Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez Xen w 10 Lis 2011, 22:08

No i kolejna książka do przeczytania - Pies Baskervillów zapowiada się ciekawie ;) Przeczytałem jak narazie 40 stron, a książka już mi się podoba.
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 14:39
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 16 Lis 2011, 11:23

Achtung, polecam wszystkim miłośnikom horrorów wspaniałą książkę "Ruiny" Scott B. Smith.

Od lat nie pamiętam, żeby mnie tak książka złapała za gardło, przeczytałam jednym tchem. Gęsty, klaustrofobiczny nastrój, świetnie zarysowane postacie, atmosfera zagrożenia. Meksykańska dżungla, grupa turystów i coś zabójczego. Ale bez zadęcia i sztampy, książka nie powiela schematów używanych w horrorach, jest bardziej thrillerem surwiwalowym.
Po prostu świetna!
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Co czytacie?

Postprzez Alchemik w 18 Lis 2011, 01:11

Ja polecam Wam książki Wojtka Cejrowskiego. Facet poglądami na małżeństwo mnie przeraża, ale pisze z jajem, w dodatku, tak nieprawdopodobne historie, że aż prawdziwe. Na początek weźcie ''Rio Anaconda'', a potem sięgniecie po następną :wink: .
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Co czytacie?

Postprzez Gizbarus w 18 Lis 2011, 16:55

Cholera, ile czasu minęło, zanim przypomniałem sobie tytuł tej książki... "Zoroaster - gwiazdy umierają w milczeniu" Rafała Dębskiego. Świetna książka, można powiedzieć że taki kryminał na obcej planecie... Trzyma w napięciu do samego końca, znakomicie przedstawiona intryga, dobrze zarysowani bohaterowie i ciekawe miejsce akcji - dla mnie miodzio.
Do tego miło zaskoczyło mnie nazwisko "Dębski", głównie do tej pory kojarzone z Eugeniuszem ( :-/ ) który rzucił mi się w oczy głównie z kretyńskimi książkami z durnym humorem... Nie wiem, czy między tymi dwoma panami są jakieś koligacje rodzinne, nie sprawdzałem w sumie.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Co czytacie?

Postprzez Krige w 18 Lis 2011, 23:40

Razu pewnego, kiedy byłem u mamy, dyskusja przeniosła się na temat książek. Moja mama ma ich całkiem sporo, lecz nie o wszystkich tytułach wiedziałem wcześniej. Tym razem, po przeszukaniu około połowy biblioteczki, trafił w moje ręce egzemplarz "Zewu Cthulhu", pierwsze polskie wydanie z 1983 r. Nie wiem jak to się stało, ale do tej pory miałem dosyć mgliste pojęcie o literaturze Lovecrafta, ale chciałem kiedyś w końcu ją poznać, bo gdzie się nie obrócę, to widzę jakieś motywy z tej twórczości zaczęrpnięte. Byłem nawet w kilku księgarniach, ale akurat nie mieli tego zbioru opowiadań. A tu nagle egzemplarz przed prawie 30. lat! Oczywiście pożyczyłem i przez kilka wieczorów (a właściwie nocy) z rzędu, wgłębiałem się w ten świat. Nie sądziłem, że ksiażka o której wiedziałem, że ma straszyć, albo chociażby wywoływać niepokój, rzeczywiście będzie takowe uczucia we mnie powodowała. Teraz po jej lekturze, chyba powoli zaczynam rozumieć fenomen tego uniwersum. Polecam!
Krige
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 16 Lut 2011, 11:48
Ostatnio był: 24 Lut 2016, 00:33
Kozaki: 3

Re: Co czytacie?

Postprzez Stalker Rambo w 19 Lis 2011, 22:33

Książki, które mogę polecić to:

- Saga 08/15 (Hans Helmut Kirst) - Przeczytałem 3 z 5 książek. Autor opowiada historię o przygodach niemieckiego żołnierza (przed, w trakcie i po wojnie). Młody żołnierz dostaje się do wojska na dwa lata przed wojną. Podczas wojny służy na wschodzie, a po wojnie jako starszy pan zostaje burmistrzem swojego miasteczka. Książka opowiada o przyjaźni, miłości, walce i o tym, że nie każdy niemiec to nazista. Dla miłośników historii i militariów, pozycja obowiązkowa.

- Seria Splinter Cell (Tom Clancy) - Polecam zwłaszcza część pierwszą "Kolekcjoner". Przeczytanie 358 stron zajęło mi 2 dni. Nawet konsolę odstawiłem na bok! Bardzo fajnie napisana, czytając miałem wrażenie jakbym czytał pamiętnik Sam'a Fischer'a.

W tej chwili jestem w trakcie czytania trylogii Ciszewskiego: http://www.1939.com.pl, Major, http://www.1944.waw.pl. Ksiązka fantastyczno-historyczna opowiadająca o tym jakby wyglądały starcia dzisiejszych żołnierzy z trzecią Rzeszą. Polecam!!!
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Co czytacie?

Postprzez Canthir w 20 Lis 2011, 02:21

Nocny Obserwator autorstwa Olega Diwowa. Kupowana na ślepo i całkiem trafiona. Wilkołak, wampiry, rosyjska wieś i miasto tamże, dużo realizmu i fajna akcja. Druga z trzech części trochę przynudza, ale w ostatniej już znów ciekawie.

Miasto w Przestworzach osadzone w realiach serii The Elder Scrolls, na nieszczęście przyjęte za kanoniczne. Bez szaleństw, ale strasznie mnie wnerwiło wszystkim co związane z prowincją Morrowind i jej mieszkańcami.

Co jakiś czas wraca Piknik na Skraju Drogi, ostatnio poluję na fajne cytaty w treści i sobie ołówkiem wyróżniam. Jak skończę z Piknikiem podobnie przerobię Trudno być Bogiem.

Materiały Metalowe dla Energetyki Jądrowej. Może nie ma dużo akcji, ale mi się tam podoba.
Смертельные аномалии, опасные мутанты, анархисты и бандиты, не остановят "Долг", победоносной поступью идущей на помощь мирным гражданам всей планеты!

Kiedy idziesz do Strefy, to sobie za konotuj: z towarem wróciłeś - cud boski, z życiem uszedłeś - daj na mszę, kula patrolu - fart, a cała reszta - jak los zdarzy.
- A&B Strugaccy; Piknik na Skraju Drogi

Nie da się tu żyć bez gorzałki... Chcę już o wszystkim zapomnieć. Cholera, to samo dzień po dniu. Kiedy to się wszystko skończy? To chyba przeznaczenie... Daj mi spokój! Życie i tak jest do dupy.

zdjęcia Zony
Awatar użytkownika
Canthir
Opowiadacz

Posty: 309
Dołączenie: 02 Lis 2010, 17:50
Ostatnio był: 19 Sty 2022, 16:46
Miejscowość: Szn
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 193

Re: Co czytacie?

Postprzez Gizbarus w 20 Lis 2011, 07:52

Skoro już Canthir wspomniał o twóczości Strugackich, to ja pochwalę się jedną z ich książek - "Żuk w mrowisku". Nie ma w treści poukrywanego pro-komunistycznego zachwytu, a do tego oferuje świetną fabułę, ciekawą intrygę i do tego bohatera znanego już z wielu książek tego duetu - Maksyma Kamerera;)

Polecam, acz teraz raczej tylko w antykwariatach do upolowania...
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Co czytacie?

Postprzez Stalker Rambo w 20 Lis 2011, 18:02

Byłem dziś w Empiku, gdzie oczywiście nie mogłem wyjść z pustymi rękoma :E . Kupiłem sobie STALKER-a Czyste niebo :) i dwie książki:
Karen Traviss - Gears of War: Pola Aspho
Dmitry Glukhowsky - Metro 2033
Jak tylko skończę lektury Ciszewskiego od razu się za nie biorę :D
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Co czytacie?

Postprzez jos w 20 Lis 2011, 18:18

W tej chwili jestem w trakcie czytania trylogii Ciszewskiego: http://www.1939.com.pl, Major, http://www.1944.waw.pl.

Jest jeszcze „www.ru2012.pl” Ciszewskiego.
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: Co czytacie?

Postprzez Stalker Rambo w 20 Lis 2011, 18:46

Wiem, ale jeszcze jej nie mam :( Kolega mówił, że dobra

Taki mały off-top dla fanów Ciszewskiego (aczkolwiek związany z książkami):


Liczę na to, że im się uda to stworzyć :)

Za ten post Stalker Rambo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Co czytacie?

Postprzez Kuballa44 w 03 Gru 2011, 01:54

Mógłby mi ktoś polecić ksiązkę o magach?
Czytałem cykl o Arivaldzie z Wybrzeża, czytałem Wojnę światów (Mrok w Sethannon itd.) i Czarokrążcę... Coś w ten deseń. Fajne też były Akta Dresdena. No, coś w tym typie, jesli ktoś poda jakieś ciekawe tytuły, byłbym rad. ;)
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość