Nasze fobie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Nasze fobie

Postprzez Kudkudak w 06 Maj 2013, 22:13

A oto czego ja się boję...

:

Image


Najzwyklejsza osa azaliż pospolita. Do paniki wystarczy mi jedno - dźwięk który nadchodzi z bliska, te charakterystyczne bzyczenie i syk. Wiem że zabrzmi to dziwnie, ale kiedy rottweiler szczerzy na mnie kły, a znam osobę która ma takiego nieznośnego Pluta, to wtedy czuję mniejszy dyskomfort niż kiedy osa jest w pobliżu. Mam dziwne uczucie, że ona chce mnie specjalnie zagryźć, wlecieć pod koszulkę i dotkliwie kąsać i gryźć...naprawdę, wiecie co czuję, kiedy osa leci, a ja odskakuje, uciekam i macham rękami? Ja robię tak naprawdę, człowiek bez fobii machnie łapą i już, a ja automatycznie uciekam...potem prześladuje mnie myśl czy aby nie wleciała do kaptura? Oooo a najgorzej jak widzę szerszenia. Nie wiem jak pozbyć się tego lęku.
Ostatnio edytowany przez Kudkudak, 08 Maj 2013, 14:59, edytowano w sumie 1 raz
Image
Image Image Image Image Image

Za ten post Kudkudak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Reklamy Google

Re: Nasze fobie

Postprzez Wojak w 06 Maj 2013, 22:28

Kudkudak napisał(a):Nie wiem jak pozbyć się tego lęku.

:

Image


Spróbuj kiedyś. Ja tam się cieszę na widok owadów, zwłaszcza po tej długiej zimie. No i mimo alergii na ich ukąszenia. Jak dla mnie, nie ma nic potworniejszego od zamkniętych, lub ciasnych przestrzeni. Stanie w tłoku, nawet sama jazda samochodem bywa uciążliwa, kiedy świadomość tego, że nie mogę swobodnie machać kończynami we wszystkich kierunkach doprowadza do szału. Nie, żebym musiał to robić, ale jak tylko zdam sobie z tego sprawę, czuję się jak więzień w izolatce. No i zawsze muszę mieć odsłonięte/otwarte okno, lub cokolwiek innego, co zapewnia mi najmniejszy kontakt ze światem.
Oceniasz zbyt prędko.

Za ten post Wojak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak.
Awatar użytkownika
Wojak
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Paź 2009, 22:37
Ostatnio był: 14 Lip 2021, 16:25
Miejscowość: Wielkie Równiny
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 37

Re: Nasze fobie

Postprzez ZiomB w 06 Maj 2013, 23:20

Ja się panicznie boję pająków.
Nienawidzę ich, przeszkadza mi to w codziennych czynnościach. Np. upadnie mi jakaś rzecz za szafkę i teraz wzywam kogoś by mi to podniósł, bo jak wsadzę rękę w te pajęczyny to mnie aż telepie.
Nawet nic nie winnych zwykłych kątowników się boję, mimo że jestem świadom, że nie gryzą.
To nie jest normalne, gdy patrze na obrazki pająków na necie i sobię pomyślę, że taka kosmata bestia siedzi mi właśnie pod biurkiem to mnie paraliżuje.
Co ciekawe, nie mogło być to spowodowane dzieciństwem, bo sam pamiętam jak w przedszkolu łapałem każdego pająka z krzaka i hyc do wiaderka. :E

Edit: :arrowd: Takie to jeszcze ujdzie, ale takie:
:

Image

Gdybym takiego spotkał pod biurkiem to zawał na miejscu. D:
Ostatnio edytowany przez ZiomB, 07 Maj 2013, 16:37, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: Nasze fobie

Postprzez Soviet w 07 Maj 2013, 09:14

Patrz, co teraz jest pod twoim biurkiem:

Image

:mendasoviet:
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Nasze fobie

Postprzez Wańka_Wkręt w 16 Maj 2013, 11:40

Ja się boję kosarzy i pająków o cienkich odnóżach.
Ciarki mnie przechodzą kiedy kładę się spać, a na suficie dwa metry nad moją głową wisi taki jeden.
Albo kiedy siedzie przed kompem, a pod biurkiem coś mnie łaskocze i powoli przemieszcza się po mojej nodze
jak to:
:

Image

wtedy to normalnie z całej siły uderzam w nogę.
Grupa Wasi
Image

Wańka_Wkręt
Wygnany z Zony

Posty: 59
Dołączenie: 28 Sie 2012, 11:09
Ostatnio był: 18 Lip 2015, 19:33
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 15

Re: Nasze fobie

Postprzez Dziab_Dziab w 16 Maj 2013, 12:22

Kiedyś nie bałem się pająków i lubiłem się nimi bawić, kłaść na rękę i tak dalej, ogólnie bawiłem się nimi. Teraz jednak takiego zwykłego pająka nie dotknę, jakoś się ich brzydzę, ale nie boję :D
Awatar użytkownika
Dziab_Dziab
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 17 Sty 2013, 20:09
Ostatnio był: 02 Sie 2017, 16:59
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 22

Re: Nasze fobie

Postprzez kajzerPL w 16 Maj 2013, 14:07

Ja się boję małych i średnich pająków i kosarzy. Miej jadowite kosmate ptaszniki jakoś robią mniejsze wrażenie a nawet trzymałem jednego na ręce.
Widzew nigdy nie zginie!
Awatar użytkownika
kajzerPL
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 13 Sie 2012, 13:58
Ostatnio był: 26 Kwi 2024, 21:36
Miejscowość: تونس
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 38

Re: Nasze fobie

Postprzez StalkerCell w 22 Sie 2013, 21:53

Sry za łodkop o-O. Do rzeczy:

1. Boję się ciemności. Gdy w nią się wpatruję, to czuję, że coś w niej tam siedzi i patrzy na mnie... brr. Dziś wyszedłem na dwór zebrać pranie po ciemku (bo o nim zapomniałem :E ) to bałem się, że coś mnie przez oczko w siatce przeciągnie w takie stare mury. Później pies zaszczekał, to myślałem że odejdę.

2. Boję się myśleć o różnych marach nocnych. Leżąc w łóżku czuje, że chadzają sobie po mieszkanku i lampią się na mnie. Albo gdy oglądam hołłoła, to ciągle patrze się na drzwi, czy aby kto ich nie otwiera o-O.

3. Gdy jeżdżę sam rowerem i jest mega-otwarta przestrzeń, to dziwnie się czuję i chcę jak najszybciej się znaleźć w domu.

4. Obawiam się zimy. Wtedy najbardziej boję się upiorów/zombiech.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: Nasze fobie

Postprzez Xen w 22 Sie 2013, 22:27

Ja odkąd wyszedłem z gimnazjum boje się gimbusów. :suchar:
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 23 Sty 2024, 23:34
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Nasze fobie

Postprzez kocur21 w 23 Sie 2013, 05:37

Fobia dla was może wydawać się śmieszna. Boje się dzieci małych, denerwuje się kiedy są w pobliżu, nie wiem co robić, najlepiej walczyć z lękami więc z buta bym dał. Czuje się w miarę komfortowo przy 16-18 latkach. Najgorzej jest jak jestem u rodziny a ciotka/wujek/matka/babcia/rodzic bachora prosi mnie żebym się zają smrodem bo no nie wiem musi wyjść na chwile, pierwsza myśl to taka aby się ewakuował z mieszkania (może być nawet okno), gorzej jest wtedy jak dzieciak mnie polubi i nie może się ode mnie odczepić tylko woła kamil! kamil! i ciągle łazi za mną po mieszkaniu, albo jak z partyzantki mnie zaatakują jak sobie śpię i mi po plecach skaczą jak po jakieś trampolinie :( , często działa "Oczy Szatana" patrze się na smroda a on po 5-10 sec zaczyna beczeć i leci do mamusi, wtedy jest mi dobrze ;) Mojej byłej dziewczyny też się boje spotkać na mieście, sprawa wygląda identycznie jak przy tych małych potworach, jak ją spotykam raz na rok to od razu muszę wykonać jakiś unik. Reszta przyziemnych fobi już dawno zniknęła (lęk wysokości, psy, pająki i węże) tylko takie dwa niuansy mnie prześladują, może i one w końcu miną.
I'm online always. Really, if you do not believe, check!
Intel I5 4460 (4 x 3.2 Ghz), DDR4 16 GB, GeForce GTX 1660 OC 6G, 4 x 1 TB , zasilacz 500 W
Awatar użytkownika
kocur21
Stalker

Posty: 100
Dołączenie: 02 Sie 2010, 12:37
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 01:38
Miejscowość: Zadupie/Podświat/Żagań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 23

Re: Nasze fobie

Postprzez djcycu w 23 Sie 2013, 10:12

Kolego też byłeś tym "smrodem" ;) To tylko dzieci a jak skaczą po tobie bo ktoś je do ciebie zaniósł i ma ubaw z tego po pachy to po prostu opiernicz i na przyszłość sobie takiego czegoś nie życz. Ja też nie lubię czyichś dzieci bawić, nosić, chodzić z nimi bo za mną łażą. Nie mam swojego na razie więc jak widać nie mam ochoty bawić jeszcze dzieci :P Proste.

A moja fobia jak istniała tak dalej się trzyma. Byłem w niedzielę z siostrą na spacerze i jak wlazłem niedaleko dzikich wysypisk śmieci to to zielsko mnie unieruchomiło... Były takie wysokie, wyginały się do wiatru i bałem się że mnie dotknie i sparzy :/
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Nasze fobie

Postprzez vandr w 23 Sie 2013, 10:15

djcycu napisał(a): Były takie wysokie, wyginały się do wiatru i bałem się że mnie dotknie i sparzy :/


Ale że co- chodzi Ci o barszcz Sosnowskiego? W takiej sytuacji należy zadzwonić pod straż miejską lub policję, która to zawiadamia inne służby, które mają za obowiązek przyjechać i wyciąć to cholerstwo. Inna sprawa, że to gówno jest niemal nieśmiertelne, no ale...
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Lis 2023, 13:28
Kozaki: 1747

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości