Wiara

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wiara

Postprzez trolololo w 16 Paź 2014, 17:05

A możesz mi powiedzieć jak nazywał się ten ksiądz?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Wiara

Postprzez Gizbarus w 16 Paź 2014, 17:29

Po pierwsze, nie chcę dyskusji na ten temat. Po drugie, czytaj co ci napisałem - od tego czasu już dawno nie żyje. Po trzecie - nie pytałem, bo po co mi ta wiedza. Pogrążać nikogo po śmierci nie mam zamiaru. Po czwarte, ukryłem to w spojlerze nie dla zabawy - więc jeśli chciałeś coś więcej się dowiedzieć czy spytać, mogłeś to zrobić na pw.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Wiara

Postprzez Szagart w 16 Paź 2014, 17:30

@szm zrozumiałem ironię i szanuję Twoje zdanie. Chciałem też zobaczyć Twoją reakcję. Pomysł z pytaniem wysunął się z pewnego mema który zobaczyłem u kolegi na telefonie gdzie takowe stwierdzenie się pojawiło ;) i zobaczyć jak ktoś odpowie na to tutaj i jak to potraktuje.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Wiara

Postprzez trolololo w 16 Paź 2014, 18:01

@Szagart Nie jest to z mema , tylko dziś gdzie nie spojrzeć to atakują kościół
Deszczyk pada , RAM mi zjada...

Za ten post trolololo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive agata.
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Wiara

Postprzez agata w 16 Paź 2014, 19:19

trolololo, z prostej przyczyny: kościół zawsze był ostoją Polskości. Komuniści nie bez przyczyny zwalczali kościół, porządnych księży dyskredytowali siejąc fałszywą propagandę na ich temat, czy mordowali. Dobrze wiedzieli, że naród przywiązany do Boga, do kościoła, trudniej zniewolić. Tak samo ludźmi bez wartości wyższych, jak np wiara, dużo łatwiej manipulować. Bo to jest naprawdę fenomenem, że człowiek polegający na Bogu, nawet będąc więzionym, cały czas jest wolnym.
To samo dzieje się dzisiaj - te ciągłe nagłaśnianie (a nierzadko wymyślanie) 'afer' z kościołem w tle przez media głównego nurtu służy tylko jednemu: osłabieniu pozycji kościoła i jego roli w życiu człowieka.
Buzi buzi dla wszystkich za darmo!! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!! :* :*

Image

Za ten post agata otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kałach, Wheeljack.
Awatar użytkownika
agata
Tropiciel

Posty: 222
Dołączenie: 25 Paź 2013, 13:53
Ostatnio była: 24 Lut 2020, 11:56
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Wiara

Postprzez SkullDagger w 16 Paź 2014, 23:55

@trolololo Jeśli można zapytać, modlisz się wyuczoną formułką jak to uczą w kościele i szkole czy "jedziesz" prosto z serca?
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 13 Wrz 2024, 16:42
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Re: Wiara

Postprzez Rinah Devi w 17 Paź 2014, 09:36

agata napisał(a):Dobrze wiedzieli, że naród przywiązany do Boga, do kościoła, trudniej zniewolić. Tak samo ludźmi bez wartości wyższych, jak np wiara, dużo łatwiej manipulować. Bo to jest naprawdę fenomenem, że człowiek polegający na Bogu, nawet będąc więzionym, cały czas jest wolnym.


Święta racja. Jesteś najlepszym przykładem na to, że osobę o głębokiej wierze trudno zmanipulować i że doskonale odróżnia ona prawdę od propagandy. Wszystkie te ataki na Kościół to spisek lewaków, wrogich wywiadów i Tuska. Żaden Ksiądz nie skrzywdziłby nawet muchy. Nawet jeśli zamaca jakieś dziecko, to co z tego? Jest człowiekiem i ma swoje potrzeby. Takie dziecko powinno czuć się wyróżnione i cieszyć się, że podoba się Księdzu. Jak PiS dojdzie do władzy, to powinien uchwalić prawo, dzięki któremu dzieci szkalujące Księży będą trafiać do poprawczaka, ich rodzice do więzienia, a ich majątek będzie przechodził na Kościół. Tak będzie najsprawiedliwiej.

Za ten post Rinah Devi otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Adam.
Rinah Devi
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 15 Paź 2014, 14:53
Ostatnio był: 17 Paź 2014, 17:14
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Noiseless Viper
Kozaki: -1

Re: Wiara

Postprzez vandr w 17 Paź 2014, 09:55

Rinah Devi napisał(a):. Nawet jeśli zamaca jakieś dziecko, to co z tego? Jest człowiekiem i ma swoje potrzeby.


Mam nadzieję, że to ironia, bo jeśli nie to powinieneś dostać serię elektrycznym pastuchem po wszystkim od pasa w dół.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Rinah Devi.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Wiara

Postprzez zając w 17 Paź 2014, 10:31

Myślę że cały post Rinah Devi jest ironią wycelowaną raczej przeciw pedofilii. Ja znam kilka przykładów z "okolicy", jedne starsze, inne całkiem świeże, kiedy ksiądz został oskarżony o pedofilie. Czasem niesłusznie, a czasami całkowicie. Takie sprawy zawsze kończyły się tym że czy ksiądz winny czy nie winny, to i tak zmieniali mu po prostu parafię, co by wierni nie szemrali. Ja osobiście uważam że pedofilia nie jest największym problemem w kościele. Mnie od kościoła odepchnęły jego nauki. Nauki na religii i kazania na mszy. Jak czegoś nie rozumiałem i spytałem katechetki lub księdza to albo był cyrk że ja taki młody a takie poważne rzeczy poruszam, albo pie***lenie że ludzki umysł tego nie ogarnie. Więc wyrobiłem sobie postawę nogująco-ironiczną. Po h** było spisywać objawioną książkę, tak by ludzki umysł nie mógł jej ogarnąć? To odnośnie samej trójcy i innych podstaw, bo o tym jak bezsensowne stały się dla mnie nauki o małżeństwie, spowiedź czy konieczność jedzenia chleba już nie wspomnę. Do bierzmowania zostałem przez wiejską społeczność i rodziców (którzy sami do kościoła chodzą jedynie z dziadkami na pasterke, żeby głupio nie było) przymuszony, i to dosłownie.
To nie jest tak że ja nie szanuję katolików, ale strasznie mnie wku***ają ludzie, kiedy wmawiają mi że jak nie chodzę do kościoła to nie wierze w Boga i już. Ja mam być ateista bo nie jem chleba na zgromadzeniu lol.

Jednocześnie szanuję wszystkich ludzi głębokiej wiary, którzy są gotowi do wyrzeczeń i poświęceń w imię czegoś w co wierzą. Zresztą szanuję każdego człowieka wykazującego taką postawę, w co by on tam se nie wierzył.
Awatar użytkownika
zając
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 21 Paź 2012, 17:02
Ostatnio był: 16 Lip 2015, 03:40
Miejscowość: Ściana wschodnia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 4

Re: Wiara

Postprzez Universal w 17 Paź 2014, 15:09

Rinah Devi napisał(a):Jesteś najlepszym przykładem na to, że osobę o głębokiej wierze trudno zmanipulować i że doskonale odróżnia ona prawdę od propagandy.

A w którym miejscu nie ma racji z tym, że waląc w KK zwiększa się prawdopodobieństwo odstępstw od tzw. Rozumu i Godności Człowieka (#kmwtw)? To wszystko wygląda na wielki spisek Kaczogrodu i katotalibanu dopóty, dopóki nie zerkniesz raz i drugi na stopkę strony, gdzie wyszczególniony jest właściciel lub sponsor danego medium, organizacji lub osoby.
Rinah Devi napisał(a):Wszystkie te ataki na Kościół to spisek lewaków, wrogich wywiadów i Tuska.

Czy "lewaki" walczą z Kościołem jako instytucją, oraz religijnością? Tak, w zdecydowanej większości. Przy czym No bo państwo ma być stuprocentowo świeckie, każde wspomnienie o religii będzie złamaniem tego ustalenia, a najlepiej zamknąć wszystko (kościoły, instytucje, zakony) w piz*u, nie?
Rinah Devi napisał(a):Żaden Ksiądz nie skrzywdziłby nawet muchy. Nawet jeśli zamaca jakieś dziecko, to co z tego? Jest człowiekiem i ma swoje potrzeby. Takie dziecko powinno czuć się wyróżnione i cieszyć się, że podoba się Księdzu.

Napisała tak? Nie? To nie pier*ol, bo jakbym Wyborczą lub naTemat otworzył, nie wspominając o Codzienniku Feministycznym, blogu Środy i Hartmana, bądź innego oszołoma ze zjełczałymi jajami zamiast mózgu. Ja nie wiem, znajdzie się śmieszek, który wali na oślep sloganami zasłyszanymi nie wiadomo gdzie, i pitoli. Ilu jest księży, którzy skrzywdzili dziecko? Pewnie można by ich liczyć w tysiącach. Czy zasługują na karę? Oczywiście. Tylko rzecz polega na tym, by podobnie jak w przypadku innych przestępstw, winnych wskazać jednoznacznie, a nie pie*dolić, że każdy ksiądz gwałci dzieci. Za chwilę się okaże, że tylko ja i banda "katolickich fanatyków" nie byliśmy ruchani przez proboszcza. I na pewno w takim przypadku jesteśmy jego dziećmi, no bo ksiądz=patologia. Rzygać się chce. KK wymaga reform i "odnowy" i większość temu nie przeczy, a już na pewno nikt normalny nie usprawiedliwia tych jednostek, którym coś udowodniono.

vandr napisał(a):Mam nadzieję, że to ironia, bo jeśli nie to powinieneś dostać serię elektrycznym pastuchem po wszystkim od pasa w dół.

Jakaś rekurencja, albo byłeś pod wpływem, bo nie wierzę, że tego nie odczytałeś :P
zając napisał(a):Myślę że cały post Rinah Devi jest ironią wycelowaną raczej przeciw pedofilii.

Nie. To soczysty weltschmerz wycelowany w instytucję Kościoła, bo coś się we łbie ubzdurało, że to największe zło świata.

Przypominam tylko, że o gwałt lub pedofilię jest niesamowicie łatwo oskarżyć (vide "Polowanie" z Mikkelsenem), a większość oskarżeń o których się słyszy jest wycofywana (lecz o tym się nie mówi) kiedy się zażąda jakichkolwiek dowodów.

Nikt mnie jeszcze nie "prześladował" za nie pójście do kościoła, a wszelkie przemyślenia na temat chrześcijaństwa mogłem spokojnie wymienić z tymi, którzy rzekomo są "katotalibanem". Nie wiem w jakim świecie niektórzy żyją, albo to ja mam niesamowite szczęście, że jestem pośród (w miarę) normalnych ludzi :/

***

@Gizb - ta, domyślam się, że to chu*owy troll. Tyle że wiem, że ludzi myślących tak serio jest całkiem sporo i akurat on był "przypadkiem".
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus, Mito, agata, matekfpol, Imienny.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Wiara

Postprzez agata w 17 Paź 2014, 18:07

Rinah Devi specjalnie założyłeś multikonto żeby poszczekać na kościół i sarkastycznie twierdzić, że żadnej propagandy nie ma? :D uroczo :)
Kościół katolicki (jak każda inna wspólnota/środowisko) nie jest idealny. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę i nie próbuję twierdzić, że jest inaczej. Nawet często zdarza się, że próbuje się go osłabić od środka - patrz x.Lemański czy Kardynał Schönborn, wyrażający zachwyt nad homoseksualistami. Występują akty pedofilskie, być może też homoseksualne i inne tego typu dewiacje. Ale te - warto zauważyć - występują wszędzie: wśród księży, lekarzy, nauczycieli, polityków, także w innych wspólnotach religijnych. Ostatnio krążyły po internetach dane z badań, z których wynikło, że na 1000 skazanych pedofilów, 400 z nich jest homoseksualistami, a 1 księdzem. Jakoś nie słychać aby środowiska homoseksualne były napiętnowane z tego tytułu tak jak kościół. Nie próbuj mi więc ściemniać, że ta nagonka jest 'naturalnym biegiem akcji', a środowiska katolickie w pełni sobie na nią zasłużyły. Nie jest tak.
Kościół pełnił i pełni nadal cholernie ważną rolę w Polsce, i mimo że zdarzają się niechlubne przypadki wśród księży, to na szczęście większość (a na pewno spora część) duchownych trafiło na tę drogę dzięki powołaniu i odwalają naprawdę dobrą robotę... Ale o tym nie usłyszysz w telewizorni.
Buzi buzi dla wszystkich za darmo!! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!! :* :*

Image
Awatar użytkownika
agata
Tropiciel

Posty: 222
Dołączenie: 25 Paź 2013, 13:53
Ostatnio była: 24 Lut 2020, 11:56
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Wiara

Postprzez scigacz1975 w 17 Paź 2014, 22:04

Ostatnio krążyły po internetach dane z badań, z których wynikło, że na 1000 skazanych pedofilów, 400 z nich jest homoseksualistami, a 1 księdzem. Jakoś nie słychać aby środowiska homoseksualne były napiętnowane z tego tytułu tak jak kościół. Nie próbuj mi więc ściemniać, że ta nagonka jest 'naturalnym biegiem akcji', a środowiska katolickie w pełni sobie na nią zasłużyły. Nie jest tak.


Primo: - Lobby homoseksualne, aczkolwiek silne, w stosunku do lobby KK leży i kwiczy. Ten jeden skazany "księżulo" chyba czymś naprawdę podpadł w kurii że go pozwolili skazać.
Secundo: - Spróbuj piętnować homoseksualistów to zobaczysz co się zacznie :/ .

Nagonka na księży dewiantów o betonowym podejściu bierze się właśnie z betonu i pychy księży. Przykre że "przy okazji" dostaje się wspólnocie, jaką jest Kościół Katolicki i tym księżom którzy, jak sama napisałaś/powiedziałaś, robią dobrą robotę. Sam znam takich i złego słowa o nich powiedzieć nie dam. Ale, jak wcześniej @Uni powiedział - kościół potrzebuje zmian i reform. Po to żeby ludzie znów mieli gdzie pójść po wsparcie - głównie duchowe. Bo tego od niego potrzebujemy - wsparcia duchowego, pokazania jak postępować żeby w tym szalonym świecie zachować człowieczeństwo, żeby nie zobojętnieć. To, tak w skrócie, moje "pretensje" do kościoła i jego zgniłych jabłek, których nie chce się pozbyć, wręcz przeciwnie, chroni je krzywdząc ponownie tych już raz przez nich skrzywdzonych.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości