Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Lucjusz w 02 Wrz 2011, 23:31

A mnie @Realkriss ujęła tym niepoprawnym politycznie określeniem :P Moja dziewczyna za to lubi same mocne piwa, jej ojciec nauczył ją tego. Dla niej Żubr to już jest słabe piwo a butelki uznaje tylko 0.66l na każde inne mówi "małe". I tak na urodziny zrobi 2 dębowe mocne i jej wystarcza, bardzo ekonomicznie z jej strony hehe. Ja smakowe piwa tylko na kacu pije ale nie omieszkam wypić paru "owoców w piwie" z czystej ciekawości.
Ostatnio edytowany przez Lucjusz, 03 Wrz 2011, 12:08, edytowano w sumie 1 raz
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Dżuz w 03 Wrz 2011, 00:11

Iiii tam, ja nie wiem co jest pedalskiego w piciu "piw" owocowych. To się pije raczej dla smaku, okazyjnie w małych ilościach (bo przy większych można się porzygać) niż po to, żeby się naku*wić; z resztą piwa w ogóle chyba nie pije się, żeby się schlać i upodlić jak świnia (od tego jest gorzała) tylko też bardziej dla smaku i lekkiego poprawienia nastroju. Ot, przyjęło się nazywać wszystko to co robią mężczyźni a co stereotypowo jest charakterystyczne dla kobiet, przymiotnikiem pedalski. Choć nie zauważyłem, żeby geje byli jakimiś szczególnymi pasjonatami tych trunków, albo żeby panie piły tylko takie niskoprocentowe alkohole. Więc jest to dla mnie bardziej chybione niż niepoprawne politycznie określenie. W dodatku jest o tyle zabawne, że pada z ust kobiety, którą - kierując się moją definicją słowa pedalski - trudno mi o takie zachowanie czy upodobania posądzić, albo uważać je za coś nietypowego dla tej płci. Trochę dziwnie czułbym się mówiąc do kobiety coś w stylu: ale masz pedalski sweterek :wink:

Hehe, dobre: Żubr słabe piwo - no, w sumie, przy Dębowym słabe, albo słabsze, o ile w ogóle Dębowe albo Warkę Strong można uznać za mocny trunek :D Choć piwo nie powinno być bardzo mocne moim zdaniem. Też kiedyś lubiłem "mocne" piwa, właściwie jedno, ale o tym już chyba pisałem... :P
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 00:27
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Realkriss w 03 Wrz 2011, 02:37

Ja się tak zastanawiam, czy Ty nie jesteś przypadkiem polonistą, jak ja? Twoja wiedza w tym zakresie jest imponująca. Intencję semantyczną odgadłeś snadnie :)

A piwo nazywa się Smadny mnich, niestety słabiutkie.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 26 Wrz 2024, 11:46
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Nyguz w 03 Wrz 2011, 10:30

Nie ukrywam, że dopiero od 3 miesięcy na legalu mogę pić piwo i dalej lubię sobie usiąść przed kompem i wypić zimnego Gingersa imbirowego :D Taki soczek. Normalnie to żłopię Harnasia, ale tak jak Dżuz napisał 3 max i rzygać mi się chce. Raczej dla smaku piję. Jak chcę się upić to wino, miód pitny albo po prostu wódka, której nienawidzę jak komarów. Ale w sumie to chyba dobrze, że jej nienawidzę. Ale żubrówka to co innego :D Do upadłego mogę pić :E
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez vandr w 03 Wrz 2011, 10:40

Zdałeś to prawko?

Ja obecnie staram się wstrzymać picie piwa ze względu na moje problemy z błędnikiem. Nie uśmiecha mi się znowu leżenie w szpitalu i wbijanie igieł w kręgosłup. Czy wy też uważacie że Tyskie się delikatnie mówiąc...zje*ało?
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Lucjusz w 03 Wrz 2011, 12:12

Tyskie, Lech, Żywiec, Okocim itd. wszystkie te marki się dla mnie zyeahbały i to już jakiś czas temu. Piwo już nie smakuje tak jak kiedyś :D Pamiętam jak smak wyrabiałem sobie na Dortmunderach, Kaltenbergach, Steffl albo Łódzkie Mocne moje ulubione piwo za młodu hehe. Dlatego teraz preferuje piwa regionalne i niepasteryzowane.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Realkriss w 03 Wrz 2011, 21:06

A ja się muszę pochwalić, w czasie pobytu urlopowego w Beskidach byłam w Żywcu w Muzeum Browaru Żywieckiego.
Muzeum po prostu fantastyczne! Interaktywne zwiedzanie, wolno wszystkiego dotknąć i wszędzie zajrzeć, jest wehikuł czasu, który przenosi nas w rok 1881 i wiele innych atrakcji, a wszystko zrobione inteligentnie i nowocześnie. Dziecko można zabrać, moje było zachwycone.

A na koniec konsumpcja Żywca w piwnicy Browaru, daję słowo, albo Żywiec się poprawił, albo tylko tam był taki pyszny.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 26 Wrz 2024, 11:46
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Nyguz w 04 Wrz 2011, 11:57

Powiem Ci, że Żywiec dalej jest bardzo dobrym piwem. Nawet jeżeli się spieprzył to i tak jest lepszy niż reszta "niespiepszonych" piw. I kosztuje też swoje :D Według mnie jest idealnie zrównoważona goryczka z łagodnością.
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez marcel w 04 Wrz 2011, 16:03

Veto! Nie podążaj tą drogą, Nyguz! Żywiec jest o h y d n y, jak Boga kocham. Smakuje jak wymiociny.

A tak już poważnie, białych Żywców unikam jak ognia. I naprawdę, smakują mi pawiem. Co innego Żywiec Porter - mocne, ciemne i wyraziste. Ciężkie przy okazji też, ale jeszcze nie znalazłem ciemnego piwa, które delikatnie osiadałoby w żołądku.

Co dalej, napiłem się ostatnio sławionej przez Realkriss Wiśni w Piwie. Nie zachwyciła mnie jakoś bardzo, szczerze przyznam, mimo że jej smak wzbogacała satysfakcja z upolowania jej podczas wakacyjnego pobytu w Grodzie Kraka. Polecam natomiast - kolejny raz chyba - mojego regionalnego, ale coraz popularniejszego Kasztelana. Poza tym interesujące są też Ciechany, piłem jak dotąd Mocne i Wyborne, jak najbardziej na plus. Cóż jeszcze...

Ukraiński Obołoń. Proszę państwa, polecam z całego serca - sam Striełok mógł takie pijać! Piwo sławione przez Władimira Wasiliewa w "Obliczu Czarnej Palmiry", w wersji niefiltrowanej charakterystycznie mętne, nie do pomylenia z żadnym innym. Popularne także i u nas, do dostania w większości marketów, nie mówiąc już o specjalistycznych sklepach.

Jeśli o mocniejsze trunki chodzi: Pliska Brandy. Za tę cenę (25 złociszy w monopolu na osiedlu) jak najbardziej zacna.

... :wódka:
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez SLAYER w 04 Wrz 2011, 16:30

Ja będę wysławiał produkt mojego regionalnego BROWARU LUBELSKIEGO,którego produktem jest napój o zaprawdę boskim smaku i zapachu.A także ukazujący kolor Wyżyny Lubelskiej,a nazwa tej ambrozji to PERŁA. Niestety nie w każdym regionie polski można dostać "Perłę mocną" lub "Perłę pils". Lecz nie płaczcie ponieważ na pewno dostaniecie "Perłę export". Więc zanurzcie się w smaku i do dna.


Piwo perła,perłą wśród piw
Obrona kraju jest naszą POWINNOŚCIĄ
Awatar użytkownika
SLAYER
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 28 Maj 2010, 16:16
Ostatnio był: 14 Mar 2019, 15:26
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 18

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Realkriss w 05 Wrz 2011, 10:19

Marcel, jeśli lubisz ciemne piwa, to może ci się uda zapolować na Złotego Bażanta w wersji ciemnej, ja nie jestem fanką ciemnych piw, ale to było naprawdę dobre. nie wiem, czy jest w Polsce bo piłam w Czechach.

Szkoda, że wisienka Ci nie podeszła, ale to trzeba lubić owocówki. Ciechan dla mnie najlepszy miodowy. Obolony jak dla mnie takie sobie, z państw byłego ZSRR moim zdaniem najlepsze piwa robi Litwa. Ostatnio zakochałam się w niefiltrowwanym Svyturysie.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 26 Wrz 2024, 11:46
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez El Diablo w 05 Wrz 2011, 21:12

Co do ciemnych piwek to pojawił się limitowany ŻUBeR Ciemnozłoty w złotej puszcze, wiem dla niektórych Żubr to tanie siki, ale ja mam to gdzieś, dla mnie spoko, a ten Złoty w ogóle całkiem, całkiem i kopytko ma wieksze :wink:
Image
Awatar użytkownika
El Diablo
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 09 Gru 2008, 22:17
Ostatnio był: 05 Paź 2021, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 53

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości