Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez STA1KERpl w 04 Maj 2009, 21:13

Mam najlepszą radę na siłę i dobrze (ładnie?) wyglądające mięśnie- Parkour. Nie musicie oczywiście skakać jak Belle w 13 Dzielnicy, ale trening siłowy naprawdę dużo daje. Ja w wieku 15 lat (parkour 4 letni staż) mam więcej siły niż nasze gimnazjalne "koxy", i to po sterydach.


Wierzymy - V
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Reklamy Google

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez nagyatsu w 02 Cze 2009, 21:01

Chciałem się dowiedzieć czegoś o białku. Czy branie białka daje dokładnie takie same efekty, jakbym pił 2 litry mleka dziennie i jadł 5 jajek? ;d
Czy branie białka w proszku, a tego naturalnego ma inny wpływ na kształt sylwetki (mam na myśli proszek - tzw. "misiek', naturalne - ładnie podcięte, uwydatnione mięśnie) ??? Pytam gdyż moja opinia dotychczas taka właśnie jest i zastanawiam się jak jest naprawdę.
I proszę was, nie mówcie oklepanych tekstów, które równie dobrze mogę wyczytać na etykietach producentów, tylko proszę o własne zdania oparte na obserwacjach, doświadczeniu.
Pytam, gdyż chodzę już jakiś czas na siłownię, a efekty tycia (najbardziej jak narazie u mnie pożądane) są bardzo marne.
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez cmlPL w 02 Cze 2009, 22:54

nagyatsu - powiem Ci tak, że jeśli chcesz przytyć, to samo białko nie wystarczy - musisz ćwiczyć, jeść białko i węglowodany- to one są podstawą do budowania mięśni razem z białkami - to taka energia dla roboli robiących kościół za pół darmo ;] Płatki i te sprawy, ryże, makarony od rana do wieczora - na kolacje dużo biała - rozłóż to sobie ładnie. Mało wydalaj, staraj się przynajmniej i efekty murowane, oraz odpowiedni trening masowo-siłowy - dużo serii, mało powtórzeń, duże obciążenie. Powodzenia ! i dużo węglowodanów po drodze.

Zgubiłem się troche - jeśli chodzi o 2 l mleka i biało z jaj - dowiedz sie ile co ma białka w białku i będziesz wiedział jaka jest różnica - wchłanialność z pokarmów może być deczko gorsza, ale to zależy od organizmu - nie zaszkodzi jesc tego w proszku. Jeszcze jak bananowe... mniam.
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez KoweK w 02 Cze 2009, 23:07

Nagyatsu, lepiej powiedz ile razy ćwiczysz w tygodniu, jakie partie mięśni, i napisz jaką masz dietę, to spróbuję pomóc tak bardzo, jak mogę :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 13:54
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez nagyatsu w 03 Cze 2009, 17:56

No więc tak, ćwiczę 3 razy w tygodniu na siłowni:
PONIEDZIAŁEK
-Klata
-Biceps
-Ostatnie ćwiczenie na brzuch
ŚRODA
-Plecy
-Triceps
-Ostatnie ćwiczenie na brzuch
PIĄTEK
-Barki
-Nogi
-Ostatnie ćwiczenie na brzuch

Jeśli chodzi o serie to przeważnie są to 3,4 serie po 10/8/6 lub 10/10/8, coś koło tego.

Jeśli chodzi o dietę to nie mam żadnej ułożonej, gdyż ciężko by mi było wytrwać... Staram się jeść 5 posiłków dziennie. I staram się jeść tyle ile dam radę. Czasami między posiłkami jakiś jogurt, paluszki itp. (zależnie od zachcianek) Zawsze po siłowni robię koktajl domowej roboty (ok. 500ml mleka, 2,3 białka z jajek, 2 banany (czasami płatki owsiane, twaróg, jogurt naturalny, kakao, miód))
Najgorzej ze śniadaniami, gdyż idąc na 7:30 do szkoły ciężko zjeść coś treściwego. Noi dochodzi kolejny problem, po spaniu nie dam rady jeść od razu. Wodę oczywiście staram się wlewać litrami ;d W sumie to by było na tyle.
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Michu w 03 Cze 2009, 18:01

Propo żarcia, obczaj kanał Scoobiego ;D, ma tam dużo przydatnych rzeczy.

A tutaj koktajle :
http://www.youtube.com/watch?v=Qu2qAzjEpd4

http://www.youtube.com/watch?v=YkdcJywToiM
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez KoweK w 03 Cze 2009, 23:26

Ja ci powiem z własnego doświadczenia ze jak łączyłem klatkę i biceps np. to nic mi nie wchodziło. Miałem tak:
Klatka z tricepsem
Biceps z plecami
Barki z nogami

IMO najlepsze połączenie. A z rana spróbuj chociaż wcisnąć 100g płatków, i 3 jajka i będzie git :) Po siłowni jajka to kiepski sposób, do niedawna też tak robiłem, ale dowiedziałem się, że jajko wolno się wchłania. Po siłowni kurczak byłby dla ciebie najlepszy + ryż, aby uzupełnić węglowodany :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 13:54
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez nagyatsu w 04 Cze 2009, 12:30

Dzięki kowek prawdopodobnie zmienię na klatkę+triceps/biceps+plecy skoro tak mówisz xD
Ale cały czas pozostaje kwestia białka w proszku ;) Opłaca się? Czy jest niezbędne, aby zauważyć efekty przybierania masy? Czy lepiej sobie odpuścić a ładować węglowodany, aż się poczuje mdłości? ;d
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Vaniol w 04 Cze 2009, 16:29

Trzy dni w tyg na siłce stykną. Żeby było urozmaicenie możesz wsuwać sobie szynkę drobiową bo łatwiej wchodzi niż pierś. Rybki też dodaj do swojej diety. Oprócz ryżu możesz jeść kaszę ale nie za często bo ma dużo błonnika i może Ci jeszcze bardziej przyśpieszyć metabolizm. Raz w tygodniu nie zaszkodzi. Kup sobie CARBO albo DEXTROZE i popijaj sobie po treningu żeby uzupełnić zapas glikogenu w mięśniach. 1kg kosztuje 20zł, porcja to 50g więc nie jest źle. No a na kolacyjke 150g twarogu ;D ja posypuję kakaem i wcinam na sucho, fajnie wchodzi. Niech masa będzie z Tobą. No i pamiętaj żeby nie chodzić dwa dni pod rząd na siłkę, dużo spać, nie pić :wódka: przynajmniej w dni treningowe.
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 19 Sie 2024, 23:11
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez nagyatsu w 04 Cze 2009, 19:09

A CARBO/DEXTROZA to....? Chodzi o te, że nie chcę brać żadnych suplementów. Jedyne do czego byłbym w stanie się przekonać to białko. Jeśli chodzi o sen to loozik 21:00 ja już śpię ;d
:wódka: miałeś na myśli vodka czy ogólnie alkohol? xD

Ogólnie - Michu
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Vaniol w 04 Cze 2009, 23:51

To zwykły cukier tylko że prosty przez co łatwo się wchłania. Tak jakbyś podłączył się pod kroplówkę ;D. Możesz śmiało wsuwać porcję po treningu. Ja kiedyś jadłem nawet glukoze z Delecty ;D tylko że w smaku taka cierpka a CABRO albo DEXTRO masz smakowe, jak oranżadka.
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 19 Sie 2024, 23:11
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez KoweK w 04 Cze 2009, 23:59

Ja ćwiczę 4 razy w tyg. - Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek, a kilogramy i tak, i tak idą }:->
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 13:54
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości