Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez kapucha w 03 Sie 2011, 15:11

Nyguz napisał(a):Na zrzucenie tłuszczu z brzucha dobrym ćwiczeniem jest Aerobiczna 6 Weidera/ A6W. Tylko trza naprawdę dobrze wykonywać ćwiczenia.


A ja odradzam :-/. A6W dosyć mocno obciąża dupny odcinek kręgosłupa, może Cię później boleć. Lepsze są zwykłe brzuszki robione w odpowiedni sposób (większość ludzi robi brzuszki "łamiąc" się w odcinku dupa-pachwiny, trzymając wyprostowany kręgosłup. To też go obciąża, a mięśnie brzucha nie pracują na pełnej mocy, chodzi tylko ich dolna partia. Trzeba trzymać dolny odcinek kręgosłupa przy ziemi, a zginać się około wysokości przepony. I nie zginać się w jednym punkcie, ale tak jakby zwijać się w kulkę. )

Jedz mniej, ale nie aż tak jak polecił Kowek. Masz 16 lat i rośniesz, 1000 kalorii to zdecydowanie za mało. Tym bardziej przy intensywnych ćwiczeniach. Reakcja organizmu będzie taka: mało jesz przy dużym wysiłku, więc organizm będzie starał utrzymać się przy życiu. Nagły niedostatek jedzenia - twoje ciało nie wie ile to potrwa, tanio podskórnej warstwy tłuszczu nie sprzeda! ewolucja nie rozumie pojęcia "ładny wygląd", przetrwanie jest najważniejsze. Będzie starało się oszczędnie dysponować rezerwą tłuszczu, dodatkowo powodując senność i stan w którym nic się nie chce, żeby zmusić Cię do zmniejszenia wysiłku. Twój organizm przygotuje się na przetrwanie niedostatku żarcia (instynkt będący owocem ewolucji) przyjmując taktykę zmniejszenia zapotrzebowania na kalorię, przez zmniejszenie chęci do wysiłku.

Mówiąc w skrócie: jeśli tak mocno zmniejszysz ilość kcal to organizm będzie bardzo powoli oddawał tłuszcz i dodatkowo nie będzie Ci się nic chciało. Najlepiej nieznacznie ogranicz żarcie, wtedy nie będzie efektów ubocznych. Nie od razu Rzym zbudowano :wink: .
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Reklamy Google

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez KoweK w 03 Sie 2011, 21:03

kapucha napisał(a):Jedz mniej, ale nie aż tak jak polecił Kowek. Masz 16 lat i rośniesz, 1000 kalorii to zdecydowanie za mało.

:facepalm: Czy ja gdzieś napisałem, że ma jeść 1000 kcal? Od swojego dziennego zapotrzebowania powinien odjąć 1000 kcal. Pewnie wtedy wyszłoby mu gdzieś ok. 2000 kcal.

A co do A6W, to również nie polecam. Na piękny brzuch najlepsze jest bieganie... i ABS II. ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Dzisiaj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Nyguz w 03 Sie 2011, 21:12

Kowek, jeżeli ktoś ma w dupie bieganie i ćwiczenia aerobiczne to może się głodzić jak pies, a jeżeli intensywnie ćwiczy to jedzenie po wysiłku pomoże mu zbudować masę mięśniową (przy okazji). Jednym słowem Jeżeli opadają Ci ręce na temat mojego posta bo przeczytałeś jakieś tam kilka porad w internecie to sory, ale każdy może sobie jakieś gówno napisać, a potem tacy jak ty wymądrzają się.

Ja ze swojego doświadczenia wiem jak to działa, a nie z badziewnych kalkulatorów kalorii, które liczą tylko psychole.

Druga sprawa. A6W obciąża część lędźwiową, jak niepoprawnie robisz ćwiczenia. Jeżeli cały plan wykonasz porządnie to zobaczysz efekty, a jak po 15 dniach komuś się nie chce i robi tak, żeby Polska nie zginęła to nie dziwię się, że plecki bolą.

Dobra, zresztą jak chcecie. Możecie sobie tam liczyć ile kalorii wam przybędzie po zjedzeniu jednego ziemniaka... Dla mnie to chore i popie*****e... Jakoś wpieprzam ile wlezie, nawet teraz mam cały talerz kanapek na stole i białą kiełbasę i nie boję się przytyć. Jak ktoś jest aktywny fizycznie może srać na kalorie. Testowałem na sobie.

Koniec.
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.

Za ten post Nyguz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Damianox,
Negative KoweK.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez KoweK w 03 Sie 2011, 21:36

Hehe, no spoko, jeżeli wg Ciebie dieta nie jest potrzebna to ok. :D Nie ma raczej o czym dyskutować. Zresztą co mądrego może powiedzieć osoba, która robiła kilkadziesiąt powtórzeń w serii (dobrze pamiętam?) na biceps.

Nyguz, ja robiłem na 120% poprawnie, bo nawet osoba przymierzając do obrazka/filmu moją sylwetkę podczas robienia ćwiczenia, mówiła że wsio jest poprawnie. A ból i tak był. Wykonałem do dwudziestego któregoś dnia, bo efekty były mizerne - przy Jodze już lepiej brzuch wytrenujesz. Wtedy właśnie odkryłem ABS II i na nim fajny kaloryferek się zrobiło. Niestety teraz troszkę się zasłonił pod gromadką tłuszczyku, bo dawno nie robiłem brzucha, a dietę na masę mam i swoje robi. :E

Btw. opisujesz na swoim doświadczeniu. Pochodź troszkę po forach, poobserwuj reakcję innych ludzi. Jeżeli dla Ciebie obliczanie zapotrzebowanie kalorycznego jest dla psycholi... no cóż, widać nie potrafisz podejść do sprawy poważnie. A to ile potrzebujemy tych kcal jest ważne.

- - -

3 000 postów. Ale ze mnie nerd!
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Dzisiaj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Nyguz w 03 Sie 2011, 21:49

Tak, ja uważam, że liczenie kalorii jest dla psycholi i zdania nie zmienię :wink:
BTW. Fajnie, że wypominasz mi błędy sprzed kilku miesięcy i teraz wykorzystujesz je przeciwko mnie. Na prawdę pokazałeś teraz poziom...

Uwierz mi potrafię podejść do sprawy poważnie.
Nigdy w życiu żadnej diety nie stosowałem, a wyglądam lepiej niż niektórzy wielcy dietetycy z koziej dupy. A czemu diety nie stosowałem? Hym... Bo mnie nie stać na dietę. I jakoś tak Ci powiem, że te wszystkie diety są gówno warte. Dieta to nie 50% sukcesu. 50% sukcesu to mobilizacja i chęć osiągniecia celu. U mnie dieta to jakieś... -1% . Ale cóż, co będę przedstawiał moje doświadczenia. Po co to komu...

No to chłopcy, kalkulatorki w rączki i jadziem z liczeniem kalorii i sraniem przed każdym kęsem jedzenia... :E
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez KoweK w 03 Sie 2011, 21:55

Ale weź do swojej ignoranckiej mózgownicy, że TY TO NIE WSZYSCY. Bo widzę, że tak myślisz. Niestety wielu osobom bez diety nic nie ruszy. Albo powiedz zawodowym kulturystom, że bez diety oni by wszystko zrobili. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Dzisiaj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Nyguz w 03 Sie 2011, 21:59

Zawodowi kulturyści CHOOOOJa wykładają na popularne diety. Każdy ma indywidualnie dobieraną dietę, w końcu mięśnie to ich praca i zarobek.
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez KoweK w 03 Sie 2011, 22:18

Czemu wspomniałeś o popularnych dietach? Ja nigdzie o nich nie wspominałem... w ogóle ktoś korzysta z gotowców? Myślałem, że każdy układa samemu w miarę możliwości i wiedzy...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Dzisiaj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Nyguz w 03 Sie 2011, 22:24

Większość ludzi (nie mówię tu o Tobie) korzysta z już przygotowanych, najpopularniejszych i najtańszych diet. Po prostu wątpię, żeby zwykły człowiek zamawiał sobie usługi dietetyka.

W miarę wiedzy i możliwości można, ale ktoś kto ma z tym styczność pierwszy raz... No sam powiedz.
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Nikolai w 03 Sie 2011, 22:57

Bez diety idzie zrobić swoje.Po treningu dobry posiłek i starczy.
Jest sens bawić się w diety?Trenujcie jak rocky i jedzcie jak rocky :D
Wiadomo,że surowe jajka nie są smaczne ale smak idzie przeboleć.
PS. Najlepszą siłownią jest ŁOPATA
W razie problemów z fabułą "zewu monolitu" pisz pw postaram się pomóc w miarę możliwości.

Za ten post Nikolai otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kapucha.
Awatar użytkownika
Nikolai
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 28 Lis 2010, 17:06
Ostatnio był: 07 Sie 2022, 13:29
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 12

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Szrama94496 w 03 Sie 2011, 23:07

Dobra panowie , skaczcie tą kłótnie "poglądów" bo można zauważyć że odbiegacie od tematu. Koniec mojego OT
Szrama94496
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 04 Lis 2009, 18:53
Ostatnio był: 14 Kwi 2012, 21:58
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: -2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Dżuz w 03 Sie 2011, 23:44

A wtrącę se tu ze trzy grosze... znowu :E
Bawi mnie tu to określenie "dieta" jak panowie dyskutują, bo kojarzy mi się z zafiksowanymi na swoim punkcie paniusiami zajadającymi się - z udawanym zachwytem i zacięciem na twarzy - kiełkami choć czego, dlatego wolę określenie racjonalne odżywianie :wink: A tak bardziej do rzeczy to:

xKoweKx napisał(a):Albo powiedz zawodowym kulturystom, że bez diety oni by wszystko zrobili. :E


No ba, że by zrobili. Trochę anaboli... bolo... czegoś tam i sylweta jak grecki posąg, albo raczej jak z komiksu o superbohaterach :P
A teraz na poważnie. Ta - jak to określacie - dieta ma znaczenie choć liczenie kalorii moim zdaniem wcale nie odgrywa tu kluczowej roli. Wiadomo od czego się tyje - Kowek z resztą to napisał - więc, żeby schudnąć najprościej jest wyeliminować ile się da tych najbardziej "oponkotwórczych" elementów, dołożyć do tego sporo ruchu i gitara: po co wciągać w to matematykę. Oczywiście, nie można tak całkowicie tłuszczów eliminować bo np. witaminki muszą mieć się w czym rozpuszczać - jednym słowem równowaga ale i umiar.
A jak chcemy pójść w drugą stronę skali, tj. przybrać na masie, to podobnie - wprowadzić do jadłospisu produkty zawierające to co jest potrzebne przy budowaniu mięśni, bo z powietrza się one nie wezmą... i na siłownię. Nawet odżywek specjalnie nie trzeba - znam wiele osób, które budują z powodzeniem masę w oparciu tylko o to co jest ogólnie dostępne w spożywczym.
Przynajmniej ja mam taki prosty sposób patrzenia na tę kwestie :P
Ostatnio edytowany przez Dżuz, 03 Sie 2011, 23:47, edytowano w sumie 1 raz
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości