Piercing & Tattoo

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piercing & Tattoo

Postprzez Stalker Rambo w 12 Lis 2011, 11:45

Uważam, że kolczyki i tatuaże są fajne (oczywiście w odpowiedniej ilości). Jeśli chodzi o przyjęcie wytatuowanych i wykolczykowanych ludzi do pracy, to co raz więcej pracodawców jest bardziej tolerancyjna. Sam miałem cztery kolczyki w uchu, ale ze względu na to gdzie pracuję musiałem je wyciągnąć :( . Cóż może jak przejdę na emeryturę to je znowu założę :)
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Reklamy Google

Re: Piercing & Tattoo

Postprzez Anioła w 10 Sty 2012, 19:32

Hmm kolczyki sa fajne....u facetów podobają mi się w brwi... :D Ja mam tylko w uszach :P A jeśli chodzi o tatuaże to je uwielbiammm....sama mam jeden :E Planuje jeszcze jeden kiedys zrobic... :E
Heaven has no rage like love to hatred turned
Nor hell a fury like a woman scorned.

William Congreve
Awatar użytkownika
Anioła
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 05 Sty 2012, 19:14
Ostatnio była: 16 Mar 2019, 17:31
Ulubiona broń: --
Kozaki: 23

Re: Piercing & Tattoo

Postprzez Allistdead w 10 Sty 2012, 22:18

Jak dla mnie człowiek najlepiej wygląda bez żadnych upiększeń, ale jak ktoś chce to ja mu nie wróg, choćby miał wytatuować się cały. U mnie jedynym upiększeniem są plomby w zębach :P Niemniej tatuaże i przekłuwanie sobie różnych części ciała ma bardzo długą tradycję. W wielu kulturach to podstawowe sposoby podobania się płci przeciwnej. Nie rozumiem więc, dlaczego u nas tak krzywo się patrzy na wytatuowane czy wykolczykowane osoby (choć to raczej z słyszenia wnoszę, bo osobiście nikogo takiego nie znam).
Awatar użytkownika
Allistdead
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 05 Sty 2012, 02:05
Ostatnio był: 19 Lis 2013, 07:31
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 15

Re: Piercing & Tattoo

Postprzez Dżuz w 10 Sty 2012, 22:31

U nas krzywo się patrzy na tatuaże, bo one nadal głównie kojarzą się ze środowiskami przestępczymi, więzieniami, w których to dodatkowo tatuaże bardzo często są - mówiąc delikatnie - niskiej jakości. Wytatuowany to stereotypowo jakiś zbir, bandzior a przynajmniej złodziej; ktoś z pod ciemnej gwiazdy, że tak powiem :wink: A w większości przypadków wcale tak nie jest.

A jeśli o mnie chodzi to dziary w zwykle mi nie przeszkadzają - nawet u pań - pod warunkiem, że nie godzą jakoś brutalnie w moje poczucie estetyki :)

-------------
Aha, też uważam, że jest to swego rodzaju sztuka. Nomen omen, znałem kiedyś typa, który na puszce przekiwał dobre lata, a tatuaże robił lepsze niż niejeden zawodowiec :)
Ostatnio edytowany przez Dżuz, 10 Sty 2012, 22:40, edytowano w sumie 1 raz
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 25 Sie 2024, 17:37
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Piercing & Tattoo

Postprzez Anioła w 10 Sty 2012, 22:36

Dżuz napisał(a):U nas krzywo się patrzy na tatuaże, bo one nadal głównie kojarzą się ze środowiskami przestępczymi, więzieniami, w których to dodatkowo tatuaże bardzo często są - mówiąc delikatnie - niskiej jakości. Wytatuowany to stereotypowo jakiś zbir, bandzior a przynajmniej złodziej; ktoś z pod ciemnej gwiazdy, że tak powiem :wink:


No niestety nadal osób tak myśli :( Dla mnie perfekcyjnie wykonany tatuaż jest sztuką :)

A i myśle, że na bandziora nie wygladam :E
Heaven has no rage like love to hatred turned
Nor hell a fury like a woman scorned.

William Congreve
Awatar użytkownika
Anioła
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 05 Sty 2012, 19:14
Ostatnio była: 16 Mar 2019, 17:31
Ulubiona broń: --
Kozaki: 23

Re: Piercing & Tattoo

Postprzez Allistdead w 10 Sty 2012, 22:46

Stereotypy, a ja nie lubię stereotypów. Lepiej poznać człowieka, nim wyrobi się o nim zdanie.
k4r00 napisał(a):Po co robić z siebie jakiegoś Wolverina jak te 'kolce' wystające z łapy, albo tatuować sobie łeb czy pół twarzy?

Ależ to elementarne mój drogi Watsonie. Żeby zwrócić na siebie uwagę. Codziennie mijamy ludzi i większości z nich nie zauważamy, a coś tak innego na pewno zwróci uwagę. Niektórzy wola zostać anonimowi a inni przeciwnie. Chcą się wyróżniać z tłumu. Choćby i tak.
Anioła a jeśli kiedyś zrobisz sobie drugi to pochwalisz się? Chętnie bym kiedyś zobaczył przed i po. Tak dla porównania.
Awatar użytkownika
Allistdead
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 05 Sty 2012, 02:05
Ostatnio był: 19 Lis 2013, 07:31
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 15

Re: Piercing & Tattoo

Postprzez Anioła w 10 Sty 2012, 22:51

Allistdead napisał(a): Anioła a jeśli kiedyś zrobisz sobie drugi to pochwalisz się? Chętnie bym kiedyś zobaczył przed i po. Tak dla porównania.


Może, może...kiedyś :E

No niestety, wiele osób ocenia kogoś po wyglądzie, a tak naprawdę, nic nie wie o tej osobie...troche żałosne to :-/
Heaven has no rage like love to hatred turned
Nor hell a fury like a woman scorned.

William Congreve

Za ten post Anioła otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Provski.
Awatar użytkownika
Anioła
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 05 Sty 2012, 19:14
Ostatnio była: 16 Mar 2019, 17:31
Ulubiona broń: --
Kozaki: 23

Re: Piercing & Tattoo

Postprzez Isza w 10 Sty 2012, 23:52

Anioła napisał(a):
Allistdead napisał(a):

No niestety, wiele osób ocenia kogoś po wyglądzie, a tak naprawdę, nic nie wie o tej osobie...troche żałosne to :-/




Z tym muszę się zgodzić. Od dawna wiadomo, że ludzie nawet mimowolnie są oceniani po wyglądzie… smutna prawda.
Ja sama posiadam przekute uszy (jak większość kobiet) i dwa tatuaże. Nie są one wielkie i w niewidocznych miejscach, no chyba, że przychodzi lato bo jeden mam na stopie. Trzeba przyznać, że tatuowanie ciała wciąga. Wiele osób ma tak, że w momencie zrobienia pierwszego tatuażu myślą już o drugim. Wtedy najlepiej poczekać nawet rok by przemyśleć zrobienie kolejnego wzoru…
" Nie wiem czemu żołnierz idzie do ataku ... ale idzie"
Awatar użytkownika
Isza
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 17 Wrz 2011, 01:53
Ostatnio była: 06 Maj 2015, 12:42
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 35

Re: Piercing & Tattoo

Postprzez Lucjusz w 10 Sty 2012, 23:55

Oto pająk kolegi na mojej pajęczynie :D Zdjęcie sprzed paru lat.

Image

--------------------
Pajęczyna wytatuowana na moim łokciu :) a pająki kolega hoduje i mi jednego wrzucił na rękę. Tatuaż średnio wykonany teraz jest w kolorze, jakoś wrzucę fote.

--------------------
Teraz w kolorach wygląda tak:

Image
Ostatnio edytowany przez Lucjusz 11 Sty 2012, 01:30, edytowano w sumie 5 razy
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Piercing & Tattoo

Postprzez Isza w 10 Sty 2012, 23:59

Lucjusz napisał(a):Oto pająk kolegi na mojej pajęczynie :D

Image



Na Twojej pajęczynie ? Czyli, że ty ją tatułowałeś? Tak to można rozumieć ? Wygląda na dobrze wykonaną pracę. :)
" Nie wiem czemu żołnierz idzie do ataku ... ale idzie"
Awatar użytkownika
Isza
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 17 Wrz 2011, 01:53
Ostatnio była: 06 Maj 2015, 12:42
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 35

Re: Piercing & Tattoo

Postprzez Run4Life w 11 Sty 2012, 00:00

Sam jeszcze za lat "elektrona" (technikum) gdy trochę punkowałem miałem robiony przypinką("jedzenie zamiast bomb" - kolegi) kolczyk w uchu. Na dziś dzień pozostał mi tylko ślad po dość nędznie wykonanej dziurce i raczej w najbliższym czasie nie poprawię jej - nie odczuwam potrzeby.

Jeśli chodzi o różne "upiększenia" u innych to mi nie przeszkadzają - choć nie wszystko mi się podoba. Wielu z moich znajomych co chwile robią sobie jakiś nowy tatuaż czy kolczyk. Sam też zastanawiałem się nad tatuażem ale póki co wywołuje to u mnie mieszane uczucia.
"Nie sprzęt, a technika zrobi z Ciebie desantnika."
Image
Awatar użytkownika
Run4Life
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 18 Gru 2011, 16:41
Ostatnio był: 24 Kwi 2014, 19:20
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 20

Re: Piercing & Tattoo

Postprzez Realkriss w 11 Sty 2012, 10:59

A mnie po rebelianckich czasach zostały 4 dziurki w uchu, ładnie ułożone z dołu do góry.
Nadal nie zarosły, więc czasem noszę w nich ozdobne kółeczka, albo rząd brylantów.
Efekt, jak zwykle w biurze piorunujący, ludzie są beznadziejni.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości