Nasze fobie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Nasze fobie

Postprzez Chisu w 29 Sie 2013, 02:21

Och, strach, czyli coś, co towarzyszy mi każdej nocy i prawie każdego dnia. Głównie tu mowa o ciemności - o ile po części kojarzy mi się dobrze, bo z ciszą i spokojem, o tyle moja wyobraźnia jest na tyle wybujała, że zawsze płata mi wtedy figle. Bez małej lampki nie zasnę, po prostu zaczynam słyszeć dziwne odgłosy, a kątem oka widzę cienie, które chcą mnie zamordować. Co ciekawe, boję się jej tylko wtedy, gdy w pokoju jestem sama.
Pająki! Jestem idealnym przykładem arachnofobiczki (jest w ogóle takie słowo?). Gdy widzę jakiegokolwiek, to zaraz wołam mamę, żeby go zabrała jak najdalej ode mnie. Jeśli mamy nie ma, to radzę sobie sama i uciekam do innego pokoju, dopóki ktoś do domu nie wróci i mi nie pomoże. Nie bałam się pająków aż do momentu, gdy w czwartej klasie podstawówki nie wybraliśmy się klasą do zoo. Jak zobaczyłam ogromne terrarium na całą ścianę z tarantulami, to zemdlałam i od tej pory panicznie boję się tych małych morderców.
Gorąco... tak, tego też. Nie wychodzę w domu, gdy temperatura jest wysoka, świeci mocniejsze słońce czy cokolwiek. Nie piję gorących napojów typu herbata, nawet z obiadem czekam aż będzie letni. Wzięło się to z tego, że jak byłam malutka, spadło mi na rękę gorące żelazko, przez co ślad po oparzeniu mam do dziś.
Szpitale. Trochę tam przeleżałam i nie odpowiada mi tamtejsza atmosfera. Zawsze kojarzyły mi się z czymś złym, bólem i samotnością. Korytarze przyprawiają mnie o gęsią skórkę, do tego widok tych wszystkich łóżek i zapach... Za każdym razem, gdy musiałam tam jechać, był krzyk i płacz.
Boję się też samotności. Że nie będę miała nikogo. Rodziny, przyjaciela czy chociażby psa.
Ostatnią taką rzeczą będą lustra. Jednak nie zwykłe lustra, a takie, gdy jest ciemno. Naoglądałam się zbyt dużo horrorów i zawsze mam wrażenie, że coś w tych lustrach będzie, dlatego nocne eskapady po domu sobie odpuszczam, a na noc lustro, które mam na biurku, odwracam przodem do ściany.

Za ten post Chisu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wunderwaffe.
Awatar użytkownika
Chisu
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 15 Sie 2013, 21:56
Ostatnio była: 12 Lip 2020, 22:10
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 134

Reklamy Google

Re: Nasze fobie

Postprzez Gizbarus w 29 Sie 2013, 08:30

Ło matko, toś ty dziecko pełne fobii normalnie! Skąd to się ludziom bierze...:E Ja raczej nie mam żadnych fobii - czuję się jedynie nieswojo na myśl o zakopaniu żywcem, czy o tym, że miałbym nagle zacząć pływać.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Nasze fobie

Postprzez Ahmed1109 w 29 Sie 2013, 10:05

Co do ciemności to kiedyś strasznie się bałem chodzić nocą ale teraz już tak nie mam, chociaż czasem w niektórych miejscach nie chciał bym się znaleźć np. w parku który jest ok.700 m od mojego domu, szczególnie że raz byliśmy ze znajomymi o późnej porze w parku, a kumpel zaczął opowiadać różne rzeczy. No i wiadomo, poszliśmy trochę dalej i zaraz ktoś musiał palnąć że coś miedzy drzewami się rusza :facepalm: od razu każdy kto ma latarkę w telefonie zaczyna świecić do o koła, i tak naprawdę niczego nie zauważyliśmy a jednak takie uczucie jak by coś tam było.
Awatar użytkownika
Ahmed1109
Stalker

Posty: 174
Dołączenie: 28 Lip 2012, 22:04
Ostatnio był: 10 Gru 2017, 15:37
Miejscowość: Wioska kotów
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Nasze fobie

Postprzez RadekNioch w 29 Sie 2013, 10:36

Ja się boje jedynie pająków, jestem arachnofobikiemI nie wiem czemu, podobają mi się te większe i włochate, a boję się mniejszych, np. tygrysiaków, kątników czy kosarzy (to chyba nie są pająki ale wygląd podobny mają). Po prostu przeraża mnie myśl że mógłby zacząć chodzić np. po mojej ręce czy szyi. Jako nieliczny z osób z mojego otoczenia nie boję się myszy. Gryzonie są wg. mnie słodkie. Kiedyś bałem się ciemności ale już ją polubiłem. Nie mam też lęku wysokości, kiedyś miałem jakby "lęk niskości", gdy patrzyłem np. na wysoki blok stojąc koło ściany to wydawało mi się że się na mnie przewraca. To jednak minęło także.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Nasze fobie

Postprzez Wasia w 29 Sie 2013, 11:44

Ciemności zacząłem się bać w wieku 7-8 lat i boję się jej do teraz. Ten strach został zapoczątkowany przez zmarłego dziennikarza TVN, który ponoć miał nowotwór. Po tym przez jakiś rok wydawało mi się, że widzę zarys jego twarzy w ciemnościach. Oczywiście teraz boję się mroku już z innych powodów, ale to było według mnie dziwne, bo wcale go nie znałem, a już mi się przewidywał.
Od niedawna mam lęk przed meteorytami, które mogą trafić w ziemię i zniszczyć świat. Ten strach dodatkowo podsyca plotka, że chyba w 2036 czy tam innym roku, przeleci blisko ziemi jakaś wielgachna asteroida, która ma szanse na trafienie w Ziemię. A my ludzie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że być może pozostało nam około 23 lata życia.
Ze względu na ciemnotę i zacofanie niektórych użytkowników tegoż forum, których to żałosne wypociny mam w głębokim poważaniu, planuję zakończyć swoją działalność na nim, bo z wami zwyczajnie nie da się dyskutować na temat poglądów, gdyż wyśmiewacie grupowo każdego, kto odważy się myśleć samodzielnie. Dziękuję za uwagę.
Polecam forum normalnych fanów stalkera, na którym dobrze poczują się osoby, którym nie starczy cierpliwości na czytanie głupot niektórych tutejszych użytkowników:
http://www.stalkerteam.pl Odszedłem z forum stalker.pl dobrowolnie.

Wasia
Wygnany z Zony

Posty: 16
Dołączenie: 05 Sie 2013, 15:56
Ostatnio był: 08 Wrz 2013, 16:59
Miejscowość: Baza stalkerów "Победа" w północnej zonie.
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 3

Re: Nasze fobie

Postprzez RadekNioch w 29 Sie 2013, 11:51

Te wszystkie uderzenia meteorytów to moim zdaniem bujda. Może i se przeleci ta wielka kosmiczna skała ale jak każda inna o której gadają media - nawet nie zbliży się do nas. A coby nie offtopować, mam jeszcze fobię atomową - ciągle się boję że jakiś wschodni naród (czy to arabowie czy Kim Dzong Uny) zaatakują kraje Europy i Ameryki.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Nasze fobie

Postprzez nati20 w 29 Sie 2013, 12:44

Pająki. Nie znoszę tych obrzydliwych bestii. Skąd się wzięło nie wiem, po prostu mam. Przed wejściem do łazienki rozglądam się w wejściu po ścianach i podłodze nim wejdę bo tam najczęściej są, robię tak głównie wieczorem bo w dzień aż tak nie wychodzą jeśli są. Mogę wziąć do ręki żabę, myszę, jaszczurkę, ważke itp ale przy pająkach wymiękam. Węży też się pewnie boje ale ich w Polsce tak nie ma więc pisze tyko o pająkach. Filmy i dokumenty mogę oglądać z pająkami ale na żywo zwykle wołam matke a jak nie ma jej to albo nie chodzę koło niego albo go obserwuje cały czas mijając go (jakby miał się rzucić na mnie) nie dre się jak głupia gdy zobaczę jakiegoś ale czasem jak mnie z nienacka zaskoczy pisne coś i odskocze od niego. Tych zwykłych z cienkimi nogami się nie boje, przywykłam do nich (mimo że ich jad jest bardzo groźny ale człowiekowi nic nie zrobi bo nie przegryzie skóry) tylko te z grubymi czarnymi brzuchami i te z dworu tygrzyki i inne. Brrrr nie ma znaczenia że zjadają komary, chyba już je wole :D
Ostatnio edytowany przez nati20, 29 Sie 2013, 12:50, edytowano w sumie 1 raz
:

Get out of here STALKER!

Image
nati20
Tropiciel

Posty: 303
Dołączenie: 13 Cze 2009, 14:26
Ostatnio była: 22 Gru 2019, 19:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 68

Re: Nasze fobie

Postprzez vandr w 29 Sie 2013, 12:47

nati20 napisał(a):Skąd się wzięło nie wiem, po prostu mam.


To po prostu reakcja atawistyczna naszych przodków, choć przypisałbym to bardziej do węży. Ten drugi znacznie bardziej wywołuje podświadomy lęk.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Lis 2023, 13:28
Kozaki: 1747

Re: Nasze fobie

Postprzez tomasz4815 w 30 Sie 2013, 02:07

Boję się, że nie będę mógł spać w akademiku. :realcaleb:















If you know what I mean... :darthrexfilologbezpracyiperspektyw: :suchar:

Za ten post tomasz4815 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus, AlexStalker, Wunderwaffe.
Awatar użytkownika
tomasz4815
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 17 Lut 2011, 12:46
Ostatnio był: 12 Lut 2019, 14:53
Miejscowość: Tam, gdzie atik czołgiem jeździ.
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 97

Re: Nasze fobie

Postprzez STALKIER998 w 01 Wrz 2013, 20:57

Lęki o jędzy od języka polskiego niestety powróciły. Znów będę słyszał jej wrzaski na moją klasę. Baj de łej wrzasków, jak ona jest dobrze wkurzona i ryknie to widać jej tętnice, żyły i żyłki na szyi. :E
Awatar użytkownika
STALKIER998
Tropiciel

Posty: 265
Dołączenie: 10 Kwi 2012, 18:08
Ostatnio był: 15 Paź 2020, 20:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 47

Re: Nasze fobie

Postprzez Hoshka w 03 Lis 2013, 01:24

Paniczny lek przed samotnością, nie chodzi juz o zostawanie w domu, boje sie ze kiedys zabraknie mi ludzi na ktorych mi zalezy - panicznie sie tego boje, jak wspomniałam o zostawaniu... Tego tez sie boje, to troche frustrujace bo zgrywam twardo stojaca dziewczyne a jak jestem sama to boje sie ciemnosci i zejscia na dol bez wlaczonego swiatla czy mam pietra i nie popatrze w lustro w ciemnosci.
Kolejnym moim lękiem jest duza ilość patrzących sie na mnie ludzi, na przyklad gdy ide po siostre do szkoly i uczniowie gimnazjum z mojej wsi patrza sie na mnie jak jakies UFO czy kij wie co bo chodze do innej szkoly...
Middle fingers up, if you don't give a fuck!
Awatar użytkownika
Hoshka
Stalker

Posty: 116
Dołączenie: 01 Wrz 2013, 15:42
Ostatnio była: 18 Kwi 2023, 23:29
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 218

Re: Nasze fobie

Postprzez majorek22 w 18 Lis 2013, 12:26

To z tą samotnością było głębokie.
A ja prosto. Nienawidzę wysokości. No nie aż tak, że boję się wyjrzeć przez okno z któregoś tam piętra, ale po drabinach chodzić nie lubię.
Pająki. Może nawet nie tyle się boję, co mnie brzydzą, odrzucają.
Wilk Morski Klanu Espadre
Awatar użytkownika
majorek22
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 28 Cze 2011, 15:37
Ostatnio był: 07 Cze 2014, 13:12
Miejscowość: Limańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości