Aborcja

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Aborcja?

Tak, na życzenie dla każdego
24
26%
Tak, ale tylko w 3. przypadkach (patrz 1. post)
39
42%
Nie!
30
32%
 
Razem głosów : 93

Re: Aborcja

Postprzez wobes w 23 Cze 2011, 02:18

Za bardzo uogólniasz. Żeby móc porównywać te pojęcia musiałbyś określić kiedy kupka komórek staje się człowiekiem. Jak to mawiają: "Taczka cegieł to nie dom". Można sobie np. założyć, że mamy już do czynienia z człowiekiem, jeśli może przeżyć poza organizmem matki, chociażby dzięki pomocy najnowszych osiągnięć medycyny. Poza tym, wg mnie nikt nie ma obowiązku być na siłę inkubatorem jeśli tego nie chce. Macica należy do kobiety, i to czy coś będzie mogło w tej macicy żyć zależy tylko od niej. Z biologicznego punktu widzenia płód jest pasożytem, a pasożyta można tolerować lub nie. Jeśli matka uważa, że chce tego dziecka, to je urodzi, jeśli rzeczywiście uzna go za niepotrzebnego pasożyta, to się go pozbędzie. Tak było już dawno temu, tak jest teraz, i tak będzie w przyszłości. Zmieniają się religie, powstają i upadają cywilizację, zmieniają się rządzący, a to się nie zmienia... Ma to nawet odbicie w polskim prawie: nie każe się matek pijących w ciąży alkohol, mimo że powszechnie wiadomo, że jest zabójczy dla rozwijającego się płodu, chyba, że matka urodzi pijane dziecko. Czyli, jak widać, wg polskiego prawa dziecko staje się człowiekiem dopiero po urodzeniu.
Ostatnio edytowany przez wobes, 23 Cze 2011, 02:34, edytowano w sumie 1 raz
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Reklamy Google

Re: Aborcja

Postprzez szm w 23 Cze 2011, 02:32

Zwróć uwagę, że środki poronne mają działanie bardziej zbliżone do porzucenia, a nie do działania narzędzia zbrodni.


To zdefiniuj mi teraz pojęcie narzędzie zbrodni.

Poza tym, wg mnie nikt nie ma obowiązku być na siłę inkubatorem jeśli tego nie chce.


A od braku seksu się umrze? Przecież bez tego też da się wyżyć. Poza tym jest coś takiego jak planowanie rodziny, kalendarzyki małżeńskie etc.
NA KOWNO!

Za ten post szm otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK.
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Aborcja

Postprzez wobes w 23 Cze 2011, 02:38

To czy będę uprawiał seks czy nie zależy tylko ode mnie. Jeśli chcesz żyć w celibacie to żyj, większość osób jednak celibat sobie odpuści.

Kalendarzyk w dzisiejszych czasach dla większości kobiet to swoista loteria, równie dobrze można wykorzystać położenie chmur na niebie czy rzut monetą. Planowania rodziny? A decydowanie o tym czy chcę się urodzić dziecko czy nie to nie planowanie?
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Aborcja

Postprzez Dżuz w 23 Cze 2011, 03:09

wobes napisał(a): Planowania rodziny? A decydowanie o tym czy chcę się urodzić dziecko czy nie to nie planowanie?


No, przepraszam bardzo, ale planowanie czy zrobić zupę mleczną jak mleko już się rozlało jest równie poronione. Wszyscy tu srają głupoty, że matka ma prawo decydować czy urodzić czy nie, a tak na prawdę *uja ma tu do gadania, a przynajmniej nie ma tu decydującego głosu - jest jeszcze ojciec tego dziecka. I nie pierd*olcie, że może ot tak sobie zażyczyć, że ona nie chce nosić w sobie pasożyta bo to była wpadka, zalało się formę, ale to tak nie chcący, wiem, teraz mi głupio, ale bachora żadnego rodzić nie będę bo to jest moja macica, moje dziecko i jak chcę to mogę sobie zrobić z tym co mi się żywnie podoba. Trzeba było myśleć; to nie jest żadna wiedza tajemna, że pewne działania mogą się skończyć w określony sposób. Wiem, są - i jest ich pewnie sporo - takie tępe fruzie, gimnazjalistki, czasem starsze, które nie mają bladego pojęcia o pewnych sprawach, a fora roją się od durnych pytań typu: czy od całowania można zajść w ciążę? Tak jak nieznajomość prawa nikogo nie usprawiedliwia, tak i tutaj - niewiedza nie może być wytłumaczeniem ani usprawiedliwieniem aborcji.

A jeśli chodzi o dzieci poczęte w wyniku gwałtu, to rzeczywiście może i powinno zostać tak jak jest. Choć nie jest do końca prawdą, że urodzenie jakby nieswojego dziecka kładzie się cieniem na cała życie kobiety i jest dla niej tragicznym przeżyciem. Jest równie dużo przypadków kobiet, które po usunięciu niechcianej ciąży przeżywały jeszcze większą traumę. I nie są to historie wyssane z palca.
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image

Za ten post Dżuz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 11:35
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Aborcja

Postprzez KoweK w 23 Cze 2011, 03:14

Dżuz napisał(a):Jest równie dużo przypadków kobiet, które po usunięciu niechcianej ciąży przeżywały jeszcze większą traumę. I nie są to historie wyssane z palca.

Wiesz... ale nie wiadomo jak wyglądało też jej życie, gdyby tego jednak nie zrobiła - nie można wykluczyć tego, że mogło być jeszcze gorzej. Można tylko gdybać na ten temat.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Aborcja

Postprzez Dżuz w 23 Cze 2011, 03:20

:arrowu: Wiem, to są wszystko spekulacje, tylko jest jeden szkopuł w tym wszystkim: aborcji już nie odwrócisz, a dziecko zawsze może ktoś adoptować. To trudne sprawy i pewnie nigdy nie dojdziemy do tego co by było lepsze w danym momencie i jak się życie potoczy :wink:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 11:35
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Aborcja

Postprzez scigacz1975 w 23 Cze 2011, 04:47

O Kościele Katolickiem, i podobnych pajacach już nie skomentuję, bo nie warto. Są pewne doktryny, których Katolik zawsze będzie się trzymał. A jeśli Twoja religia pozwala na zabijanie tych, którzy się nie obronią, to cóż... róbta tak dalej ;). Może wyjdzie z tego jakaś selekcja naturalna.


Jestem katolikiem i jestem wierzący, kościół natomiast to my - ludzie. Mówiąc o "Kościele i różnych pajacach" mam na myśli księży i dewotki robiących z tej ludzkiej tragedii cyrk. I o starych baranach nazywających siebie "książętami kościoła" którzy tylko mieszają ludziom w głowach nie mając pojęcia jak życie wygląda. A już najbardziej w*urwiła mnie "imprezka" jaką sobie urządzili właśnie taki księżulo z popleczniczkami w słusznym wieku, bodajże w Lublinie przed szpitalem, kiedy zgwałcona 16-latka chciała usunąć właśnie ciążę po gwałcie. Było o tym głośno w zeszłym roku, w telewizji zresztą też. I to są dla mnie pajace. I zawsze mówię to głośno i mówić będę. Bo takich pajaców powinno się z kapłaństwa zdejmować. Oni też się katolikami nazywają, ale z wiarą katolicką, a raczej chrześcijańską nie ma to wiele wspólnego. A co do mojej poprzedniej wypowiedzi - Nie twierdzę wcale że jestem za aborcją. Pozostawiam to jednak sumieniu rodziców. I nie porównuj tego do złodziejstwa bo to śmieszne - zbyt wielka przepaść moralna.

A od braku seksu się umrze? Przecież bez tego też da się wyżyć. Poza tym jest coś takiego jak planowanie rodziny, kalendarzyki małżeńskie etc.


@szm ja mam takie pytanie - myślisz ty czy myślą za Ciebie ksiądz i pseudo moralne Radio Maryja??? Chłopie jest XXI wiek - czas już przestać słuchać takich bzdur. Szczerze Ci polecam lekturę - może zrozumiesz co z nami próbują cały czas robić i na ile im się to udało. Autor był księdzem i odszedł bo nie mógł już tej hipokryzji ścierpieć.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Aborcja

Postprzez Lucjusz w 23 Cze 2011, 07:22

Ja jestem za takim prawem jakie teraz jest. Aborcja powinna być ostatecznością gdy jest konsekwencją gwałtu albo gdy zagraża życiu matki, ewentualnie gdy ma się urodzić jakieś ważywko. Ale aborcja nigdy nie może być formą antykoncepcji. Jeżeli kobieta nie chce tego dziecka to niech je odda ale nie usuwa.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Aborcja

Postprzez Adam w 23 Cze 2011, 09:49

Pomimo rzekomej wolności słowa i czynu, która obecnie występuje w naszym kraju, ja przyjmuję stanowisko ludzi całkowicie przeciwnych aborcji. Zamiast zabijać ledwo narodzone dziecko, można skorzystać z okienka życia, lub po prostu dobrze się zastanowić: DLACZEGO?
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Aborcja

Postprzez szm w 23 Cze 2011, 10:26

Jestem katolikiem i jestem wierzący


:E

kościół natomiast to my - ludzie


kościół to budynek, Kościół to my - ludzie. Czyli jak rozumiem, mogę sobie żyć jak chcę, robić co chcę, i też mogę być dobrym Katolikiem? Mogę zogoś umyślnie zabić, i być dobrym Katolikiem? Bo przecież Kościół to my - ludzie. Ja proponuję znieść Dekalog. To zajebiaszcze ograniczenie, a przecież Kościół to my - ludzie.

I nie porównuj tego do złodziejstwa bo to śmieszne - zbyt wielka przepaść moralna.


No tak. Zabójstwo jest o wiele cięższe moralnie.

myślisz ty czy myślą za Ciebie ksiądz i pseudo moralne Radio Maryja???


Main firer ojciec Maślak.

Chłopie jest XXI wiek


No niestety wiem. Ale co zrobię, że muszę żyć w takim ciemnym wieku?

Szczerze Ci polecam lekturę - może zrozumiesz co z nami próbują cały czas robić i na ile im się to udało.


Czytałem te wypociny, poszukaj czegoś innego.
NA KOWNO!

Za ten post szm otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative The Witcher.
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Aborcja

Postprzez impulse_101 w 23 Cze 2011, 10:41

Aborcja to respawn-killing a za respawn-killing są bany.


A tak na poważnie to uważam ze należy rozdzielić aborcje w zależności od sytuacji bo nie da się wrzucić wszystkich przypadków do jednego wora i jednoznacznie stwierdzić tak lub nie. Z jednej strony mamy ofiary gwałtów a z drugiej puste fryty co się nawala na imprezie i dadzą przelecieć. Z jeden z strony mamy biedę, ciężką sytuacje w rodzinie a z drugiej "biedę" w postaci konieczności posiadania funduszy na Chanel N° 5 oraz wolnego weekendu na imprezę.
Tak wiec każda decyzja jest zła. Jeśli będziemy na TAK to wtedy umożliwimy zabieg osobą które naprawdę powinny usunąć tą ciążę ale z drugiej strony mamy na sumieniu wszystkie te nienarodzone dzieci usunięte dla wygody. Będąc na NIE zadbamy o to żeby nie bawiono się ludzkim życiem ale z drugiej strony skarzemy urodzone pod przymusem dzieci i ich rodziców na patologie.
Wszystko zależy od tego jak kto widzi mniejsze zlo, taka podejmie decyzja :P Niestety każda decyzja będzie miała konsekwencje i pewnie dlatego ten temat jest taki kontrowersyjny.

Natomiast nie trafia do mnie argument ze w innych krajach zachodnich aborcja jest akceptowalna, założenie ze zachód=słuszna decyzja jest błędem wiec lepiej zrewidować swoje poglądy odnośnie mądrości płynących z kultury McDonald-Mtv :facepalm:
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Aborcja

Postprzez Realkriss w 23 Cze 2011, 11:28

No i dobra, czuję się zobligowana wypowiedzieć jako kobieta i matka.
Niestety, jak na to, że jestem nimi, mam dość kontrowersyjny pogląd na aborcję.

Uważam, że aborcja powinna być dostępna dla każdej kobiety, które zechce ją zrobić.

Moja córka chodzi teraz do 3 klasy szkoły podstawowej, przez 4 lata przedszkola i 2 lata podstawówki naoglądałam się rodziców, dla których dziecko jest karą, ciężarem, workiem treningowym. Działam zawsze w komitetach rodzicielskich i znam wiele takich spraw.
Panowie, żyjemy w strasznych czasach, gdy życie dziecka jest nic nie warte, jestem wyczulona i serce mi pęka ile codziennie jest w serwisach informacyjnych wieści o gwałceniu, katowaniu i zabijaniu dzieci. NARODZONYCH dzieci, kilkuletnich, czujących i myślących.
Uważam, że jeśli ktoś nie chce mieć dziecka, a zdarzyła mu się wpadka, powinien móc tego dziecka nie mieć i nie mieć możliwości uczynienia mu z życia piekła, albo oddawać do domu dziecka, co jest jednoznaczne z piekłem.
Nie ma na świecie gorszego bestialstwa niż niekochane i odrzucone dziecko.

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975, Raven422.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości