Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentalnych?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentalnych?

Platforma Obywatelska
10
11%
Prawo i Sprawiedliwość
9
10%
Sojusz Lewicy Demokratycznej
2
2%
Kongres Nowej Prawicy (UPR-WIP)
20
22%
Polska Jest Najważniejsza
0
Brak głosów
Ruch Poparcia Palikota
8
9%
Liga Polskich Rodzin
1
1%
Polska Partia Pracy
0
Brak głosów
Inna partia
3
3%
Nie głosuję (czyt. mam wy*eb*ne)
40
43%
 
Razem głosów : 93

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Woland w 20 Lip 2011, 15:28

Korwin Mikke mówi z sensem? Pomyliłeś działy, dział humor jest trochę wyżej. Wolę już chyba Kaczyńskiego niż Korwina Mikke.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 20 Lip 2011, 15:38

Powiem okrutnie Woland: Dorośniesz - zrozumiesz...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Adam w 20 Lip 2011, 15:55

Heh, jak byłem u dziadka, pokazał mi gazetę Polskiej Partii Narodowej z 2005 roku (czyli kiedy były wybory). Był tam spis polityków w historii Polski, którzy byli/są Żydami (normalnie ich aktualne nazwiska i Żydowskie). Od Bieruta, po Moczulskiego, Kaczyńskich, Kwaśniewskiego, tego waszego Korwina-Mikke, Tuska i innych. Nie wiem, czy w to wierzyć, ale koleś co to wypisał nie został jakoś oskarżony o zniesławienie tylu polityków, (co prawda wikipedia wam powie, że był oskarżany o antysemityzm, ale innego rodzaju) więc musi się kryć za tym JAKAŚ prawda. Poza tym, on sam jest Żydem, nazywa się Leszek Bubel czy jakoś tak. Co do wyborów ogółem (nie tylko tych, bom nieletni) to nie zamierzam głosować na nikogo.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Universal w 20 Lip 2011, 16:19

Leszka Bubla słuchaj... W jego nazwisku już jest zawarta prawda o nim. Nikt nie traktuje go poważnie.

Wolę Korwina niż to, co się teraz pasie. Dajmy mu chociaż ukraść to, co wydał na starty w poprzednich wyborach...
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Adam w 20 Lip 2011, 16:21

A tak wogóle Uni, jakie Ty masz poglądy polityczne? Bo widzę, że jesteś rozdarty i w tematach "Polityka" i "Władza w rękach ludu" okazywało się, że są dość wymieszane.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 20 Lip 2011, 16:23

Adam. I ty "socjalista" z Żydami wyjeżdżasz? Przecież w tej utopii nie ma miejsca na różnice narodowościowe...
A tak na serio:
Przed wojną to takie dywagacje jeszcze można by było zrozumieć, bo w Polsce diaspora żydowska była liczna i spory jej odsetek chciał się asymilować, co przeszkadzało sporemu odsetkowi Polaków pochodzenia słowiańskiego i wyznania rzymskokatolickiego [że tak to określę].
Ale dzisiaj? Mówimy o ludziach, których dziadkowie mieli korzenie żydowskie a oni, ich ojcowie się dawno zupełnie zasymilowali z naszym społeczeństwem. Co to za kryterium? Niech Ci którym tacy ludzie przeszkadzają sprawdzą swoje korzenie kilkaset lat wstecz. Jak dobrze pójdzie to znajdą w rodzinie Niemców, Szwedów, Tatarów, Żydów, Francuzów, Węgrów czy innych, którzy tu mieszkali, służyli, walczyli, żenili się, gwałcili...

Kryterium wyboru polityka powinno być jaki ma program, jakie ma poglądy, na ile te poglądy są zgodne z tym jak postępuje w życiu et cetera, cetera.

A szukanie "dziadków z Wehrmachtu", czy "dziadków Żydów z Krymu" to odwoływanie się do najniższych instynktów najbardziej prymitywnej grupy wyborców. I zwykle idzie w parze z obłudą. Zwolennicy PiS są bardzo chętni w wyzywaniu innych od "Żydów" ale Ludwik Dorn, będący przechrzczonym Polakiem wyznania mojżeszowego im nie przeszkadzał. To tylko wyrywkowy przykład sposobu myślenia pewnych ludzi.

Już zupełnym milczeniem pominę niektórych mieniących się wyznawcami nauki żydowskiego Mesjasza a uważających Żydów za całe zło tego świata.
Ostatnio edytowany przez Terminus 20 Lip 2011, 16:28, edytowano w sumie 2 razy
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Adam w 20 Lip 2011, 16:26

Termi, Termi! Spokojnie! Socjaliści w większości są ateistami, a ja jestem Katolik. Socjalizm w moich ogólnych poglądach zajmuje 90%. Do Żydów nic prywatnie nie mam, prócz tego, co moja rodzina przeżyła w czasie walonej sanacji, czyli XX-lecia międzywojennego.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 20 Lip 2011, 16:33

Cóż jeden z pierwszych utopijnych socjalistów jest obecnie świętym i męczennikiem Kościoła Katolickiego ;-)
Mowa oczywiście o Thomasie More [Morus].
Socjalizm sam w sobie jako utopia równości społecznej nie nie koliduje z religią katolicką [gminy pierwszych chrześcijan miały charakter małych komun, gdzie ludzie dzielili się wszystkim ze wspólnotą], ale marksizm już tak...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Adam w 20 Lip 2011, 18:22

Termi, wiem, że dla Ciebie socjalizm jest całkowitą utopią (czyli rzekomo niezdolny do samoistnego "istnienia"), ale czy obecne rządy są lepsze? Żaden ustrój nigdy, ale to nigdy nie dogodzi nikomu. Możesz wierzyć w Korwina-Mikke, a ja będę wierzyć w swoje przekonania. Tyle w tym temacie.

Zgadza się, ale Morus bardziej chciał tylko napisać przykład idealnego państwa, Marks z Engelsem chcieli to wprowadzić w życie, Lenin miał szansę, a Stalin przegiął na całą linę. Jedyna sentecja socjalizmu marksistowskiego, którą gardzę to "Kościół to opium dla ludu."


Aha, mój socjalizm jest za równouprawnieniem klas pracujących, ale to nie czyni ze mnie antysemity, rasisty czy innego ścierwa.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Universal w 20 Lip 2011, 19:22

Faktycznie, jestem rozdarty. Nie tylko politycznie, ale w praktycznie każdej dziedzinie. Chociaż zmienia się w krótkim okresie wiele szczegółów, szkielet jest wciąż ten sam.

Z testów (dobre sobie) zawsze wychodzi mi nacjonalista/konserwatysta. Super, tylko nic nie jest jednobarwne i nie pasuje mi tylko to, co jest prawicowe. Dla przykładu nie chcę, by likwidować wszystkie przywileje socjalne, a jedynie je uporządkować, bo twierdzę, że to, co jest teraz, prowadzi do sporych nadużyć i stąd krytyka.

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=171250#p171250 - tu masz mniej-więcej to, czego bym chciał. Oczywiście, gdybym miał zupełnie wolną rękę, to byłbym bardziej radykalny, ale uznaję jeden podstawowy fakt - każdy jest inny i nie wszystko, co sobie zaplanuję, wypali. Poza tym, ciężko mi jest sprecyzować, bo nie chce mi się ryć po X tematach i wyszukiwać moich kolejnych zmian zdania. Bo z mojego punktu widzenia to co piszę może być wszędzie/prawie wszędzie takie samo, ale wiem, że z innej perspektywy wydaje się sobie jedno drugiemu przeczyć.

Ogólnie - "by Polska była Polską i każdemu żyło się lepiej" :E
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez KoweK w 22 Lip 2011, 19:34

Woland napisał(a):Korwin Mikke mówi z sensem? Pomyliłeś działy, dział humor jest trochę wyżej. Wolę już chyba Kaczyńskiego niż Korwina Mikke.

Jeżeli chodzi o temat gospodarki etc. to Korwin rzeczywiście gada z sensem. Ale jak wyskakuje z Hitlerem lub zaczyna gadać o faszyzmie przy nakazie zapinania pasów, to się zaczyna naprawdę robić śmiesznie. Tak samo głupie poglądy ma nt. tramwajów. No, ale nikt nie jest idealny.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 01 Lip 2024, 02:47
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Soviet w 24 Lip 2011, 12:52

A ja zagłosuję na PO, dlatego, że nie na PiS.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości