Wasze komórki

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wasze komórki

Postprzez scigacz1975 w 02 Lut 2014, 15:16

przestań używać gównianych aplikacji, a po drugie wymień ROM na jakiś normalny. Nie używaj ROMów od operatora, przecież to proszenie się o kłopoty...


A mógłbyś rozwinąć bardziej? Zwłaszcza to o ROM bo, przyznam szczerze, zielony jestem. Aplikacji praktycznie nie używam więc raczej nie w tym tkwi problem.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Reklamy Google

Re: Wasze komórki

Postprzez utak3r w 02 Lut 2014, 15:21

Czy ja wiem? Jakoś 5 lat temu palmtopy miały się bardzo dobrze, pomimo innego ukierunkowania. To nie jest tak, że wtedy nie mogły służyć jako odtwarzacze muzyki i filmów, potrafiły niemal wszystko. Natomiast teraz zwyczajnie ograniczyli ich funkcjonalność i dopiero powoli wraca to, co było kiedyś. Gdyby zachowano kierunek ich rozwoju, spisywałyby się świetnie na każdym polu. Po co było to zmieniać?... producenci podążyli za modą wyznaczoną za Applem, jak baranki idące na rzeź...

Ścigacz - powinieneś znaleźć sobie jakiś sensowny ROM. Forum XDA-developers chyba znasz? Jak nie, to się zapoznaj :) o naszym rodzimym mobione nie wspomnę... Działanie urządzenia na ROMie modyfikowanym a fabrycznym (a już zwłaszcza tym od operatora, który nie jest wcale ROMem od producenta, tylko modyfikowanym) jest diametralnie inne, więc naprawdę warto.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Wasze komórki

Postprzez kondoslaw w 02 Lut 2014, 16:00

Nie zaprzeczam, że nie mogłyby łączyć w sobie funkcji multimedialnych, jak i tych, o których mówiłeś i przyznam, że tak może było by i lepiej, aczokolwiek jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, jednak i w dzisiejszych smatphonach jest wystarczająco dużo funkcji, że można by użyć wobec nich tego stwierdzenia. Dlaczego jednak ograniczyli ich możliwości? Nie wiem. Jednak jak nie wiadomo o co chodzi to zapewne chodzi o kasę i tak pewnie też było. Sam widzisz, mówisz, że to wszystko dopiero teraz wraca i widać nie bez powodu ograniczyli ich możliwości, po to, by później do nich wrócić. Taka jest polityka Apple - dodają po jakiejś pierdółce i sprzedają jako nowszy model, mimo, że już teraz zapewne mają dużo większe możliwości. No ale gdyby od razu wypuścili najlepszą rzecz, jaką byliby w danej chwili zrobić przecież nie zarobili by tyle pieniędzy. I właśnie patrząc na to w ten sposób, takie ograniczenie możliwości było im na rękę. :)
Awatar użytkownika
kondoslaw
Stalker

Posty: 114
Dołączenie: 26 Lis 2009, 18:58
Ostatnio był: 05 Lis 2014, 21:32
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 5

Re: Wasze komórki

Postprzez Method w 02 Lut 2014, 17:30

utak3r napisał(a):Szkoda tylko, że to Nokia - nie sądzę, aby nagle nauczyli się robić porządne telefony...

Tak z własnej ciekawości, nie podważając Twoich słów- dlaczego uważasz Nokie za słabe telefony?

kondoslaw napisał(a):aczokolwiek jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

Stary, to chyba jedno z najgłupszych powiedzeń... Gdyby tak było powinniśmy mieć telefon do dzwonienia, jakieś urządzenie tylko do smsów, itd. Samoloty pasażerskie nie miałyby bagażnika, a bagaże pasażerów leciałyby drugim, transportowym samolotem. Akurat multifunkcyjność to dobra rzecz. ;) Większość ludzi i tak nie wykorzystuje smartfonów w takim stopniu, by były one niewystarczające.
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Wasze komórki

Postprzez utak3r w 02 Lut 2014, 17:46

Method napisał(a):
utak3r napisał(a):Szkoda tylko, że to Nokia - nie sądzę, aby nagle nauczyli się robić porządne telefony...

Tak z własnej ciekawości, nie podważając Twoich słów- dlaczego uważasz Nokie za słabe telefony?


Pisałem już o tym częściowo - sporo telefonów najróżniejszych marek naprawiałem... ale oprócz tego, dodam jeszcze inny argument: skoro mówimy o "zwykłym telefonie", to znaczy, że oczekujemy od niego głównie świetnego modułu telefonicznego, o krystalicznej jakości rozmów i świetnym zasięgu. No i... Nokia nigdy nie potrafiła zrobić takiego modułu. Zawsze była daleko w tyle za Motorolą (co chyba dość oczywiste, Motorola to pionier w te dziedzinie i zawsze będzie sto lat przed konkurencją) oraz Ericssonem (który jest największym producentem sprzętu bazowego). To, w czym Nokia jest dobra, to dość solidna konstrukcja fizycznie (choć nie idealna, ale dobra) i w miarę intuicyjne oprogramowanie (choć też wcale nie idealne) - jednak do bycia świetnym *telefonem* jest mu bardzo daleko.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Wasze komórki

Postprzez kondoslaw w 02 Lut 2014, 18:31

@Method chyba nie zrozumiałeś co miałem na myśli, chociaż fakt faktem ja mogłem to rozwinąć, ale nie na tym się skupiałem. Chodzi mi o to, że można jakieś urzadzenia połączyć w jedno urządzenie i będzie działać lepiej bądź gorzej, ale nigdy nie tak dobrze jak te z osobna. Nie mówię, że nie jest to funkcjonalne , ale jest to droga wzajemnych kompromisów. Weźmy na początek komórke - dzownienie dzownieniem, zastosowanie pierwotne tego urzadzenia, natomiast taki aparat - fajnie opcja, małe, dostępne w każdej chwili, poprostu mobilne, ale mimo, że w nowoczesnych smartphonach zdjęcia wychodzą naprawdę ładne, nigdy nie będą tak dobre, jak te zrobine lustrzanką, a głośniki nigdy nie będą tak ładnie i głośno grać jak osobne, stacjonarne. Weźmy teraz ten twój samolot pasarzeski, jego dodatkową opcją jest luk bagażowy, bardzo funkcjonalne, raczej trudno by było bez niego, jednak nigdy nie będzie on miał takiej pojemności jak osobny samolot transportowy. I to są właśnie kompromisy jakości dla mobilności.
Reasumując przyznaję, że to powiedzenie nie jest do końca prawdą, ale powyżej rozwinąłem co miałem na myśli je stosując. Owszem, przyznaje też, że multifunkcjonalność jest dobrą rzeczą, w żadnym wypadku tego nie kwestionowałem, jednak kosztem jest osłabienie jakości jej składników.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
kondoslaw
Stalker

Posty: 114
Dołączenie: 26 Lis 2009, 18:58
Ostatnio był: 05 Lis 2014, 21:32
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 5

Re: Wasze komórki

Postprzez Nieznajomy X w 14 Gru 2014, 15:46

Ja najpierw za gówniaża dostałen swoją pierwszą komórę jakiegoś Siemensa, był gówniany więc miałem go chyba z rok, potem miałem jakąś Nokie, modelu nie pamiętam, potem miałem składanego Sagema z aparaten ale filmów nie robił tylko zdjęcia, ale był to mój pierwszy fon z aparatką. Potem miałem LG Cookie KP-500, a teraz mam MyPhone'a DuoSmart. Mam go już rok i nie narzekam. Jest wystarczająco funkcjonalny, mógłby mieć troche mocniejsze bebechy ale ujdzie.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Wasze komórki

Postprzez djcycu w 14 Gru 2014, 20:23

A ja to moje niebieskie draństwo rozwalę któregoś dnia na fragmenty. HTC 8S... Wiesza się jak wuj a to dlatego że ma windę która nie dość że irytuje to jest brzydka, gry na to są dużo droższe (tak, czasem fajnie mieć coś pod ręką jak przyjdzie na coś czekać z parę godzin a nie można użyć kompa). Kiedyś będąc za granicą przypadkowo wybrałem numer do kumpla i chciałem rozłączyć... Zawiesił się k*tas i poleciało trochę pieniędzy z konta. WTF?

Kontynuacja posta:
viewtopic.php?f=9&t=14733&p=310805#p310805
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wasze komórki

Postprzez brudne niebo w 14 Gru 2014, 20:34

Iphone 5 S czego można się łatwo domyślić, bo pod moimi niektórymi postami jest napis" wysłane z Iphone przez Tapatalk" Kto jeszcze ma sprzęt Apple? Na pohybel Androidowi! Tak serio to chętnie bym do niego wrócił, ale się odzwyczaiłem. Wie ktoś jak sobie poradzić psychicznie ze zmianą systemu?
I z pokorą przyznaję się do bycia uczniem gimnazjum...
brudne niebo
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 06 Lip 2013, 17:59
Ostatnio był: 03 Sty 2015, 01:53
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 5

Re: Wasze komórki

Postprzez trolololo w 14 Gru 2014, 20:35

Iphone 3g po mamie. Trochę stary , ale tyle mi wystarczy
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Wasze komórki

Postprzez Dżuz w 16 Gru 2014, 19:18

Ajfon srajfon :suchar:

Niedawno przesiadłem się z jednego chińskiego wynalazku na kolejny chiński wynalazek, tj. Huawei Ascend Y300 zamieniłem na Ascend G6 LTE :caleb: U poprzednika wuj trafił ładowanie. Chyba po tym jak kilkakrotnie rzuciłem nim o podłogę co by kumplowi pokazać, że wyświetlacz jest o wiele wytrzymalszy niż w jego Lumii, w której to już po pierwszym upadku na ziemię z ekranu została finezyjna pajęczynka :E

Nic się nie wiesza, nie zamula, a WoT Blitz śmiga jak oszalały :caleb: Aparat jest na poziomie, sam ekran bardzo czuły, tak że nie ma z płynnością żadnych problemów. No i nie wygląda jak kostka mydła :suchar: Bateria mogłaby być ciut lepsza, ale i tak tragedii jakiejś nie ma.
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 13:24
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Wasze komórki

Postprzez Adik w 17 Gru 2014, 13:54

Pierwszy telefon to Sony Ericsson k310i, potem miałem jakąś nokie, następnie Sony Ericsson C902 po tym znów nokia 6030 a teraz przesiadka na wyższą technologię heh, Samsung Galaxy S4mini LTE
"Hey man you know I'm really okay,
The gun in my hand will tell you the same" - The Offspring - Bad Habit
Awatar użytkownika
Adik
Łowca

Posty: 401
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 14:21
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 08:20
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 86

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt66 oraz 11 gości