" ,ale również podobał mi się "Pan Tadeusz" i "Konrad Wallenrod",poza tym Stanisław Wyspiański,zwłaszcza "Wesele"(nie dzwońcie po karetkę ja mam taki gust).
Nieznany


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Postprzez Silas w 02 Paź 2007, 16:51

Ja tam kiedyś (teraz nie) czytałem książki nałogowo przeczytałem jak miałem około 10 lat :Siódme wtajemniczenie, Kraine sto-piątej tajemnicy i chyba coś jeszcze dalej nie pamiętam. Jeśli macie książke wartą zasugerowania to dajcie tytuł w wolnycm czasie przelustruje :)
Silas
Tropiciel

Posty: 213
Dołączenie: 17 Sie 2007, 19:15
Ostatnio był: 09 Gru 2023, 00:06
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 1

Postprzez maciekt w 02 Paź 2007, 17:00

.
Ostatnio edytowany przez maciekt, 14 Lip 2019, 22:48, edytowano w sumie 1 raz
maciekt
Tropiciel

Posty: 346
Dołączenie: 30 Cze 2007, 15:46
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 19:42
Kozaki: 1

Postprzez RogueTrooper w 02 Paź 2007, 17:19

Ja od książek stronie jak od ognia, jednak kilka przeczytałem (lektur szkolnych nie wliczam bo jadę po streszczeniach* :D ). Jednak jako, że jestem fanem stakera oczekując na niego przeczytałem "Piknik...". W wydaniu, które do mnie trafiło (z biblioteki publicznej) po treści "Pikniku..." była druga, krótka opowiastka Strugackiego (nie pamiętam dokładnie którego) pt. "Las". Mogę tak opisać - STRASZNIE RYJĄCA OPOWIEŚĆ! Oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Nie będę streszczał o co chodzi, sami zobaczcie. Jako fan wojskowości i militariów też przeczytałem kilka książek np. "Cienka czerwona linia" Jamesa, "Król szczurów" Clavella. No i oczywiście wszelkiego rodzaju literatura fachowa jak "Leksykon wiedzy wojskowej" (wydanie z LWP), "Encyklopedia broni strzeleckiej".

A w ogóle to wolę komiksy :D



*tylko teraz trzeba zacząć czytać bo matura za jakiś czas.
Ostatnio edytowany przez RogueTrooper, 02 Paź 2007, 20:04, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
RogueTrooper
Tropiciel

Posty: 280
Dołączenie: 08 Cze 2007, 17:00
Ostatnio był: 18 Gru 2013, 22:44
Miejscowość: Czarnobylska Elektrownia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości