Szkoła wojskowa

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez szm w 21 Lut 2012, 01:02

Nie wiem skąd masz takie dziwne informacje.


Kapitan białostockiego WKU. Jeśli Twój pododdział jest wytypowany do zasilenia jakiejś misji zagranicznej, a Ty się nie zgodzisz, to wymawiają Ci stosunek do pracy. Czyli teoretycznie możesz odmówić, ale nie przedłużą Ci kontraktu i lecisz z roboty na pysk.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Reklamy Google

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez Rumcajs93 w 21 Lut 2012, 01:47

A to ja panowie się podepnę pod temat.
Mianowicie w tym roku pisze maturę (rozszerzona chemia). I przeczytałem że chemia jest punktowane na szkołach wojskowych. Chodzi mi tutaj o szkoły oficerskie - jak celować to wysoko :)
Ostatnio zainteresowała mnie WSOWL we Wrocławiu, i tu by mi się miejsce marzyło, bo na WAT to nie mam za bardzo co liczyć - tam trzeba trochę więcej niż ta moja marna chemia. A Dęblin to już wogóle Boski Pułap - a ja zwykłym człowiekiem jestem.
Może ktoś mi napisze jak wygląda sytuacja we Wrocławiu podczas rekrutacji? I czy trzeba być naprawdę super agentem aby przejść pozytywnie przez testy fizyczne?
Ja Tu Tylko Sprzątam
:

Swierzbią Paluszki. Co ??
Awatar użytkownika
Rumcajs93
Łowca

Posty: 514
Dołączenie: 22 Lip 2011, 19:32
Ostatnio był: 19 Lut 2023, 12:57
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 86

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez impulse_101 w 21 Lut 2012, 10:15

Sprawa wygląda tak, idziesz do wojska najprawdopodobniej na szeregowego bo do podoficerki nie ma naborów jako tako z cywila to raz. A dwa że nawet jak już uda Ci się zostać kapralem czyli podoficerem to i tak będziesz dymał jako szeregowy czyli na niższym etacie niż ci to przysługuje bo zwyczajnie nie ma etatów i albo się zgodzisz albo nara. Mogą Cie przenosić miedzy jednostkami (może teraz to nie robi różnicy ale jak będziesz miał rodzinę to zacznie) wiec nie wiem czy to takie fajne. Mogą Cie wywalić po 12 latach służby jeżeli nie będziesz do tego czasu miał stopnia min. kaprala, nie ważne ze byleś dobrym żołnierzem po 12 latach wylądujesz na ulicy jako bezrobotny i gdzie będziesz szukać pracy? "Panie co Pan potrafisz?".. "Strzelać i zabijać". Biedronka Security wita....
Nawet jak po tych 12 latach będziesz podoficerem, ba nawet możesz być oficerem a i tak Cie mogą 3 lata później zwolnić bo po 15 latach służby trzeba być na stałym zatrudnieniu wiec jeśli jesteś na samym kontrakcie to out (do biedronki).
Milionów tam nie zarobisz bo co to jest te 2200-2600zł, mieszkając z rodzicami to jest sporo ale ja pójdziesz na swoje to przestanie być kolorowo. Niby tak się chwalą ze maja być podwyżki dla mundurówek, szkoda tylko ze nikt nie mówi o tym ze obcinają dodatki które do tej pory żołnierza przysługiwały. To że musisz jechać na kontyngent to jedno bo zakładam ze jako żołnierz z "powołania" brałeś to pod uwagę że nie będziesz tylko strzelać do sylwetki strzeleckiej nr27 ale miej świadomość tego ze jak coś Ci się stanie to Państwo ma Cię gdzieś. Nie bez przypadku nazywa się to misja stabilizacyjna, z takim statusem omija Cie wiele świadczeń (państwo na twojej urwanej nodze zaoszczędzi) które przysługujących weteranom misji wojennej. Jak Ci na banie siadzie to później Cię GOPR będzie ściągać z gór bo z tej pensji na pewno sam psychologa nie opłacisz.
Chciałbym Cie jeszcze poinformować że nasza armia liczy jakieś 100tys. osób, co roku zwalnia się jakiś % etatów a chętny jest full, "Z-ka", NSR, cywile, absolwenci szkół wojskowych.. Jeśli uważasz ze po skończeniu Liceum przywitają Cie z otwartymi ramionami to się rozczarujesz.
Teraz pytanie czy warto? Wiem ze to nie fair, człowiek ma ambicje i chciałby realizować swoja pasje ale co z tego skoro praca fajna ale pracodawca ****owy. Myslisz ze dlaczego tyle wojskowych odchodzi na wcześniejsza emeryturę?

Idzi lepiej do technikum, później na studia i znajdź dobrze płatna prace. W czasie wolnym możesz trenować sztuki walki, kupić pojazd militarny i jeździć na zloty ...chcesz mieć prawdziwa bron a nie badziew na kulki? zapisz się do koła łowieckiego a na "sztucer myśliwski" można zarejestrować wszystko od AK-47 po przez polautomatyczny shotgun a na SWD kończąc. Wojsko nie jest jedynym wyjściem, szkoda życia żeby pakować się w ten syf...
Image

Za ten post impulse_101 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Adrenalin2k, djcycu.
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez Tajemniczy w 21 Lut 2012, 20:52

Tez się podepnę.Według mnie pójście do wojska w tych czasach nie jest dobrym wyjściem- zasady w wojsku są z lat radosnego PRL-u. Podobnie z uzbrojeniem- nie spodziewaj się jazdy w czołgu typu M1 Abrams lub tym izraelskim super bunkrem (nie pamiętam jak to się nazywa) tylko licz na T-55 ew T-75. Poza tym tak jak pisano misję za granicą to nie zabawa pojedziesz gdzieś na Bliski Wschód tam nie jest za wesoło. Wszyscy są do siebie podobni a wroga poznasz często wtedy gdy wyciągnie broń. Nie obraź się dienonych ale jest mnóstwo innych zawodów które z pewnością cię zainteresują bo niestety nawet jak skończysz służbę to co potem będziesz robić? Rzucaniem granatów, strzelaniem ani walką wręcz kokosów na rynku pracy nie zbijesz. Powiem ci tak- najpierw zdobądź jakiś zawód ew maturę i wyższe wykształcenie aby w razie wyjścia z armii mieć jakiś punkt oparcia w "cywilu" a nie pozostać na łasce państwa. W ostateczności jeśli chcesz mieć taki bardziej "wojskowy" zawód wybierz policję albo strażnika granicznego.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez Adrenalin2k w 22 Lut 2012, 00:10

Patrząc z dystansu niewiem jak temat od porady dotyczącej wyboru liceum o profilu wojskowym przekształcił sie na rozważania moralno funkcjonalne na temat WP. Mysle ze nie ma sensu prowadzic dalej jałowej dyskusji i wszystko co miało byc wyjasnione chyba zostalo wyjasnione. Dodam że w obecnych czasach łatwiej dostac sie do policji szczególnie że zbilża Euro 2012 i mają zwiekszony limit przyjęc.
Future is now. Resistance is here.
Awatar użytkownika
Adrenalin2k
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 27 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 08:29
Miejscowość: Land of Free
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 16

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez Soviet w 22 Lut 2012, 01:14

Panowie bez offtopicu. Ostatni raz proszę. Nikogo wasze ciężkie przeżycia i przemyślenia na temat wojska nie interesują.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Szkoła wojskowa

Postprzez zbysiujojo w 22 Lut 2012, 02:03

Specjalnie się zarejestrowałem :)

Tutaj masz stronkę szkoły wojskowej i nie tylko:
http://www.zstymbark.pl/kierunki.html

Gdybys chcial sie czegos wiecej dowiedziec pisz na pw :)
zbysiujojo
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 22 Lut 2012, 01:56
Ostatnio był: 01 Kwi 2012, 10:53
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości