Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy jesteś za prawem do posiadania broni w Polsce?

Tak
121
62%
Nie
59
30%
Mi to obojętne
16
8%
 
Razem głosów : 196

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Gizbarus w 20 Lut 2014, 14:41

impulse_101 napisał(a):gdyby ludzie mieli broń władza by musiała negocjować zamiast strzelać do "drewnianych rycerzy"


Czy ty w ogóle słyszysz siebie, co pieprzysz za bzdury? Wybacz, ale w każdym Rosjopodobnym kraju władza nie dyskutowała i nie dyskutuje z nikim... Choćby słynna akcja (bodaj w Rosji) z zakładnikami w kinie/teatrze. Co zrobiły siły specjalne? Pozbyli się terrorystów - przy okazji zabijając połowę zakładników. Rzeczywiście, będą się przejmować tym, że zginą ludzie. Jak przyjdzie co do czego, otworzą ogień do protestujących i skończy się zabawa w wojnę. To nie Ameryka, gdzie wystarczy grupka otyłych hamburgerów wypełzających na ulicę, żeby władza zaczynała zastanawiać się jak tu zamknąć im usta w ładny sposób.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Method w 20 Lut 2014, 14:54

Gizbarus większość napisał, od siebie dodam tylko- jeśli uważasz że ściągaliby jednostkę specjalną, by postrzelić przypadkową osobę to proponuję przestać się wypowiadać. Z resztą, po co ja dyskutuję z gościem który ma sb pisał dziś
[Dzisiaj, 12:35] impulse_101: jakby tusk mial jaja to by sie z putinem dogadal i na pol ukraine podzielil
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez impulse_101 w 20 Lut 2014, 15:44

@Method kontrargumentujesz czy bawisz w jakieś z dupy wycinki z SB? Może zacznij jeszcze wklejać moje foty z fejsa żeby wykazać jakim jestem "niewartym dyskusji gościem".

Method napisał(a):jeśli uważasz że ściągaliby jednostkę specjalną, by postrzelić przypadkową osobę to proponuję przestać się wypowiadać.

Nie, dadzą karabin wyborowy dzielnicowemu i niech strzela, przecież przeszkolenie specjalistyczne to tylko taka ściema :E A tak całkiem poważnie to są na nagraniach pokazane jednostki wyróżniające się na tle berkutu umundurowaniem, maja ak-74 i jakieś karabinki wyborowe, przypadkowo się tam przecież nie znaleźli.


@ Gizbarus tylko ze obywatele to nie terroryści, takie rozwiązanie nie powoduje końca zamieszek a ich początek więc dla władzy to jest samobójstwo. Teraz tez się nie przejmowali i strzelali do ludzi jak do kaczek i co im to dało? Ludzie są tak wkurzeni ze nie tylko protestuje stolica a i prowincje się mobilizują, za ludnością zbuntują się tez częściowo służby mundurowe. Ludziom można przykręcić śrubę ale jak się przesadzi to zwrócą się przeciwko władzy. To ze ludzie będą mieli broń spowoduje ze będą traktowani mniej po bydlęcemu bo będą mogli się odgryźć.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Omnibus w 20 Lut 2014, 15:47

@Method: "Nowoczesna" prawica (bez obrazy). Wyczuwa w powietrzu lewaków (Ty, tamten, twój sasiad, twój chomik, Jezus, Alf) jak wykrywacz dymu, śmieje się z nich, a samemu mówi i wierzy, że nieznany podatek wprowadzony za rządów Busha (!) wywołał kryzys na skalę światową związany z bankami, Solidarnośc mogła wystrzelać władze prl-u przed okrągłym stołem, a UniaEuropejska to żydo-masońska organizacja, której najważniejszym celem jest homoseksualizować społeczeństwa i wprowadzić socjalizm. Najepiej za pomocą wolnego przepływu usług, towarów, osób i kapitału, a Obama to komunista chcący odebrac ludziom broń.
@impuls:To co piszesz o broni atomowej i rosji i Ameryce jest bardzo ciekawe. Że niby bali się wymordować swoje narody? Bardzo odważne słowa jak na kogoś, kto stwierdził, że władzom wisi i powiewa czy cywile zginą.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Gizbarus w 20 Lut 2014, 16:00

impulse_101 napisał(a): Ludziom można przykręcić śrubę ale jak się przesadzi to zwrócą się przeciwko władzy. To ze ludzie będą mieli broń spowoduje ze będą traktowani mniej po bydlęcemu bo będą mogli się odgryźć.


Owszem, zgadzam się z pierwszym zdaniem - tu nie ma co zaprzeczać, bo tygiel już wykipiał. Ale co do drugiego zdania, to ma się ono totalnie nijak - agresja rodzi agresję, nie wiesz tego? Co z tego, że ludzie będą mieli broń? Jeśli zaczną strzelać do lojalistów, to ci odpowiedzą jeszcze bardziej zaciekłym ogniem - ofiary pójdą w dziesiątki tysięcy, zamiast w setki. To takie trudne do zrozumienia?

Poza tym, co do akcji w teatrze - tam było raptem kilku, kilkunastu terrorystów. Zakładników - dziesiątki. Czy próba pozbycia się kilku ekstremistów nie mogła być przeprowadzona łagodniej? Nawet, gdyby wparowali do środka, rzucili granaty hukowe i zaczęli strzelać, to liczba ofiar wśród cywili byłaby mniejsza. Nie, po prostu poszli na łatwiznę - to pokazuje, jakie w tamtych rejonach jest mniemanie o człowieku. Nie liczy się - a skoro się nie liczy, to po co zastanawiać się, że "skoro ma broń, to lepiej do niego nie strzelać, bo odpowie ogniem"? Raczej wyjdzie z tego "wal do niego, bo ma broń!".

Omni - czy musisz wszędzie wpieprzać te polityczne aluzje...? Rzygam już nawiązaniami do lewaków, prawaków, centromasoneriożydokomuchów i innych psychodelicznych wymysłów, które nijak mają się do dyskusji. Czy umiesz rozpatrywać życie i wydarzenia tylko w realiach politycznej przynależności? Mimo, że z twojej strony miał to być taki śmieszny żarcik, odrobina ironii (haha, takie zabawne), wyszło żałośnie.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Method w 20 Lut 2014, 16:08

Omnibus napisał(a):@Method: [...]


Trochę nie ogarnąłem- zarzucasz mi że ja taki jestem? Co to ma właściwie jakikolwiek pogląd polityczny do tej dyskusji? Chyba w złym temacie napisałeś.

impulse_101 napisał(a):@Method kontrargumentujesz czy bawisz w jakieś z dupy wycinki z SB? Może zacznij jeszcze wklejać moje foty z fejsa żeby wykazać jakim jestem "niewartym dyskusji gościem".

Po co mi Twoje foty z fejsa? Po prostu ukazuje jak kretyńskie pomysły masz. Myślisz że nie byłoby zamieszek gdyby obie strony miały broń? Właśnie że doszłoby do wojny domowej. Różnica jest taka że " jednostki wyróżniające się na tle berkutu umundurowaniem" czy sam berkut wciąż jest ograniczany prawem, czy rozkazami. Tłum na Majdanie- nie. Skoro już teraz rzucają koktajlami mołotowa, strzelają z jakiś wiatrówek itd myślisz że coś by ich ograniczało do pociągnięcia za spust?
impulse_101 napisał(a):A tak całkiem poważnie to są na nagraniach pokazane jednostki wyróżniające się na tle berkutu umundurowaniem, maja ak-74 i jakieś karabinki wyborowe, przypadkowo się tam przecież nie znaleźli.

No, na pewno nie przypadkowo. Łukaszenko zadzwonił do jakiegoś generała mówiąc "widzicie tą kobietę, w czarnej kurtce? Swoją obecnością sprawia bezpośrednie zagrożenie dla mnie, macie ją zlikwidować." Raz jeszcze powtórzę, bo widzę że nie chcesz czytać moich wcześniejszych postów- gdyby wydano rozkaz strzelania do cywilów, na pewno nie wyglądałoby to jak dotychczas.
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Omnibus w 20 Lut 2014, 16:24

gizbarus: W tym wątku to taka reguła. Poczucie humorku mam faktycznie, ekscentryczne. Ale polityka jest wszędzie, zwłaszcza, w rozmowie o tym jak włądza ma obywateli traktować, i jak obywatele mają się jej odgryzać. Argumentowanie na poziomie etyki jest straszliwie nudne. A, że sz.p. impulse zarzucił Methodowi podawanie wyrwanych z kontekstu wypowiedzi czy tez innych bzdur, przytaczam bardzo konkretny kontekst- ogół. I może Ciebie nie śmieszy, gdy ktoś wykrzykuje "jedyną prawdziwą tezę" o przyczynie kryzysu jaką jest nałożenie nieistniejących podatków, ale ja w tym momencie zataczam sie po podłodze. Tyle z offtopu.
A pozwólcie, że wyrażę swoją opinię, wolną od polityki: Człowiek, który strzela do innego jest bandytą. Niezależnie czy strzela w obronie własnej, swojej religii, czy swojego sklepiku. W zasadzie jedynym odstępstwem od tej zasady jest sytuacja, gdy strzelają do siebie żołnierze/muchadżenini zawładnięci sprawą. Samoobrona jest dopóki dopóty nie zranisz w sposób ciężki, bądź nie zabijesz napastnika, o czym wspomina prawo. Władza powinna używac broni tylko w obronie swych obywateli, a nie samej siebie. Pytanie, czy na Ukrainie władza broni siebie i przed kim, nie jest wbrew pozorom takie oczywiste.
Kiedy ludzie zaczynają dzielić się na lojalistów, rewolucjonistów to prowadzi to do jednego: wojny domowej. W wojnie domowej nie udowadnia sie racji z pomoca argumentów, dyskusji. Kiedy już pomorduje sie odpowiednią ilośc ludzi, ci którzy wejdą na tron są dobrzy, ci którzy zeń spadli/ nie zdążyli wsiąść są "be". To taki ogólny rys historii pierwszych 5 dekad XIX wieku.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez impulse_101 w 20 Lut 2014, 16:31

@Method to się nazywa Argumentum ad personam, wywlokoleś jakiś bzdurny wpis z SB żeby mnie ośmieszyć. Na SB często są prowadzone luźne rozmowy i nie wszystko jest pisane na poważnie i tak tez było w tym przypadku.

A co do rozkazu strzelania to dzisiaj rano oficjalnie służbą zezwolono na użycie ostrej amunicji, wiec wygląda na to ze pomimo tego absurdu jak to przestawiłeś właśnie strzelają do "kobiety w czarnej kurtce".

Gizbarus napisał(a): agresja rodzi agresję, nie wiesz tego? Co z tego, że ludzie będą mieli broń? Jeśli zaczną strzelać do lojalistów, to ci odpowiedzą jeszcze bardziej zaciekłym ogniem - ofiary pójdą w dziesiątki tysięcy, zamiast w setki. To takie trudne do zrozumienia?

To jest oczywiste, dlatego nikt by nie strzelał. Świadomość ze druga strona też ma broń nie wywołuje agresji tylko ja studzi.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Gizbarus w 20 Lut 2014, 16:38

Czyli rozumiem, że w Iraku, Afganistanie i innych krajach okupowanych - aktualnie albo swego czasu - przez amerykańskiego najeźdźcę i między innymi polskich najemników nikt do nikogo nie strzelał, bo druga strona też miała broń? W Somalii bojówkarze też tylko na siebie patrzyli, jak trzymają broń? Bzdury gadasz waść.

[EDYTA]

Za wcześnie wysłałem, bo jeszcze jedną myśl chciałem poruszyć.

Mianowicie, istnieje coś takiego jak "obrona agresywna" - czyli między innymi, żeby zapobiec możliwemu niebezpieczeństwu, pozbędziesz się zagrożenia. W tym wypadku - grupa rojalistów pewnie pierwsza otworzyła by ogień do grupki uzbrojonych cywili, żeby uniknąć opcji, że zostaną przez nich zaatakowani z zaskoczenia, czy w jeszcze innej sytuacji ze spuszczonymi spodniami, jak się to mówi.

Poza tym - widok broni u adwersarza ma uspokajać? Stojąc z nożem naprzeciw napastnika, który także trzyma w ręce kosę, byłbyś spokojny? Nie - czekałbyś, aż zaatakuje. Nie wiedziałbyś tylko kiedy, więc byłbyś spięty i gotów do ataku/obrony w każdej chwili. Tak samo będzie z bronią palną wśród cywili - a do tego z racji, że 90% z nich nie ma obycia i szkolenia bojowego, niejeden pewnie wystrzeliłby choćby i z paniki, czy przypadkiem. A wtedy masakra na ulicach gwarantowana.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wunderwaffe.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez impulse_101 w 20 Lut 2014, 17:44

Tylko ze zbuntowani Afgańczycy nie wywołają detronizacji Obamy, podałeś przykłady z pominięciem mechanizmu zależności władza/poddani, bunt przeciwko reżimowi a walka z najeźdźca to zupełnie rożne rzeczy.

Jest obrona agresywna tylko ze ta obrona występuje zazwyczaj jako ostatni krok desperacji, zwierzyna zapędzona w kozi róg zaczyna atakować. Wyjaśnijmy sobie jedno bo widzę ze sam pomysł dania ludziom broni jest jakoś blednie przez podświadomość kojarzony z pójściem teraz w obecnym stadium konfliktu na majdan i rozdaniu kałachów protestującym :P Zacznijmy od tego ze ludzie tam z początku po prostu się zgromadzili, nie było zapór i nikt nie miał ze sobą żadnych baseballi, gdyby mieli bron tez by jej ze sobą nie zabrali. Mało tego, nawet gdyby powstały te pierwsze jeszcze mało znaczące przepychanki z berkutem to tez nikt by nie pobiegł do domu po guna, wrócił i zaczął naparzać do policji, bądźmy poważni. W USA jest dostęp do broni i jakoś przy zamieszkach czy to na Wall Street czy jakiś tam innych nie było masowej wymiany ognia miedzy protestującymi a policja, tłukli się przepychali ale nikt nie strzelał.
A wy sobie wyobrażacie już końcową sytuacje na barykadach z protestującymi i berkutem nawzajem mierzącymi do siebie i wykrzykującymi "aruże apustie!". Taka sytuacja byłaby dopiero efektem końcowym w sytuacji gdy władza ludzi potraktuje jak niewolników, wtedy ludzie chwytają za bron i bronią swojej wolności. To ze zabierzecie im bron spowoduje tylko ze będzie im trudniej. Przenosząc to na Twoja analogie to nie stoisz na przeciwko bandyty z nożem i sam ściskasz drugi w ręce tylko bandyta spuszcza ci łomot a ty wtedy idzie do domu po nóż, wracasz i wtedy bandyta przestaje Cie traktować jak bydle. Chodzi o to ze bron nie byłaby dla stojących na majdanie tylko jako społeczne zabezpieczenie: "gdy ktoś zacznie strzelać do protestacyjnych to my wtedy chwycimy za bron".
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Gizbarus w 20 Lut 2014, 18:32

Wszystko fajnie i super, ale... Nadal nie dociera do ciebie jedno - posiadanie broni wcale nie zagwarantuje, że nagle rojaliści zaczną inaczej traktować protestujących, no proszę cię! To, że dresiarz ci wpierdzieli, a ty pójdziesz do domu po kosę sprawi jedynie, że stracisz na następny raz nie tylko parę zębów, a najpewniej i nerkę, albo i nawet życie.

Nie chodzi mi o to, żeby wypowiadać się o tym, do czego ty dążysz - lud na Ukrainie uciskany, bardzo dobrze, że się zbuntowali i tak dalej... Podchodzę do sprawy w pełni neutralnie (czyt. obie strony uważam za idiotów), tak więc nie wkraczajmy na to niepotrzebnie. Co próbuję w końcu ci uzmysłowić, to prosty fakt, że broń tylko wzbudzi jeszcze większą agresję, a nie ją zatrzyma. I tu nic nie ma do rzeczy umiejscowienie konfliktu - to mogą być niedawne rozruchy w Egipcie, wojna pomiędzy Hutu i Tutsi, Wietnam, czy każdy inny cholerny konflikt. Nie masz broni? I tak ci się dostanie. Masz broń? Tylko pogorszysz sprawę.

Broń nigdy nie jest "społecznym zabezpieczeniem", bo zbyt łatwo z jej pomocą zabić. Ba, nawet wielcy twardziele w pierdlu co jakiś czas muszą i tak udowodnić, że nadal rządzą. Przecież są wielcy i silni, to powinno wystarczyć, no nie? Już raz dali w ryja i poprzestawiali parę szczęk. A jednak - nie ma czegoś takiego jak "społeczne zabezpieczenie". Równie dobrze można by uznać, że takim zabezpieczeniem będzie wspomniana wcześniej atomówka...
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez impulse_101 w 20 Lut 2014, 19:17

Gwarancji nigdy nie ma ale łatwiej napada się na słabych niż na silnych bo silni potrafią oddać a w efekcie końcowym być może jak taki oprawca przemyśli, przekalkuluje czy aby na pewno mu się to opłaca. Gwarancje możesz mieć tylko jedna, jeśli dojdzie do konfliktu a Ty będziesz bez broni to wszystko będzie zależało od łaski i kaprysu Twojego oprawcy... to Ci mogę zagwarantować.
Tak samo jak tężyzna fizyczna nie gwarantuje bezpieczeństwa w wiezieniu to jakoś jednak większość woli pakować, być silniejszym i groźniejszym niż siedzieć na dupie i mówić ze i tak gwarancji nie ma a w ogóle to tylko budzi agresje :P

Co do noża, nerek i pogarszania sprawy... jestem ciekawy w którym momencie byłbyś na tyle stłamszony ze byłoby Ci wszystko jedno czy coś Ci się stanie. To nie jest tak ze ludzie nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, oni przecież z kijami idą pod lufy karabinów, widza jak giną osoby przed nimi ale nadal idą... widocznie idea jest dla nich ważniejsza niż ta nerka, a skoro już nią ryzykują to lepiej jest ryzykować z bronią w reku niż z kijem, nie uważasz?
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości