Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy jesteś za prawem do posiadania broni w Polsce?

Tak
121
62%
Nie
59
30%
Mi to obojętne
16
8%
 
Razem głosów : 196

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Gro3a w 19 Lis 2015, 20:33

"Bronią" na gumowe kule możesz sobie strzelić w dupe i tak nic nie poczujesz. Testowałem rewolwer Zoraki na sobie i kumplach i powiem szczerze, że ten znalowy badziew możesz położyć sobie na półkę z pamiątkami. Nie daje zupełnie nic, poza hukiem i uczuciem "oberwania" takiej samej mocy co "zwykły" pistolet ASG. Bandyta nie nosi przy sobie straszaka, a w większości prawdziwą broń palną, którą można kupić na czarnym rynku, a jest tego pełno (i nie pytajcie skąd wiem). Zwykły "porządny" obywatel ma ograniczony dostęp do broni palnej, przez "widzimisię" komendantów wojewódzkich policji, bo "moja" morda się mu nie podoba. To powinno być załatwiane sądownie: zdany test psychiczny i nie karany sądownie - zdolny do posiadania broni, ale lepiej zabronić całkowicie dostępu, bo politycy boją się uzbrojonych obywateli, którzy sami by im wymierzyli sprawiedliwość. Tylko, że nas traktują jak niewolników, a tacy nie mają prawa się przed czymkolwiek bronić.
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...

Za ten post Gro3a otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive BlackShaman.
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Reklamy Google

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez BlackShaman w 19 Lis 2015, 20:50

Legalnie bez zezwolenia można posiadać broń czarno prochową wyprodukowaną przed rokiem 1885 i jej kopie. Ponadto legalne są łuki do jakiejś tam siły naciągu chyba i wiatrówki do 17J. O wiatrówkach słychać, że jakiś pijany debil strzelał do autobusów czy ludzi. Natomiast o tym,że ktoś kogoś zabił z łuku lub broni czarno prochowej jakoś nic nie słychać. Załadowanie czarno prochowca trochę trwa lecz są rewolwery sześcio strzałowe. Normalnie można pomyśleć,że zabije 6 osób lub 5 i siebie na koniec. Czy tak się dzieje? Nie wiem. Nigdzie nie mówią o tego typu zdarzeniach.
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Universal w 19 Lis 2015, 21:10

BJ Blazkowicz napisał(a):Dlatego w broni palnej jest coś takiego jak "bezpiecznik". Broni też nie trzyma się gdziekolwiek, tylko w szafce na broń więc siłą rzeczy się na nią uważa i to chyba bardziej niż na nóż. Co do łatwiejszego pociągnięcia za spust - tak, po to została wymyślona

Chodzi mi użycie po wyciągnięciu z szafy "pancernej". Widziałem już takich, którym trzeba było brać broń z rąk, bo się nie potrafili nią posługiwać. Zarówno na strzelnicy, jak i poza - w tym przypadku niby było to tylko na ślepe, ale i tak. Sam swego czasu małe faux pas popełniłem, ale w tamtym przypadku jebnąłbym tylko samobója, więc strata relatywnie niewielka :suchar:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Red Liquishert w 19 Lis 2015, 21:29

Jasne, że za. Niechaj po ulicach spłynie krew, niech zacznie się *&%$^* totalny. A jak dacie kolesiom z Marszu Niepodległości to dopiero będzie wesoło! Syryjski chrześcijanin, skatowany przez bandę debili zostałby na tej ulicy po prostu kropnięty i wszyscy mieliby to w dupie.
Nie mówiąc już o "Ciekawe, co jest lufie..." :suchar:
Bydlę z pana, panie Red

Za ten post Red Liquishert otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Poldzer,
Negative Pangia, Tajemniczy, Mito.
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Tajemniczy w 19 Lis 2015, 22:31

Ta, kupio broń to od razu wyjdo się wystrzelajo hurr durr. A nie pomyślałeś że broń to nie służy wyłącznie do zabijania Syryjczyków/kibiców przeciwnej drużyny/lewaków/kolegi który nie oddał eq +9 w metinie, że może taki Tajemniczy chciałby sobie mieć jaką cywilną wersje Glocka czy tam CZ i postrzelać se na odludziu do puszek, butelek czy tarczy strzeleckiej?
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez BJ Blazkowicz w 19 Lis 2015, 22:34

Universal napisał(a):Chodzi mi użycie po wyciągnięciu z szafy "pancernej". Widziałem już takich, którym trzeba było brać broń z rąk, bo się nie potrafili nią posługiwać. Zarówno na strzelnicy, jak i poza - w tym przypadku niby było to tylko na ślepe, ale i tak. Sam swego czasu małe faux pas popełniłem, ale w tamtym przypadku jebnąłbym tylko samobója, więc strata relatywnie niewielka :suchar:


Bo podstawowe zasady użycia broni palnej powinny być w szkole na PO, a to co się w szkołach na PO odku*wia to szok, nie ma żadnego związku z obroną.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!

Za ten post BJ Blazkowicz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive BlackShaman.
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Tajemniczy w 19 Lis 2015, 22:41

Gro3a napisał(a):To powinno być załatwiane sądownie: zdany test psychiczny i nie karany sądownie - zdolny do posiadania broni, ale lepiej zabronić całkowicie dostępu, bo politycy boją się uzbrojonych obywateli, którzy sami by im wymierzyli sprawiedliwość. Tylko, że nas traktują jak niewolników, a tacy nie mają prawa się przed czymkolwiek bronić.

W USA mają broń a jakoś nie widać aby tabuny rednecków szturmowały Biały Dom Obamy z Coltami, Winchesterami i czym tam jeszcze mają w szafie czy pod łóżkiem :caleb:. Wybijesz jednych to na ich miejsce przyjdą gorsi :meesh:
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Red Liquishert w 19 Lis 2015, 22:55

Jak chcesz se postrzelać no to OK. Badania psychologiczne, te sprawy. Problem żaden, a bezpieczeństwo rośnie.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Gro3a w 19 Lis 2015, 22:56

@Tajemniczy - chodziło mi głównie o mentalność niektórych naszych obywateli, którzy nawet nie umieją dostosować się do przepisów ruchu drogowego ;) Dostanie się taki do broni i zastrzeli kogoś bez powodu :E Ale właśnie broń powinna być dostępna dla tych, którzy nie mają nic na sumieniu ani w kartotece (np. poza mandatami).
W USA mają trochę inny system jak w polsce i każdy (biały) obywatel jest tam szanowany. A w naszym kraju niestety władza nas ogranicza i sama narzuca nam swoje marne w skutkach teorie. Obecnie sytuacja w europie jest napięta z powodu sprowadzania terrorystów na nasz kontynent, z czego lewicowcy nie umieją z honorem przyjąć do siebie ten karygodny błąd. Dlatego wolałbym mieć chociażby pistolet przy sobie i go użyć, niż bez powodu dostać kilka kulek z kałasznikowa, od brodatego, islamistycznego bezmózga.
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Tajemniczy w 19 Lis 2015, 23:03

Tacy ludzie akurat wszędzie są, nawet u nas ostatnimi czasy były popularne artykuły w prasie typu "zabił łopatą żonę, dwójkę dzieci i powiesił się". Ludzka psychika może zmienić się drastycznie i nie da się lub jest trudne zapobiec takim sytuacjom.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Gro3a w 19 Lis 2015, 23:08

powiem szczerze, że nawet o moim mieście było głośno. Zwyrol mama trzymała trzy noworodki w zamrażalniku a zwyrol tata udawał, że o niczym nie wie :E Ale u rusków, amerykanów i szwajcarów nie słychać, żeby ktoś kogoś zastrzelił bez powodu. Chociaż Szwajcaria to inny "stan umysłu" i mimo, że każdy pełnoletni obywatel posiada broń, odsetek napadów i zabójstw z bronią palną w tym kraju nie przekracza 2%. A u nas byłoby jak z tą małpą :E
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez BlackShaman w 20 Lis 2015, 00:15

Oglądając jakieś programy dokumentalne o II WŚ i powstańcach widzę, że tam ludzie nawet młodzi walczyli czym mogli, a jak otrzymał broń to wiedział co z nią ma zrobić i jak się obchodzić. Niestety lata komuny i socjalizmu zrobiły swoje. Polacy zostali rozbrojeni i wmówiono im, że za ich obroną stoi państwo. Więc nie musza się sami bronić.
Sytuacja we Francji identycznie będzie wyglądać w Polsce czy innym kraju Europy. Na dźwięk wystrzału będziemy spierdzielać pod stoliki i czekać, aż ktoś zadzwoni na policję. Tylko, że w tym czasie ciapaty zdąży wszystkich wystrzelać i jeszcze poprawić. Inaczej by to wyglądało gdyby społeczeństwo miało od najmłodszych lat kontakt z bronią. Nauka w szkole na PO. Obsługa, utrzymanie czystości, bezpieczne obchodzenie się z nią itp. Zajęcia na strzelnicach pneumatycznych gdzie można ćwiczyć celność i postawę. No i normalne przepisy dające dostęp do broni normalnemu obywatelowi. Wtedy taki popapraniec nie zabił by kilkadziesiąt osób, a tylko kilka, bo sam by dostał kulę.(Myślenie P. Cejrowskiego) Ale po co. Lepiej zakazać całkowicie.
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości