Krwiodawstwo

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Ile oddałeś litrów krwii?

0 litrów
19
42%
poniżej 1. litra
5
11%
1-6 litrów
13
29%
7-12 litrów
4
9%
13-18 litrów
2
4%
ponad 18 litrów
2
4%
 
Razem głosów : 45

Re: Krwiodawstwo

Postprzez Juraszka w 27 Lip 2013, 20:22

Ja już oddawałem krew 5 razy po 450ml - niby staram się regularnie ale wiadomo jak to jest, coś wypadnie, raz się zapomni później miesiąc minie. Raz z oddawaniem krwi czekałem na akcje w szkole by dać przykład ludziom, bo wielu myśli, że ich pomoc jest niepotrzebna, a to nieprawda - krew ma termin ważności i jeśli nie zostanie podana do jakiegoś czasu to jest sprzedawana do firm farmaceutycznych produkujących leki. Nie będę wdawać się w dyskusję co do ceny jakości i wgl leków, ale liczy się sam fakt, że z naszej krwi może być wyprodukowany lek który może komuś uratuje życie.

Moja grupa krwi to A Rh+ (dodatni) :E

Realkriss napisał(a):Co do organów, to podobno najlepsza jest kartka do portfela, bo w razie wypadku tam jej szukają.
Ja kiedyś przy okazji jakiejś imprezy plenerowej dostałam od Fundacji Urszuli Jaworskiej i noszę sobie już z 10 lat.
Wystarczy wypełnić i podpisać. No i oczywiście rodzina powinna wiedzieć, żeby oszczędzić rozdzierających serce scen, zmarły chciał oddać organy i koniec, rodzina nie ma nic do gadania, jeśli wypełniona jest deklaracja.

Soviet napisał(a):BTW: Wszystkie takie deklaracja są o kant dupy potłuc, bo szpital i tak zawsze skontaktuje się z rodziną, chyba że ma się w portfelu jakiś dokument potwierdzony notarialnie, a i w tym przypadku pewnie by zapytali bliskich.

Dlatego należy rodzinę wyedukować co do naszej woli.

Dlatego 3/4 moich znajomych jest świadoma, że takie oświadczenie podpisałem i nawet jeśli rodzina by nie wyrażała zgody to kilku moich "kluczowych" przyjaciół trzyma gdzieś u siebie potwierdzone przeze mnie kopie oświadczenia.


Na koniec dodam jak u mnie wygląda "po oddaniu krwi" - normalnie... może dlatego, że przy wzroście 165 cm ważę aż 70-75 kg, ale też fakt faktem, zaraz po oddaniu krwi zjadam batonika i wypijam soczek :E a czekolady w pudełku od krwiodawstwa idą do szafki aby móc przy gościach je wyjmować z w/w/ pudełeczka... I lepiej, żeby nic się nie działo, bo zawsze wracam samochodem, więc utrata przytomności po oddaniu krwi za kółkiem może doprowadzić do sytuacji, że deklaracja na przeszczep organów może akurat się przydać :E
Związki na odległość to ch*j, a czołgi same się nie zatankują, pamiętaj.
Wave

Zostawiasz wóz na parkingu pod Tesco i jedziesz do sąsiedniego miasta to ch*j wie co się z nim może stać.
Wave
Awatar użytkownika
Juraszka
Łowca

Posty: 492
Dołączenie: 21 Cze 2010, 11:08
Ostatnio był: 21 Lut 2020, 16:06
Miejscowość: Gniezno
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 70

Reklamy Google

Re: Krwiodawstwo

Postprzez Adam w 27 Lip 2013, 22:06

Za każdym razem, gdy byłem w regionalnym punkcie krwiodawstwa, napotykałem na jakiś robotników, drobnych pracowników fizycznych i typowych cwaniaczków, których celem na pierwszy rzut oka było oddanie krwi... dla zwolnienia z pracy/szkoły etc. etc. Nie wyglądali na jakiś "wrażliwych na ludzką krzywdę ludzi" i po ich minach można było wiele wywnioskować.

Duża część opinii publicznej uważa krwiodawców za właśnie tego typu gostków. Dla kilku czekolad i wolnego dnia oddają te mililitry. Panie "wampirzyce" wolą się nie wypowiadać, bo znają prawdziwe cele tych cwaniaków. Dla samych pracowników liczy się tylko ta krew. Jak wy uważacie?
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Krwiodawstwo

Postprzez frosth w 27 Lip 2013, 22:51

To dziwne Adam co piszesz... jeśli będziesz potrzebował tej krwi to nie będzie ciebie obchodziło czy to od cwaniaczka co po czekulade przyszedł czy po dzień wolny od pracy. Ja od kilku lat nie mam ochoty oddawać krwi a oddałem jej w sumie z 15 litrów. Pewnego razu przyszła do mnie pielęgniarka i powiedziała, że zbierają czekolady do jakiś domów dziecka i oddałem je wszystkie bo po kilku latach oddawania krwi po prostu na widok czekolady zbierało mnie na wymioty i nie byłem sam w tym oddawaniu tej czekolady. A wolne dni... no niektórzy nie mogą inaczej lub mają taką pracę. Jedni po oddaniu wracają rowerem do domu zatrzymując się u kumpla na browarka a inni po prostu idą na kozetkę do domu. Może potrafisz uchwycić to spojrzenie cwaniaczka ale dla mnie liczy się to że właśnie tacy ludzie tą krew oddają i a ci "wrażliwi" najczęściej mają to w dupie i poza gadaniem o ludzkiej krzywdzie nic nie wynika.
Właściwie to różnych ludzi spotykałem na RCKiK, czasem były wręcz wycieczki z jakieś akcji ze szkoły(tak też zacząłem oddawać krew)/uczelni/zakładu pracy... dla personelu medycznego był to naprawdę ciężki okres harówki ale dla nich liczyło się tylko to że każdy kto przyszedł - oddał krew.

Za ten post frosth otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kapucha.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Krwiodawstwo

Postprzez Adam w 27 Lip 2013, 23:10

Chodziło mi, że ludzie źle pojmują pewne kwestie. Stereotypy robią swoje w każdym aspekcie życia, także w krwiodawstwie. Ja wiem, że mamy gdzieś, kto co o nas myśli, ale trochę to niesprawiedliwe, wrzucać tych dobrych do kosza z tymi cwaniaczkami.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Krwiodawstwo

Postprzez djcycu w 27 Lip 2013, 23:16

Pangia napisał(a):Pół biedy z rodziną, gorzej, jak ksiądz nie będzie chciał pochować wybrakowanego ciała, bo to nie po bożemu oddawać organy po śmierci :facepalm:

Dlatego w kiju mam co ksiądz ma do gadania... Słucham Boga, nie księdza, skoro mam pomóc bliźniemu to pomagam. Proste... Biblia nie mówi o tym że oddając organy grzeszę, grzeszyłbym gdybym dał się pociąć będąc zdrowym i żywym (okaleczanie) ale będąc martwym moje ciało jest bezużyteczne więc oddaję mu swoje narządy do dyspozycji, może dzięki temu zrobi więcej dobrego ode mnie. Stąd właśnie wywodzi się tępota ludzi którzy plują na katolików. Słuchają bredni kreowanych przez głupkowatych księży, polityków i innych, głównie zakłamanych mediów opluwających dobrych katolików (dobrych ludzi, nie wynerwionych moherów) a nie słowa Bożego zapisanego wieki temu. To nie OffTop... To realia...
Ostatnio edytowany przez djcycu, 28 Lip 2013, 00:03, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Krwiodawstwo

Postprzez frosth w 27 Lip 2013, 23:36

@Adam dla mnie po prostu w krwiodawstwie nie ma znaczenia czy ktoś jest zły/dobry/poprawny_politycznie/łasuch_na_czekolady_albo_sok/młody/stary/ładna/brzydka/lewak/narodowiec/nihilista/wierzący/ateista... cokolwiek wymyślisz możesz tu wstawić. Chodzi tylko i wyłącznie o to żeby oddał dobrą krew a intencje tego człowieka to jego prywatna sprawa.Oddajesz ludziom 450ml krwi (600 osocza) i dostajesz to co chcesz. Jedni mają dzień wolny inny czekolady inni poczucie że coś zrobili dla drugiego człowieka albo poczucie że są lepszymi ludźmi ale w ostatecznym rachunku zostaje tylko lub aż "coś", czego Chińczycy jeszcze nie są wstanie wyprodukować. Dla mnie nie ma w tym filozofii. Ja nie chcę się jakoś wykłócać że cwaniaków nie ma, bo są. Ale nie znam człowieka, który oddaje krew bezinteresownie. Ja miałem taki... stan euforyczny po oddaniu krwi uwierz, że to działało jak nałóg. A dla placówki RCKiK nie ma żadnego znaczenia jakie oddający ma intencję czym więcej tym lepiej. Krwi (prawie) zawsze brakuje... pozdrawiam

@Pangia naprawdę spotkałeś się z księdzem który coś takiego głosił.. że nie pochowa z wybrakowanym ciałem? Są odłamy Chrześcijaństwa które pewnie tak uważają.. ale Katolicyzm do nich (z tego co wiem) nie należy.

Za ten post frosth otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Adam.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Krwiodawstwo

Postprzez Pangia w 28 Lip 2013, 12:35

frosth napisał(a):@Pangia naprawdę spotkałeś się z księdzem który coś takiego głosił.. że nie pochowa z wybrakowanym ciałem? Są odłamy Chrześcijaństwa które pewnie tak uważają.. ale Katolicyzm do nich (z tego co wiem) nie należy.

Nie, po prostu przypomniał mi się jakiś reportaż w telewizji (a może przeczytałem to w gazecie...). Nie pamiętam już dokładnie o co chodziło, ale główną rolę odgrywał ksiądz, który robił jakieś problemy z tego powodu.
Adam napisał(a):Chodziło mi, że ludzie źle pojmują pewne kwestie. Stereotypy robią swoje w każdym aspekcie życia, także w krwiodawstwie. Ja wiem, że mamy gdzieś, kto co o nas myśli, ale trochę to niesprawiedliwe, wrzucać tych dobrych do kosza z tymi cwaniaczkami.

Więc ten, kto oddał krew, bo chciał pomóc jest lepszy od tego, kto oddał krew, bo chciał mieć wolne?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Krwiodawstwo

Postprzez Adam w 28 Lip 2013, 14:20

@ Pangia, a niech oddaje ile chce i ma to wolne. Chodzi o mylne porównywanie nas do tych cwaniaczków.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Krwiodawstwo

Postprzez djcycu w 28 Lip 2013, 15:38

No nie jesteśmy cwaniaczkami, lubimy to robić, a nuż uratujemy dzięki temu życie jakiejś ładnej dziewczynie :D Nie przyjemnie? A tak na poważnie, to w sumie fakt że człowiek się z tego wolnego cieszy ale nie z tego powodu idzie oddać tą krew. Po prostu chce się coś dobrego zrobić tym bardziej że jest to proste i oczywiste.

Chciałbym ostrzec że bardzo często ocenianie ludzi pod odpowiednim kątem (w tym wypadku cwaniactwo i krętactwo) wiąże się z cechami charakteru osoby oceniającej...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive frosth.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Krwiodawstwo

Postprzez utak3r w 28 Lip 2013, 20:52

Adam napisał(a):ilu Honorowych Dawców Krwi ma nasze kochane forum


16 litrów na koncie :) ostatnio, szczerze mówiąc, już dość dawno nie byłem... :|
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Krwiodawstwo

Postprzez kapucha w 01 Sie 2013, 11:02

No, właśnie wróciłem z czwartego oddania krwi, ale niestety muszę sobie zrobić przerwę na jakieś 3-4 miesiące, bo od kiedy oddałem pierwszy raz mój poziom hemoglobiny nieustannie spadał i dzisiaj był już na dolnej granicy przy jakiej przyjmują. Ale oddawanie dokładnie co 2 miesiące, fizyczna praca po kilka godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu i do tego treningi robią swoje. Trzeba przystopować.

Ale dzisiaj jedna rzecz mnie zdziwiła, do oddania krwi przyszło tylko 6 osób, a zawsze były tłumy i zdarzało się nawet że brakowało woreczków do krwi. Lato w pełni, dużo wypadków - duże zapotrzebowanie na krew, a tu taka garstka przyszła :/
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Krwiodawstwo

Postprzez frosth w 01 Sie 2013, 12:53

Lato w pełni ludzie na urlopach, studenci w domach albo dorabiają, gorąco jak cholera ludzie albo nad jeziorem albo na grilach albo im się nie chce. Nie ma się co dziwić. A z hemoglobiną to lekarz powinien powiedzieć Ci jak dobrać dietę w takich wypadkach bo o ile nie jesteś kobietą, która waży poniżej 50kg to raczej nie powinno się takie coś dziać. Z tego co pamiętam poziom czerwonych powinien wracać do normy w ciągu 2 tygodni(ale dawno o tym z lekarzem gadałem)
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości