Golenie tradycyjne i nie tylko

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czym się golisz?

nie golę się
7
15%
"jednorazówka"
14
29%
"wielorazówka"
15
31%
maszynka na żyletki
3
6%
brzytwa \m/
2
4%
maszynka elektryczna (na sucho)
7
15%
 
Razem głosów : 48

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Piłat w 18 Cze 2014, 10:23

Wcześniej używał jej Twój ojciec? Na tych samych głowicach? To chyba niehigieniczne... Ja używam zwykłych jednorazówek Wilkinson'a (nawet nie wiem jaki dokładnie model...). Żadnych pędzli, ani specjalistycznych kremów i pianek nie stosuję. Zwykłe mydło dla poślizgu, a po goleniu przecieram mordę kremem Nivea i wsio. Golę się średnio 3-4 razy w tygodniu. Golenie nigdy dla mnie było jakimś szczególnym rytuałem. Nigdy też nie eksperymentowałem z brodami, bródkami, wąsami, wąsikami, bakami itd. Dla mnie po prostu ma być szybko, gładko i estetycznie. Nie mam zamiaru spędzać przed lustrem więcej czasu niż moja dziewucha.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Reklamy Google

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez paintball_0 w 18 Cze 2014, 10:51

Higieniczne. Przed pierwszym użyciem pełen przegląd i dezynfekcja. A jak ludzie używają brzytew z pokolenia na pokolenie to już OK? ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez KoweK w 18 Cze 2014, 10:54

Najemnik napisał(a):Goląc się należę do totalnego "mainstreamu". Używam maszynki na wymienne ostrza. To chyba tak się nazywa. No, że ostrza wyglądają jak w typowej maszynce do golenia. To chyba autor ankiety miał na myśli przez wielorazówki... Tak?

Coś mi się wydaje, że większość osób jako "wielorazówki" uważa tak naprawdę jednorazówki z łagodzącym paskiem i 3-4 ostrzami od dżileta czy innego producenta "z wyższej półki" od polsilveru - 3 sztuki za 15 zł. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez GTR w 18 Cze 2014, 13:55

Ja używam wielorazówki, jeżeli oczywiście chodzi o dobrą, metalową (żaden tam gównolit jak w przypadku jednorazówek) i droższą maszynkę gdzie się wymienia ostrza. Do tego naprzemiennie pianka lub żel - w zależności co wpadnie do ręki w sklepie. ;)
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Adik w 18 Cze 2014, 14:58

A jaką dobrą wielorazówkę polecacie ?
"Hey man you know I'm really okay,
The gun in my hand will tell you the same" - The Offspring - Bad Habit
Awatar użytkownika
Adik
Łowca

Posty: 401
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 14:21
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 08:20
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 86

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Wiewi0r w 28 Cze 2014, 00:38

Przybyło do mię dziś dzieło sztuki balwierskiej spracowanych rąk przodującego narodu chińskiego...
Dzieło owo - zwane Ri Mei, jak czytałem w internetach - za cenę 15 złotych oferuje niezłą maszynkę, dobrą dla początkujących (zapobiega zjawisku "obje**nia w sprzęt" tak często obecnemu na stokach i w joggingu... ;) ) a nie ustępującą wiele maszynkom kilkukrotnie droższym.

Przyszło, pudełko oczywiście się pogniotło, plastikowe opakowanie pękło na zawiasie, ale maszynka była cała.

Nie najbrzydsze to to, chyba nawet naprawdę metalowe; masę ma przyjemniejszą od Wilkinsona Classic (plastikowego z gwoździem), choć jest mniejsze wymiarowo; co ciekawe - dostałem wersję upgrade'owaną chyba - opinie mówiły o "zakrętce" zamykającej rurkę rączki - u mnie jest już rączka zrobiona w całości.

Myślałem, że opanowałem maszynki w ciągu tych kilku tygodni prób, praxis zawęziło moje opanowanie do Wilkinsona. Nowa maszynka, to i bez ofiary krwi się nie obeszło. Sumując po kantowsku sumę przyjemności i przykrości, wydaje mi się, że jestem na plus. Polecam. :E

@ Adik
Przewinęło mi się kiedyś przez ręce Gillette Mach 3 (chyba "samo", bez podtytułów). Nawet miłe, ale z opłacalnością chyba dość kiepsko. (Tzn. paczka 4 wkładów kosztuje więcej niż rączka i 2 czy może 4 wkłady w zestawie :) )

@ swirekster
Szacun. Robisz w moich oczach za wzór kozaka ostatnio. :P A ostrzałki do żyletek nie znajdzie się, a?

@ Kowek
"Koniec miesiąca. Patrzę w lustro, i na zakurzonej półce zaznaczam kolejne golenie tą samą jednorazówką..." :D
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez KoweK w 28 Cze 2014, 01:42

Adik napisał(a):A jaką dobrą wielorazówkę polecacie ?

Nie ma czegoś takiego jak "dobra wielorazówka", bo każde takie ostrze tępi się z każdym użyciem dość mocno, jest drogie, a do tego takie maszynki zapychają się jak poje*ane włochami, co jest uciążliwe. Taniej wyjdzie kupić klasyczną maszynkę i żyletki - koszt jednego golenia to 1 zł. :E

A jak ci to nie przeszkadza to bierz cokolwiek, bo większej różnicy i tak nie będzie.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Adik.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez impulse_101 w 28 Cze 2014, 08:50

Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Farathriel w 28 Cze 2014, 11:07

Elektryczna golarka. Ona po prostu jest najwygodniejsza. Jeśli jestem na nogach przez cały tydzień - z powodzeniem co dzień drugi mogę ten kilkumilimetrowy zarost zjechać w przeciągu niecałych 5-10 minut. Natomiast jak już zdarzy mi się zapuścić... cóż - po prostu jadę to wszystko trymerem, poprawiam normalnym ostrzem z golarki i sprawa załatwiona. W sumie jedyną wadą jest golenie tym szyi. Jako, że naturalnie mam na niej więcej zmarszczek oraz twardą krtań czasami potrafi pojechać mi ostrzem po ciele i je mocno podrażnić.

Ja jestem z natury człowiekiem praktycznym - ma mi być wygodnie i szybko - a golarka taka właśnie jest. No i nie trzeba się męczyć z pianką, ręcznikiem co by nie zalać pół pomieszczenia...
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Tajemniczy w 17 Gru 2014, 16:01

Jednorazówki z Tesco takie z niebieską rączką, woda po goleniu Wars Classic. A krem to taki tradycyjny "na pędzelek" Lider albo Wars, kiedyś próbowałem się golić pianką do golenia, ale dla mnie to do dupy. Golę się od 3 gimnazjum (byłem pierwszy w klasie co się golił :rex: ) i zawsze goliłem się kremem do golenia.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez Adam w 17 Gru 2014, 16:44

Ostatnio jednorazówki Bica, które znalazłem w szafce po śmierci dziadka (dostawał mnóstwo akcesoriów do golenia na różne okazje i z nich nie korzystał), pianka Gillette, no i oczywiście Brutal po goleniu :)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Golenie tradycyjne i nie tylko

Postprzez KOSHI w 17 Gru 2014, 17:49

A ja pier*olnąłem maszynki w kąt. Próbowałem jednorazówkami i lepszymi, ale chu*owo się goliło, bo mam jakiś puchaty wąs, który się wygina jak chce pod ostrzem. Teraz mam elektryczną Philipsa AT i mam święty spokój. Golenie maks. 5min i po sprawie. W życiu nie wrócę do zwykłego golenia.
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 14:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości